Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121284 alkalommal)
nandess
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #330 Dátum: 2015. Október 31. - 22:15:11 »

Kedves Fórumozók!

Néhány éve kicsit jobban bele látok a vadásztársaságunk életébe, és eddig sikeresen megúsztuk a vadkárt. Viszont idén többen is éltek vele. Próbáltam tájékozódni ebben a témában,törvényeket olvastam, de valahogy sehol sem találtam egyensúlyt ebben a dologban. Igazából ami kérdés Felmerült bennem,hogy a vadásztársaságon kívül a földtulajdonosnak nem kell védekezni a vadkár ellen? Röviden vázolom a vadkárunkat: Nagy szőlő tulajdonos,nyáron jelezte telefonon egyszer,hogy az őzek bejárnak és rágják a fiatal ültetést. A társaság rögtön ment és bekerítette hálóval az említett szőlő táblákat ( a barátság érdekében ). Azóta semmi hír nem volt, a gazda nem jelzett további kárt. Na most a héten,a jegyző által aláírt levélben felszólította a társaságot,hogy fizessünk közel 2millió forintot. Indoklása az volt,hogy többször is jelezte a vadkárt (hangsúlyoznámcsak egyszer jelezte,akkor rögtön tettünkellene) ő állítása szerint vadriasztóval permetezett,de az őzek nagy kárt csináltak. Szóval most ott tartunk,hogy próbálunk egyezkedni,de nem hajlandó! A véleményetekre,tapasztalataitokra lennék kíváncsi,hogy bármilyen további jelzés,levél ellenére adhat be a társaság ellen vadkárt, illetve jogos ez a fajta eljárás?
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #331 Dátum: 2015. November 01. - 08:54:24 »

Igen a gazdának is kell védekeznie riasztania.
Mikor permetezett?(bizonyíthatóan)
A Vt -t miért nem értesítette?
Többször is jelezte a vadkárt?(tértivényesen,telefonon(ki kérhető a szolgáltatótól)
Az,hogy a jegyző által alá van írva egy összegszerű vadkár az semmi.
Ha nincs megállapodás a jegyző vadkár szakértőt rendelhet ki.
Ti is fogadhattok szakértőt akik majd a bíróság előtt szakérthetnek.
Naplózva
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #332 Dátum: 2016. Február 15. - 19:42:00 »

 üdv. lenne egy szakmai kérdésem. újulat mellé  vagy  újulatban meddig nem szabad szórót létesíteni?? Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2016. Február 16. - 07:00:35 »

üdv. lenne egy szakmai kérdésem. újulat mellé  vagy  újulatban meddig nem szabad szórót létesíteni?? Emelem

Szerintem amíg az újulat tulajdonosa - erdésze bele nem egyezik , de ez bármilyen művelési ágnál igaz csak sok helyen le@arják amikor meg jön a nagy osztozkodás akkor ...   Csodalk
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #334 Dátum: 2016. Február 16. - 09:24:38 »

üdv. lenne egy szakmai kérdésem. újulat mellé  vagy  újulatban meddig nem szabad szórót létesíteni?? Emelem

Általában a felújítás műszaki átadás átvételéig, ami 6-8, de akár 10 év is lehet.
De ha már kinőtt a vad szájából akkor már lehet tapogatózni az erdőgazdálkodónál. 
Naplózva

Üdv: Bence
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #335 Dátum: 2016. Május 02. - 14:07:04 »

Üdv!

Vadkárelhárítással kapcsolatos kérdésem lenne.
Ki milyen vadriasztószert alkalmaz napraforgó, kukorica körüli vadriasztásban.
Kornitol rot-ot használtunk tavalyi évben, nemvolt rossz, de más tapasztalatait is szívesen meghallgatnám.

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2016. Május 02. - 16:03:21 »

Üdv!

Vadkárelhárítással kapcsolatos kérdésem lenne.
Ki milyen vadriasztószert alkalmaz napraforgó, kukorica körüli vadriasztásban.
Kornitol rot-ot használtunk tavalyi évben, nemvolt rossz, de más tapasztalatait is szívesen meghallgatnám.

 Emelem

  30-06 -ost    Ördög Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #337 Dátum: 2016. Május 02. - 21:35:47 »

Üdv!

Vadkárelhárítással kapcsolatos kérdésem lenne.
Ki milyen vadriasztószert alkalmaz napraforgó, kukorica körüli vadriasztásban.
Kornitol rot-ot használtunk tavalyi évben, nemvolt rossz, de más tapasztalatait is szívesen meghallgatnám.

 Emelem

Ebben a témában én is szívesen olvasnék a tapasztalatokról!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #338 Dátum: 2016. Május 02. - 21:46:27 »

Nem tudok sok jót írni. Mi a gyümölcsöket szintén Kornitollal védtük. A védett fákról nem evett a szarvas,de elsétált mellettük. 20 méterre a szagfüggönytől már vígan evett ha éhes volt. Ugyanezt látom mindegyik szernél. Talán annyit jelenthet,hogy a vad elveszíti a biztonságérzetét,nem legel annyit.Ha kombinálod a védekezést,talán hatékonyabb. Többféle illatanyaggal dolgoztunk. Hőtükörfólia csíkokat tettem ki amelyeket a szél forgatott. Egy idő után megszűnt a terhelés.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #339 Dátum: 2017. Február 09. - 13:01:02 »

Ó dicső Nimródok,Diána gyermekei,Szent Hubertus kegyeltjei.

Mi a teendő akkor ha a fővadász nem foglalkozik a vadkárral.
Nem csak arról van szó, hogy a bekerítetlen telken tönkreteszik a fákat és ki se jön megnézni, nem hogy kifizetné. Elintézi annyival,hogy kerítsd be.
Viszont akinek be van kerítve a telke a vadak ott is kárt csinálnak. Átugorják,széttépik és feltúrják a veteményest lehúzzák a  fák kérgét ami ugye vadkár,de em csak ezzel nem foglalkozik a vadász,de a széttépett kerítéssel sem.
Ilyenkor mi a teendő,kihez kell fordulni ?

Miért olyan nehéz belátni,hogy bizonyos területeken túl sok a vad és többet kellene kilőni? Nem csak az agancsosat hanem a tehenet meg a sutát meg a kocát is !
Attól,hogy kevesebb vad garázdálkodik még a trófeák minősége nem változik.
Fiatal vadász ismerősöm mondta,hogy az idősebbek szerint is túl sok pl a szarvastehén a környékünkön.

Szóval miért nem lőnek ki több vadat a vadászok? Csak úgy feketén fusiban ahogy azt egyese vadászok  szokták.Nem kell bejelenteni,beírni,krotália a fülbe. Csak darabolni és jó étvágyat hozzá.
Mit lehet tenni akkor ha a fővadász és a vadkárbecslő nem fogllakozik a vadkárral.

Ami persze nem nagy,de a hobbi kertészeknek, a családnak termelőknek igen is kár. Sok év alatt a sok kicsi sokra megy.

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #340 Dátum: 2017. Február 09. - 13:14:27 »


Mi a teendő akkor ha a fővadász nem foglalkozik a vadkárral.


Be kell jelenteni a kárt a helyben illetékes jegyzőnél.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #341 Dátum: 2017. Február 09. - 14:51:04 »

Be kell jelenteni a kárt a helyben illetékes jegyzőnél.

Ennyi és kész...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #342 Dátum: 2017. Február 09. - 15:16:28 »

Mi van olyankor, ha ezt a jegyző leszarja? Mert én már láttam nem egy jegyzőt, akinek csak az volt a lényeg, hogy a zsebét tömködje.
Én azt nem értem, ha kihívom a vadkárszakértőt, akkor az ki is fog jönni, nem? Neki is pénz a pénz, vagy nem jól gondolom?
Naplózva
sorbus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #343 Dátum: 2017. Február 09. - 16:56:29 »

Gyanítom 1-2 fa nem nagy kár. Senki nem foglalkozik vele. Leszámítva a tulajt aki megvett. A kis kár is vadkár.
Csak szerintem nem elég nagy ahhoz,hogy érdemben foglalkozzanak vele. De az évek alatt a csak pár ezer forintokból sok gyűlik össze.
Mit kell mondani a jegyzőnek.Tönkretett két fámat meg kitúrta a retket?
Nem fognak kiröhögni? Ki se megy megnézni a kért a vadkárbecslő.
A fővadász meg felénk sz@rik rá.
Valakinél a kerítést is széttépik.
A jegyző mit tud csinálni ?
Szól a fővadásznak,hogy adjon 5 ezer forintot?

Mi a teendő olyankor amikor rendszeresen van vadkár,de mindig csak egy kicsi.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #344 Dátum: 2017. Február 09. - 17:11:03 »

Gyanítom 1-2 fa nem nagy kár. Senki nem foglalkozik vele. Leszámítva a tulajt aki megvett. A kis kár is vadkár.
Csak szerintem nem elég nagy ahhoz,hogy érdemben foglalkozzanak vele. De az évek alatt a csak pár ezer forintokból sok gyűlik össze.
Mit kell mondani a jegyzőnek.Tönkretett két fámat meg kitúrta a retket?
Nem fognak kiröhögni? Ki se megy megnézni a kért a vadkárbecslő.
A fővadász meg felénk sz@rik rá.
Valakinél a kerítést is széttépik.
A jegyző mit tud csinálni ?
Szól a fővadásznak,hogy adjon 5 ezer forintot?

Mi a teendő olyankor amikor rendszeresen van vadkár,de mindig csak egy kicsi.

Be kell ülni a vadász bálban a főasztalhoz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: