Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 577439 alkalommal)
atiss8701
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #4545 Dátum: 2018. Március 08. - 11:09:11 »

Stefi jól látod a kérdésem lényegét!

Ugyanakkor köszönöm mindenkinek a válaszát! Tanultam mindegyikből!
Köszönöm!
Naplózva
robÚr
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #4546 Dátum: 2018. Március 16. - 18:35:20 »

Kedves mindenki!

Kérdésem a következő. (elnézést, ha volt már róla szó, nem akadtam rá a fórumban)
Ha a társaság alapszabálya és házi szabályzata nem rendelkezik másként, van bármi akadálya, hogy a társaság hivatásos vadásza vezető tisztséget kapjon/vállaljon?

Az elnöki és vadászmesteri posztnál az alkalmazotti jogviszony miatt érzek összeférhetetlenséget.. de a többinél is felmerül ez?

Köszönöm előre is a válaszokat!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4547 Dátum: 2018. Március 16. - 19:20:52 »

Kedves mindenki!

Kérdésem a következő. (elnézést, ha volt már róla szó, nem akadtam rá a fórumban)
Ha a társaság alapszabálya és házi szabályzata nem rendelkezik másként, van bármi akadálya, hogy a társaság hivatásos vadásza vezető tisztséget kapjon/vállaljon?

Az elnöki és vadászmesteri posztnál az alkalmazotti jogviszony miatt érzek összeférhetetlenséget.. de a többinél is felmerül ez?

Köszönöm előre is a válaszokat!
Szerintem nincs. Még a vadászmesteri posztnál sem, abban az esetben, ha az elnök egy személyben jogosult a képviseletre, így a munkáltatói jog gyakorlására is.
 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4548 Dátum: 2018. Március 16. - 19:47:54 »

Kedves mindenki!

Kérdésem a következő. (elnézést, ha volt már róla szó, nem akadtam rá a fórumban)
Ha a társaság alapszabálya és házi szabályzata nem rendelkezik másként, van bármi akadálya, hogy a társaság hivatásos vadásza vezető tisztséget kapjon/vállaljon?

Az elnöki és vadászmesteri posztnál az alkalmazotti jogviszony miatt érzek összeférhetetlenséget.. de a többinél is felmerül ez?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Mindegy mit ír a jogszabály - szerintem "egészségtelen" sok civódás , mendemonda , irigység elkerülhető ha  marad vadőr a vadőr !  Na most lehet támadni !  Stoel
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4549 Dátum: 2018. Március 16. - 20:08:45 »

Mindegy mit ír a jogszabály - szerintem "egészségtelen" sok civódás , mendemonda , irigység elkerülhető ha  marad vadőr a vadőr !  Na most lehet támadni !  Stoel
Nem kell támadni, sok társasági szarságtól "mentett" meg a tag viszony, itt a beléd törlöm, csak alkalmazott vagy, ÉN vagyok a munkáltatód, az alkalmazottam vagy, pedig ezért a társaságért 100x többet tettem, adtam a sajátomból, mint bármelyik seggfej, ezek után kit kell támadni? Vállat von
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4550 Dátum: 2018. Március 16. - 22:21:12 »

Nem kell támadni, sok társasági szarságtól "mentett" meg a tag viszony, itt a beléd törlöm, csak alkalmazott vagy, ÉN vagyok a munkáltatód, az alkalmazottam vagy, pedig ezért a társaságért 100x többet tettem, adtam a sajátomból, mint bármelyik seggfej, ezek után kit kell támadni? Vállat von

Nem biztos hogy ha tag az jó !  ( Mindjárt azt mondják hogy munkaidőben megteremti saját szórakozását - is ) Viszont  a kérdés a vezető tisztségviselő ,esetleg elnök , vadászmester volt - Hát én mindig szerettem volna a saját főnököm lenni a mások által összedobott pénzért .  Régi mondás " Aki fizet az húzat !"   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #4551 Dátum: 2018. Március 16. - 23:07:03 »

Kedves mindenki!

Kérdésem a következő. (elnézést, ha volt már róla szó, nem akadtam rá a fórumban)
Ha a társaság alapszabálya és házi szabályzata nem rendelkezik másként, van bármi akadálya, hogy a társaság hivatásos vadásza vezető tisztséget kapjon/vállaljon?

Az elnöki és vadászmesteri posztnál az alkalmazotti jogviszony miatt érzek összeférhetetlenséget.. de a többinél is felmerül ez?

Köszönöm előre is a válaszokat!

1996. évi LV trv.
57. §  (5) *  Az a személy, aki a vadásztársaságnál felelős személy, e vadásztársaságnál nem lehet hivatásos vadász.


Ettől kezdve már csak a "felelős személy" fogalmát kell tisztázni....
Ahány jogértőt kérdeztem eddig, mind máshonnan közelítette meg a problémát, de abban egyet értettek, hogy a f@szsetuggya.. Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4552 Dátum: 2018. Március 17. - 05:53:05 »

1996. évi LV trv.
57. §  (5) *  Az a személy, aki a vadásztársaságnál felelős személy, e vadásztársaságnál nem lehet hivatásos vadász.


Ettől kezdve már csak a "felelős személy" fogalmát kell tisztázni....
Ahány jogértőt kérdeztem eddig, mind máshonnan közelítette meg a problémát, de abban egyet értettek, hogy a f@szsetuggya.. Ördög

2011. évi CLXXV.2. §
"felelős személy: a civil szervezet vezető tisztségviselője, létesítő okiratában és belső szabályzataiban vezető tisztségviselőként megjelölt vagy egyébként érdemi döntési jogkörrel rendelkező személy, valamint az a személy, aki a létesítő okirat felhatalmazása, a civil szervezet döntéshozó szervének határozata vagy szerződés alapján a civil szervezet képviseletére vagy pénzforgalmi számlája feletti rendelkezésre jogosult;"

Szerintem egyszemélyi döntési jogkörre értendő.  Fejvakarás Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #4553 Dátum: 2018. Március 17. - 06:54:34 »

2011. évi CLXXV.2. §
"felelős személy: a civil szervezet vezető tisztségviselője, létesítő okiratában és belső szabályzataiban vezető tisztségviselőként megjelölt vagy egyébként érdemi döntési jogkörrel rendelkező személy,....
Eszerint a hivatásos vadász semmi olyan tisztséget sem tölthet be, ami pl. az alap- és háziszabályban beírásra került, mint intéző bizottsági tag,
és nem lehet az egyesület olyan megválasztott tagja, akinek pl. szavazati joga van az egyesület vezetőségében.
De szakmai irányító lehet, aki pl. szavazati/döntési jogkör nélkül segítheti az IB munkáját, a döntések előkészítését.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #4554 Dátum: 2018. Március 17. - 23:24:35 »

" az egyesület ügyvezetését vagy legalább három tagból álló elnökség vagy egyszemélyes ügyvezető látja el, akiket az új Ptk. – a társasági jogból vett kategóriával – vezető tisztségviselőknek nevez. A vezető tisztségviselők jogállását a Ptk. a jogi személyek közös szabályai között az egyesületekre nézve is kiterjedően általános jelleggel szabályozza (3:18–3:22. §). "

Azt hiszem ez elég egyértelmű!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
robÚr
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #4555 Dátum: 2018. Március 19. - 20:13:37 »

Kösznöm mindenkinek a válaszokat!

Ezt a kérdést akkor nem bolygatjuk.. eddig is működött enélkül, ezután is fog.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #4556 Dátum: 2018. Március 21. - 08:20:08 »

Nem másolom ide, mert hosszú. Megjelent az ASP megelőzésével kapcsolatos szabályokról szóló Főállatorvosi határozat.


Az Országos Főállatorvos 1/2018. számú határozata.

http://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/21442/2_2017_OFA_hatarozat.pdf/af113ead-3813-4a98-a058-0115a7b26982
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #4557 Dátum: 2018. Március 21. - 08:27:00 »

Nem másolom ide, mert hosszú. Megjelent az ASP megelőzésével kapcsolatos szabályokról szóló Főállatorvosi határozat.


Az Országos Főállatorvos 1/2018. számú határozata.

http://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/21442/2_2017_OFA_hatarozat.pdf/af113ead-3813-4a98-a058-0115a7b26982

Eltüntették a 9. sz. mellékletet.

Ebben még benne volt:

http://www.kormany.hu/download/a/b6/51000/4.pdf#!DocumentBrowse

Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #4558 Dátum: 2018. Március 21. - 22:16:07 »

Sziasztok,

A (szokásos) "van ilyen törvényi rendelkezés" kontra "dehogy is van ilyen, ez régi városi legenda" vita közepén maradtam és szeretnék helyesen és pontosan felelni/dönteni.

Az állítások: van olyan (törvényben rögzített) szabály amely szerint 1) a vendéghívónak a vendéggel egy lesen kell ülnie 2) vendég a vendéghívó nélkül a területen puskával nem cserkelhet 3) ezek megsértése (ti: nem egy lesen ül a vendég és vendéghívó vagy egyedül puskával cserkel a vendég) jogosulatlan vadászatnak minősül és 4) azonnali vadászjegy bevonást von maga után 5) vendég és vendéghívó részére is.

Szerintem ilyet nem ír sem a törvény sem a vhr.

Az 1) lehet igaz ha a vadászatra jogosult ez előírja és ezt ismerteti is, de törvényi/jogszabályi előírást ilyet nem ismerek
A 2) szerintem ugyanez a helyzet, puska nélkül egyébként kirándulás nem cserkelés
A 3) a vadászatra jogosult által előírt vadászatra vonatkozó szabályok (ilyen értelemben a vadászat rendjének) megsértése, amellyel kapcsolatban a vadászatra jogosult jár el nem esik a Vtv 67§ (1) írt tilalmak alá
4) erről gőzöm sincs de szerintem nincs helye ilyennek ha a helyi előírásokat szegi meg valaki de a Vtv Vhr előírásait nem
5) az tény hogy ha helyi szabályzat ilyen előírást tartalmaz akkor azt csak mind a ketten egyszerre tudják ebben az esetben megszegni.

Szóval kérem a segítségeteket ha tudjátok hogy mégis van ilyen regula, vagy találkoztatok már hasonló problémával.
Nekem magával a szabállyal nincs bajom, ha ez a helyi előírás akkor ez az és kész. Ezzel együtt nekem ez a "sörtétes puskára társasvadászaton kötelező a fegyverszíj" kategóriába tartozik.

Köszönöm
Üdv
B
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4559 Dátum: 2018. Március 21. - 22:27:09 »

Sziasztok,

A (szokásos) "van ilyen törvényi rendelkezés" kontra "dehogy is van ilyen, ez régi városi legenda" vita közepén maradtam és szeretnék helyesen és pontosan felelni/dönteni.

Az állítások: van olyan (törvényben rögzített) szabály amely szerint 1) a vendéghívónak a vendéggel egy lesen kell ülnie 2) vendég a vendéghívó nélkül a területen puskával nem cserkelhet 3) ezek megsértése (ti: nem egy lesen ül a vendég és vendéghívó vagy egyedül puskával cserkel a vendég) jogosulatlan vadászatnak minősül és 4) azonnali vadászjegy bevonást von maga után 5) vendég és vendéghívó részére is.

Szerintem ilyet nem ír sem a törvény sem a vhr.

Az 1) lehet igaz ha a vadászatra jogosult ez előírja és ezt ismerteti is, de törvényi/jogszabályi előírást ilyet nem ismerek
A 2) szerintem ugyanez a helyzet, puska nélkül egyébként kirándulás nem cserkelés
A 3) a vadászatra jogosult által előírt vadászatra vonatkozó szabályok (ilyen értelemben a vadászat rendjének) megsértése, amellyel kapcsolatban a vadászatra jogosult jár el nem esik a Vtv 67§ (1) írt tilalmak alá
4) erről gőzöm sincs de szerintem nincs helye ilyennek ha a helyi előírásokat szegi meg valaki de a Vtv Vhr előírásait nem
5) az tény hogy ha helyi szabályzat ilyen előírást tartalmaz akkor azt csak mind a ketten egyszerre tudják ebben az esetben megszegni.

Szóval kérem a segítségeteket ha tudjátok hogy mégis van ilyen regula, vagy találkoztatok már hasonló problémával.
Nekem magával a szabállyal nincs bajom, ha ez a helyi előírás akkor ez az és kész. Ezzel együtt nekem ez a "sörtétes puskára társasvadászaton kötelező a fegyverszíj" kategóriába tartozik.

Köszönöm
Üdv
B

Egyértelműen helyi szabályozás írhat elő ilyesmit. És az ellenkezőjét is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 [304] 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: