Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121315 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #270 Dátum: 2014. Július 25. - 19:42:15 »

Házi disznónál teljesen bevett dolog amit láttatok. Nagyapám is ezt csinálta,ugyan ilyen fogóval. Az állatorvosok is megcsinálják,illetve a tenyésztők maguknak. (Mármint nem saját maguknak,és nem a pöcsükbe ahogy ajánlottátok... Ördög A saját disznóik orrát szokták drótozni,ha feltúrja a hidlást...meg a betont,meg úgy egyáltalán mindent. A képen látható disznók is ólban  tartott példányok lehettek...Más kérdés,hogy ezek a felvételek sosem kellett volna,hogy kikerüljenek a ólajtón túl.
Így valahogy.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #271 Dátum: 2014. Július 25. - 20:22:32 »

Lehet hogy rosszul tudom, de vaddisznót ( ill egyéb vadfajokat sem )  csak külön engedéllyel, a hatóságoknak lejelentve lehet tartani? ( nem lehet Őket szabadon befogni és otthon tartani )
Ill a vonatkozó törvények alapján a vad az állam tulajdona.
Ez  alapján ha vadon fogták be őket valamikor, az lopásnak minősül.
De lehet hogy tévedek... 
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #272 Dátum: 2014. Július 25. - 20:29:25 »

Lehet hogy rosszul tudom, de vaddisznót ( ill egyéb vadfajokat sem )  csak külön engedéllyel, a hatóságoknak lejelentve lehet tartani? ( nem lehet Őket szabadon befogni és otthon tartani )
Ill a vonatkozó törvények alapján a vad az állam tulajdona.
Ez  alapján ha vadon fogták be őket valamikor, az lopásnak minősül.
De lehet hogy tévedek... 
Nagyon valószínű,  hogy jogosan tartják.
Ha nem,  akkor iszonyat nagy barmok.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #273 Dátum: 2014. Július 25. - 20:31:28 »

Lehet hogy rosszul tudom, de vaddisznót ( ill egyéb vadfajokat sem )  csak külön engedéllyel, a hatóságoknak lejelentve lehet tartani? ( nem lehet Őket szabadon befogni és otthon tartani )
Ill a vonatkozó törvények alapján a vad az állam tulajdona.
Ez  alapján ha vadon fogták be őket valamikor, az lopásnak minősül.
De lehet hogy tévedek... 
Nagyon valószínű,  hogy jogosan tartják.
Ha nem,  akkor iszonyat nagy barmok.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #274 Dátum: 2014. Július 25. - 20:47:55 »

Nagyon valószínű,  hogy jogosan tartják.
Ha nem,  akkor iszonyat nagy barmok.
Mi alapján lehet jogosan vaddisznót tartani?
Főleg ha az ember nem vadászatra jogosult?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #275 Dátum: 2014. Július 25. - 21:15:17 »

Mi alapján lehet jogosan vaddisznót tartani?
Főleg ha az ember nem vadászatra jogosult?
Pl. ha vadfarmja van.

De ez az eljárás nekem akkor is nagyon baxxa a csőrömet.
Oldja meg másként, hogy a disznó ne túrjon fel olyan helyeket, amikben azzal kárt tesz.
ha szokásos eljárás a parasztok között ha nem, ez szimpla és minősített állatkínzás.

Attól sem lesz nyugodtabb a lelkem, ha nem látom, de tudom, hogy csinálják.
Évente több százezer nőt csonkítanak meg mindenféle szedettvedett iszlám országokban a Földön.
Engem pl. ez is nagyon zavar, pedig Istenbizony egyet sem láttam még.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #276 Dátum: 2014. Július 25. - 21:25:57 »


De ez az eljárás nekem akkor is nagyon baxxa a csőrömet.
Oldja meg másként, hogy a disznó ne túrjon fel olyan helyeket, amikben azzal kárt tesz.
ha szokásos eljárás a parasztok között ha nem, ez szimpla és minősített állatkínzás.

Attól sem lesz nyugodtabb a lelkem, ha nem látom, de tudom, hogy csinálják.

Csaba!
Tőled ilyet olvasni-bocsánat a hasonlatért,de olyan mintha Kovi vallana arról,hogy zavarja a p.na látványa. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #277 Dátum: 2014. Július 25. - 21:40:42 »

Nem vagyok állatkínzó,sosem volt örömöm egy állat szenvedésében,de vannak a paraszti létnek olyan elemei, amelyek praktikus elven nyugodva, az állat és legfőképp a gazdája javáért a jószág pár percnyi szenvedésével járnak. (herélés,billogozás,patkolás,oltások,nyírás,fürdetés stb.) Ha valaki ezt nem tudja elfogadni,hát attól még sajnos ez van... Civilizációnak nevezzük,igaz az állatokat erről nem kérdezte senki.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #278 Dátum: 2014. Július 25. - 22:35:11 »

Ezzel a hozzászólással zárom a témát,de fontosnak találom megmutatni,hogy nem csak az én szülőfalumban és lakhelyemen él ez a "barbár" szokás:
http://allattartas-webshop.hu/product_info.php/cPath/170_181/products_id/1362
http://allattartas-webshop.hu/product_info.php/cPath/170_181/products_id/1361
https://www.delifarm.hu/malacneveles/1134-orrkarika-4-es-80-db-cs.html
Az eljárás egyébként házisertés és hozzáértő emberek esetén nem jár annyi szenvedéssel, mint a vitatott és valóban agyatlanok által felhelyezett videón.


Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #279 Dátum: 2014. Július 25. - 23:03:50 »

Nem vagyok állatkínzó,sosem volt örömöm egy állat szenvedésében,de vannak a paraszti létnek olyan elemei, amelyek praktikus elven nyugodva, az állat és legfőképp a gazdája javáért a jószág pár percnyi szenvedésével járnak. (herélés,billogozás,patkolás,oltások,nyírás,fürdetés stb.) Ha valaki ezt nem tudja elfogadni,hát attól még sajnos ez van... Civilizációnak nevezzük,igaz az állatokat erről nem kérdezte senki.
Ezeket a "szükséges rossz" kategóriás dolgokat pánikszerű gyorsasággal tiltják be civilizált államokban és tiltatják be olyanokban, min ahol mi élünk.
Egyrészt. Másrészt amiért simán belebasznám az elektromos sokkolót a delikvens ánuszába, az idióta vihogás amiből egyértelmű, hogy ezek a félkegyelműek élvezik az állat szenvedését. Az ilyenekre simán be lehetne vezetni a vadászidényt... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #280 Dátum: 2014. Július 26. - 00:01:29 »

Ezeket a "szükséges rossz" kategóriás dolgokat pánikszerű gyorsasággal tiltják be civilizált államokban és tiltatják be olyanokban, min ahol mi élünk.
Egyrészt. Másrészt amiért simán belebasznám az elektromos sokkolót a delikvens ánuszába, az idióta vihogás amiből egyértelmű, hogy ezek a félkegyelműek élvezik az állat szenvedését. Az ilyenekre simán be lehetne vezetni a vadászidényt... Nem
Gyerekkoromban 3 disznót is levágtunk egy-egy fagyos téli reggelen. Én tartottam az edényt a vérnek...Aki vett már részt rajta,az tudja,hogy a disznótor fura egy szeánsz,s mégis pozitív kicsengése van a szónak, pedig a disznó visításakor mindig összeszorult édesanyám szíve a leghátsó szobában,s könnyezve sajnálta a jószágot, amit egy évig etetett. Ez a sajnálat estefelé,amikor már a szalonnák,hurka és kolbász-szálak sorjáztak fényesen az asztalon, szépen lassan elveszett a konyha gőzében-homályában. Mert az állat végsősoron azért tartatik,hogy megegyük.
Libatömés,libatépés. Csak két példa, amit már ükanyáink is csináltak. Rohadtul nem jó az állatnak,de nagyon jó nekünk a végeredményük.
Ezeket a dolgokat el kell fogadnunk, meg kell értenünk. Vagy nem kell elfogadnunk és be kell lépni a Mancs-ba. Akkor viszont mindenki jobban teszi,ha a puskát is leadja a yardon,mert jobb abba sem belegondolni,hogy akár egy fejlövés után is meddig halljuk még a zsákmányunk utolsó rúgásait...Bocsánat érte,szándékosan vagyok ilyen sarkos,de nagyon sok (több tízezer) állatot tartottunk eddigi életem során és hirtelen a vadászfórumon szembesültem vele,hogy azok, akik nem foglalkoznak vele életvitelszerűen, mennyire rózsaszínben látják az állattartást. Sajnos nem rózsaszín,sokáig csak szar és végül vér és hússzínű.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #281 Dátum: 2014. Július 26. - 00:13:44 »


Ezeket a dolgokat el kell fogadnunk, meg kell értenünk. Vagy nem kell elfogadnunk és be kell lépni a Mancs-ba. Akkor viszont mindenki jobban teszi,ha a puskát is leadja a yardon,mert jobb abba sem belegondolni,hogy akár egy fejlövés után is meddig halljuk még a zsákmányunk utolsó rúgásait...Bocsánat érte,szándékosan vagyok ilyen sarkos,de nagyon sok (több tízezer) állatot tartottunk eddigi életem során és hirtelen a vadászfórumon szembesültem vele,hogy azok, akik nem foglalkoznak vele életvitelszerűen, mennyire rózsaszínben látják az állattartást. Sajnos nem rózsaszín,sokáig csak szar és végül vér és hússzínű.
A szükségtelen szadizmust soha nem kell elfogadnunk.
Mielőtt végképp levárosibunkózol, a koromnál fogva valszeg előbb tartottam vért mint Te, most is tartunk állatokat, disznót is vágok tehát nem a Mancs az egyetlen alternatíva annak, aki taszít ez a szadista mentalitás.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #282 Dátum: 2014. Július 26. - 00:32:35 »

A szükségtelen szadizmust soha nem kell elfogadnunk.
Mielőtt végképp levárosibunkózol, a koromnál fogva valszeg előbb tartottam vért mint Te, most is tartunk állatokat, disznót is vágok tehát nem a Mancs az egyetlen alternatíva annak, aki taszít ez a szadista mentalitás.
Tudom,hogy nem vagy városibunkó.  Wave
Nagyon nehéz az állatok kezelésével,tartásával,esetlegesen elpusztításával kapcsolatos különböző emberi érzelmeket megérteni. Biztosan van lélektana,de ezt így éjjel nem kezdem megfejteni. Talán egy részét mégis:Ma csirkéket kellett fognom anyósomnak. (Gondolta,úgyis nagy csirkefogó vagyok... Stoel) Kislányunk őrült sírásba kezdett, a tyúkok izgatott kotkodácsolása-kárálása miatt. A levágott szárnyasok  és a vérük látványa viszont már nem zavarta,sőt megkérdezte,hogy játszani hazaviheti -e az egyiket. Gágogó,vonyító,sipákoló állatok sokkal mélyebb benyomást tesznek az emberre,mintha ugyanez némán zajlik. (Gondolj csak az állatvédők horgászellenes propagandájára...Mi lenne ha egy pontyot vonyítva húznál partra,szájában a horoggal? Ugye?) Némán néztem végig először a vitaindító videót. Utána adtam rá hangot. A bunkó beszéd és reakciók mellett ekkor már nagyon zavaró volt a disznók visítása...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #283 Dátum: 2014. Július 26. - 07:26:09 »

Csaba!
Tőled ilyet olvasni-bocsánat a hasonlatért,de olyan mintha Kovi vallana arról,hogy zavarja a p.na látványa. Ördög


Mééér, hát van olyan!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #284 Dátum: 2014. Július 26. - 07:28:06 »

Csaba!
Tőled ilyet olvasni-bocsánat a hasonlatért,de olyan mintha Kovi vallana arról,hogy zavarja a p.na látványa. Ördög
Miért is? Fejvakarás
Tény, hogy nagyon sok vad életét vettem el.
De soha nem okoztam akarattal nagyobb szenvedést egynek sem, mint ami a cél eléréséhez szükséges.
Ha ez mégsem sikerült, az viszont eléggé megviselt.
Ezek a tetves bunkók meg láthatóan kéjesen élvezik a ketrecbe zárt, orrfogóval lefogott disznó kínjait.
Ha nem nagy baj, akkor nem vállalok velük hasonlóságot.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: