Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121318 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2011. Július 22. - 07:04:36 »

Mi elég egyszerű, de mégis bevált módszert alkalmaztunk! Elmentünk a helyi fodrászatba, és megkértük a fodrászt, hogy szedje össze a hajat, amit aztán
a vetésekre kivezető váltókra szórtunk!
Nálunk ez bevált!
 Emelem

Máshol meg nem.
Láttam olyan váltót ahol az előző nap kiszórt "frizura" kupacra konkrétan rászart a dezsnyó.... Vállat von Fejvakarás
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #136 Dátum: 2011. Július 22. - 07:25:02 »

Nálunk működött!
Lehet hogy elfelejtettétek kiszórás után mondani neki, hogy MÚKODJ Röhög
 Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #137 Dátum: 2011. Július 22. - 14:23:17 »

Mi rendszeresen használjuk, több éve.
Ha friss (egy-két napos) szuperál, de ca egy hét után legkésöbb újitani kell.


Üdv                          Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2011. Július 22. - 16:51:40 »

No kérem.
1 ha-os kukorica 2 erdősáv között.
kukoricába akác karók leverve, körbe madzagolva és 5-6 m-ként felváltva felaggatva az alábbi flakonok.

Egyikben wc tabletta, ahogy jött a pára úgy bűzlött a tábla mint egy nyilvános budi, ha beléptem az első sorba, időnként marta szemem!!!
Másik flakonban orosz kölni, következőben irtózatos szagú öblítő.
8-10 flakon után rasel zsákban emberfejnyi hajkupac.
Alighogy kezd sötétedni, hül a levegő, a lesen érezni kezdem a budi tabletta szagát.
Egyszercsak jön egy spíszer.

Megáll a tábla előtt, figyel kb. 3 percig, aztán úgy csúszik be a kukoricába, hogy az oldalával meglöki a wc tablettás bűzbombát.

Ennyi.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #139 Dátum: 2011. Július 22. - 17:02:39 »

Hát igen a vad is tudja mikor nem vadásznak rájuk. Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 22. - 21:13:24 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #140 Dátum: 2011. Július 23. - 10:06:40 »


Megáll a tábla előtt, figyel kb. 3 percig, aztán úgy csúszik be a kukoricába, hogy az oldalával meglöki a wc tablettás bűzbombát.

Ennyi.




Mondjuk az biztos, hogy ez meg a másik oldala, hogy a vad elég hamar immunissá válik a riasztó módszerekre!
Idén vadriasztás idején egy 100 ha-os kukorica tábla egyik felén durrgott a karbit ágyu, a másik felén meg a disznók túrták
nyugodtan a vetést, mintha legalábbis azért lett volna ez a ricsaj, hogy nekik zenés vacsorájuk legyen! Röhög
Egyelőre nálunk még működik a haj! Hogy meddig, majd kiderül! Például a környékben ténykedő orvvadászok is ezt a módszert
alkalmazták a szóróinkon, hogy ne tudjunk vadászni, elég nagy sikerrel!
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 23. - 10:08:56 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #141 Dátum: 2011. Július 23. - 15:26:24 »

Egy kérdés merült fel a vadkárral kapcsolatban.

Abban az esetben ki, vagy kik fizetik a vadkárt, ha a vadászati jogot a földtulajdonosi közösség gyakorolja, és a közösség egyik tagjának keletkezik vadkára. Tegyük fel, hogy a vadászó közösség anyagilag padlón van és nem tudja a kárt fizetni.
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2011. Július 23. - 20:10:23 »

No akkor itt is leírom.

A festők használták régebben, manapság már nem egyszerű hozzájutni.

KÁLISZAPPAN.

10%-os oldatban permeteztem ki 2009-ben a kertben. De körbe a kerítés belsőoldalán 2 méteres sávban, meg répát, zöldséget, az azóta már sajnos kivágott veres szőlőt, fiatal gyümölcsfákat, főzőkukoricát. Ezek után a disznó is és a szarvas is csak undorral fintorogva átment a kertünkön, és semmit sem bántott a hullott gyümölcs kivételével. Tökéletesen működött! 2 hetente átpermeteztem, még lótetű sem volt! Nyihi

Aztán tavaly tavaszra már nem volt sajna szappanom. Szarrá rágták túrták a kertet a disznók, szarvasok, őzek. Szinte semmi gyümölcsöt, vagy zöldséget nem takarítottunk be. ronggyá rágták hántották a fákat is, és merő egy bombakráter volt a kert, hogy alig tudtam rendbe tenni. Tönkre ment az egész évi termésünk a vadkár végett. Akkor volt az ominózus vadkár esetünk, ami miatt az A. V M. VT. azóta is húzza a száját.

Nem kell. Jogos volt!

Na szóval. Ha tudtok valahonnan káliszappant szerezni, hát az tényleg jó. Utálja az ízét és a szagát mind a szarvas, mind a disznó!
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #143 Dátum: 2011. Július 23. - 22:16:10 »

No akkor itt is leírom.

A festők használták régebben, manapság már nem egyszerű hozzájutni.

KÁLISZAPPAN.

10%-os oldatban permeteztem ki 2009-ben a kertben. De körbe a kerítés belsőoldalán 2 méteres sávban, meg répát, zöldséget, az azóta már sajnos kivágott veres szőlőt, fiatal gyümölcsfákat, főzőkukoricát. Ezek után a disznó is és a szarvas is csak undorral fintorogva átment a kertünkön, és semmit sem bántott a hullott gyümölcs kivételével. Tökéletesen működött! 2 hetente átpermeteztem, még lótetű sem volt! Nyihi

Aztán tavaly tavaszra már nem volt sajna szappanom. Szarrá rágták túrták a kertet a disznók, szarvasok, őzek. Szinte semmi gyümölcsöt, vagy zöldséget nem takarítottunk be. ronggyá rágták hántották a fákat is, és merő egy bombakráter volt a kert, hogy alig tudtam rendbe tenni. Tönkre ment az egész évi termésünk a vadkár végett. Akkor volt az ominózus vadkár esetünk, ami miatt az A. V M. VT. azóta is húzza a száját.

Nem kell. Jogos volt!

Na szóval. Ha tudtok valahonnan káliszappant szerezni, hát az tényleg jó. Utálja az ízét és a szagát mind a szarvas, mind a disznó!
Szevasz István! Káliszappanhoz kétféleképpen is hozzájuthatsz: folyékony formájában WWW.Biocont.hu-ez a drágább
                                                                                      Kenőszappan: barkácsboltokban- ez az olcsóbb, ebben a formában használták a festők
A tíz százalékot egy picit soknak tartom, már anyagilag is. Hozzáteszem, én most is használom, mert ez a szer biogazdálkodásban engedélyezett. Elképzeltem, hogy 1000 liter permetszerhez 100liter káliszappant hozzáadok. Vállat von
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #144 Dátum: 2011. Július 23. - 23:20:16 »

Körbekerített újulatot próbálta állami erdészet védeni. Hajtottuk, pisiltünk, "hullajtottunk", lőttünk mindenféle kaliberrel, dobtunk hajat meg mindent... a disznók ha ki is mentek a kertből, akkor is este már lehetett hallani őket ott ahol napközben próbáltuk a világot megváltani.
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2011. Július 24. - 09:50:03 »

Szia FOMEC

Azért nyomtam 10%-os kivitelben, mert nekem  10 liter permetezőszer elég volt a kertet belülről a kerítés mentén lenyomni, meg még maradt a gyümölcsre, zöldségre és csemege kukoricára is. 20 méter széles, és 60 méter hosszú a hobbykertünk. Wave
Iparilag max. 5%-ot javallanak, és az már szerintük erős koncentrátum. Elsőnek egy ilyen "beton cuccal" fújtam le, aztán már csak 2-3%-os volt, emlékeztetőnek. De mondom, nekem, bevált. Ja, tényleg a kenőszappan az a bizonyos. Igen

Gaben

Szia. Ha sávban fújjátok az újulat szélét, szerintem hatásos lehet ott is. Próbáljátok ki egy részen. Ha oké, akkor utána megéri.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #146 Dátum: 2011. Július 24. - 19:47:08 »

Szia FOMEC

Azért nyomtam 10%-os kivitelben, mert nekem  10 liter permetezőszer elég volt a kertet belülről a kerítés mentén lenyomni, meg még maradt a gyümölcsre, zöldségre és csemege kukoricára is. 20 méter széles, és 60 méter hosszú a hobbykertünk. Wave
Iparilag max. 5%-ot javallanak, és az már szerintük erős koncentrátum. Elsőnek egy ilyen "beton cuccal" fújtam le, aztán már csak 2-3%-os volt, emlékeztetőnek. De mondom, nekem, bevált. Ja, tényleg a kenőszappan az a bizonyos. Igen

Gaben

Szia. Ha sávban fújjátok az újulat szélét, szerintem hatásos lehet ott is. Próbáljátok ki egy részen. Ha oké, akkor utána megéri.
Értem.  Wave
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #147 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 10:37:27 »


Vadkár.

http://vadaszatijog.freeweb.hu/birosagihatarozatok.htm
Naplózva
maax
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Október 01. - 16:37:03 »

Ha valaki talál egy olyan embert (vállalkozó), akinek van lova és ingerenciája, hogy rönköket közelítsen nem drágán, akkor természetesen gazdaságosabb is lehet, mint gépekkel dolgozni.
(a lovas közelítésben nem a munka a drága, hanem hogy a lovakat egész évben etetni kell, ha dolgoznak, ha nem. Lajos, persze ezt nem Neked magyarázom, mert sokkal jobban értessz hozzá nálam, csak úgy általánosságban)
Szóval egy erdészetnek fenntartani pár lovat csak emiatt, az már valószínűleg gazdaságtalan.
De mint írtam, ha van rá vállalkozó, akit meg lehet fizetni, akkor az egyik legjobb módja a kiszálalt faanyag kiközelítésének. (szerintem)
Én mint fogatosgazda, favágóvállalkozó multtal, végig jártam egypár SEFAG irodát, de semmi hajlandóságot nem mutattak, az ilyen módon végzett erdészeti munka iránt. Még a természetvédelmi területen sem!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #149 Dátum: 2012. Október 14. - 14:56:09 »

Üdv Mindenkinek ! Éppen olvasom a szarvasbika topicban Wildheger hsz7-t .
9000 Ft. a lábon álló csöves kukorica  Fejvakarás mennyi lesz mire betakarítják , szárítóba elviszik és még
megy a tőzsdére ?   Emelem Stoel
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: