Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121231 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #225 Dátum: 2014. április 06. - 17:57:49 »

Van, akinek a "gugli" a barátja.  Ördög
A "mutasd az utolsó hozzászólásait" funkció hasznos ilyenkor. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #226 Dátum: 2014. április 07. - 08:14:56 »

Sziasztok.

Tudnátok nekem olyan vadriasztó szert ajánlani ami valóban hatékonyan távol tartja a szarvast és a disznót?
V@dóc nevezetű valamit használjuk, de a vadat nem érdekli... mintha ott se lenne a riasztóanyag. Mellette besétál.  Meglepődött
Naplózva

Üdv: Bence
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #227 Dátum: 2014. április 07. - 08:55:03 »

Sziasztok.

Tudnátok nekem olyan vadriasztó szert ajánlani ami valóban hatékonyan távol tartja a szarvast és a disznót?
V@dóc nevezetű valamit használjuk, de a vadat nem érdekli... mintha ott se lenne a riasztóanyag. Mellette besétál.  Meglepődött

S ha egyet visszalapozol: táádááám!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #228 Dátum: 2014. április 07. - 09:23:46 »

S ha egyet visszalapozol: táádááám!

Ezzel kezdtem...s bár én fogalmaztam rosszul, elsősorban szarvasra keresek valami szert. Az előző oldalon több féle anyagot javasoltok, de inkább disznóra vannak ezek a szerek ha jól olvasom. Van amit a gyártó/forgalmazó ajánl szarvas ellen is, de azokról nem olvastam a fórumon személyes tapasztalatokat, pedig nekem ezek fontosak, ezek alapján döntenék.
Tehát napraforgót szeretnénk megvédeni a szarvastól, ha van valakinek eredményes vegyi módszere és megosztaná, azt nagy örömmel fogadnám.

Köszönöm: Bence
Naplózva

Üdv: Bence
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #229 Dátum: 2014. április 07. - 09:33:15 »

Ezzel kezdtem...s bár én fogalmaztam rosszul, elsősorban szarvasra keresek valami szert. Az előző oldalon több féle anyagot javasoltok, de inkább disznóra vannak ezek a szerek ha jól olvasom. Van amit a gyártó/forgalmazó ajánl szarvas ellen is, de azokról nem olvastam a fórumon személyes tapasztalatokat, pedig nekem ezek fontosak, ezek alapján döntenék.
Tehát napraforgót szeretnénk megvédeni a szarvastól, ha van valakinek eredményes vegyi módszere és megosztaná, azt nagy örömmel fogadnám.

Köszönöm: Bence
Szia!
Az Armacol a szarvast is távol tarthatja. Egy próbát megér. (Bár az izzadtság-szagra tudok itt az utca végén olcsóbb és sokkal tartósabb megoldást is. Napi egy üveg borral és 2 szelet kenyérrel elmegy,s csak egy kis sátrat kell neki adni a tábla közepén... Röhög)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #230 Dátum: 2014. április 07. - 09:55:49 »

Szia!
Az Armacol a szarvast is távol tarthatja. Egy próbát megér. (Bár az izzadtság-szagra tudok itt az utca végén olcsóbb és sokkal tartósabb megoldást is. Napi egy üveg borral és 2 szelet kenyérrel elmegy,s csak egy kis sátrat kell neki adni a tábla közepén... Röhög)

Ebből a fajtából nálunk is van elég...szívesen edjuk őket bérbe is, örökre is...  Nyihi
Nálunk ennyire nem váltak be. Egy kukoricatáblát őrzött egy régi kibelezett wartburg kasztniban egy nehézsorsú tesvér, de a nagy munkában elfáradva "egy percre" behunyta a szemét... ezalatt körbejárta a konda a warast a hajnali nyomok tanúlsága szerint. Lehet a benti röfögés, hortsogás vonzotta őket.
Naplózva

Üdv: Bence
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #231 Dátum: 2014. április 07. - 10:08:47 »

Nagyon sikeres szarvasriasztó eszköz a képen látható, egyszerűen elkészíthető optikai zavaró.
Az "akasztófa" készülhet helyben szedett akác suhángból és a fólia aljára-tetejére való botok is beszerezhetők helyben.
Persze elő lehet készíteni fűrészelt anyagból is, de nem szükséges.
A két fóliát (egy fekete és egy fehér) körben egymáshoz lehet tűzni, de az sem szükséges, mert ha jobban fúj a szél, a két fólia is kiad némi hangot, ami erősíti a zavaró hatást.
A forgó karabíner kell hozzá, mert az elve az, hogy a lenge szellő már elkezdi mozgatni és lassabban-gyorsabban forgatni a fóliát, ha nincs egy forgó benne, akkor hamar megáll, illetve szakad a zsinór.
Elvileg a legkisebb légmozgásban is mozog, így a közelben lévő szarvas lát valami mozgást, ami hol látszik (fehér) hol nem (fekete) és ez nyugtalanítja annyira, hogy odébb pályázik.
Ezt is célszerű 3-4 naponta odébb telepíteni.
Én annak idején 10-12 darabbal operáltam 400 hektár mezőgazdaságon teljesen egyedül és volt olyan év, hogy 0 FT vadkárral megúsztam a túrás kárt és a zöld kárt is, amíg a kukorica és napraforgó még csak térdig ért Igen

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #232 Dátum: 2014. április 07. - 17:20:44 »

Nagyon sikeres szarvasriasztó eszköz a képen látható, egyszerűen elkészíthető optikai zavaró.
--------------

Csabus! Emelem

Ez valóban ügyes!! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #233 Dátum: 2014. április 23. - 20:14:41 »

Ezt nemrég találtam nemtudom megosztotta e már valaki azért érdemes elgondolkozni rajta..

http://vadaszapro.net/reszletek/210300/vadkarozas?-elgondolkodtato-meg-mi-fizetunk%3F
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #234 Dátum: 2014. április 23. - 20:18:03 »

Ezt nemrég találtam nemtudom megosztotta e már valaki azért érdemes elgondolkozni rajta..

http://vadaszapro.net/reszletek/210300/vadkarozas?-elgondolkodtato-meg-mi-fizetunk%3F

A csevegőben megelőztek
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #235 Dátum: 2014. április 24. - 07:28:27 »


Tegnap este a szőlő sarkán egy ilyesmi lengedezett.A gazda kb.2 hete rakta ki,mert rákapott a szarvas a sárgamuskotály gyenge hajtására.
Na,este 7-kor már úgy legelt alatta a tehén tavalyi borjával,mintha hívták volna... Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #236 Dátum: 2014. április 24. - 10:18:53 »

Tegnap este a szőlő sarkán egy ilyesmi lengedezett.A gazda kb.2 hete rakta ki,mert rákapott a szarvas a sárgamuskotály gyenge hajtására.
Na,este 7-kor már úgy legelt alatta a tehén tavalyi borjával,mintha hívták volna... Fejvakarás
Vigyorog
Az egy helyben lévő gázágyút is körbetúrták a disznók pár hét után  Meglepődött.
Ez a "templomi zászló" (ahogy egy kollégám elnevezte annak idején Ördög) igazából nagy mezőgazdasági kultúrában lett próbálva és ott is csak akkor ér valamit, ha pár naponta át van telepítve.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #237 Dátum: 2014. Május 20. - 15:07:01 »

Két töret-egy este
Hétfő este arra a lesre ültünk apámmal, amelyiknél az összetúrt gyenge tritikálé van vetve. Jobbra bokros legelő, hátam mögött szőlő, aminek hajtására rákaptak a szarvasok. Mikor kiértem, már el is ment a kedvem a helytől, mert a les melletti gazos már félig le volt zúzva (SAPS), a gazda emberei akkor hagyták el a helyszínt,egész nap zúgott a traktor....
Megyek fel a lesre, apám a létrán...lenézek a friss kaszálásra...tavalyi szarvasborjú ballag kifelé az erdőből,egyenesen a szőlő felé. Puska feltámaszt, kibiztosít, ráfüttyentek-semmi reakció. Ráköhögök, megtorpan. Távolság 100 m, lapocka bokortól takarva, de mögé tudok célozni, durr! Borjú eldől, fater még mindíg a létrán,19 óra 45 perc! Kicsit várunk, lemegyünk, kihúzzuk az útra, gerinc alatti magas tüdőlövés. Töretnek vadkörte ágat tűzök kalapom mellé. Zsigerelés, szarvaslégy és kullancs írtás, krotália kattanás…Visszaülünk a lesre,fiatal még az idő.8 óra felé 3 kisróka hancúrozik a gabonában. A kopaszra szívott szuka hoz nekik egy kétökölnyi kisnyulat egy pofa friss szénával együtt vette fel.
20 óra 20 perc megint ballag kifelé egy magányos tavalyi borjú az erdőből, ugyanott. Nem lövöm, pedig kellene. Mikor odaér a már párolgó társa mellé, valami gyanús lesz neki, visszarohan az erdőbe.
21,45-kor a rozsbúzában 3 fekete gombóc. Kibiztosítok, rávillantok, szétugranak. Süldők, elindulnak lefelé a patak felé, keresztbe a les előtt 50 m-re. Az első már belép a bokrok közé,a másodikat megtalálom a céltávcsőben, rávillantok hátha megáll...
Inkább begyorsít, de jól rajta vagyok, durrr! Les alatt nagy koppanás…?...disznók mind be a patakhoz. Oda akarok világítani a rálövés helyére, de hiába nyomom a gombot,a villáslámpa meg se mukkan…...de hát nincs is a puskán! Lövés után leesett a földre...Lemegyünk, megkeressük,kutya baja. Még oda is „hord” ahová kell. Megyünk a rálövés helyére, sok vér a frissen zúzott fűvön.
Vércsapán haladunk kb.30 m-t, mikor megtaláljuk. Újabb töret, ezúttal virágzó vadrózsából,a kalap másik oldalára. Tökéletes tüdőlövés be-ki, még álló vadnál,szórón is megállná a helyét!
Kocsiért el, zsigerelés, krotália, papírmunka, beszállítás a hűtőbe. Ünőborjú 44 kg, emse süldő 42 kg. Mire megmosom a kezem, éjfélt harangoznak. Apámmal koccintva, régen esett már ilyen jól a Cabernet Franc…
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #238 Dátum: 2014. Július 22. - 22:07:03 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene eldönteni egy vitát: a kalászos után másodvetésként(06.27-én aratták, 07.10-én vetették) vetett kukoricára jár a vadkártérítés vagy sem?

Köszi a választ!

Üdv:

Girgesz
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #239 Dátum: 2014. Július 22. - 22:21:20 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene eldönteni egy vitát: a kalászos után másodvetésként(06.27-én aratták, 07.10-én vetették) vetett kukoricára jár a vadkártérítés vagy sem?

Köszi a választ!

Üdv:

Girgesz
82. § (1) A Vtv. 75. § (1) bekezdésében foglalt vadkár öt százalékot meghaladó részét a bekövetkezett összes kár alapján kell számolni.
(2) A Vtv. 75. § (1) bekezdésének alkalmazásában mezőgazdaságban okozott vadkár a vad táplálkozása, taposása, túrása vagy törése következtében a szántóföldön, a gyümölcsösben és a szőlőben a mezőgazdasági kultúra terméskiesését előidéző károsítás. A gyümölcs-, illetve szőlőtelepítésben bekövetkezett vadkár pénzértékét a pótlás mértékének arányában kell meghatározni.
(3) Mezőgazdasági vadkárt a vadkárbecslési szabályok szerint a következő időszakokban lehet bejelenteni, igényelni:
a) őszi gabona   október 1.-augusztus 15.
b) tavaszi gabona   április 1.-augusztus 1.
c) kukorica   április 15.-november 30.
d) burgonya   április 15.-október 15.
e) napraforgó, szója   április 15.-szeptember 30.
f) borsó   március 1.-augusztus 30.
g) szőlő, gyümölcsös   egész évben
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: