Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586961 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2100 Dátum: 2013. Február 03. - 20:35:31 »

Nekem vagy 15 évvel ezelőtt volt egy pár hatástalanított fegyverem. Most nem tudom mit ír a törvény, de akkor bejelentési kötelezettség alá esett, és egy A5 papírt adtak mindegyikhez, amit ellenőrzéskor be kellett mutatni.

ui: Utánanéztem, nem kell engedély, csak az országba történő behozatalhoz és kivitelhez!


Jelenlegi fegyvertörvény értelmében csak a fegyverboltokra vonatkozóan ír elő kötelezettséget hatástalanított fegyverrel kapcsolatban, magánszemély esetében nem. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2101 Dátum: 2013. Február 04. - 15:30:31 »

Történt egy vaddal való ütközés még 3 éve, az első fokú ítéletre eddig kellett várni.
Egy Renault Espace volt az egyik szenvedő fél, a másik egy derék kan.
A belesetet elszenvedő autós először 1 milliót kért zsebbe, majd miután nem voltunk hajlandóak rá, perre mentek.
Mi természetesen ezután viszontkeresettel éltünk, követelve a kan értékét.
Az útszakasz Tamásitól délre, egy emelkedőn van, ami mellett kétoldalt a gyulaji terület vadvédő kerítése húzódik.
Már régen kértük "vadveszély" tábla elhelyezésére az engedélyt a közútkezelőtől, de ezt ők megtagadták, aminek az indoklása az ítéletben olvasható is.
De egyértelműen kiderült, hogy a tábla hiánya még semmit sem jelent az ítéletre nézve Igen
Kíváncsian várom, hogy fellebez-e a felperes.
 Emelem










Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2102 Dátum: 2013. Február 04. - 16:34:16 »

Történt egy vaddal való ütközés még 3 éve, az első fokú ítéletre eddig kellett várni.
Egy Renault Espace volt az egyik szenvedő fél, a másik egy derék kan.
A belesetet elszenvedő autós először 1 milliót kért zsebbe, majd miután nem voltunk hajlandóak rá, perre mentek.
Mi természetesen ezután viszontkeresettel éltünk, követelve a kan értékét.
Az útszakasz Tamásitól délre, egy emelkedőn van, ami mellett kétoldalt a gyulaji terület vadvédő kerítése húzódik.
Már régen kértük "vadveszély" tábla elhelyezésére az engedélyt a közútkezelőtől, de ezt ők megtagadták, aminek az indoklása az ítéletben olvasható is.
De egyértelműen kiderült, hogy a tábla hiánya még semmit sem jelent az ítéletre nézve Igen
Kíváncsian várom, hogy fellebez-e a felperes.
 Emelem



Magyarra lefordítva a közúti közlekedés egy orosz rulett.  Nem
Sok esetben gyakorlatilag tehetetlen a közlekedő az utolsó pillanatban kiugró vaddal szemben. Betart minden szabályt, mégis viselheti a kárt. Ha esetleg személyi sérülés is történik, akkor pedig mehet a börtönbe. A vadveszélyt jelző tábla is csak a szarnak adott pofon, pláne ahol a főútvonalakon több kilométeren keresztül kint van. Senki nem várhatja, hogy ezeken a helyeken harminc-negyvenes tempóban közlekedjen az ember...aki pedig mégis így gondolja, az maradjon otthon és csináljon magának kistestvért...
Aki közlekedik, azt ezerféle módon nyúzzák, befizettetnek vele mindenféle biztosítást, adót amelyekből természetesen egy kanyi vas nem jut az efféle károk megtérítésére. A vad az állam tulajdona, az adók is az állam zsebébe folynak be, oszt mégis mindenki az autósra mutogat aki jó eséllyel épp gürizett, hogy még több adót fizethessen ennek a tetves országnak. Nem
Kötelezővé tenném a vadászatra jogosultaknak egy olyan biztosítás fenntartását, ami ilyen esetekre vonatkozik.
Az, hogy az autósnak lehet cascója, nem válasz. Már csak azért sem, mert a hazai gépjárműpark átlagéletkora tizenkét év, tízévesnél idősebb autóra pedig egyik biztosító sem fog cascót kötni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #2103 Dátum: 2013. Február 04. - 19:50:41 »

Sokat beszélgettünk erről vadászkörben ( valamennyiünknek autója is van) és arra jutottunk, hogy a kötelezőbe kéne valami úton-módon beépíteni.
Akkor nem lenne vita arról, hogy honnan jött, ki hibázott, hol volt hajtás, hol zavarták, kinek emelkedjen a biztosítási díja, stb.
Ha elporlasztjuk több millió kocsira, elenyésző lenne az egyre jutó díj.
Aki nem fizet kötelezőt - az meg így járt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Taraxacum
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #2104 Dátum: 2013. Február 05. - 13:05:28 »

Sziasztok!

Visszaolvasgatva a Gkm rendelet módosításáról szóló kommenteket, az már világos, hogy használt fegyver vásárlásakor, ha az rendelekezik érvényes tanúsítvánnyal, akkor csak egy adásvételi kell, illetve a háromezer forint befizetéséről szóló igazolószelvény, nomeg persze nyolc napon belül bemutatni az illetékes szervnél, és már ütik is a pecsétet a fegyvertartásiba. Eddig tiszta.
Mindebben a hitemben megerősített a helyi erő illetékese is.
Azonban arra kérdésemre, hogy: Saját tulajdonú, bejegyzett vadászlőfegyverem használata esetében ugye kell érvényes műszaki tanúsítvány? Magyarán: vadászhatok- e lejárt műszakijú puskával? Arra azt a -számomra megdöbbentő- választ kaptam, hogy igen, nyugodtan. Sőt! Még a tanúsítványt sem  kell, magamnál tartanom... Meglepődött
Ez most akkor igaz? Mert erről nem olvastam sehol. Örülnék, ha így lenne, de ezt még nem merem elhinni...
Naplózva

"Vannak dolgok amelyeket megállítani, és vannak dolgok, melyeket siettetni nem lehet."  Fekete István
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2105 Dátum: 2013. Február 05. - 13:10:54 »

Hidd el nyugodtan! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taraxacum
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #2106 Dátum: 2013. Február 05. - 13:13:54 »

Köszönöm a gyors választ!
Naplózva

"Vannak dolgok amelyeket megállítani, és vannak dolgok, melyeket siettetni nem lehet."  Fekete István
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #2107 Dátum: 2013. Február 15. - 11:40:44 »

Sziasztok!
Létezik az,hogy ha én golyós fegyvert szeretnék venni,és nincs éppen golyós a fegyvertartásimban bejegyezve,akkor a rendőrségtől megszerzési engedélyt kell kérnem rá???? Akkor most miért is lett könnyebb a fegyvervásárlás?????
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2108 Dátum: 2013. Február 15. - 20:09:52 »

Az első fegyver vásárlása előtt kell engedélyeztetned.
Akkor nézik meg, hogy van-e szekrényed, az előírásoknak megfelelően fogod-e tároni, stb.
Utána már a további vásárlásokhoz nem kell szerzési engedély, azt szabadon megteheted.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #2109 Dátum: 2013. Február 15. - 20:47:48 »

Eladtam az egyik puskámat egy barátomnak,aki Fejér megyei,Gánton lakik. A ceglédi rendőrségtől kért formanyomtatvány kitöltése után hazament,besétált a rendőrségre,mire a hölgy közölte vele,hogy azonnal vigye vissza a fegyvert,mert ezt így nem lehet csinálni. Kérnie kell megszerzési engedélyt golyós vadászfegyverre,plusz a postán erkölcsi papírokat is intézze....Egyszerűen nem értem az egészet. Igaz hogy most nincs golyós fegyver bejegyezve a tartásijába,de volt már golyós puskája,nem is egy. Nem az első fegyverről van szó. Nem értem....kinél lehetne panaszt tenni,vagy most akkor mégsem könyebb a fegyvervásárlás????? A környező megyékben mindenhol csak  egy adás-vételi papír kell,és vihetem a puskát,Fejér megyében mi van????
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2110 Dátum: 2013. Február 15. - 20:57:15 »

Eladtam az egyik puskámat egy barátomnak,aki Fejér megyei,Gánton lakik. A ceglédi rendőrségtől kért formanyomtatvány kitöltése után hazament,besétált a rendőrségre,mire a hölgy közölte vele,hogy azonnal vigye vissza a fegyvert,mert ezt így nem lehet csinálni. Kérnie kell megszerzési engedélyt golyós vadászfegyverre,plusz a postán erkölcsi papírokat is intézze....Egyszerűen nem értem az egészet. Igaz hogy most nincs golyós fegyver bejegyezve a tartásijába,de volt már golyós puskája,nem is egy. Nem az első fegyverről van szó. Nem értem....kinél lehetne panaszt tenni,vagy most akkor mégsem könyebb a fegyvervásárlás????? A környező megyékben mindenhol csak  egy adás-vételi papír kell,és vihetem a puskát,Fejér megyében mi van????

Panasszal kell élni. Emelem
Írásban !

És kell kérni egy írásos határozatot, hogy milyen jogszabályra hivatkozva állítják azt amit. Figyelmes olvasás

Szóban amit mondanak, azt soha, de soha nem szabad elfogadni.
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #2111 Dátum: 2013. Február 15. - 21:00:58 »

Jövő héten bemegyek a rendőrségre ésmegtudakolom mi is a helyzet pontosan,kiokosodom,és lépek az ügyben.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2112 Dátum: 2013. Február 16. - 10:28:24 »

Ez az erkölcsizés is tiszta gáz, simán lekérheti hivatalból, ti. tudomásom szerint azt a BM tartja nyilván, és a rendőrség is BM intézmény.
De erre van egy saját magam által kreált mondásom, hogy az a hülye, aki ilyen helyzetekben logikus gondolkodást feltételez.

De hogy pozitív példát is mondjak:
a püspökladányi fegyverügyes mindenkinek, aki hajlandó volt megadni a mailcímét, elküldte az átadáshoz, ill. az eladáshoz szükséges formanyomtatványokat.
Igaz, azt is elmondta, hogy CSAK ezt fogadják el.
De így megspóroljuk, hogy ezért is be kelljen menni.

S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2113 Dátum: 2013. Február 16. - 10:32:37 »

..... tudomásom szerint azt a BM tartja nyilván, .....


Már évek óta nem!  Ez is "Mááászek" kézben van!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2114 Dátum: 2013. Február 16. - 10:38:07 »

Már évek óta nem!  Ez is "Mááászek" kézben van!

Akkor rosszul tudtam, de azt fenntartom, hogy ha ehhez is erkölcsi kell, akkor ne a polgárt szívassák+költség, hanem kérjék le hivatalból.

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: