Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121326 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #75 Dátum: 2010. Február 07. - 16:28:56 »

Ezt pedig a szálalásra javaslom.... az UNIO bácsi majd megveszi a zöldeknek....ez aztán rendbe fogja tartani a zöldek erdeit....

Nem tudom, hogy a szálalástól hogyan jutottunk el eddig a harvester (=fakombájn, faaratógép) parádéig, de az általad javasolt gépnek inkább a közútfenntartó örülne, mint a zöldek...
 Kacsint


Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
forsterh
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2010. Február 07. - 17:05:37 »

Ezt pedig a szálalásra javaslom.... az UNIO bácsi majd megveszi a zöldeknek....ez aztán rendbe fogja tartani a zöldek erdeit....

Nem tudom, hogy a szálalástól hogyan jutottunk el eddig a harvester (=fakombájn, faaratógép) parádéig, de az általad javasolt gépnek inkább a közútfenntartó örülne, mint a zöldek...
 Kacsint


Óóóóóhhh ezzel tisztában vagyok.... a zöldeknek mindig olyan dolgokra van szükségük amik nem vezetnek sehová, de azt anyagilag folyamatosan támogassa az állam.....
Egyébiránt pedig nincsen igazad, mert ennek a gépnek a megtervezése során messzemenően meghatározók voltak nemcsak az ökonómiai, hanem az ökológiai szempontok is. Szerintem ezek a gépek ezeket az elvárásokat nagyon magas fokon teljesítik. A nagyon kedvező talajterhelési  együttható, a hidromotorokkal működtetett daraboló fűrész, amely nem szennyezi a környezetét olajjal, az elenyésző élő munkaerőszükséglet és az ezzel párhuzamos bődületes teljesítmény magáért beszél. Ezt a bányászattal egyenértékű, nehéz  és veszélyes fizikai munkát kiváló szinten váltja ki és teszi egyetlen egy gép rutinfeladatává. És nem hülyeségből mondtam, hogy több ezer ha erdő kezelésével megbízott nemzeti park az éves szálalási feladatát egy ilyen géppel magas szinten és kényelmesen megoldhatná....
Szerintem ezt lehet fikázni, de nem érdemes.....
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #77 Dátum: 2010. Február 07. - 17:37:44 »

Amikor zöldeket emlegetsz, ez alatt kiket kell értenünk? A hazai erdésztársadalom egy részét, civil szervezeteket,  agy kiket?  ??? Álnaívnak tűnhet a kérdés, de nem az.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
forsterh
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2010. Február 07. - 18:21:35 »

Amikor zöldeket emlegetsz, ez alatt kiket kell értenünk? A hazai erdésztársadalom egy részét, civil szervezeteket,  agy kiket?  ??? Álnaívnak tűnhet a kérdés, de nem az.

 Én special erdésznek érzem magam és bár állandóan zöld ruhát és kalapot viselek, de  kikérném magamnak, hogy zöldként tituláljanak....mert nem vagyok tagja semmiféle olyan szervezetnek, amely költségvetési pénzekből védi a természetet, folyamatosan unios pályázatokért kuncsorog és ezért állami támogatások juttatásával kilóra megvehetők. Én úgy gondolom, hogy a természet védelme és természeti értékeink megőrzése személyreszabott környezettudatos viselkedés része kellene, hogy legyen és azt nem szabadna öncélú mozgalmak terepévé tenni.
Ha valamelyik területünk nemzeti parkká nyílvánítódik, akkor oda az állampolgárnak tilos vagy korlátozott lesz a belépés, esetleg kisérővel és utánajárással, nehezen beszerezhető engedélyek birtokában látogatható. A területen élő lakosságot földhasználati és egyéb  (állattartási-hasznosítási )jogában korlátozzák, a kieső bevételből eredő kárt elfelejtik megtéríteni, ezért a lakosság számára egyenesen tragédia, ha környezetüket nemzeti parkká nyilvánítják. Én jártam olyan természetvédelmi kezelésben lévő tájvédelmi körzetben, ahol az erdőben a rengeteg kidőlt, száraz fa feldolgozására évtizedek óta nem adott lehetőséget a kezelő szerv, és éppen ezért az erdős vidék ellenére a  lakossági tüzifa ára az egekben szárnyallt, sújtva ezzel az azon a környéken élő lakosságot...... A magyar flóra és fauna faji diverzitásánál csak a természetvédelemre szerveződött hivatalos és nem hivatalos, civil természetvédő csoportok és szervezetek   számának diverzitása a nagyobb. Ez nem véletlen..... Nos kezdetnek csak ennyi..... én nem ilyen zöld vagyok.... hogy más milyen, azt pedig döntse el mindenki magában....
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Február 08. - 08:30:19 »


Egyébiránt pedig nincsen igazad, mert ennek a gépnek a megtervezése során messzemenően meghatározók voltak nemcsak az ökonómiai, hanem az ökológiai szempontok is. Szerintem ezek a gépek ezeket az elvárásokat nagyon magas fokon teljesítik. A nagyon kedvező talajterhelési  együttható, a hidromotorokkal működtetett daraboló fűrész, amely nem szennyezi a környezetét olajjal, az elenyésző élő munkaerőszükséglet és az ezzel párhuzamos bődületes teljesítmény magáért beszél. Ezt a bányászattal egyenértékű, nehéz  és veszélyes fizikai munkát kiváló szinten váltja ki és teszi egyetlen egy gép rutinfeladatává. És nem hülyeségből mondtam, hogy több ezer ha erdő kezelésével megbízott nemzeti park az éves szálalási feladatát egy ilyen géppel magas szinten és kényelmesen megoldhatná....
Szerintem ezt lehet fikázni, de nem érdemes.....

Biztosan így igaz, ahogy írtad, de azért kiváncsi lennék, mit tudna kezdeni azokkal a tölgyekkel, bükkökkel, amelyekről a Meglesett pillanatokban tettél fel képeket.
Az az érzésem, mint az öreg prímásnak, amikor meghallgatta Yehudi Menuhin hegedűjátékát, majd azt mondta a fiának:
- Jó húzzá, jól húzzá, de az ásztálnál meghálná!
Szerintem 40 centi körül lehet a maximális rönkátmérő, amit kezelni tud, fenyőből.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Február 08. - 10:39:35 »

Biztosan így igaz, ahogy írtad, de azért kiváncsi lennék, mit tudna kezdeni azokkal a tölgyekkel, bükkökkel, amelyekről a Meglesett pillanatokban tettél fel képeket.
Az az érzésem, mint az öreg prímásnak, amikor meghallgatta Yehudi Menuhin hegedűjátékát, majd azt mondta a fiának:
- Jó húzzá, jól húzzá, de az ásztálnál meghálná!
Szerintem 40 centi körül lehet a maximális rönkátmérő, amit kezelni tud, fenyőből.

Itt a lényeg!

Biztos másnak is föltűnt, hogy a filmeken a gépek KIVÉTEL NÉLKÜL fenyőben dolgoznak. Ahol van egy egyenes, központos törzs, és rajta viszonylag vékony, a törzsre közel merőlegesen álló ágakkal.
És akkor még az átmérőről és a lombosok keményebb fájáról nem beszéltünk.

A hazai fafajszerkezetben a fenyők viszonylag alacsony %-ban vannak jelen, így ezen gépek elterjedése sem valószínű - hacsak a gyártók meg nem oldják azt a nagyon nem egyszerű feladatot, hogy lombosoknál is ilyen imponálóan működjenek.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Február 08. - 13:05:21 »

Itt a lényeg!

Biztos másnak is föltűnt, hogy a filmeken a gépek KIVÉTEL NÉLKÜL fenyőben dolgoznak. Ahol van egy egyenes, központos törzs, és rajta viszonylag vékony, a törzsre közel merőlegesen álló ágakkal.
És akkor még az átmérőről és a lombosok keményebb fájáról nem beszéltünk.

A hazai fafajszerkezetben a fenyők viszonylag alacsony %-ban vannak jelen, így ezen gépek elterjedése sem valószínű - hacsak a gyártók meg nem oldják azt a nagyon nem egyszerű feladatot, hogy lombosoknál is ilyen imponálóan működjenek.

Azért tudják ilyen szinten gépesíteni, mert azok a fenyő állományok nagyjából egységesek, méret, forma stb... tekintetében.

Olyan erdőben, ahol több fafaj van, pl egy gyertyános- tölgyes, vagy egy többszintes bükkös, lehetetlen ennyire gépesíteni a termelést, hiszen egymás mellett állhat több kölönböző fajú, átmérőjű, keménységű és formájú fa.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Február 08. - 16:00:43 »



Szálalás, Ypern 1918.

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Február 08. - 16:09:58 »


Szálalás, Ypern 1918.


Ahogy elnézem, ezek nemigen értik a szálalás lényegét!  Tasli Bion
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Február 08. - 16:15:37 »


Szálalás, Ypern 1918.


Elég csúnya...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #85 Dátum: 2010. Február 08. - 16:16:08 »

Elég sok magfát hagytak ezek a fránya 100 fontosok... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
forsterh
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2010. Február 08. - 16:18:02 »

Biztosan így igaz, ahogy írtad, de azért kiváncsi lennék, mit tudna kezdeni azokkal a tölgyekkel, bükkökkel, amelyekről a Meglesett pillanatokban tettél fel képeket.
Az az érzésem, mint az öreg prímásnak, amikor meghallgatta Yehudi Menuhin hegedűjátékát, majd azt mondta a fiának:
- Jó húzzá, jól húzzá, de az ásztálnál meghálná!
Szerintem 40 centi körül lehet a maximális rönkátmérő, amit kezelni tud, fenyőből.

Igen, ebben mindenkinek igaza van... ezek a gépek  a kiegyenlített mérettartományú és hosszan ágtiszta törzsű fákból álló állományokra készültek, mert az északi népek erdőire ez a jellemző. Egyébként a zöldek a csongrádi és a bács-kiskuni homokon lévő erdei fenyveseket mint tájidegen fafajú erdőállományokat leakarják váltani és helyette hazai nyárakat szeretnének ültetni. Nos, azért van pár ezer ha fenyves ezekben a déli megyékben úgy hogy lenne mit a tejbe aprítani. Persze bükkre tölgyre egyéb keményfára kellene egy erősebb, a hazai  speciálisabb igényeknek megfelőbb harvester. Ez elsősorban a beépített anyag minőségétől, nagyságától, erősségétől függ, de legfőképpen anyagiak kérdése.... az elágazó törzsű fákat úgy is eldarabolná az elágazás előtt, mondjuk nálunk sokkal több lenne a kieső, a gépi feldolgozásra alkalmatlan faanyag, de hát a mi erdeink ilyenek, sokfafajúak és a legtöbb fa az erdőn a görbe fa..... Mosolyog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #87 Dátum: 2010. Február 08. - 16:19:51 »

Elég sok magfát hagytak ezek a fránya 100 fontosok... Ördög
Hansi, mint háborús szakértő... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #88 Dátum: 2010. Február 08. - 21:27:10 »

Én special erdésznek érzem magam és bár állandóan zöld ruhát és kalapot viselek, de  kikérném magamnak, hogy zöldként tituláljanak....mert nem vagyok tagja semmiféle olyan szervezetnek, amely költségvetési pénzekből védi a természetet, folyamatosan unios pályázatokért kuncsorog és ezért állami támogatások juttatásával kilóra megvehetők. Én úgy gondolom, hogy a természet védelme és természeti értékeink megőrzése személyreszabott környezettudatos viselkedés része kellene, hogy legyen és azt nem szabadna öncélú mozgalmak terepévé tenni.
Ha valamelyik területünk nemzeti parkká nyílvánítódik, akkor oda az állampolgárnak tilos vagy korlátozott lesz a belépés, esetleg kisérővel és utánajárással, nehezen beszerezhető engedélyek birtokában látogatható. A területen élő lakosságot földhasználati és egyéb  (állattartási-hasznosítási )jogában korlátozzák, a kieső bevételből eredő kárt elfelejtik megtéríteni, ezért a lakosság számára egyenesen tragédia, ha környezetüket nemzeti parkká nyilvánítják. Én jártam olyan természetvédelmi kezelésben lévő tájvédelmi körzetben, ahol az erdőben a rengeteg kidőlt, száraz fa feldolgozására évtizedek óta nem adott lehetőséget a kezelő szerv, és éppen ezért az erdős vidék ellenére a  lakossági tüzifa ára az egekben szárnyallt, sújtva ezzel az azon a környéken élő lakosságot...... A magyar flóra és fauna faji diverzitásánál csak a természetvédelemre szerveződött hivatalos és nem hivatalos, civil természetvédő csoportok és szervezetek   számának diverzitása a nagyobb. Ez nem véletlen..... Nos kezdetnek csak ennyi..... én nem ilyen zöld vagyok.... hogy más milyen, azt pedig döntse el mindenki magában....

Akkor, ha jól értem, Te nem egy bizonyos kitüntetett szakmai vagy félszakmai, esetleg civil szervezet, (egyesület, csoportosulás, intézmény, intézet, hivatal stb.) ténykedését nézed rossz szemmel, hanem úgy általában a zöld, vagy zöldnek beállított folyamatokat.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #89 Dátum: 2010. Február 08. - 21:32:29 »

Ahogy elnézem, ezek nemigen értik a szálalás lényegét!  Tasli Bion

De sokan mások sem...  Ördög
(Pedig szépen összefoglaltad pár oldallal előbb.)

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: