Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586924 alkalommal)
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1035 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:26:09 »

 Bion
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #1036 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:27:35 »

 Vigyorog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1037 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:39:30 »


"Más: mióta nálunk fellendült ez a lovas turizmus, annyi patkószöget bírtam kiszedetni a Suzuki kerekeiből, hogy már csak abból megélne a szászvári gumis Szomorú
Javaslat: a környékbeli lovaspanziósok, vagy bárkik aki az erdőben óhajtanak lovagolni, tegyenek le előre bizonyos összeget valamelyik gumiszervízben, és a patkószög által okozott defekteket ezen összeg terhére javítsa a gumis. Korrekt, nem?"

 :Mosolyog Az ilyen helyen patkolókovácsot kéne váltani. Egy normális patkolás nem esik le 6 hétig. Meglepődött


Az én szemszögemből sokadlagos kérdés lenne, hogy a patkolókovács milyen minőségű munkát végez, ha lovasok nem járnák keresztül-kasul az erdei utakat, melyeken jópáran dolgozni járunk.
Naplózva
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #1038 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:44:26 »

Megértem az indulataidat. Úgy látszik ott tényleg sokan vannak, nem csak egy egy csoport téved be hetente két három alkalommal.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1039 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:45:37 »

Az én szemszögemből sokadlagos kérdés lenne, hogy a patkolókovács milyen minőségű munkát végez, ha lovasok nem járnák keresztül-kasul az erdei utakat, melyeken jópáran dolgozni járunk.
Azok a büdös patások...bezzeg az én motorom után egyetlen küllő sem maradt még az erdőn. Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #1040 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:49:31 »

 Táncol
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1041 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:50:28 »

Azok a büdös patások...bezzeg az én motorom után egyetlen küllő sem maradt még az erdőn. Ördög Ördög Ördög

És metszőfog a motorosból?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1042 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:54:28 »

Lajos, én nem hiszem, hogy a bóklászónak kellene nyomozni, hogy az út valóban a térkép szerinti nyomvonalon halad-e vagy tíz méterrel odébb.
A jóhiszeműség itt egyértelmű, az meg, hogy az út vándorolt és nem lett helyreállítva, az önkormányzat mulasztása.
Ez a "csak a kijelölt úton" ez egy elég idióta jogszabály, mert egyrészről előírják, hogy csak ott lehet közlekedni(meg persze az önálló helyrajzi számos közutakon), másrészről viszont szó sem esik a kijelölés módjáról, a szabványos jelölésről és egyáltalán arról, hogy az állami erdőkben ez kötelező lenne, ajánlott vagy egyszerűen az erdészetvezető kénye-kedvén múlik...

Ebbe a kérdésbe nem gyalogolnék bele, mert fogalmam sincs, hogy hol húzódik az ítélkezési gyakorlatban az elvárható gondosság és a jóhiszeműség határa. Ha rendszeresen használt túraútvonalról van szó, úgy érzem elvárható ennyi, de ismétlem: nem tudom.
Valóban, az önkormányzat sara ez, mentségükre legyen mondva, /hozzáteszem, nem vagyok érintett Ördög/ hogy rájuk maradt ez a dolog, mint szamárra a fül. Odavágták a nyakukba az utakat egy törvénnyel, csak a felújításhoz, fenntartáshoz szükséges forrás biztosításával maradtak adósok a tisztelt törvényhozók. Amíg ezek TSZ tulajdonban voltak, addig a szövetkezetek saját jól felfogott érdekükben szántak időt és pénzt némi húzólapozásra.
Most meg a jegyzők kergetik országszerte a fakitermelő vállalkozókat, hogy tessenek rendbe tenni az utat a fa kihordása után. Elég hálátlan, kevés sikerrel kecsegtető feladat.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1043 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:59:27 »

Mondhatnám, a lóból nekem csak a lóf.sz jutott.

Részletekben kapod....
Egyelőre elégedj meg ennyivel!
Itt-ott még azt is megmondják, melyik testrészedbe szánják...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1044 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 20:05:32 »

Megértem az indulataidat. Úgy látszik ott tényleg sokan vannak, nem csak egy egy csoport téved be hetente két három alkalommal.


Nincs szó túlzott indulatokról, csak én dolgozni járok ki, a lovasok szórakozni, sportolni. Ez önmagában nem lenne baj, ha nekem nem okozna időnként kárt. De néha okoz, és természetesen nincs gazdája, honnan tudnám hogy egy patkószög kié volt?
1300-1800 Ft egy szerelés, és amikor egy hónap alatt már az ötödiket csináltatom, akkor azért felmerül a kérdés, hogy mi a büdös francért nem tudnak ezek máshol lovagolni? Nálunk azért lenne hely az erdőn kívül is.

Valójába inkább nyáron jellemző, amíg jó idő van. És nem is idén volt durva a helyzet, hanem tavaly meg azelőtt.
Egyébként két lovaspanzió van a környéken, meg a falunkban négy ember akik lovagoltatnak vagy kocsiztatnak.

A motorosokat meg kvadosokat már kipontoztuk, a DDNP-vel karöltve, csodás egyetértésben. Nyihi
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1045 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 20:15:41 »

A motorosokat meg kvadosokat már kipontoztuk, a DDNP-vel karöltve, csodás egyetértésben. Nyihi

Gondolom, ez volt az egyetlen dolog, amiben egyetértettetek. Bion
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #1046 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 20:16:31 »

Szóval, ahogy olvasom nagy a katyvasz.

Jan, neked azt javaslom (puszta jó szándékból), hogy beszéljétek meg mielőbb a panziósokkal és a többivel, nehogy elmérgesedjen a helyzet.
Nem röhögnék én sem, ha havi szinten többször kéne gumishoz menni.
Ha kiesik egy patkószög, általában meglazul a patkó. Ezt nekik észre kell venni.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1047 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 22:03:10 »

"Valakit nagyon zavar, hogy az erdejébe más is bemehet.  :'("

Nem vagyunk hozzászokva és nem is nagyon tiszteljük a tulajdont! Főleg másokét.
Nekem sem erdőm, sem földem nincs, de valószínűleg engem is zavarna, ha azon össze vissza mászkálnának. A házamba, kertembe is azt engedek be akit akarok, és az, hogy az erdő nincs bekerítve, attól még ugyan úgy magántulajdon. A múlt század második felében megszoktuk, hogy "minden a mienk" azt csinálunk, oda megyünk ahova akarunk. De ez a világon sehol sincs így!
Bár igazából azt sem értem, miért kell az erdőbe autóval, motorral, lóval, de még gyalog is mászkálni. Aki szeret kirándulni, túrázni használja az utakat!
Én vadászat közben sem igen mászkálok az erdőben, csak az utakon, és csak akkor megyek be oda, ha valóban szükséges.
Az erdő a Természet temploma! A templomban sem kóvályogunk cél nélkül! És főleg nem hangoskodunk, szemetelünk, és rongálunk.

Amit most mondok abból tuti, hogy vita lesz de, az ilyen gondolatok miatt érjük lassan el azt, hogy mi sem mehetünk ki az erdőbe, mivel azon már csak a tulajdonos vadászhat, és amikor ez majd szépen lassan bekövetkezik akkor mi is meg leszünk sértődve, hogy miért nem.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1048 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 22:07:36 »

Amit most mondok abból tuti, hogy vita lesz de, az ilyen gondolatok miatt érjük lassan el azt, hogy mi sem mehetünk ki az erdőbe, mivel azon már csak a tulajdonos vadászhat, és amikor ez majd szépen lassan bekövetkezik akkor mi is meg leszünk sértődve, hogy miért nem.
Egon, nagyon a szívemből szóltál.
Ezt is pedzettem "odaát", hogy sokan most még lelkesen tapsolnak az erdőtörvénynek, de abba nem gondolnak bele, hogy esetleg ők lehetnek a következők akik ki lesznek tiltva az erdőből... mert már olyan sokmindenkit nem lehet kitiltani. Az erdész urak is örülnek, mert hiszen nekik előjogaik vannak...de ahogy ez az ország áll, lehet, nekik sem sokáig... Aztán majd nézhetjük ahogy a néhány nagytőkés kitilt mindenkit az erdők egyik feléből, a természetvédők meg a másikból...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1049 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 22:11:54 »

Remélem azért itt maradhatunk? Vagy keresünk új hazát?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: