Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121296 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #195 Dátum: 2014. Február 13. - 17:56:27 »

A tényleges kárérték nem duplája a kifizetettnek. Sokszorosa.
A saját arányainkat mondom (bár nemrég már leírtam valamelyik rovaton). Vadkárátalány 2 társaságtól: 1.5 millió. A becsült tényleges vadkár csak kukoricában 20 millió körül van.

Ha a területalapú támogatásból finanszírozzuk a vadkárt, vajon mi ösztönözné a vadászokat, hogy valamelyest is csökkentsék azt?
 
Szerintem a tietek elég extrém példa, a nagy átlag messze nem erről szól. Mi az előző társaságunknál az előző ciklusban fizettünk húsz milla vadkárt...
Nem a vadkárt kellene területalapú támogatásokból finanszírozni, hanem azokat a területeket nem támogatni, ahol egyértelműen a vadkárra megy ki a játék.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #196 Dátum: 2014. Február 13. - 19:46:10 »



Nem csúnya... Ördög Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #197 Dátum: 2014. Február 13. - 20:38:42 »

Nem csúnya... Ördög Igen Igen Igen Emelem

Jaja! A január végi pár napos télben le is húztuk róla az öregerdőt, most már tényleg jöhet a tavasz!  Kacsint   Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #198 Dátum: 2014. Február 13. - 20:56:37 »

Jaja! A január végi pár napos télben le is húztuk róla az öregerdőt, most már tényleg jöhet a tavasz!  Kacsint   Wave
Hát... Ma már volt valami tavaszillat féleség a levegőben... Mosolyog (bár lehet, hogy csak a "Spring water" légfrissítő illatát éreztem...) Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #199 Dátum: 2014. Február 13. - 21:09:56 »

Jaja! A január végi pár napos télben le is húztuk róla az öregerdőt, most már tényleg jöhet a tavasz!  Kacsint   Wave
Olyan kívánatos, mint egy tál harmatos saláta!!! Vigyorog
Nálunk ilyent nem látsz....csak kerítés mögött tartott idős állomány alatt.
Tavasz itt is volt ma.
Reggel fél 7-kor -5 °C, 10-kor meg rigófütty és avarillat Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #200 Dátum: 2014. Február 13. - 21:15:25 »

Néhány szavas guthi példa ,ahol kb,15 ha területet az erdészet vett körbe a földtulaj elvetett aztán felvette a 100% vadkárt .Az erdészet próbálta megvenni a területet sokszorosáért,NEM ,be vill .pásztorozta a közeli nem lakott erdész háztól ,de a károkozás folytatódott ,aztán egy vadkamera vagy tettenérés az egyik gazdát azonosította a vill .óra szekrénynél.Ott voltam amikor az erdészet "ki kerítette magát a terűletről" és mindenki számára a korlátlan be jutást biztosította a terület féláron eladóvá vált.....érdekes....
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2014. Február 13. - 21:27:01 »

Nagyon nem lehet rám fogni, hogy vadászat ellenes lennék Ördög
De a soraidból nekem egy eléggé deformált, teljesen egyoldalú szemlélet jön át Fejvakarás
Csak kérdem: Hány vadászatra jogosult hajlandó tisztes összegért kibérelni az erdőbe öbölként beugró szántóterületeket?
Belenyúlnak a tagok a zsebükbe és becsengetnek éves szinten és fejenként több (sok) százezret azért, hogy kompenzálják a mezőgazdálkodó kiesett jövedelmét?
Nem hinném, hogy ez lenne az általános gyakorlat.
Kérdés 2.: Ki és milyen jogon határozhatja meg, hogy egy földjéből élő gazdálkodó mit termeljen, csak azért, hogy a vadászatra jogosult attól jól érezze magát?
Visszakanyarodva az előző ponthoz, ez esetben (ha valami hihetetlen oknál fogva ez keresztülvihető lenne) ki fogja az alacsonyabb értékű termény miatti bevételkiesését kompenzálni?

Ahogy Lajos írta, egy adott földterület gazdasági és termelő értéke nagyságrendekkel magasabb, ha mezőgazdasági oldalról vizsgáljuk, mint ha a vadászat felől.
A hozzánk tartozó 27 ezer hektár vadászterületen azon igyekszem, hogy a gazdák elfogadják, hogy a földjük értéke magasabb akkor, ha azon értékes vadállomány él.
Ezt mindaddig el is fogadják és hajlandóak némi áldozatra is, amíg nem nézzük őket hülyének.
Bevonjuk őket a kárelhárításba, közösen építünk villanypásztorokat, mi adjuk az anyagot, ők adnak hozzá élőerőt, a karbantartást is megosztjuk, stb...
Párbeszéd van köztünk, néha komoly vita is, de nem ellenségeskedés.
Ugyan azon a területen kell megélnünk, csak más dimenziókban.
De ehhez így is kell évente 35-40 millió Ft. amit vadkárelhárításra fordítunk és mellette kifizetünk 10-15 millió kártérítést.
Nem mellesleg, 5 éve nem volt peres ügyünk.
Ha ezt nem így tennénk, az éves vadkárra kifizetendő összeg akár bőven meghaladhatná a 80-100 milliót és évente 4-5 komoly perre is számíthatnánk.
Igen nagy különbség.

Ez így jól is van de visszautalva a szarvasosba írtakra az nem mindegy hogy 10.000 ,100.000 vagy 1.000.000 a kár. Mert kárnak kár mindegyik de egy gazdának is el kell fogadni hogy azon a területen gazdálkodik amit a vadtól vettünk el és ráadásul olyan finomságokkal irritálja Pavlovi reflexeit mint a tejes kukorica , csírázó mag stb.
Ha ezt elfogadja akkor tudnia kell hogy olyan nincs hogy nulla vadkár ott ahol vad él. A nulla és az elviselhetetlen közt kell kellene közösen megtalálni a középutat.
A szélsőségek az az hogy " lófax semmit se fizetünk" vagy "akkor is tönkreteszlek benneteket" csak a helyzet elmérgesedéséhez vezet.      Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #202 Dátum: 2014. Február 14. - 21:34:07 »

Ez így jól is van de visszautalva a szarvasosba írtakra az nem mindegy hogy 10.000 ,100.000 vagy 1.000.000 a kár. Mert kárnak kár mindegyik de egy gazdának is el kell fogadni hogy azon a területen gazdálkodik amit a vadtól vettünk el és ráadásul olyan finomságokkal irritálja Pavlovi reflexeit mint a tejes kukorica , csírázó mag stb.
Ha ezt elfogadja akkor tudnia kell hogy olyan nincs hogy nulla vadkár ott ahol vad él. A nulla és az elviselhetetlen közt kell kellene közösen megtalálni a középutat.
A szélsőségek az az hogy " lófax semmit se fizetünk" vagy "akkor is tönkreteszlek benneteket" csak a helyzet elmérgesedéséhez vezet.      Emelem
Örülök,hogy Te is úgy vélekedsz,azon a területen vadgazdálkodnánk,amit a szarvastól vettünk el.
Ez a vadkár alapja.
A szarvas nem szereti a kukoricát.Így a kukoricásokban felmért kárt más okozza.
Beszéljünk arról is,milyen cselekedettel kellene csökkenteni a kárt.
Grzimek professzor igazolta Afrikában,hogy a legelő nagyvad milyen szisztéma szerint választja ki a fogyasztandó növényeket.
A mi vadászterületünkön mit talál a legelni kívánó nagyvad?
Vagy talán a szarvas nem legelésre specializálódott az evolúció során?
Fogtípusa egyértelműen utal a táplálékszükségletre.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #203 Dátum: 2014. Február 15. - 08:19:02 »

Beszéljünk arról is,milyen cselekedettel kellene csökkenteni a kárt.

A hivatalos verzió: létszámcsökkentés.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #204 Dátum: 2014. Február 15. - 08:35:33 »

A hivatalos verzió: létszámcsökkentés.  Ördög

Én pl. nem vagyok sem EU , sem magyar kompatibilis !  ... !   Ördög   Nyihi  Emelem          Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #205 Dátum: 2014. Február 15. - 09:44:16 »

Azért ha Grzimek ellátogatna június környékén Hőgyészre és kiülne egy kukoricatábla fölé, ahonnan belátni 30-40 hektárt, pislogna mint pocok a nulláslisztben.
Lehet csak az a baj, hogy a szarvasok nem olvasnak tanulmányokat......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #206 Dátum: 2014. Február 15. - 09:51:59 »


Lehet csak az a baj, hogy a szarvasok nem olvasnak tanulmányokat......
Ebből is látszik, milyen ostoba egy fajzat... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #207 Dátum: 2014. Február 15. - 12:42:05 »

Ebből is látszik, milyen ostoba egy fajzat... Fejvakarás
 Ördög

....és nem jártak Afrikában sem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #208 Dátum: 2014. Február 15. - 20:29:33 »

Azért ha Grzimek ellátogatna június környékén Hőgyészre és kiülne egy kukoricatábla fölé, ahonnan belátni 30-40 hektárt, pislogna mint pocok a nulláslisztben.
Lehet csak az a baj, hogy a szarvasok nem olvasnak tanulmányokat......
Meg kell bízni a Közútkezelő KHT-t( Különösen Hanyag Társaságot) a váltók útjelző táblával való felszerelésére a következőképpen.
Balra nyíl 1km -Fehérherés nyiladékrendszer
Balra nyíl 2km  -Lucernás vadföldrendszer, ínyenceknek vörösherés vadföld!
Jobbra nyíl 1km - Kukoricaföld
Arra az esetre,ha mégis jobbra megy,figyelmeztető tábla a föld szélén olyan magasságban,hogy a dám elférjen alatta,a gím pedig nem --Achtung Büchsen!

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #209 Dátum: 2014. Február 16. - 20:23:49 »

Üdv Lajos!

Azért, mert a természetes újulat kb. a tízszerese makkvetésnél kiszámolt tőszámnak.

Félmilliós tőszám hektáronként?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: