Oldalak: 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586907 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2580 Dátum: 2014. Október 23. - 14:21:25 »

Annyit rugózol rajta ! Pedig a jogszabály adott a lesvadászat 300 m en belül tilos (ha nincs megegyezés) !
A bizonyítás viszont a vádlót (hatóságot vagy feljelentőt) terheli nem neked kell bizonyítani hogy nem álltál fel a székből és nem mozogtál jobbra balra.  Ördög de a jogszabály ezt írja elő és nem tudom jobban megfogalmazni neked "ha nem cserkelés akkor az lesvadászat".  Meglepődött  Hogy az őzön miért kell @arozni ? nem is vadásznék rá másként mint cserkelve vagy barkácsolva.     S.Peti
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2581 Dátum: 2014. Október 23. - 15:20:11 »

Szia, Stefi!
Nem rugózok rajta, csak érdekel a téma.
Miután a liba után őzre szeretek legjobban vadászni, én is meglepődtem.
Feltehetőleg az üzekedéskor van gond, amikor áttudod hívni a szomszéd bakját.
A cserkelést részesítem én is előnybe, viszont a hívás inkább lesvadászat.(szerintem)
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bolint
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #2582 Dátum: 2014. Október 24. - 16:42:46 »

Sziasztok! Új tag vagyok és nem tudom, hogy jó helyre írok-e de lenne egy kérdésem: van egy izs 43-e puskám most jár le rajta a 10 éves műszaki és hallottam olyat, hogy változott a jogszabály és csak akkor kell műszakiztatni ha elakarom adni. Utánanéztem  neten is de egyértelmű választ sehol sem találtam. Ha valaki tud erről valamit segítsen legyen szíves. Mosolyog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #2583 Dátum: 2014. Október 24. - 18:00:08 »

Sziasztok! Új tag vagyok és nem tudom, hogy jó helyre írok-e de lenne egy kérdésem: van egy izs 43-e puskám most jár le rajta a 10 éves műszaki és hallottam olyat, hogy változott a jogszabály és csak akkor kell műszakiztatni ha elakarom adni. Utánanéztem  neten is de egyértelmű választ sehol sem találtam. Ha valaki tud erről valamit segítsen legyen szíves. Mosolyog

Ha nem akarod eladni, akkor nem kell műszaki.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
bolint
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #2584 Dátum: 2014. Október 24. - 20:38:24 »

Köszönöm a segítséget!
Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2585 Dátum: 2014. November 02. - 21:04:45 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Közúti veszélyeztetéssel vádolnak. Személyi sérülés nem történt az autómon erre utaló jelet nyomot nem találtak a rendőrök. Egy ellenségem ki akar csinálni és feljelentett. Ezért bevonhatják a fegyvertartásimat? Köszönöm szépen!
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2586 Dátum: 2014. November 03. - 08:20:06 »

Remélem ez segít Emelem Mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, mindaddig amíg bűnössége be nem igazolódik. A közúti veszélyeztetés egyébként tág fogalom, de ha bővebben kifejted, akár privátba is lehet többet tudnánk segíteni. Emelem

5. §8 (1)9 Az engedélyt, valamint az európai lőfegyvertartási engedélyt - az engedély meglétét igazoló hatósági igazolvánnyal együtt -
a) vissza kell vonni, ha a kiadásának valamely feltétele nem áll fenn,
b) a rendőrség - a cselekmény súlyához, jellegéhez, gyakoriságához, illetve következményeihez mérten - visszavonhatja, ha az engedéllyel rendelkező az adott tevékenység, illetve az engedélyben megjelölt célt szolgáló lőfegyver vonatkozásában az Ftv.-ben vagy a végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott kötelezettségét megszegi.
(1a)10 A rendőrség intézkedik az Ftv. 3/A. § (2) bekezdés c) pontjában meghatározott ok miatt visszavont engedély (európai lőfegyvertartási engedély) visszaadása iránt, ha a büntetőeljárás az engedélyes büntetőjogi felelősségének megállapítása nélkül ér véget. Az engedélyes ilyen esetben a hatósági tárolásért díj megfizetésére nem kötelezhető, illetve a hatósági tárolási díj címén kifizetett pénzösszeg visszajár.


Tessék még egy kis infó

A bűncselekmény megállapítására akkor kerülhet sor, ha az elkövető a közlekedési szabályok megsértésével másnak, másoknak 8 napon túl gyógyuló súlyos testi sértést okoz. Ha a sérülés 8 napon belül gyógyul, a tettes szabálysértés elkövetése miatt vonható felelősségre.
"Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból súlyos testi sértést okoz, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. A büntetés három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget, egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz."
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2587 Dátum: 2014. November 03. - 08:38:25 »

Remélem ez segít Emelem Mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, mindaddig amíg bűnössége be nem igazolódik. A közúti veszélyeztetés egyébként tág fogalom, de ha bővebben kifejted, akár privátba is lehet többet tudnánk segíteni. Emelem

5. §8 (1)9 Az engedélyt, valamint az európai lőfegyvertartási engedélyt - az engedély meglétét igazoló hatósági igazolvánnyal együtt -
a) vissza kell vonni, ha a kiadásának valamely feltétele nem áll fenn,
b) a rendőrség - a cselekmény súlyához, jellegéhez, gyakoriságához, illetve következményeihez mérten - visszavonhatja, ha az engedéllyel rendelkező az adott tevékenység, illetve az engedélyben megjelölt célt szolgáló lőfegyver vonatkozásában az Ftv.-ben vagy a végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott kötelezettségét megszegi.
(1a)10 A rendőrség intézkedik az Ftv. 3/A. § (2) bekezdés c) pontjában meghatározott ok miatt visszavont engedély (európai lőfegyvertartási engedély) visszaadása iránt, ha a büntetőeljárás az engedélyes büntetőjogi felelősségének megállapítása nélkül ér véget. Az engedélyes ilyen esetben a hatósági tárolásért díj megfizetésére nem kötelezhető, illetve a hatósági tárolási díj címén kifizetett pénzösszeg visszajár.


Tessék még egy kis infó

A bűncselekmény megállapítására akkor kerülhet sor, ha az elkövető a közlekedési szabályok megsértésével másnak, másoknak 8 napon túl gyógyuló súlyos testi sértést okoz. Ha a sérülés 8 napon belül gyógyul, a tettes szabálysértés elkövetése miatt vonható felelősségre.
"Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból súlyos testi sértést okoz, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. A büntetés három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget, egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz."


"Mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, mindaddig amíg bűnössége be nem igazolódik."

Kivéve a fegyvetartó személyeket, mert elegendő büncselekménnyel csak megvádolbni, és már vonják is be a fegyvertartási engedélyt, fegyvereket, mind addig, míg az eljárást meg nem szüntetik, vagy fel nem mentik a delikvenst. Súlyosabb az eset, ha valaki munkaköréből fakadóan jogosult lőfegyvertartási engedélyre, mert neki a szakmája is pihiztetve lesz.
lsd. hív. vadász, fegyverjavító, stb.

Tehát, ennyit az ártatlanság vélelméről. Nem Emelem

Mindig is mondtam, hogy elegendő egy "jó" szomszéd, névtelen haragos, és toll vagy ceruza.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2588 Dátum: 2014. November 03. - 09:25:54 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Közúti veszélyeztetéssel vádolnak. Személyi sérülés nem történt az autómon erre utaló jelet nyomot nem találtak a rendőrök. Egy ellenségem ki akar csinálni és feljelentett. Ezért bevonhatják a fegyvertartásimat? Köszönöm szépen!

Az ártatlanság vélelme egy generális rendező elv, de nem mindenható, egy elvi meghatározás és bizonyos kényszerintézkedéseknek nem akadálya.

Az eljárások és az ahhoz kapcsolódó intézkedéseknek megalapozottnak kell lenni ill. lehet preventív jellegű is. Az eljárásnak lehet része a fegyvertartás felfüggesztése ugyan azon okok alapján mint amelyek a megszerzését kizárják.

Nem akarom tele szemetelni a témát ezért csak egy linket írok ide amit bizonyára mindenki ismer: ebben a lényeg a 3/A §
azt olvasd el talán előrébb leszel.
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400024.TV

Azt javaslom neked ha bármilyen hatósági intézkedést is foganatosítanak akkor is mutass  nyugalmat, megértést, amíg nem gyanúsítanak meg addig nincs gond.

Azt írod vádolnak. már közölték veled? Milyen szakban van az eljárás?
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2589 Dátum: 2014. November 03. - 11:59:22 »

Sziasztok!

Akkor röviden a történet:

   
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 03. - 13:06:20 írta Németh Lajos » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2590 Dátum: 2014. November 03. - 12:18:39 »

Sziasztok!

Akkor röviden a történet:


Kacifántos, én egy jó ügyvédet javasolnák, még melegében. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 03. - 13:06:36 írta Németh Lajos » Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2591 Dátum: 2014. November 03. - 12:31:18 »

Sziasztok!

Akkor röviden a történet:

 

Ez a nyomozati szak kezdete. A rendőr járőrjelentése az alap okmány majd jönnek a meghallgatások tanú pro-kontra, aztán majd jön a pontos beminősítés és kapod a határozatot vagy vádat emelnek ha súlyosítás van.
Az eljárás ezen szakaszában bármit is mondani nagy merészség. Bizonyítási eszközök különösen a tanú vallomások és a tárgyi bizonyítékok esnek nagy súllyal a latba.
Célszerű szakemberrel konzultálni és a rendelkezésre álló iratokat ha egyáltalán már van a birtokodban megmutatni.

Én már láttam olyat, hogy beidéztek valakit tanúként és gyanúsítottként távozott.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 03. - 13:06:57 írta Németh Lajos » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2592 Dátum: 2014. November 03. - 12:42:40 »

Ez a nyomozati szak kezdete. A rendőr járőrjelentése az alap okmány majd jönnek a meghallgatások tanú pro-kontra, aztán majd jön a pontos beminősítés és kapod a határozatot vagy vádat emelnek ha súlyosítás van.
Az eljárás ezen szakaszában bármit is mondani nagy merészség. Bizonyítási eszközök különösen a tanú vallomások és a tárgyi bizonyítékok esnek nagy súllyal a latba.
Célszerű szakemberrel konzultálni és a rendelkezésre álló iratokat ha egyáltalán már van a birtokodban megmutatni.

Én már láttam olyat, hogy beidéztek valakit tanúként és gyanúsítottként távozott.

Semmilyen iratot nem kaptam még. Csak ha én elakarok ütni valakit akkor nem állok meg és nem kérem hogy álljon odébb és nem szólítom fel hogy mennék és húzzon előlem, hanem átmentem volna rajta. Aztán jött a fenyegetőzés hogy elvetetnek tőlem mindent jogsit, fegyvert. Rágalmazás hogy apám írt be a beíró könyvbe aztán már egy másik vadász írt be. Milyen jogon kérdezem én? Az hogy elémugrik az nem közúti veszélyeztetés, személyi szabadságkorlátozás mivel feltartóztatott felszólítás nélkül jogtalanul?  Lehetne ezt vitatni reggelig nem leszek okosabb.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #2593 Dátum: 2014. November 03. - 13:40:22 »

Kero szempontjából vélhetően előnyösebb, ha ez a történet a jogi képviselője és közte hangzik el, a nyilvánosság mellőzésével.
Ha valaki még foglalkozni szeretne a témával, javaslom a privát üzenetek használatát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #2594 Dátum: 2014. November 03. - 18:16:37 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem, lenne, hogy ha valakinek van golyós fegyvere,de sörétese nincs akkor sörétes vásárlása esetén ugyanúgy működik minden mintha golyóst venne? Vagyis, hogy megveszi a puskát (sörétest) és csak átiratja a nevére a rendőrségnél? Vagy esetleg sörétesre kell kérni külön vásárlási engedélyt vagy valamit? Nem vagyok képben most az új szabályokkal, ezért szeretnék egy kis tájékoztatást.

Köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: