Oldalak: 1 ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 [306] 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 577454 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4575 Dátum: 2018. Március 22. - 18:48:07 »

Szóval a fingreszelős kérdés/felvetés még egyszer, mert szerintem ebben nem biztos, hogy igazatok van ill hogy nem én látom jól a hülyeséget....

Vhr. 44. § (3) "Társas vadászat esetén a vadászat vezetője, egyéni vadászat esetén a vadász, bérvadászat esetében a kísérővadász, legkésőbb a vadászat megkezdése előtt köteles a vadászatra jogosult által rendelkezésére bocsátott azonosító jeleket átvenni, a vadászat során magánál tartani és használni. "

Ahogy én olvasom: ha vendégeddel megérkezel a beírókönyvhöz és beírod magatokat külön sorba, külön lesre, akkor a törvény szerint megkezdődött a vadászat. Mind a kettőtöknek, mind a kettő egyéni vadászat (a vendég éppen egyedül is mehetne te csak beírod ha ez a háziszabály). A Vhr szerint ezt a pillanatot megelőzően a vadásznak (a vendég is az ebben az esetben szerintem) át kell vennie az azonosító jelet és azt a vadászat során (amíg ki nem iratkozik) magánál kell tartani. Tehát ugyan tényleg csak a birtokbavételkor kell használni (ez a birtokbavétel jogi aktusa maga) de a vadászat megkezdése előtt már nála kell, hogy legyen és alatta folyamatosan.

Ha tehát én vérszemét ellenőrzést folytatok akkor a két beírt leshez egyszerre megyek oda, megkérem a kedves egyéni vadászatot folytató vadászt, hogy mindent ellenőrizzünk és minden rendben is lesz, kivéve ezt. Ugyanis ő önállóan, egyéni vadászatot folytat és nem ír olyat a Vhr, hogy a jókoma vadásztársnál is lehet (akár egy akár több) azonosító....

Ha azzal érvelünk, hogy erre a bérvadászat szabályai vonatkoznak, akkor tényleg a kísérőnél lehet az azonosító, de akkor szerintem sem ülhetnek külön lesen.....

Nem a hülyeséget akarom és nem létező, életszerűtlen dolgokat itt fosztorgatni, jól írtátok, hogy konkrét, megtörtént eset miatt ragadtam klaviatúrát.
 

Egyébként nem tudom mire akarsz kilyukadni és melyik oldalon állsz és kit akarnak így elkaszálni DE a társaság ha "jól" súgnak a fegyelmi bizottságnak és a tagságot is jól felkészítik a II fokra tehát hogy el kell kaszálni valakit ha van sapka azért ha nincs azért - hozhat szankciót - viszont a bíróságra már nem olyan könnyű ilyen szarság miatt nyomást gyakorolni . Elég ritka eset hogy a társaság ilyenkor nagyon jól értelmezi a Vadászati törvényt +Vhr - t és a saját háziszabályuk , fegyelmi szabályuk is teljesen rendben és összhangban van a jogszabályokkal ( akár az alaptörvényben foglalt szabályokig ) és nem vét a társaság valami ici pici eljárási szabályt amiért úgy dobják vissza a dolgot mint  Macs  -t és jogosan mert ilyen ici-pici szarral miért kell foglalkozni .
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #4576 Dátum: 2018. Március 23. - 06:59:29 »

Egyébként nem tudom mire akarsz kilyukadni és melyik oldalon állsz és kit akarnak így elkaszálni .

Stefi,
azon az oldalon állok (vadászom) ahol nyugodtan, békében, teljesen szabályosan, a szabályok és előírások pontos ismerete miatti pici önbizalommal ellenőrzés esetére, és néha-néha még eredményesen is lehet vadászni. Vadászéveimet tekintve nem vagyok "nagyöreg" és amikor elkezdtem vadászni, a legtöbbször hittem az idősebb, tapasztaltabb vadásztársak szavában mint a vezércikkben... Ebből mára továbbra is megmaradt az a rész, amikor valamelyik tapasztalt hivatásossal, vadászmesterrel, vagy tapasztaltabb barátommal vagyok kint és arról van szó, hogy mit lát(t)unk, mi a bírálat, lőhető vagy sem, lőjjük-e vagy sem, merre menjünk, melyik vegetáció micsoda, stb stb stb.... De az "így szabályos" a "törvényben is ez van" "kötelező" kezdetű mondatok valóságtartalmával, pontosabban helyességükkel kapcsolatban ma már mindig vannak kételyeim, ezért ha ilyen tanácsot, instrukciót, lebaszást, fenyegetést stb stb kapok, akkor először a tisztelet okán végighallgatom, utána meg mindig megnézem, hogy "mitisír a hogyishíjják.." illetve megkérdezem itt a nagyérdeműt.

A hülye egy-lesen vagy nem egy lesen, egyedül cserkel vagy nem egyedül cserkel, 2 krotália vagy egy (kiülhet borzra, rókára, sakálra is...) kérdésben pedig oda szeretnék eljutni, hogy tudjam, hogy mi a 100% szabályos és onnan az adott hajnalon el utdjam dönteni (a vendég személye függvényében) hogy a f@szom se foglalkozik a hülyékkel, induljunk vadászni, vagy igenis krotáliát adok a kezébe, meg beteszem a Vhr/Vtv vonatkozó szakaszait kinyomtatva, lefóliázva kis méretben a zsákba és had' jöjjön aki akar ellenőrizni...

Egyelőre nem akarnak senkit így elkaszálni (főleg nem én) de finom, vagy kevésbé finom nyomásgyakorlás, lebaszás van ezzel a témával és ha hülyeséget beszél a kedves "Vt Elnök vagyok, 40 éve vadászom, minden szabályt ismerek, így van a törvényben és egyébként is megmondta az XY tájegységi fővadász, stb stb stb stb Úr" beszól és lebasz, akkor szeretem finoman, udvariasan, de pontosan felhívni a figyelmét rá, hogy nincs igaza és ne baszogasson ....

Lajos,
Igen én is olvastam ezt a részt is, és nyilván a 2 krotália a megoldás (vagy éppen a vendégnek adok én meg elfelejtem a sajátomat ha nincs éppen 2db) de itt a huzakodás alapvetően nem a krotálián ment, hanem, hogy nem ülhetsz a vendéggel külön lesen, illetve a területet kiválóan ismerő vendég nem cserkelhet egyedül kérdésen volt alapvetően.... csak ördög ügyvédjeként felvetettem, hogy ezzel nem érvelhet-e a kedves ellmőrzést végző. (hogy szerintem ilyen mélységben fel lesz-e készülve? szerintem nem és van-e új szabály szerinti eü csomagnál messzebb nem jutna).


Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #4577 Dátum: 2018. Március 23. - 07:53:39 »


Lajos,
Igen én is olvastam ezt a részt is, és nyilván a 2 krotália a megoldás (vagy éppen a vendégnek adok én meg elfelejtem a sajátomat ha nincs éppen 2db) de itt a huzakodás alapvetően nem a krotálián ment, hanem, hogy nem ülhetsz a vendéggel külön lesen, illetve a területet kiválóan ismerő vendég nem cserkelhet egyedül kérdésen volt alapvetően.... csak ördög ügyvédjeként felvetettem, hogy ezzel nem érvelhet-e a kedves ellmőrzést végző. (hogy szerintem ilyen mélységben fel lesz-e készülve? szerintem nem és van-e új szabály szerinti eü csomagnál messzebb nem jutna).


Szerintem országos hatályú jogszabály nem tiltja, hogy külön lesen üljetek, mint ahogyan a vendég önálló cserkelését sem.
A házi szabályzat tilthatja, de ezt csak a társaság tagjai tudhatják, én nem.

Egyébként ilyen gondolatok kapcsán mindig felvetődik bennem, hogy miért jellemző nálunk tömegesen ez a "nem dugunk, nehogy te is élvezz" magatartás. Amikor ilyen ökörség előjön közgyűlésen, miért nem lehet felállni, és annyit mondani, hogy uraim, mi a vadászterületre szórakozni járunk, nem egymás életét megkeseríteni. Akinek ez nem tetszik, az jelentkezzen az iszlám államhoz, ott háborúzhat kedvére. Aki meg visszaél a lehetőséggel - Attila példája - az először eltiltani 1 évre a vadászattól, aztán ha nem tanul belőle, kivágni mint a huzat a vécéajtót. Nem az a megoldás, hogy  felesleges tilalomfák között, kezünket-lábunkat gúzsba kötve, egymástól rettegve, keserű szájízzel járjunk vadászni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4578 Dátum: 2018. Március 23. - 08:03:20 »

Szerintem országos hatályú jogszabály nem tiltja, hogy külön lesen üljetek, mint ahogyan a vendég önálló cserkelését sem.
A házi szabályzat tilthatja, de ezt csak a társaság tagjai tudhatják, én nem.

Egyébként ilyen gondolatok kapcsán mindig felvetődik bennem, hogy miért jellemző nálunk tömegesen ez a "nem dugunk, nehogy te is élvezz" magatartás. Amikor ilyen ökörség előjön közgyűlésen, miért nem lehet felállni, és annyit mondani, hogy uraim, mi a vadászterületre szórakozni járunk, nem egymás életét megkeseríteni. Akinek ez nem tetszik, az jelentkezzen az iszlám államhoz, ott háborúzhat kedvére. Aki meg visszaél a lehetőséggel - Attila példája - az először eltiltani 1 évre a vadászattól, aztán ha nem tanul belőle, kivágni mint a huzat a vécéajtót. Nem az a megoldás, hogy  felesleges tilalomfák között, kezünket-lábunkat gúzsba kötve, egymástól rettegve, keserű szájízzel járjunk vadászni.


               Igen      Emelem     


   
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4579 Dátum: 2018. Március 23. - 08:14:05 »

Stefi,
 beteszem a Vhr/Vtv vonatkozó szakaszait kinyomtatva, lefóliázva kis méretben a zsákba és had' jöjjön aki akar ellenőrizni...

Egyelőre nem akarnak senkit így elkaszálni (főleg nem én) de finom, vagy kevésbé finom nyomásgyakorlás, lebaszás van ezzel a témával és ha hülyeséget beszél a kedves "Vt Elnök vagyok, 40 éve vadászom, minden szabályt ismerek, így van a törvényben és egyébként is megmondta az XY tájegységi fővadász, stb stb stb stb Úr" beszól és lebasz, akkor szeretem finoman, udvariasan, de pontosan felhívni a figyelmét rá, hogy nincs igaza és ne baszogasson ....


Szóval úgy látszik vagy úgy érzed hogy rád vadásznak (a fentiek alapján) vagy esetleg csak túldimenzionálod  :Mosolyog a dolgot . Átestem én már ilyeneken is és csak azt tudom mondani hogy ha valamit úgy érzel hogy nem egyformán értelmeztek sokkal egyszerűbb a jogszabályokkal felvértezve de nem azt lobogtatva  Kacsint  odamenni mondjuk az elnökhöz (nem vadászaton , nem taggyűlésen ) és megbeszélni . Persze az sem kizárt hogy ez eleve értelmetlen vagy annak tartod és akkor neked kell tudni hogy mik ott a viszonyok , na és az erőviszonyok .     S.Peti
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #4580 Dátum: 2018. Március 23. - 12:15:55 »

Aki meg visszaél a lehetőséggel - Attila példája - az először eltiltani 1 évre a vadászattól, aztán ha nem tanul belőle, kivágni mint a huzat a vécéajtót. Nem az a megoldás, hogy  felesleges tilalomfák között, kezünket-lábunkat gúzsba kötve, egymástól rettegve, keserű szájízzel járjunk vadászni.


Én is ugyan erre a megoldási lehetőségre jutottam, és ezt fogom javasolni a közgyűlésen!  Érdekes lesz, mert egy éves tagságommal nem tudom milyen visszhangja lesz a javaslatomnak.  Ilyen szempontból nem ismerek még nagyon sokakat. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #4581 Dátum: 2018. Március 23. - 12:35:52 »

Lajos, Stefi,

Igazatok van ,egyet értek veletek teljesen. Én úgy gondlom, hogy vannak fontos dolgok amik kint a területen, az igazi vadászat közben fontosak és amiket nem feltétlenül a törvény szövege tartalmaz vagy onnan kell/lehet megtudni. Remélem mindig lesz idősebb, tapasztaltabb, többet látott vadászbarát mellettem - átvitt és konkrét értelemben is - aki ebben segíteni, támogatni, tanítani fog. Mindig lenyűgöz és tisztelettel tölt el (és az alázatot tartja fent) amikor a lőtéren megmutatja egy lőtérvezető, hogy a puska tökéletes 300m fölött is csak nekem kell még sokat gyakorlnom, ha kis túlzással háttal állva megmondja hogy miért/hol rántottam meg a lövést jobbra, aki demisztifikálja néha a lőszer-kaliber mítoszokat és mindig segítőkész és azt mondja, hogy ha egyszer megtanulok véletlenül lőni is akkor ne feledjem el az utánam jövő kezdőket ugyanilyen türelemmel segíteni amennyire tdum..... vagy a hivatásos aki a vadászat alatt majd'a teljes flórát bemutatja, megmutatja elmondja mi-micsoda, már akkor észreveszi és el is bírálja a vadat amikor én még csak fékat-bokrokat látok stb stb stb...

Nagyon szerettem volna bekerülni egy területes Vt-be ami a közelben van, ez sikerült is.... nagyon aktívan, nagyon lelkesen, nagyon naívan vetettem be magam a Vt közéletbe, próbáltam segíteni, résztvenni, vadászni, fizető vendéget hozni stb stb.... azután (nyilván???) jöttek a pofonok amikor azt is elmondtam nyíltan (de nem ellenségesen vagy fennhéjjázón) amikor szerintem az IB, elnök stb nem jót mondott... most visszahúzódtam és nagyon boldog vagyok, hogy bármikor beírhatok és mehetek kedvemre a területen és nem b@szogat senki, annyi les van hogy nem lehet mindet elfoglalni... szóval boldogság van....

De a szokásos szarakodás itt is megy:
- nem lehet tagdíjjat emelni mert lesz aki nem bírja fizetni, így nem költünk eleget vadélelmezésre meg ilyenekre
- folyamatos a trükközés a vadkárral mert..... tudjuk...
- a második hivatásost úgy vegyük fel, hogy ..... mert így spórolunk.... (a vadászati jogunk nincs veszélyben kérdem én...?)
- sorsolunk idén is 6-7 nagyvadat a területen a tagok között amikor nincs pénzünk....
- vannak íratlan előjogok amikre nem illik rákérdezni (nyilván beleszaladtam)

Viszont a hajnali cserkelésen nincs ott az IB meg a többi tag és a lesen sem ülnek mellém. Nem vadászik rám senki, külön nem piszkálnak, mindent időben fizetek, nincs mínusz pontos elejtésem, kiülök vadkárba, elmegyek a közgyűlésre, adakozok az elhuinyt vadásztárs családjának.... igazad van Stefi nyilván túldimenzionálom, hiszen (ismétlem naívan) azt hittem, hogy ez a közös szenvedélyről fog szólni, hogy mindenki ugyanaztért a célért tesz meg sok mindent és ha van is különbözőség, széthúzás, írigység akkor is majd az igaz vadászemberek önkontrolt gyakorolnak, hogy 20 év múlva is legyen mire vadászni...

Lajos: pontosan így tettem, majdnem ugyanezekkel a szavakkal és amikor felvetették, hogy mennyi pénz kellene még takarmányra akkor felálltam és visszaosztottam tagra, évre, hónapra, hétre és kiderült, hogy fejenként és hetente egy üveg középszar bor áráról beszélünk... éééééés ... nem szavazták meg, R8-al, swaroval a fegyvertokban mert ugye ez igazából tagdíjemelés....

mindegy pansznapot befejeztem, köszönöm az eddigi együttgondolkodást is, fegyver, ruha a csomagtartóban, megnézem délután a rókákat meg a 4ha-t 0-ra feltúró ördögöket és kifújatom a fejemből a hülyebogarat a friss széllel
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #4582 Dátum: 2018. Március 23. - 12:44:13 »

Lajos, Stefi,

Igazatok van ,egyet értek veletek teljesen. Én úgy gondlom, hogy vannak fontos dolgok amik kint a területen, az igazi vadászat közben fontosak és amiket nem feltétlenül a törvény szövege tartalmaz vagy onnan kell/lehet megtudni. Remélem mindig lesz idősebb, tapasztaltabb, többet látott vadászbarát mellettem - átvitt és konkrét értelemben is - aki ebben segíteni, támogatni, tanítani fog. Mindig lenyűgöz és tisztelettel tölt el (és az alázatot tartja fent) amikor a lőtéren megmutatja egy lőtérvezető, hogy a puska tökéletes 300m fölött is csak nekem kell még sokat gyakorlnom, ha kis túlzással háttal állva megmondja hogy miért/hol rántottam meg a lövést jobbra, aki demisztifikálja néha a lőszer-kaliber mítoszokat és mindig segítőkész és azt mondja, hogy ha egyszer megtanulok véletlenül lőni is akkor ne feledjem el az utánam jövő kezdőket ugyanilyen türelemmel segíteni amennyire tdum..... vagy a hivatásos aki a vadászat alatt majd'a teljes flórát bemutatja, megmutatja elmondja mi-micsoda, már akkor észreveszi és el is bírálja a vadat amikor én még csak fékat-bokrokat látok stb stb stb...

Nagyon szerettem volna bekerülni egy területes Vt-be ami a közelben van, ez sikerült is.... nagyon aktívan, nagyon lelkesen, nagyon naívan vetettem be magam a Vt közéletbe, próbáltam segíteni, résztvenni, vadászni, fizető vendéget hozni stb stb.... azután (nyilván???) jöttek a pofonok amikor azt is elmondtam nyíltan (de nem ellenségesen vagy fennhéjjázón) amikor szerintem az IB, elnök stb nem jót mondott... most visszahúzódtam és nagyon boldog vagyok, hogy bármikor beírhatok és mehetek kedvemre a területen és nem b@szogat senki, annyi les van hogy nem lehet mindet elfoglalni... szóval boldogság van....

De a szokásos szarakodás itt is megy:
- nem lehet tagdíjjat emelni mert lesz aki nem bírja fizetni, így nem költünk eleget vadélelmezésre meg ilyenekre
- folyamatos a trükközés a vadkárral mert..... tudjuk...
- a második hivatásost úgy vegyük fel, hogy ..... mert így spórolunk.... (a vadászati jogunk nincs veszélyben kérdem én...?)
- sorsolunk idén is 6-7 nagyvadat a területen a tagok között amikor nincs pénzünk....
- vannak íratlan előjogok amikre nem illik rákérdezni (nyilván beleszaladtam)

Viszont a hajnali cserkelésen nincs ott az IB meg a többi tag és a lesen sem ülnek mellém. Nem vadászik rám senki, külön nem piszkálnak, mindent időben fizetek, nincs mínusz pontos elejtésem, kiülök vadkárba, elmegyek a közgyűlésre, adakozok az elhuinyt vadásztárs családjának.... igazad van Stefi nyilván túldimenzionálom, hiszen (ismétlem naívan) azt hittem, hogy ez a közös szenvedélyről fog szólni, hogy mindenki ugyanaztért a célért tesz meg sok mindent és ha van is különbözőség, széthúzás, írigység akkor is majd az igaz vadászemberek önkontrolt gyakorolnak, hogy 20 év múlva is legyen mire vadászni...

Lajos: pontosan így tettem, majdnem ugyanezekkel a szavakkal és amikor felvetették, hogy mennyi pénz kellene még takarmányra akkor felálltam és visszaosztottam tagra, évre, hónapra, hétre és kiderült, hogy fejenként és hetente egy üveg középszar bor áráról beszélünk... éééééés ... nem szavazták meg, R8-al, swaroval a fegyvertokban mert ugye ez igazából tagdíjemelés....

mindegy pansznapot befejeztem, köszönöm az eddigi együttgondolkodást is, fegyver, ruha a csomagtartóban, megnézem délután a rókákat meg a 4ha-t 0-ra feltúró ördögöket és kifújatom a fejemből a hülyebogarat a friss széllel

Fel a fejjel, ahogy Tuskó Hopkins mondta a cölöphoz kötözve. Szeretnék én egy ilyen szar-szivatós tagságot a lakóhelyem közelében.....
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #4583 Dátum: 2018. Március 23. - 14:18:09 »

Fel a fejjel, ahogy Tuskó Hopkins mondta a cölöphoz kötözve. Szeretnék én egy ilyen szar-szivatós tagságot a lakóhelyem közelében.....

Én is ezt mondogatom magamnak és köszönetet mondok Dianának, hogy igazából ilyen szerencsém van.... és hogy Rejtőnél maradjunk: "A sors olyan, mint egy részeges szabász: mikor belevág a szövetbe, még nem lehet tudni: felöltő lesz-e belőle vagy nadrág."
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4584 Dátum: 2018. Március 25. - 12:52:15 »

Én is ezt mondogatom magamnak és köszönetet mondok Dianának, hogy igazából ilyen szerencsém van.... és hogy Rejtőnél maradjunk: "A sors olyan, mint egy részeges szabász: mikor belevág a szövetbe, még nem lehet tudni: felöltő lesz-e belőle vagy nadrág."

Ha nincs gondod, ne keress magadnak feleslegesen!
Ilyen hülyeségek minden társaságnál vannak, de ha nem állnak elegen melletted, úgysem tudsz rajta egyedül változtatni!
Kijárni szorgalmasan és kiszellőztetni a napi gondokat. Legalább a vadászat ne az idegeskedésről szóljon!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #4585 Dátum: 2018. Június 25. - 22:24:46 »

Ezt a neten találtam.
"A 10 darabot meghaladó darabszámú lőfegyver és 1000 darabot meghaladó lőszer, valamint "A" kategóriába tartozó lőfegyver tárolása esetén a tárolásra szolgáló helyiség nyílászáróit acélráccsal vagy ultraerős biztonsági fóliával kell ellátni. Ha az ilyen lőfegyver vagy lőszer tárolása lakott területen kívül történik, a tárolóhelyet őrszemélyzettel kell őrizni, vagy távfelügyeleti rendszerbe bekötött elektronikus riasztóberendezéssel kell ellátni."
Ez életben van még?
Elég egy 7500 Ft / négyzetméter árú fólia,és a tárolóhely lakott településen kell legyen, van,és akkor ennyi,és kifújt?


 
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #4586 Dátum: 2018. Június 26. - 15:44:43 »

Ezt a neten találtam.
"A 10 darabot meghaladó darabszámú lőfegyver és 1000 darabot meghaladó lőszer, valamint "A" kategóriába tartozó lőfegyver tárolása esetén a tárolásra szolgáló helyiség nyílászáróit acélráccsal vagy ultraerős biztonsági fóliával kell ellátni. Ha az ilyen lőfegyver vagy lőszer tárolása lakott területen kívül történik, a tárolóhelyet őrszemélyzettel kell őrizni, vagy távfelügyeleti rendszerbe bekötött elektronikus riasztóberendezéssel kell ellátni."
Ez életben van még?
Elég egy 7500 Ft / négyzetméter árú fólia,és a tárolóhely lakott településen kell legyen, van,és akkor ennyi,és kifújt?


 

Sajnos ez az élő szabályozás:
"Változtak a tárolásra vonatkozó biztonsági előírások. A jogszabály előírja, hogy az „A" kategóriába tartozó lőfegyver, valamint 10 darabot meghaladó számú lőfegyver és 1000 darabot meghaladó számú lőszer tárolása esetén nem csak a tárolásra szolgáló helyiség nyílászáróit kell acélráccsal vagy ultraerős biztonsági fóliával ellátni, hanem emellett a tárolóhelyet őrszemélyzettel kell őrizni vagy távfelügyeleti rendszerbe bekötött elektronikus riasztóberendezéssel kell ellátni. E feltételeket a szervezeteknek 2010. augusztus 31-ig kell biztosítani. "
Az elötte idézett szöveg 2004-es törvény.
Naplózva
Woodhull
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #4587 Dátum: 2018. Augusztus 26. - 22:51:00 »

Sziasztok!

Baráti társaságban felmerült a kérdés, hogy egyszerű magánembernek (nem vadász) van-e joga magaslesen tölteni az éjszakát. Interneten nagyon sok oldalt végignéztem, de nem találtam választ.
Pár kérdés felmerült ezzel kapcsolatban, ezekre is szeretnék választ kapni:
- van-e törvényben/jogszabályban szabályozva, hogy ki, mikor, milyen céllal tartózkodhat a vadászlesen? ha igen, megmondanátok, hol lehet ennek utánanézni?
- ha megjelenik egy vadász, vagy vadászcsoport este/éjszaka a lesnél, köteles-e az illető elhagyni a vadászlest? (bár éjszaka az erdőben kóborolni méginkább veszélyes, de nem hiszem, hogy jó dolog, ha reggelig "zavarkodik" ott)
- ha tartózkodhat éjszaka a lesen magánszemély, milyen szabályokat köteles betartani, és meddig maradhat?

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #4588 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 08:18:02 »

Az 1997 évi LV tv értelmében, a vadászterületen lévő vadászati létesítmények - így a magasles is - a vadászatra jogosult tulajdonában vannak.
A második kérdésre így nyilván igen a válasz, szépen néznénk ki, ha a vadászatra jogosult tagja, vagy fizető vendége nem vehetné igénybe a lest, miközben azon kívülálló tartózkodik.   
Arról nincs tudomásom, hogy bármilyen törvény is szabályozná "civil" személynek a lesen való tartózkodását, ha lenne is ilyen, betarthatatlan lenne, hiszen ki a franc járná körbe naponta a sok száz lest, hogy azon ki mit csinál. Amíg a lest nem rongálja, a vadászati tevékenységet nem zavarja számunkra szerintem tök mindegy, hogy ki, mikor, és mennyit kotyol egy lesen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4589 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 08:42:32 »

Az 1997 évi LV tv értelmében, a vadászterületen lévő vadászati létesítmények - így a magasles is - a vadászatra jogosult tulajdonában vannak.
A második kérdésre így nyilván igen a válasz, szépen néznénk ki, ha a vadászatra jogosult tagja, vagy fizető vendége nem vehetné igénybe a lest, miközben azon kívülálló tartózkodik.   
Arról nincs tudomásom, hogy bármilyen törvény is szabályozná "civil" személynek a lesen való tartózkodását, ha lenne is ilyen, betarthatatlan lenne, hiszen ki a franc járná körbe naponta a sok száz lest, hogy azon ki mit csinál. Amíg a lest nem rongálja, a vadászati tevékenységet nem zavarja számunkra szerintem tök mindegy, hogy ki, mikor, és mennyit kotyol egy lesen.

Gondolom ha a tulajdonost zavarja a jogszerű használatban az idegen akkor joga van elküldeni . Mondjuk én egy alkalommal észleltem hogy 7 vagy 8 fiatal köztük egy törött lábú lány szórakozásból felmászott az egyik lesünkre ami nem is volt olyan nagyon jó állapotban . Elzavartam őket - de én se voltam biztos benne hogy mire is kell hivatkozni . ( Akkor még tudtam volna olyan kártyát is mutatni hogy nem lett volna vita.  Röhög  )
Naplózva
Oldalak: 1 ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 [306] 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: