Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586855 alkalommal)
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2175 Dátum: 2013. Február 25. - 18:18:30 »

Á..kizárt dolog,ezen a fórumon csak törvénytisztelő állampolgárok vannak. S.Peti
Naplózva

davidde
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2176 Dátum: 2013. Február 26. - 13:30:43 »

Abban kérné a tisztelt nagyérdemű segítségét, hogy előírja-e és ha igen, akkor melyik jogszabály, hogy Vt. tisztségviselőit nyílt avagy titkos szavazással kell megválasztani?
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2177 Dátum: 2013. Február 26. - 14:29:11 »

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye róla, az új adó- és civiltörvény szerint mennyire pontosan kell meghatározni a Vt célját és tevékenységét az alapszabályban? Nekünk csak általánosságban van leírva a tevékenység, állítólag a kompetencia körüli adózási mizéria miatt érdemes módosítani, és részletesen beleírni, hogy a Vt bevételei pl. bérvadásztatásból, vadhúseladásból és tagdíjból származnak. 
Érdemes ezt megtennünk?

Köszönöm előre is!

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2178 Dátum: 2013. Február 26. - 17:59:27 »

De nem vittek el a kommandósok rögtön ugye?

Na, megkaszáltak 15 pénzzel...
Merháá a kamarai díjat megtolták egy ezressel...
Csak tudnám, mi szüksége van a kamarának még 55ezer doboz cigire például...
Nem tudom, ezeket a kamarákat nagyon okos és a semmittevést magas szinten űző emberek találták ki.
Eddig még semmilyen kamaráról nem állapítottam meg (vadász, vendéglátó, orvos, kézműves, ügyvédi, stb.), hogy "hű, milyen magas minőségben és hatékonysággal végzi el a vállalt feladatát."

Mai morgásom.

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2179 Dátum: 2013. Február 26. - 19:42:34 »

Teljesen jogos. Mintha úgy derengene,hogy nem kötelező a kamarai tagság,de lehet nem jól tudom,vagy csak nem lett belőle semmi. Nálunk itt (Szolnok) megye,azon kívül hogy a jegyet érvényesítem,más kontaktus nincs a kamarával.
Naplózva

davidde
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #2180 Dátum: 2013. Február 27. - 16:59:55 »

Teljesen jogos. Mintha úgy derengene,hogy nem kötelező a kamarai tagság,de lehet nem jól tudom,vagy csak nem lett belőle semmi. Nálunk itt (Szolnok) megye,azon kívül hogy a jegyet érvényesítem,más kontaktus nincs a kamarával.

Nem kötelező, csakhogy:

A vadászjegy árából asszem talán 1500 a kamarai tagdíj. Egy másik 1000-es a biztosítás, a többi meg a vadászjegy ára.

Namármost. A kamara a vadászjegy árából megkap nemtudommennyit, de vagy 8000 ft-ot.
Tehát kispista hiába mondja azt, hogy innentől kezdve coki a kamarának, én ugyan nem fizetek tagdíjat a semmiért.
Mi történik? Nem fizeti ki a 1500-at, köthet egyénileg biztosítást (gondolom minimum dupla áron), és a kedves kamara az ő vadászjegye után is bezsebeli a 8000 Ft-ját.
Aztán röhög egy jót - és nem változik semmi...  Nem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #2181 Dátum: 2013. Február 27. - 17:34:09 »

Nem kötelező, csakhogy:

A vadászjegy árából asszem talán 1500 a kamarai tagdíj. Egy másik 1000-es a biztosítás, a többi meg a vadászjegy ára.

Namármost. A kamara a vadászjegy árából megkap nemtudommennyit, de vagy 8000 ft-ot.
Tehát kispista hiába mondja azt, hogy innentől kezdve coki a kamarának, én ugyan nem fizetek tagdíjat a semmiért.
Mi történik? Nem fizeti ki a 1500-at, köthet egyénileg biztosítást (gondolom minimum dupla áron), és a kedves kamara az ő vadászjegye után is bezsebeli a 8000 Ft-ját.
Aztán röhög egy jót - és nem változik semmi...  Nem
A vadászjegy érvényesítési díja :10.000Ft/azt hiszem a fele a kamaránál marad/
Kamarai tagdíj:4000Ft/70 év felett díjmentes/-Elmúlt évben 3000Ft volt
Biztosítási díj:1000Ft-Lehet emelt összegű az 2000Ft
Nem kötelező kamarai tagnak lenni,de akkor nem biztos,hogy találsz olyan biztosítót akinek elég az 1000Ft-os díj.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #2182 Dátum: 2013. Február 27. - 17:38:40 »

Abban kérné a tisztelt nagyérdemű segítségét, hogy előírja-e és ha igen, akkor melyik jogszabály, hogy Vt. tisztségviselőit nyílt avagy titkos szavazással kell megválasztani?

Részlet a PTK. egyesületekre vonatkozó részéből:

"(3) Az egyesület ügyintéző és képviseleti szerve a tagok által ilyen célból - az alapszabályban meghatározottak szerint - közvetlenül vagy közvetett úton választott testület (elnökség) vagy személy."

Tehát jogszabály azt nem mondja meg, miként kell tisztségviselőt választani, azt viszont előírja, hogy a társaság alapszabályában rendelkezni kell róla.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #2183 Dátum: 2013. Február 27. - 18:04:38 »


Szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye róla, az új adó- és civiltörvény szerint mennyire pontosan kell meghatározni a Vt célját és tevékenységét az alapszabályban? Nekünk csak általánosságban van leírva a tevékenység, állítólag a kompetencia körüli adózási mizéria miatt érdemes módosítani, és részletesen beleírni, hogy a Vt bevételei pl. bérvadásztatásból, vadhúseladásból és tagdíjból származnak. 


Véleményt kértél, azt írok. (Sz.V. szerint ez ugyebár olyan, mint a segglyuk...)
A civil törvény a hatálya alá tartozó szervezeteket igyekszik elkülöníteni a gazdasági céllal működő vállalkozásoktól. Ez normális államban normális törekvés - mindkét történet másról szól. Más a célja egy dalárdának és más egy acélhengerműnek.
Normális körülmények között a VT. lehetne a civil szféra része. Nálunk nem az, hanem (kevés kivételtől eltekintve) ízig-vérig üzleti vállalkozás. Ebből adódik a kutyulék első része. A másik pedig a gátlástalan állami kapzsiságból, ami igyekszik megadóztatni a kalap mellé tűzött, kihullott fácántollat is.
Rátérve kérdésedre azt gondolom, hogy minél általánosabban van megfogalmazva a VT célja és tevékenységének jellege, annál nehezebben tud fogást találni rajta bármelyik hatóság. Abba, hogy a tagok vadászati kultúrájának fejlesztése, a természetes környezet óvása és védelme, az ökológiai egyensúly fenntartása sokkal nehezebb üzleti vállalkozást belelátni, mintha bérvadásztatásról meg vadhúseladásról beszélnénk.
Aztán, hogy az ökológiai egyensúly fenntartása, helyreállítása érdekében miként hajtjuk végre az éves vadgazdálkodási tervet - az egy másik történet.
Szóval szerintem minél ködösebb annál jobb, lehetőleg csak annyi konkrétumot tartalmazzon ami feltétlenül szükséges, de ez - ismétlem - laikus magánvélemény.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2184 Dátum: 2013. Február 27. - 19:23:29 »

Részlet a PTK. egyesületekre vonatkozó részéből:

"(3) Az egyesület ügyintéző és képviseleti szerve a tagok által ilyen célból - az alapszabályban meghatározottak szerint - közvetlenül vagy közvetett úton választott testület (elnökség) vagy személy."

Tehát jogszabály azt nem mondja meg, miként kell tisztségviselőt választani, azt viszont előírja, hogy a társaság alapszabályában rendelkezni kell róla.
Köszönöm Lajos! Emelem
Naplózva
Dorka
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #2185 Dátum: 2013. Február 27. - 21:58:04 »

Sziasztok!

Tudom, talán nem ide tartozik, de hétvégén voltunk sétálni a kutyáimmal. Mivel nem az aszfalton gondoltam elvisszük a férjemmel őket egy rétre. Betettük a 3 kutyát. Megérkeztünk a helyszínre, tudtam nincs vadász (mert akkor persze nem megyünk). Sétáltunk egy órát, majd jött egy úr egy autóval, mondta, hogy kössem meg a kutyáimat mert szabálysértést követek el és 5000Ft-tól kezdődik a bírság. Kérdeztem, hogy mi a gond a kutyával, miért kéne megkötni mikor vissza jönnek első szóra. Azt mondta, hogy zavarják a kutyák a vadakat, de az nem volt gond, hogy mikor ő jött kocsival 3 őz ugrott ki a bokorból (aminek mi a férjemmel örültünk mert közel voltak és csodaszépek), de akkor ő nem zavarja a vadakat, a kocsival? Ezzel kapcsolatba szeretném megkérdezni, hogy semmilyen körülmények között nem sétáltathatom a kutyákat póráz nélkül? Más jellegű kérdésem a vadászok mikor lőhetik ki a kutyákat? Csak akkor, ha látják, hogy űzik a vadat? Előre is köszönöm a segítséget a válaszokat!

Üdv Dorka
Naplózva
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #2186 Dátum: 2013. Február 28. - 08:47:00 »

Részlet a PTK. egyesületekre vonatkozó részéből:

"(3) Az egyesület ügyintéző és képviseleti szerve a tagok által ilyen célból - az alapszabályban meghatározottak szerint - közvetlenül vagy közvetett úton választott testület (elnökség) vagy személy."

Tehát jogszabály azt nem mondja meg, miként kell tisztségviselőt választani, azt viszont előírja, hogy a társaság alapszabályában rendelkezni kell róla.
Tisztelt Németh Lajos!
Nálunk nem csak az a gond, hogy a PTK szabályozza ha nem az, hogy ez is és ez a lényeg!
2011. évi CLXXV. törvény
az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáró
23. pont „Közvetlenül, közvetetten”, titkosan vagy nyiltan?  Nálunk a VT-nél személyi kérdésekben (vezetőség választás, fegyelmi, stb.) csak titkossan lehet szavazni, egyéb dolgokról kéz feltartással.
Célszerinti tevékenység meghatározása adózás szempontjából rendkívül lényeges.
Üdv: erwin01
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #2187 Dátum: 2013. Február 28. - 11:27:58 »

Erwin01!

A civil törvény értelmező rendelkezése (az a bizonyos 23. pont) visszautal a PTK-ra.
Magyarul: egyik törvény sem szabályozza azt, hogy az egyesület a saját ügyeiben milyen módon döntsön. Erre való az egyesület alapszabálya, ott kell ezt meghatározni. Ott viszont rendelkezni kell róla.
Teljesen logikus és demokratikus törvényi rendelkezés ez, miért kellene felülről eldönteni, hogy egy autonóm szervezet hogyan válasszon vezetőt, nyiltan vagy titkosan, közvetlen módon, vagy közvetve. Legyen ez a társaság belügye, írja le az alapszabályában és igazodjon a saját döntéséhez.

A dolog adóügyi oldalát számviteli szakemberként nagyjából ismerem.  Mindezen ismeretek birtokában most sem tudok mást  mondani, mint amit két hsz-al alább leírtam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2188 Dátum: 2013. Február 28. - 11:31:31 »

Erwin01!

A civil törvény értelmező rendelkezése (az a bizonyos 23. pont) visszautal a PTK-ra.
Magyarul: egyik törvény sem szabályozza azt, hogy az egyesület a saját ügyeiben milyen módon döntsön. Erre való az egyesület alapszabálya, ott kell ezt meghatározni. Ott viszont rendelkezni kell róla.
Teljesen logikus és demokratikus törvényi rendelkezés ez, miért kellene felülről eldönteni, hogy egy autonóm szervezet hogyan válasszon vezetőt, nyiltan vagy titkosan, közvetlen módon, vagy közvetve. Legyen ez a társaság belügye, írja le az alapszabályában és igazodjon a saját döntéséhez.

A dolog adóügyi oldalát számviteli szakemberként nagyjából ismerem.  Mindezen ismeretek birtokában most sem tudok mást  mondani, mint amit két hsz-al alább leírtam.
A TEÁOR számokat be kell írni az alapszabályba?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #2189 Dátum: 2013. Február 28. - 12:12:25 »

Szerintem igen.
Ismét magánvélemény: én a 9319-et favorizálnám. Nem a vadgazdálkodást a 01-ben. Itt a sportcélú vadászat szervezés, valamint az azt kiegészítő tevékenység. Itt szerintem sokkal könnyebben magyarázható a nonprofit jelleg, mint a mezőgazdasági tevékenységi körben, ami csípőből vállalkozás.


"9319 - Egyéb sporttevékenység
Ebbe a szakágazatba tartozik:
- a sportesemények rendezése, szervezése, promóciója (létesítménnyel, vagy anélkül)
- az egyéni vállalkozó sportemberek, atléták, bírók, zsűritagok, időmérők stb. tevékenysége,
- a sportszövetségek, szabályozó testületek tevékenysége
- a sportesemény elősegítésével, promóciójával kapcsolatos tevékenység
- a verseny- és lovaglóistállók, kennelek, garázsok, tevékenysége
- a sporthorgászat és -vadászat szervezése- a hegyi vezetés
- a sport- és szabadidős vadászattal és horgászattal kapcsolatos kiegészítő tevékenység, a kizárólag sporthorgászati, halászati terület működtetése"


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: