Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586915 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1020 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 16:30:06 »

...

Szerintem a békés egymás mellett élés igen is elég, és lehetséges.
De ne vonatkoztass el. Kifejezetten a lovasokra gondoltam, senki másra, erről szeretném olvasni a véleményeket.
Szemetelő kirándulók, hangos motorosok kizárva.

A vadászat szempontjából nem csak az útvonal lényeges, hanem az időpont is. Még ha lovaglásra kijelölt, helyrajzi számos útról is van szó, akkor sem fognak örülni, ha szeptemberben reggel 8 előtt, vagy délután 5 után lovagolsz rajta...

Más: mióta nálunk fellendült ez a lovas turizmus, annyi patkószöget bírtam kiszedetni a Suzuki kerekeiből, hogy már csak abból megélne a szászvári gumis Szomorú 
Javaslat: a környékbeli lovaspanziósok, vagy bárkik aki az erdőben óhajtanak lovagolni, tegyenek le előre bizonyos összeget valamelyik gumiszervízben, és a patkószög által okozott defekteket ezen összeg terhére javítsa a gumis. Korrekt, nem?

Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1021 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 16:32:44 »

Nos ezt már megleltem:
(4) A jogosult, illetve megbízottja a vadászati engedéllyel elejtett vad trófeáját az elejtés helye szerint illetékes
vadászati hatóságon kívül bemutathatja Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Tolna, Fejér vagy Pest megyei vadászati
hatóságok valamelyikénél is. Ez esetben a trófeát elbíráló hatóság a bírálat eredményét hivatalból jelenti az elejtés
helye szerinti vadászati hatóságnak.
De azt még nem, hogy egyénileg is bejelentkezhet e valaki a trófeával bírálatra?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1022 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 16:35:19 »

Nos ezt már megleltem:
(4) A jogosult, illetve megbízottja a vadászati engedéllyel elejtett vad trófeáját az elejtés helye szerint illetékes
vadászati hatóságon kívül bemutathatja Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, Tolna, Fejér vagy Pest megyei vadászati
hatóságok valamelyikénél is. Ez esetben a trófeát elbíráló hatóság a bírálat eredményét hivatalból jelenti az elejtés
helye szerinti vadászati hatóságnak.
De azt még nem, hogy egyénileg is bejelentkezhet e valaki a trófeával bírálatra?


Ki fér ebbe a "megbízottja" kategóriába? Vállat von
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1023 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 16:39:41 »

Ki fér ebbe a "megbízottja" kategóriába? Vállat von

Vadőr, általában.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1024 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 16:50:01 »

Ok, és az elejtő elhasíthat vele az ország másik felébe bírálatra?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1025 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 16:52:17 »

Szia!

Nem hiszem, hogy kisarkítanám! Azért írtam amit, mert arra, hogy "Valakit nagyon zavar, hogy az erdejébe más is bemehet." nem lehet mást válaszolni. Alapvetően téves felfogás, hogy más is bemehet. Nem mehet be, csak a tulajdonos engedélyével! A vadászoknak ez az engedély a haszonbérleti szerződés! Természetesen ez sem azt jelenti, hogy akkor szabad a vásár, és össze vissza mászkálunk az erdőben.  

Nem teszek különbséget sem a motorosok, sem az autósok sem a lovasok között azért, mert egyik sem élvezhet előnyöket a másikkal szemben, csak azért, mert az ő járműve halkabb, vagy nem szennyezi a környezetet.

A békés egymás mellett élés nem jelenti más tulajdonának engedély néklüli használatát!

És akkor, hogy mi az út. (Függetlenül az út burkolatától!)
A KRESZ ezt írja:
Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).

 Egy ösvény, egy keréknyom, vagy a vad váltója nem út!

De valóban kíváncsi vagyok, ezért magyarázd már meg, legyél oly szíves, miért kellene lovagolni az erdőben? Miért nem arra jó az út?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1026 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 18:04:33 »

Közben felhomályosodtam, hogy összekutyultam a szezont a fazonnal. Hazai tagi vadászra gondoltam, de külföldi (vadászati engedéllyel rendelkező) vadászra vonatkozó hivatkozást mellékeltem. Az hiszem visszafekszem és megkeresem a lázmérőt. Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1027 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 18:25:00 »

Az erdőtörvény viszont világosan leírja a magántulajdonban lévő erdőterületeken hol, mit lehet.

A törvényből idézett rész nem a magánerdőre vonatkozik, hanem általánosságban. Azt, hogy magánerdőben mit lehet, külön fejezet(ek) foglalkozik(nak).
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1028 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 18:39:20 »

Szia Kriszta!

Azt hiszem több malomban őrlünk, motorosok, lovasok vadászok és erdészek.
Elmondom  én hogyan gondolom, aztán ha rosszul, akkor javítsatok ki.
Vannak az erdők között un. dűlőutak. Többnyire szilárd burkolat nélkül, önálló helyrajzi számmal ami nullával kezdődik, földhivatali térképen megjelölve.
Többnyire önkormányzati tulajdonban vannak, ezeken bárki közlekedhet, olyan műszaki eszközzel, ami a a KRESZ szabályainak megfelel. Szerintem lóval is.
Az ezekről való letérést tiltja az Erdőtörvény, ill. nehezíti a "kijelölési" előírással, az újulat ill. a cserjeszint védelmében.
Szerintem ha ilyenen lovagol, motorozik a pógár' abba az erdőtulajdonosnak, vadásznak nincs beleszólása.
Technikailag is ezek használata látszik ésszerűnek, hiszen az újulat és a cserje közötti lovagolás eredménye nem vakmerő, hanem vak  lovas és ló.

Nagyon megbonyolítja viszont a helyzetet, hogy az ilyen dűlőutak jelentős hányada régen nem ott megy, ahol azt a térkép jelöli. A régi földes út kátyus lett, kezdtek pár méterrel odébb egy másikat, aztán egy harmadikat még odébb, vagyis sok esetben a valóság köszönő viszonyban sincs a térképpel.
Na itt lehetnek bonyodalmak, mert a delikvens azt gondolhatja, hogy "jó úton jár", közben az erdőben bóklászik.
Azért rendkívül csiklandós helyzet ez, mert az önkormányzatoknak sajnos a legkisebb gondja is nagyobb annál, hogy az annak idején "ajándékba kapott", kigödrösödött, cserjével benőtt régi utakat helyreállítanák. Ahol van benne használható fa, azt kivágatják, az út ( a térképen jelzett helyen) meg marad ugyanolyan szar, mint volt.

Szóval én ha lósportot űznék, végigjárnám földhivatali térképkivonattal, a túraútvonalat, aztán ha kellő bizonyosságot szereztem arról, hogy helyén vannak az utak, akkor használnám rendszeresen lovaglásra. Térképészeti ismeret hiányában megkérnék egy ehhez értő barátot, ismerőst, pl. erdészt, mert az állomány állapotából, a félig elkorhadt tuskókból egy gyakorló erdész gyorsan megmondja, hogy helyén van-e az út, vagy időközben elcsúszott, az esetek többségében nem kell ehhez feltétlenül földmérő. Ha ez nem megy, akkor egyeztetni kéne az út helyzetét az erdő kezelőjével, ez tömbönként egy személy, de lehet, hogy több erdőtömbé is ugyanaz. A kezelő személyéről az Erdészeti Szolgálat tud információt adni. /Pyrus kijavít, ha nem így van./
Tudom, ez macera, de sok konfliktus megelőzhető vele és talán megéri, ha szabadidődet nem értelmetlen vitákkal, hanem felhőtlen lovaglással szeretnéd tölteni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1029 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 18:47:02 »

Nálunk ez Úgy működik hogy van kijelölt-turista útvonal és azon közlekedhetsz Lóval Biciklivel és gyalog !!és ha nem ott mászkálsz vagy le térsz a kijelölt útról "agancsozási szezonban" még meg is büntetnek egy jó pár-ezer forintra !! Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Hkriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #1030 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:13:11 »

I
"De valóban kíváncsi vagyok, ezért magyarázd már meg, legyél oly szíves, miért kellene lovagolni az erdőben? Miért nem arra jó az út?"

Igen, itt az "út" fogalma volt számomra félreérthető, elnézést.
Tehát ez olyan út, ami szintén az erdőben van csak....

Vasban lakom, pont a múlt héten kérdeztem meg, hogy mikor ne menjünk, hiszen szarvasbőgés van. Nagyjából tisztában vagyok vele, mikor mire vadásznak, ha nem, megkérdezem itt. Vigyorog
Soha semmi összeakadás nem volt a vadászokkal, sem itt, sem máshol. Főleg azért, mert normális lovas nem megy be a "sűrűbe".
"Technikailag is ezek használata látszik ésszerűnek, hiszen az újulat és a cserje közötti lovagolás eredménye nem vakmerő, hanem vak  lovas és ló." Pont emiatt.
Szóval személy szerint nem rólam szól a dolog, hanem általánosságban kérdeztem. Mosolyog


"Más: mióta nálunk fellendült ez a lovas turizmus, annyi patkószöget bírtam kiszedetni a Suzuki kerekeiből, hogy már csak abból megélne a szászvári gumis Szomorú
Javaslat: a környékbeli lovaspanziósok, vagy bárkik aki az erdőben óhajtanak lovagolni, tegyenek le előre bizonyos összeget valamelyik gumiszervízben, és a patkószög által okozott defekteket ezen összeg terhére javítsa a gumis. Korrekt, nem?"

 :Mosolyog Az ilyen helyen patkolókovácsot kéne váltani. Egy normális patkolás nem esik le 6 hétig. Meglepődött




Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1031 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:14:22 »

Nagyon megbonyolítja viszont a helyzetet, hogy az ilyen dűlőutak jelentős hányada régen nem ott megy, ahol azt a térkép jelöli.

Tovább bonyolítja, ha a dűlőút nem Önkormányzati, hanem erdőgazdasági kezelésben van. Értelmezésem szerint akkor ezen is csak akkor lehet közlekedni pl. lóval, ha ki van jelölve. Vállat von
Apró megjegyzés: Erdészeti Szolgálat, mint olyan, 2006. december 31-én befejezte önállóságát, és beleolvadt a MGSZH-ba, Erdészeti Igazgatóság néven. Név más, feladatok gyakorlatilag ugyanazok, néhány kiegészítéssel. De mindenki csak ÁESZ-nek hívja őket...
 Wave
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1032 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:16:36 »

Lajos, én nem hiszem, hogy a bóklászónak kellene nyomozni, hogy az út valóban a térkép szerinti nyomvonalon halad-e vagy tíz méterrel odébb.
A jóhiszeműség itt egyértelmű, az meg, hogy az út vándorolt és nem lett helyreállítva, az önkormányzat mulasztása.
Ez a "csak a kijelölt úton" ez egy elég idióta jogszabály, mert egyrészről előírják, hogy csak ott lehet közlekedni(meg persze az önálló helyrajzi számos közutakon), másrészről viszont szó sem esik a kijelölés módjáról, a szabványos jelölésről és egyáltalán arról, hogy az állami erdőkben ez kötelező lenne, ajánlott vagy egyszerűen az erdészetvezető kénye-kedvén múlik...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #1033 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:18:35 »

Ez a "csak a kijelölt úton" ez egy elég idióta jogszabály, mert egyrészről előírják, hogy csak ott lehet közlekedni(meg persze az önálló helyrajzi számos közutakon), másrészről viszont szó sem esik a kijelölés módjáról, a szabványos jelölésről és egyáltalán arról, hogy az állami erdőkben ez kötelező lenne, ajánlott vagy egyszerűen az erdészetvezető kénye-kedvén múlik...

Teljesen jogos, amit mondasz. De erre van a végrehajtási rendelet, ami még nem hatályos.
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1034 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 19:24:33 »

Teljesen jogos, amit mondasz. De erre van a végrehajtási rendelet, ami még nem hatályos.
Pedig nem is lovagolok... Ördög Mondhatnám, a lóból nekem csak a lóf.sz jutott Ördög (meg 98 lóerő) Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: