Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121064 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #345 Dátum: 2017. Február 09. - 19:39:33 »


A jegyző mit tud csinálni ?


Bízd rá, azért jegyző, mert elvégzett egy jogi egyetemet, vagy egy államigazgatási főiskolát, következésképpen le tud vezetni egy közigazgatási eljárást.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #346 Dátum: 2017. Február 09. - 19:43:23 »

Mi van olyankor, ha ezt a jegyző leszarja? Mert én már láttam nem egy jegyzőt, akinek csak az volt a lényeg, hogy a zsebét tömködje.

Olyan nincs, hogy a jegyző leszarja.
Ügyfél vagy, van egy közigazgatási eljárásról szóló törvény (KET), amit be kell tartania.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2017. Február 10. - 14:21:46 »

Gyanítom 1-2 fa nem nagy kár. Senki nem foglalkozik vele. Leszámítva a tulajt aki megvett. A kis kár is vadkár.
Csak szerintem nem elég nagy ahhoz,hogy érdemben foglalkozzanak vele. De az évek alatt a csak pár ezer forintokból sok gyűlik össze.
Mit kell mondani a jegyzőnek.Tönkretett két fámat meg kitúrta a retket?
Nem fognak kiröhögni? Ki se megy megnézni a kért a vadkárbecslő.
A fővadász meg felénk sz@rik rá.
Valakinél a kerítést is széttépik.
A jegyző mit tud csinálni ?
Szól a fővadásznak,hogy adjon 5 ezer forintot?

Mi a teendő olyankor amikor rendszeresen van vadkár,de mindig csak egy kicsi.


Mittudomén - Beérnéd mondjuk egy fél süldővel vagy egy fél őzzel . Mert akkor az a legegyszerűbb , legolcsóbb megoldás. Súgjál nekik .  Vad van talán még lesz is a kárt meg valahogy rendezni kell .  Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #348 Dátum: 2017. Február 12. - 18:46:10 »

Mittudomén - Beérnéd mondjuk egy fél süldővel vagy egy fél őzzel . Mert akkor az a legegyszerűbb , legolcsóbb megoldás. Súgjál nekik .  Vad van talán még lesz is a kárt meg valahogy rendezni kell .  Emelem

Hát nálam nincs annyi vad mint felétek, de az a 15-20 őzike a Nádasban azért az epertermelőknek szép kis kárt tud okozni telente. Nomármost ilyenkor a vadőr kinéz egy gyenge gidát ami nekiszalad az embernek és muszáj önvédekezni. Júniusban meg az eprészek adnak egy vödör szamócát és közösen főzünk őzpörköltet meg eperdzsemet. Emberek vagyunk, viselkedjünk hát úgy.
Naplózva
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #349 Dátum: 2017. Február 13. - 11:45:05 »

Stefi

Ez is egy megoldás,de úgy tudom felénk már sajnos ez nem dívik.

Még mindig ott vagyok,hogy pici vadkárral megyek a jegyzőhöz  meg a fővadászhoz nem fognak kiröhögni ? Mert számukra jelentéktelen a kár,de a tulajnak akkor is kára származott legyen az bármilyen kicsi is.
Én úgy értesültem,hogy felénk pl a fővadász elintézi annyival,hogy kerítsd be.
Na és a gondnak az a része még mindig fenn áll, hogy ha ki is fizetik vagy lelőnek egyet kettőt még akkor is túl sok a vad.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #350 Dátum: 2017. Február 13. - 13:36:45 »


Én úgy értesültem,hogy felénk pl a fővadász elintézi annyival,hogy kerítsd be.

A "zártkertet" bekeríteni persze nem ördögtől való. Az sem, ha a saját kutyáid nem szedik szét a kerítést ahol aztán bejár minden...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #351 Dátum: 2017. Február 13. - 13:37:38 »

közösen főzünk őzpörköltet meg eperdzsemet.
Fele bajszát leperzselé
a tűzforró eperzselé... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #352 Dátum: 2017. Február 13. - 14:00:54 »

A "zártkertet" bekeríteni persze nem ördögtől való. Az sem, ha a saját kutyáid nem szedik szét a kerítést ahol aztán bejár minden...
Na végre..........!! Igen
Naplózva
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #353 Dátum: 2017. Február 13. - 16:59:08 »

Nincs mindenkinek pénze bekeríteni,kutyát nem tartanék ott ahol nem lakom. Te igen?
Aki bekeríti annak sem fizetik ki a kárát.

http://agrarvilag.hu/hirek/tobb-mint-felmilliard-a-vadkar-csak-somogyban/

Ha a termelők sok százezres kárát sem fizetik meg akkor a hobbikertészek és a család számára termelők kárát ...????

Én is ismerek egy megoldást a kerítés helyett. Több vad kell lelőni ! Folyamatosan olvasni a híreket,hogy sok,sőt túl sok sok a vad. Vadásszanak már a vadászok. Mint ahogy itt írta valaki szembefut a vad és önvédelemből le kellett lőni.
Csinálják ezt gyakrabban a vadászok és egyék meg. Nekem nincs ezzel semmi bajom. Csak annyit mondanék,hogy na végre...!!! Végre vadásznak.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #354 Dátum: 2017. Február 13. - 17:25:03 »

Nincs mindenkinek pénze bekeríteni,kutyát nem tartanék ott ahol nem lakom. Te igen?
Aki bekeríti annak sem fizetik ki a kárát.

http://agrarvilag.hu/hirek/tobb-mint-felmilliard-a-vadkar-csak-somogyban/

Ha a termelők sok százezres kárát sem fizetik meg akkor a hobbikertészek és a család számára termelők kárát ...????

Én is ismerek egy megoldást a kerítés helyett. Több vad kell lelőni ! Folyamatosan olvasni a híreket,hogy sok,sőt túl sok sok a vad. Vadásszanak már a vadászok. Mint ahogy itt írta valaki szembefut a vad és önvédelemből le kellett lőni.
Csinálják ezt gyakrabban a vadászok és egyék meg. Nekem nincs ezzel semmi bajom. Csak annyit mondanék,hogy na végre...!!! Végre vadásznak.

Ez nem így működik!  Először is, a vadkár térítésnek megvannak a törvényi előírásai - itt többen is leírták a megoldást - csak utána kell menni. Másodszor, a vadászat nem így működik, hogy annyit lövünk amennyit akarunk. Ez szigorú keretek közé van szorítva, megvan minden területen a kilőhető létszám, és ezt nem lehet túllépni. Ezt a kilőhető mennyiséget pedig igen is minden vadászatra jogosult el is ejti!  De milyen érdekes az élet!  Évek óta kapunk, mi vadászok, hideget, meleget, gyilkosoknak neveznek minket, a nevünket, címünket egyesek gyűjtik, hogy elégtételt vehessenek rajtunk az állatok "megöléséért". Bezzeg, ha valakinek kárt okoz a vad, hát elvárja, hogy kiirtsák mindet!   

Tisztelt Sorbus!
Én is csak azt tudom javasolni amit itt a Barátaim, keresse fel az illetékes hatóságokat - tértivevényes levélben- és járjon el hivatalosan kárügye rendezésében!
Ezt -sem itt, sem máshol-  senki nem fogja ön helyett megtenni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #355 Dátum: 2017. Február 13. - 20:06:37 »




Én is ismerek egy megoldást a kerítés helyett. Több vad kell lelőni ! Folyamatosan olvasni a híreket,hogy sok,sőt túl sok sok a vad. Vadásszanak már a vadászok. Mint ahogy itt írta valaki szembefut a vad és önvédelemből le kellett lőni.
Csinálják ezt gyakrabban a vadászok és egyék meg. Nekem nincs ezzel semmi bajom. Csak annyit mondanék,hogy na végre...!!! Végre vadásznak.
:duhhl
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #356 Dátum: 2017. Február 13. - 20:07:53 »

:duhhl
Dühhh
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #357 Dátum: 2017. Február 13. - 21:56:32 »

Nincs mindenkinek pénze bekeríteni,kutyát nem tartanék ott ahol nem lakom. Te igen?
Aki bekeríti annak sem fizetik ki a kárát.

http://agrarvilag.hu/hirek/tobb-mint-felmilliard-a-vadkar-csak-somogyban/

Ha a termelők sok százezres kárát sem fizetik meg akkor a hobbikertészek és a család számára termelők kárát ...????


Hülyeség. Nagyjából úgy, ahogy van.
Egyrészt a zártkertedet igenis kerítsd be.
Másrészt a félmilliárdos vadkár a címben jól mutat de az nincs mellé téve, hogy mekkora hányadát térítették meg, mit tettek a gazdálkodók a vadkárelhárítás érdekében, hol játszanak rá illetve melyik az a terület, ahol a síró-rívó gazdálkodó egyben a vadászatra jogosult is és igencsak érdekelt a nagy vadlétszámban.
Egyébként Te trollkodni jöttél a fórumra vagy mi vezetett ide? Mert azt látom, hogy nem vadászol...pedig ez egy vadász fórum....
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #358 Dátum: 2017. Február 21. - 12:42:23 »

Tisztelt Molnár Attila

Köszönöm.
Azt hiszem legközelebb megpróbálom hivatalosan érvényesíteni a panaszom.Csak idősebbektől hallom,hogy a fővadász nagyon nem együtműködő .Attól is tartok ,hogy az én kis káromat majd nevetségesnek találják.

Tudom,hogy területenként meg van határozva egy éves kvóta ami ki szabad lőni és ezt jobbára teljesítik is. Mindössze azt nem értem,hogy ezt a kvótát miért nem emelik kicsit feljebb.
Én gyakran futok bele olyan hírekbe,hogy sok a vad.Értem,hogy a vadászoknak ez a jó,de felmerül,hogy vajon el tud ekkora állomány tartani az adott terület vagy az ország.
Nem képzelhető el,hogy legalább egy picit túlnőtt a vad létszáma  az optimálison? Legalább néhány területen?
Baranyában élek.
Nekem egy idős telektulajdonos azt monda,hogy az egyik közeli területe egy fővárosi vadásztársaság bérli és csak nagy ritkán vadásznak ott. Nem jártam utána,hogy igaz-e. Viszont tény,hogy régebben sokkal nagyobb eséllyel nőttek meg a fák, mint manapság.
Olvasom,hogy az embereknek mmia véleménye a vadászatról és a vadászokról.
A felmenői között volt vadász,örököltük szép trófeákat is.
Nem ellenzem a vadászatot,sőt szükséges.Szép,nemes hivatásnak,hobbinak tartom. A vadászok valószínű a természetre is vigyáznak. Ahogy mindenhol úgy itt is biztos megvannak a kókler,siheder vadászok aki tényleg csak mészárolni akarnak és nem a vadászat nemes mivoltát öregbítik.

Nem vadászként nem értem,hogy ha túl sok a vad egy adott élőhelyen akkor ott miért nem lőnek ki többet másrészről,hogy egy adott terület fővadásza miért nem foglalkozik azzal ha többen említést tesznek neki a saját településén,hogy bizony megint történt némi baleset.

Boar - nagy vadkan vagy :-)

Nem vadászok.Lehet trollnak is tekinteni noha nem érzem magam annak. Nincs kikötve,hogy csak vadászok lehetnek jelen. Tanulni is jöhettem. Pl,hogy a vad az a szakirodalomban már többesszám és nem nagyon használják a vadak szót.Ami persze a magy nyelvtan szabályi szerint meg nem helytelen.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #359 Dátum: 2017. Február 21. - 14:04:50 »

Tisztelt Molnár Attila

Köszönöm.
Azt hiszem legközelebb megpróbálom hivatalosan érvényesíteni a panaszom.Csak idősebbektől hallom,hogy a fővadász nagyon nem együtműködő .Attól is tartok ,hogy az én kis káromat majd nevetségesnek találják.

Tudom,hogy területenként meg van határozva egy éves kvóta ami ki szabad lőni és ezt jobbára teljesítik is. Mindössze azt nem értem,hogy ezt a kvótát miért nem emelik kicsit feljebb.
Én gyakran futok bele olyan hírekbe,hogy sok a vad.Értem,hogy a vadászoknak ez a jó,de felmerül,hogy vajon el tud ekkora állomány tartani az adott terület vagy az ország.
Nem képzelhető el,hogy legalább egy picit túlnőtt a vad létszáma  az optimálison? Legalább néhány területen?
Baranyában élek.
Nekem egy idős telektulajdonos azt monda,hogy az egyik közeli területe egy fővárosi vadásztársaság bérli és csak nagy ritkán vadásznak ott. Nem jártam utána,hogy igaz-e. Viszont tény,hogy régebben sokkal nagyobb eséllyel nőttek meg a fák, mint manapság.
Olvasom,hogy az embereknek mmia véleménye a vadászatról és a vadászokról.
A felmenői között volt vadász,örököltük szép trófeákat is.
Nem ellenzem a vadászatot,sőt szükséges.Szép,nemes hivatásnak,hobbinak tartom. A vadászok valószínű a természetre is vigyáznak. Ahogy mindenhol úgy itt is biztos megvannak a kókler,siheder vadászok aki tényleg csak mészárolni akarnak és nem a vadászat nemes mivoltát öregbítik.

Nem vadászként nem értem,hogy ha túl sok a vad egy adott élőhelyen akkor ott miért nem lőnek ki többet másrészről,hogy egy adott terület fővadásza miért nem foglalkozik azzal ha többen említést tesznek neki a saját településén,hogy bizony megint történt némi baleset.

Boar - nagy vadkan vagy :-)

Nem vadászok.Lehet trollnak is tekinteni noha nem érzem magam annak. Nincs kikötve,hogy csak vadászok lehetnek jelen. Tanulni is jöhettem. Pl,hogy a vad az a szakirodalomban már többesszám és nem nagyon használják a vadak szót.Ami persze a magy nyelvtan szabályi szerint meg nem helytelen.
Kedves sorbus!

Olvasok mostanában böcsületes, istenfélő, és erkölcsös békés népektől szörnyűbbnél-szörnyűbb történeteket, az interneten is, újságban is…..hogy hogy jártak már vadászokkal, vadakkal…, vagy vaddal??

Azt kell mondjam, igazuk van, egyet kell velük érteni!!!
Mikor lesz már végre rend?
Ha majd nem csak beszélünk róla, de meg is valósul, hogy eltűnik minden zavaró tényező a Homo Sapiens békésen terjeszkedő útjából.

Például itt ez a sok szörnyű vad! (Van persze más rossz dolog is, de azért ez már tűrhetetlen…….)
Nyilvánvaló, hogy túl sok a vad!
Sok az a rohadt vad, mert
-   az a sok igazi állatbarát kutyussétáltató nem viheti ki bármikor és bárhova az ő kis Morzsikáját egy kis sétáltatásra (azért az persze nem is annyira rossz, amikor Morzsika egy kis sport gyanánt űzőbe vesz egy ilyen kártékony fírget….  - őzet, vagy mittudomén olyan szarvasforma, csak még nem nőtt meg -, erősödnek Morzsika izmai, tágul a tüdeje, és milyen aranyosan liheg utána – csak azt a sok rohadt őz,- vagy miafene szőrt meg vért ne hozná haza a szájáról, mert olyan lesz a szőnyeg………..);
-   sok a vad, mert, ha kiengedem a gyereket egy kis krosszmotorozásra, vagy kvadozásra a főd útra, hát még majd jól neki megy valamelyik ilyen veszélyes fíreg a gyereknek;
-   sok a vad, mert azok a rohadtak óriási károkat okoznak a böcsületes hajnalban kelő magukat szétdolgozó kis és nagygazdák terméseiben, és hát vadásszanak már a nagyszájú vadászok, gyilkolják le azt a töménytelen mennyiségű kártíkony fírget,mekkora kárt okoznak ezek, meg hogy vesz szegény idén új traktort így….;
-   sok a vad, mert azok a rohadtak kirágták már a nyitott zártkert tulajdonosok fáit, meg fölzabálják a retket, pedig a zasszony kapálta is locsolta is, vigyázott rá mint a szeme fényire… aztán kinek van annyi pénze manapság, hogy kerítést vegyen egy zártkertre, meg még oszlopokat is……hát ki hallott már olyat a mai világban….??

Ilyen véleményeket hallok, és tényleg……… igazuk van!
Ki kell irtani az összeset (vadat, vadakat…. mindegy), elég egy pár belőlük az állatkertekben – na jó, nagyduzzogva esetleg még egy pár vadaspark, de aztán ennyi.. – meg kitömve  a múzeumba.

Szerintem Te se állj meg félúton, kedves sorbus!
Teljes megoldás kell, hisz az ember „Bekapcsolja a rádiót,TV-t,számítógépez,kinyitja az újságot és vadak mindenütt.” !!
Ebből elég! Nem volt nekik elég az elmúlt 3-400 millió év?? eleget rontották már itt a levegőt, most mi jövünk, az EMBER!! Kacsint Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: