Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121232 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #255 Dátum: 2014. Július 23. - 15:07:57 »


Ki a felelős a kárért?


Szerintem egyértelműen a szarvasok.  Stoel
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #256 Dátum: 2014. Július 23. - 15:42:41 »


Szerintem egyértelműen a szarvasok.  Stoel

Brilliáns!   Röhög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #257 Dátum: 2014. Július 23. - 22:42:37 »

Igen, jár.....ha jut Vigyorog
A Vtv. szerint meghatározott időszakon belül van, túráskárt mindenképp tud érvényesíttetni rajta a paraszt.
Ha terményre megy (és nem a Lajos által említett, ám valószínűbb zöldtakarmány a célja) akkor ha a végén azzal kapcsolatban is támaszt követelést, akkor azt már érdemes
egy jó szakértővel és egy ügyvéddel megtámogatva kivédeni.
Persze csak ha a nagyságrendje olyan az ügynek.
Ha pár hektáros darabról van csak szó, akkor simán éhes az ember, vagy bosszúvágytól fűtött.
Sajnos ilyen is van, nem is kevés.
Azt veszem észre, hogy a vadgazdálkodónak egyre inkább észen kell lennie, mert nagyon könnyű "elvadítani" az évtizedes jókapcsolatokat is mostanában, akár egyetlen elhibázott kárbecslésssel, utána meg jön az adok-kapok, ami senkinek sem jó.
A végén meg a vad issza a leve sűrűjét Stoel

Pár hektár csak, de sajnos a bosszú a cél -ez már régóta húzódik. Pár éve odáig jutottunk, hogy csicsókát is vetett a drága a kukorica közé, majd amikor a vadkárbecslő jött -aki a cimborája és tavaly sikerült lejáratnia magát egy igazságügyi szakértővel szemben csak azért, hogy nekünk minél több kárt okozzanak-, azt mondta neki, hogy árvakelés... NoComment
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #258 Dátum: 2014. Július 24. - 09:17:49 »

Ezt ma Magyarországon, 5 bírósághoz beadva, minden létező fokon lefolytatva a jogi procedúrát, 100%, hogy egy rakás, egymásnak sokszor teljesen ellentmondó ítéletet kapnál.
Azt hittem többen foglalnak állást itt az ügyben... Vállat von
Pedig valószínűleg per lesz belőle,mert a vadkárszakértő megállapított 500 eFt-ot,ezzel szemben a gazdának a VT.részéről fel lett kínálva 1 misi,de nem fogadta el...Az erdészet hallani sem akar a felelősségvállalásról! Több sebből vérzik a dolog...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #259 Dátum: 2014. Július 24. - 09:41:12 »

Azt hittem többen foglalnak állást itt az ügyben... Vállat von
Pedig valószínűleg per lesz belőle,mert a vadkárszakértő megállapított 500 eFt-ot,ezzel szemben a gazdának a VT.részéről fel lett kínálva 1 misi,de nem fogadta el...Az erdészet hallani sem akar a felelősségvállalásról! Több sebből vérzik a dolog...
Amíg a Vtv. vadkáros része tartalmazni fogja a "kiváltó vad" értelmezhetetlen és gyakorlatban használhatatlan fogalmát, addig ilyen esetekben nem lehet objektíven dönteni.
Ez a kiváltó vad dolog több sebből is vérzik, nagyon sok körülményt kell hozzá vizsgálni és általában minden félnek igaza van.
Innen pedig pattthelyzet van.
Jön a helyi bírói gyakorlat (ha van), aztán egy feljebbvitelen egy másik bírói gyakorlat...és így tovább.
Sok minden lenne a törvényben ami javításra vár, bízzunk benne, hogy a (talán) idén ősszel megjelenő új mű rendezi ezeket.....és nem csak tovább bonyolítja Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #260 Dátum: 2014. Július 25. - 09:17:17 »

Amíg a Vtv. vadkáros része tartalmazni fogja a "kiváltó vad" értelmezhetetlen és gyakorlatban használhatatlan fogalmát, addig ilyen esetekben nem lehet objektíven dönteni.
Ez a kiváltó vad dolog több sebből is vérzik, nagyon sok körülményt kell hozzá vizsgálni és általában minden félnek igaza van.
Innen pedig pattthelyzet van.
Jön a helyi bírói gyakorlat (ha van), aztán egy feljebbvitelen egy másik bírói gyakorlat...és így tovább.
Sok minden lenne a törvényben ami javításra vár, bízzunk benne, hogy a (talán) idén ősszel megjelenő új mű rendezi ezeket.....és nem csak tovább bonyolítja Fejvakarás

Egen, erre mondta a jó komám, hogy agyhalál.
Erről nézzük világos ha arról akkor sötét középen meg meghatározhatatlan...  Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #261 Dátum: 2014. Július 25. - 14:43:28 »

Megoldás a túrás károkra Makóról:

Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #262 Dátum: 2014. Július 25. - 15:52:00 »

Megoldás a túrás károkra Makóról:


Már ne haragudj de, vadászemberként elítélem ezt a cselekedetet. Bár vannak aggályaim is a törvényességet illetően is.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #263 Dátum: 2014. Július 25. - 16:20:17 »

Megoldás a túrás károkra Makóról:


Ki ez az idióta állatkínzó barom? A retkes faszára kellene a klipszeket tenni. Mindenesetre a videót lementem és megküldöm a rendőrségnek, aztán magyarázkodjon a húgyagyú barma ha tud Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2014. Július 25. - 16:31:17 »

Köszi Feri , engem is rohadtúl felháborított ez a video. Nem A jó qrva anyját az ilyen baromnak.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #265 Dátum: 2014. Július 25. - 16:39:00 »

Köszi Feri , engem is rohadtúl felháborított ez a video. Nem A jó qrva anyját az ilyen baromnak.
Megküldtem a linket az "Állatvédőrség"-nek. Legalább kiderül, tesznek-e valamit...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #266 Dátum: 2014. Július 25. - 16:44:43 »

Megoldás a túrás károkra Makóról:
A faszába kellene a klipszeket nyomkodni, de sokkal lassabban.... Nem
Nagyon remélem, hogy lesittelik és szépszál bakcigányok fogják seggbekúrogatni, amíg csak nem kezdi el élvezni Tasli
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #267 Dátum: 2014. Július 25. - 18:03:45 »

Egyetértek az elõttem szólókkal...  Hány
A legszomorúbb számomra az, hogy mivel laikusoknak elég ritkán van dolguk vaddisznókkal, ezek "vadászok" vagy vadászathoz "közel álló" "emberek".

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #268 Dátum: 2014. Július 25. - 19:25:14 »

Már ne haragudj de, vadászemberként elítélem ezt a cselekedetet. Bár vannak aggályaim is a törvényességet illetően is.

Engem is elszomorít hogy valaki ilyen állatkínzást feltesz a youtub-ra...
Szomorú...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #269 Dátum: 2014. Július 25. - 19:37:20 »

Házi disznónál teljesen bevett dolog amit láttatok. Nagyapám is ezt csinálta,ugyan ilyen fogóval. Az állatorvosok is megcsinálják,illetve a tenyésztők maguknak. (Mármint nem saját maguknak,és nem a pöcsükbe ahogy ajánlottátok... Ördög A saját disznóik orrát szokták drótozni,ha feltúrja a hidlást...meg a betont,meg úgy egyáltalán mindent. A képen látható disznók is ólban  tartott példányok lehettek...Más kérdés,hogy ezek a felvételek sosem kellett volna,hogy kikerüljenek a ólajtón túl.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: