Oldalak: 1 ... 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 577446 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #4425 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 09:15:26 »

Röhög
Meg még a kép sarkában az az 1 zsák fehér anyag.... /amúgy azzal mi lett??/


Ha minden igaz, boldogan teljesíti szolgálatát egy babzsákban.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #4426 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 07:56:16 »

U.i: Évekig sírtunk-ríttunk,hogy miért nem szankcionálják a technikát. Most elkezdik a baszogtatást,erre ez is baj. Akinek van,annak -ha ellensége is akad-mindig lesz feljelentője is. Ez egy ilyen ország. Sajna vagy nem: ez van.

Mondja már meg valaki, hogy mégis hogyan derítsék fel a tiltott eszközöket, ha nem közúti ellenőrzés során, jármű és csomagvizsgálattal?
Meg az esetlegesen bokalánc nélküli őzet és társait?
Ha valamilyen rendrakást várunk a rendőrhatóságtól, szerintem igenis alá kell vetnünk magunkat bizonyos kényelmetlenségeknek.
Akinek nincs vaj a fején, az szerintem örüljön, hogy dolgoznak az ügyön.

A múltkor Orosztonyban odafut hozzám az egyik cigánygyerek:
- Lajos bácsi, Lajos bácsi, itt vannak a rendőrök!
- Hála Istennek, bár mindennap lennének itt.
Olyan elámuló ábrázatot Ti még nem láttatok. Röhög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #4427 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 08:01:52 »

Mondja már meg valaki, hogy mégis hogyan derítsék fel a tiltott eszközöket, ha nem közúti ellenőrzés során, jármű és csomagvizsgálattal?
Meg az esetlegesen bokalánc nélküli őzet és társait?
Ha valamilyen rendrakást várunk a rendőrhatóságtól, szerintem igenis alá kell vetnünk magunkat bizonyos kényelmetlenségeknek.
Akinek nincs vaj a fején, az szerintem örüljön, hogy dolgoznak az ügyön.

A múltkor Orosztonyban odafut hozzám az egyik cigánygyerek:
- Lajos bácsi, Lajos bácsi, itt vannak a rendőrök!
- Hála Istennek, bár mindennap lennének itt.
Olyan elámuló ábrázatot Ti még nem láttatok. Röhög

Ennyi  Igen  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4428 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 08:31:44 »

Mondja már meg valaki, hogy mégis hogyan derítsék fel a tiltott eszközöket, ha nem közúti ellenőrzés során, jármű és csomagvizsgálattal?
Meg az esetlegesen bokalánc nélküli őzet és társait?
Ha valamilyen rendrakást várunk a rendőrhatóságtól, szerintem igenis alá kell vetnünk magunkat bizonyos kényelmetlenségeknek.
Akinek nincs vaj a fején, az szerintem örüljön, hogy dolgoznak az ügyön.

A múltkor Orosztonyban odafut hozzám az egyik cigánygyerek:
- Lajos bácsi, Lajos bácsi, itt vannak a rendőrök!
- Hála Istennek, bár mindennap lennének itt.
Olyan elámuló ábrázatot Ti még nem láttatok. Röhög
Igen Wave Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4429 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 11:31:15 »

Mondja már meg valaki, hogy mégis hogyan derítsék fel a tiltott eszközöket, ha nem közúti ellenőrzés során, jármű és csomagvizsgálattal?
Meg az esetlegesen bokalánc nélküli őzet és társait?
Ha valamilyen rendrakást várunk a rendőrhatóságtól, szerintem igenis alá kell vetnünk magunkat bizonyos kényelmetlenségeknek.
Akinek nincs vaj a fején, az szerintem örüljön, hogy dolgoznak az ügyön.

A múltkor Orosztonyban odafut hozzám az egyik cigánygyerek:
- Lajos bácsi, Lajos bácsi, itt vannak a rendőrök!
- Hála Istennek, bár mindennap lennének itt.
Olyan elámuló ábrázatot Ti még nem láttatok. Röhög

Ez így rendben is volna - de elvi kérdésről van szó és a jogban külön választották a gépjármű átvizsgálást a házkutatást a ruházat átvizsgálást és a motozást és ha már így vagyon akkor a szerint kell cselekedni vagy megváltoztatni a jogszabályt . Ugye senkinek se tetszene ha a hatóságok az éppen aktuális érdekeik szerint értelmeznének vagy figyelmen kívül hagynának szabályokat akár az alkotmányt is felfüggeszthetnék , Fejvakarás .............................. akkor be lehetne betonozni hatalmakat,rendszereket .  Ha kicsiben meg szabad sérteni a jogot akkor nagyban miért nem ?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4430 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 13:53:26 »

Ez így rendben is volna - de elvi kérdésről van szó és a jogban külön választották a gépjármű átvizsgálást a házkutatást a ruházat átvizsgálást és a motozást és ha már így vagyon akkor a szerint kell cselekedni vagy megváltoztatni a jogszabályt . Ugye senkinek se tetszene ha a hatóságok az éppen aktuális érdekeik szerint értelmeznének vagy figyelmen kívül hagynának szabályokat akár az alkotmányt is felfüggeszthetnék , Fejvakarás .............................. akkor be lehetne betonozni hatalmakat,rendszereket .  Ha kicsiben meg szabad sérteni a jogot akkor nagyban miért nem ?

Megtörtént, hidd el...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #4431 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 14:05:38 »

Majd valaki magyarázza el legyen szíves, hogy azokon kívül, akiknek van félnivalójuk, mert tiltott eszközöket használnak, kinek fájnak az ellenőrzések? Ne használd, ne birtokold, akkor nem kell izgulnod!  Azt úgysem hiszisenki, hogy a házad hőszigetelését ellenőrzöd vagy a szomszéd macskáját tanulmányozod. Hirtelen nagyon sok lett mindenfelé az emberi jogokért aggódó vadásztárs  Türelmetlenül.
Ennyi ...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4432 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 15:06:10 »

Nekem nem fáj, de számtalanszor találkoztam már a kákán is csomót kereső szervvel, akinek mindegy hogy van rajta sapka vagy nincs rajta sapka...  Fejvakarás
Legutóbb a nyáron a gyereket állították meg a megyeiek, s míg az egyik az iratait ellenőrizte addig egy másik a kocsit nézte át, s arra lett figyelmes, hogy a háta mögött az autóban talált pénztárcáját fosztorgatja...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4433 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 15:32:11 »

Majd valaki magyarázza el legyen szíves, hogy azokon kívül, akiknek van félnivalójuk, mert tiltott eszközöket használnak, kinek fájnak az ellenőrzések? Ne használd, ne birtokold, akkor nem kell izgulnod!  Azt úgysem hiszisenki, hogy a házad hőszigetelését ellenőrzöd vagy a szomszéd macskáját tanulmányozod. Hirtelen nagyon sok lett mindenfelé az emberi jogokért aggódó vadásztárs  Türelmetlenül.
Ennyi ...

Igazad van. Igen
De mostanára addig jutottunk, hogy sokkal(!) több vadásznak/puskásnak van valamilyen technikája mint akinek nincs! (Még ha sokan tagadják is...itt is vannak sokan, akiknek van...Ezen kár is vitatkozni...)
A szabályozás eddig nem volt egyértelmű, és most se teljesen az.
Egyáltalán nem akarom védeni az ilyen technikákkal élőket, de amíg nem egyértelmű, hogy:
- Konkrétan milyen eszközök tiltottak (esetleg melyek a mégis megengedettek)?
- Mikortól-meddig számít jogtalan birtoklásnak?
- Mikor és ki ellenőrizhet, milyen módszerekkel?
- Stb.
Addig a "szerv" kényére-kedvére lesz ez bízva, hogy kiket, mikor, hol vegzálnak ilyenekkel.  Vállat von

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #4434 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 15:32:33 »

akár az alkotmányt is felfüggeszthetnék , Fejvakarás

Hát, ezért a kőbe vésettért bizony - akárcsak az egyik szereplő lelkéért a Vörös Rébékben - "nem vón kár".  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #4435 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 18:33:33 »

Igazad van. Igen
De mostanára addig jutottunk, hogy sokkal(!) több vadásznak/puskásnak van valamilyen technikája mint akinek nincs! (Még ha sokan tagadják is...itt is vannak sokan, akiknek van...Ezen kár is vitatkozni...)
A szabályozás eddig nem volt egyértelmű, és most se teljesen az.
Egyáltalán nem akarom védeni az ilyen technikákkal élőket, de amíg nem egyértelmű, hogy:
- Konkrétan milyen eszközök tiltottak (esetleg melyek a mégis megengedettek)?
- Mikortól-meddig számít jogtalan birtoklásnak?
- Mikor és ki ellenőrizhet, milyen módszerekkel?
- Stb.
Addig a "szerv" kényére-kedvére lesz ez bízva, hogy kiket, mikor, hol vegzálnak ilyenekkel.  Vállat von

 Wave

Anti, teljesen egyetértek, nem egyértelmű. Ugyanakkor hallottam már sztorikat, de olyat egyet sem, hogy szankció következett volna olyasvalaki ellen, aki nem cél - vagy kereső infrát vagy hőkamerát birtokolt. Aki meg azzal megy ki, azért nem fáj a szívem, remélem hosszabb fegyverszünetet rendelnek el náluk és ez csak a minimum. Örülök, hogy léptünk végre ezen a téren ( nem csak papíron ) és a tuningolt bikák-bakok ügyében is. Többen kibírták röhögés nélkül, mikor a nyomozók elvitték a zalai trófeát, pedig semmi közük nem volt hozzá (mármint a trófeához9. Inkább azon gondolkodtak el, hogy ide jutottunk.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4436 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 08:30:57 »

Majd valaki magyarázza el legyen szíves, hogy azokon kívül, akiknek van félnivalójuk, mert tiltott eszközöket használnak, kinek fájnak az ellenőrzések? Ne használd, ne birtokold, akkor nem kell izgulnod!  Azt úgysem hiszisenki, hogy a házad hőszigetelését ellenőrzöd vagy a szomszéd macskáját tanulmányozod. Hirtelen nagyon sok lett mindenfelé az emberi jogokért aggódó vadásztárs  Türelmetlenül.
Ennyi ...

Jó akkor neked naponta pakoltassák ki és szedjék szét az autódat hetente tartsanak a lakásodon házkutatást . - Hamar változna a véleményed - szerintem.  Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #4437 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 08:43:09 »

Jó akkor neked naponta pakoltassák ki és szedjék szét az autódat hetente tartsanak a lakásodon házkutatást . - Hamar változna a véleményed - szerintem.  Emelem

Miért neked naponta szokták átkutatni az autódat és hetente tartanak házkutatást? Ugye nem gondolod, hogy ezt elhiszi bárki
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4438 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 09:12:43 »

Jó akkor neked naponta pakoltassák ki és szedjék szét az autódat hetente tartsanak a lakásodon házkutatást . - Hamar változna a véleményed - szerintem.  Emelem
Esván!
Ne sarkíts. Eseti ellenőrzésről volt szó.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4439 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 10:02:14 »

Miért neked naponta szokták átkutatni az autódat és hetente tartanak házkutatást? Ugye nem gondolod, hogy ezt elhiszi bárki

Mint írtam elvi  kérdés . Mert ha egyszer megteheti akkor többször miért nem ? Ha valaki valamiért az egyik szerv bögyébe kerül akkor megszaporodhatnak az ilyen dolgok - ha valakinek vadászfóbiája van akkor kényére kedvére kutathat mert zöld az autó vagy egyébként tudja hogy vadász vagy. Le is zárom ezzel a dolgot de a ......... al sem lehet megtenni hogy ok nélkül házkutatjuk,motozzuk pusztán azért mert aaaa  Fejvakarás  a  haja göndör . Akkor a vadásszal  miért ?    Emelem   Sok sebből vérzik ez a dolog mert ilyen alapon a puskát is elő lehet venni - vetetni hogy például nem e olyan  félautomata amibe 4-5 lőszer is elfér mert vadászaton azt se szabad birtokolni .- Lelki szemeimmel látom hogy a HOZZÁÉRTŐ közeg egyáltalán fel ismeri e  hogy milyen az a fegyver aztán jól betáraztatja ott a főutcán ............. tovább nem is írom  mert még véletlenül elsül.   Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: