Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586978 alkalommal)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2295 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 13:29:09 »

Tisztelt Fórumlakók!

Egy kérdésemre keresem a választ, de igazán megnyugtatóan még senki nem tudott /mert/ válaszolni.
Jelesül: magamnál kell-e tartani a vadász fegyver műszaki kártyáját a vadászat során?

Előre is köszönöm. Nagyi


2012. 09. 28.-tól az engedélyedbe bejegyzett vadász és sport célú lőfegyvereknek nem kell érvényes műszakival rendelkeznie. így használat során felesleges magaddal vinned. (tulajdonos változáskor az adott fegyvernek érvényes műszakival kell rendelkeznie)
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2296 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 20:17:18 »

Tisztelt Fórumlakók!

Egy kérdésemre keresem a választ, de igazán megnyugtatóan még senki nem tudott /mert/ válaszolni.
Jelesül: magamnál kell-e tartani a vadász fegyver műszaki kártyáját a vadászat során?

Előre is köszönöm. Nagyi





Szia! Igen magadnál kell tartani!

Jó lenne, ha elolvasnád az előző hozzászólást, mielőtt "okosságokat" írsz!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 24. - 20:22:18 írta Voldemort » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2297 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 20:35:54 »

Tisztelt Fórumlakók!
Egy kérdésemre keresem a választ, de igazán megnyugtatóan még senki nem tudott /mert/ válaszolni.
Jelesül: magamnál kell-e tartani a vadász fegyver műszaki kártyáját a vadászat során?
Előre is köszönöm. Nagyi

Sajnos túl nagy ország vagyunk ahhoz, hogy egy jogszabályt ne máshogy értelmezzenek a rend éber őrei, mert valóban nem kéne magadnál tartani, de van olyan közeg, aki kéri, s mire kiderül, hogy neked volt igazad, addig akadhatnak kellemetlenségeid.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2298 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 23:20:02 »



Szia! Igen magadnál kell tartani!

Jó lenne, ha elolvasnád az előző hozzászólást, mielőtt "okosságokat" írsz!



Te piros betűs nagyokos. Engem nem érdekel mi az előző hozzá szólás. Megtörtént esetről írok. 2 hete éjszaka lesről tartottam haza amikor igazoltattak a rendőrök. Legelsőnek jogsi, forgalmi aztán kérdezi mi van a tokban? válaszom fegyver mert vadászni voltam. Erre azonnal fegyvertartási, vadászjegy és a fegyvert igazoló tanúsítvány ami ugyebár a műszaki kártya. Kérdezem tőle az meg minek, a válasza pedig az volt hogy ez alapján azonosítja, hogy valóban az a fegyver van e nálam de mondtam neki ott a fegyvertartásiban is, az őt nem érdekelte elkérte és kellet neki. Úgyhogy ez van lehet itt okoskodni mégis nálad kell lennie!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 25. - 07:20:47 írta Sakac » Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2299 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 23:54:13 »


Szia! Igen magadnál kell tartani!

Jó lenne, ha elolvasnád az előző hozzászólást, mielőtt "okosságokat" írsz!


Te piros betűs nagyokos. Engem nem érdekel mi az előző hozzá szólás. Megtörtént esetről írok. 2 hete éjszaka lesről tartottam haza amikor igazoltattak a rendőrök. Legelsőnek jogsi, forgalmi aztán kérdezi mi van a tokban? válaszom fegyver mert vadászni voltam. Erre azonnal fegyvertartási, vadászjegy és a fegyvert igazoló tanúsítvány ami ugyebár a műszaki kártya. Kérdezem tőle az meg minek, a válasza pedig az volt hogy ez alapján azonosítja, hogy valóban az a fegyver van e nálam de mondtam neki ott a fegyvertartásiban is, az őt nem érdekelte elkérte és kellet neki. Úgyhogy ez van lehet itt okoskodni mégis nálad kell lennie!
Más dolog a fegyvertartó személynek a jogszabályokat és jogait ismerni, és más dolog okoskodni.
A 253/2004 korm. rend. 38. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy
j)107 lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét nem használhatja
ja) - a vadász- és sportlőfegyver kivételével - az annak vizsgálatáról kiállított tanúsítványban megadott
idő lejárta után a próbajel érvényesítéséig,
A Te olvasatodban még a "toronyórát is kérhették volna aranylánccal" és az biztos nem volt nálad.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 25. - 05:07:26 írta Sakac » Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2300 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 06:59:59 »

Más dolog a fegyvertartó személynek a jogszabályokat és jogait ismerni, és más dolog okoskodni.
................
A Te olvasatodban még a "toronyórát is kérhették volna aranylánccal" és az biztos nem volt nálad.

Üdv 7,62!

..hogy Te milyen türelmes vagy..     Nagyon tetszett, ahogy lereagáltad!..  Igen

Juteszembe erről egy idézet, a volt Tanítómtól :  " Nyúlnak, nyúl a fia is "   Ördög ..     Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2301 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 08:01:39 »

Más dolog a fegyvertartó személynek a jogszabályokat és jogait ismerni, és más dolog okoskodni.
A 253/2004 korm. rend. 38. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy
j)107 lőfegyverét, gáz- és riasztófegyverét nem használhatja
ja) - a vadász- és sportlőfegyver kivételével - az annak vizsgálatáról kiállított tanúsítványban megadott
idő lejárta után a próbajel érvényesítéséig,
A Te olvasatodban még a "toronyórát is kérhették volna aranylánccal" és az biztos nem volt nálad.

Pontosan így van. Igen

Hogy a rend őre, a jogszabályi előírásokon felülhelyezve magát olyan dolgokat kér, amelyet nem ír elő a jogszabály, "csupán" jogsértő cselekedet a részéről.

Meg kell panaszolni az eljárást, ha ilyenben részesítik az egyént.

Sajnálatosan jogszabályilag még sok helyen le vannak maradva, de ez nem mentesíti őket.

Nálam sok esetben a felsőbb ellenőrzési szervüknek intézett írásos megkeresésre reagáltak csak, hogy visszakoztak.
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2302 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 08:18:42 »

Köszönöm Urak a válaszokat!

Közben én is tovább érdeklődtem, például felhívtam a Polgári Kézilőfegyver és Lőszervizsgáló Kft.-t, akik határozottan állították, hogy nem kell magunknál tartani a műszaki kártyát.
Beszéltem a helyi hatósággal is, az előadó hölgy inkább csak találgatott, konkrét választ nem tudott adni.
Megkértem még egy jogász vadásztársat, ha ideje adja, nézzen már utána, Ő még nem jelzett vissza.

Az "igazság" egyébként valahol Pati hozzászólása körül lehet, ha a rendőr kéri /ott és akkor/ úgy is Ő lesz az "okosabb".
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
sab
Vendég
« Új üzenet #2303 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 08:35:21 »

Köszönöm Urak a válaszokat!

Közben én is tovább érdeklődtem, például felhívtam a Polgári Kézilőfegyver és Lőszervizsgáló Kft.-t, akik határozottan állították, hogy nem kell magunknál tartani a műszaki kártyát.
Beszéltem a helyi hatósággal is, az előadó hölgy inkább csak találgatott, konkrét választ nem tudott adni.
Megkértem még egy jogász vadásztársat, ha ideje adja, nézzen már utána, Ő még nem jelzett vissza.

Az "igazság" egyébként valahol Pati hozzászólása körül lehet, ha a rendőr kéri /ott és akkor/ úgy is Ő lesz az "okosabb".



Közben én is tovább érdeklődtem, például felhívtam a Polgári Kézilőfegyver és Lőszervizsgáló Kft.-t, akik határozottan állították, hogy nem kell magunknál tartani a műszaki kártyát.

( valóban)

Beszéltem a helyi hatósággal is, az előadó hölgy inkább csak találgatott, konkrét választ nem tudott adni.


( ez már megszokott részükről, és a jogszabály nem ismerete nem mentesíti Őt sem)

Megkértem még egy jogász vadásztársat, ha ideje adja, nézzen már utána, Ő még nem jelzett vissza.

( ez nem jogászi kérdés, mert mint alant is be lett illesztve, ez a jogszabály egyértelmű rendelkezése, és nincs ok az értelmezésére, mert egyértelműen fogalmaz.)

Az "igazság" egyébként valahol Pati hozzászólása körül lehet, ha a rendőr kéri /ott és akkor/ úgy is Ő lesz az "okosabb".

Addig míg így gondolkodnak az emberek és nem állnak a talpukra, elnyomottak fogunk maradni.
Az, hogy a rendőr mit kér és mit kap, az a jogszabályoknak megfelelő, és ismétlem, ha olyant kér amit nem í5r elő a jogszabály, az jogsértő és meg kell panaszolni.

Rendőrség képes a jogsértését még írásba, határozatba is foglalni, és ez a jobbik eset, mert a jogsértő cselekedetének nyoma van.

Ne tessék elfelejteni, hogy manapság a rendőr is hamar változhat civillé ! Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2304 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 08:39:16 »

Az "igazság" egyébként valahol Pati hozzászólása körül lehet, ha a rendőr kéri /ott és akkor/ úgy is Ő lesz az "okosabb".

Nyugodtan fossátok le a bokátokat, ha megláttok egy rendőrt!

Igaza volt Cheyenne-nek!  Emelem


                 
                 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2305 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 09:02:34 »

Nyugodtan fossátok le a bokátokat, ha megláttok egy rendőrt!
Igaza volt Cheyenne-nek!  Emelem

Voldi, nem fosom le magam, amióta nem kell, nincs is nálam, nem is azt akartam mondani, hogy ne állj ki az igazad mellett, sőt, igenis ki kell "állni", viszont "cserébe" lehetnek időszakos kellemetlenségeid, de adott esetben ezzel más "dolgát" könnyíted meg (azaz adott éber őr, miután számára is kiderült a "valóság", legközelebb nem fog "hüleséget" kérni). Csak sajnos fel kell készülni arra, hogy ugyanazon jogszabályt többféleképpen értelmezik kis hazánkban. Erre számos példa volt már itt a fórumon is. Gondolj csak a fegyver kölcsönadásra, amit engedélyezésnek fogtak fel bizonyos közegek, s kihúzták belőle a vadászati célt, vagy eléggé nehezen tudtam elmagyarázni a helyi közegeknek azt, hogy a külföldiek nem is ismerik a "fegyverműszakit", nemhogy ilyen "igazolásuk" legyen, ezt az utasítást kapták, kérték, aztán pár telefon, s minden a helyére került, azóta sem kérték sehol a környéken.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2306 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 09:07:00 »

Voldi, nem fosom le magam, amióta nem kell, nincs is nálam, nem is azt akartam mondani, hogy ne állj ki az igazad mellett, sőt, igenis ki kell "állni", viszont "cserébe" lehetnek időszakos kellemetlenségeid, de adott esetben ezzel más "dolgát" könnyíted meg (azaz adott éber őr, miután számára is kiderült a "valóság", legközelebb nem fog "hüleséget" kérni). Csak sajnos fel kell készülni arra, hogy ugyanazon jogszabályt többféleképpen értelmezik kis hazánkban. Erre számos példa volt már itt a fórumon is. Gondolj csak a fegyver kölcsönadásra, amit engedélyezésnek fogtak fel bizonyos közegek, s kihúzták belőle a vadászati célt, vagy eléggé nehezen tudtam elmagyarázni a helyi közegeknek azt, hogy a külföldiek nem is ismerik a "fegyverműszakit", nemhogy ilyen "igazolásuk" legyen, ezt az utasítást kapták, kérték, aztán pár telefon, s minden a helyére került, azóta sem kérték sehol a környéken.  Emelem

Nézd Pati, ha tőlem elvárják, hogy jogkövetően viselkedjek, én meg ezért elvárom a másik féltől ugyanezt. Meg egyébként az ügyvédeknek is kell valamiből élni, és ebben a teljesen egyértelmű dologban bizony igen könnyen keresnék meg a pénzüket egy perben.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2307 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 09:10:23 »

Nézd Pati, ha tőlem elvárják, hogy jogkövetően viselkedjek, én meg ezért elvárom a másik féltől ugyanezt.

Voldi, egy normális országban így is működik...

Nem akarok elmenni politikába, de ami kis hazánkban történik jogalkotás és -alkalmazás terén, az már a vicc kategória.

Ha akarod töröld, mert ez már nagyon nem idevaló.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2308 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 09:17:23 »

Voldi, egy normális országban így is működik...

Nem akarok elmenni politikába, de ami kis hazánkban történik jogalkotás és -alkalmazás terén, az már a vicc kategória.

Ha akarod töröld, mert ez már nagyon nem idevaló.

Talán H. Zs. tollából olvastam a következőt (nem biztos, hogy szó szerint):

"Csak az állatorvosom és az ügyvédem jelenlétében vagyok hajlandó vadászni."
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #2309 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 09:23:44 »

Talán H. Zs. tollából olvastam a következőt (nem biztos, hogy szó szerint):

"Csak az állatorvosom és az ügyvédem jelenlétében vagyok hajlandó vadászni."

A könyvelő-adótanácsadót kihagyta. Pancser!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: