Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586892 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 14:58:48 »

Azt mondja erre az angol: sok hűhó egy rántottáért...

Az én tanácsom: vidd át a fegyvert és 5 napon belül jelentsd be tértivel, ahogy Csabi mondta. Így nem hibázhatsz.
Naplózva
Frobi1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #241 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 15:26:54 »

Igaz ! Wave

És a héten "hozom -viszem feladom"......És már el is van intézve....Bár a Csabiéból kiindulva nekem is marad az állandó lakhely szerinti rendőrkapitányságnál a fegyvermegszerzési ,eladás stb.intézése, vagy átkerül a másik megyébe ahol tartózkodom? Fejvakarás
Köszi .
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #242 Dátum: 2008. Augusztus 03. - 15:54:51 »

Igaz ! Wave

És a héten "hozom -viszem feladom"......És már el is van intézve....Bár a Csabiéból kiindulva nekem is marad az állandó lakhely szerinti rendőrkapitányságnál a fegyvermegszerzési ,eladás stb.intézése, vagy átkerül a másik megyébe ahol tartózkodom? Fejvakarás
Köszi .

Át kell tenni az iratokat.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #243 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 11:50:36 »

Mindezek alapján tehát a fegyverjavítás:

1) Csak a fegyverrészeknek, azaz a lőfegyvert lőfegyverré tevő alkotóelemeknek (elsütőszerkezet a biztosítóval, zár, tok és cső) a kicserélése. Nem tartzik ide pl. a fegyveragyazás, a bevonatolás és még sorolhatnám...

Tehát ha új tust akarok faragtatni, akkor fogom a csavarhúzót, leszerelem a régit, elviszem a fafaragóhoz, hogy ilyen legyen csak csicsásabb?

Tehát ha gravíroztatni akarok, akkor keresek egy gravírozót, odaadom neki a vasat, és feszülten figyelem amíg dolgozik (hogy a fegyver ne kerüljön ki a felügyeletem alól)?

Ugye jól értem?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 20:16:37 »

Mindezek alapján tehát a fegyverjavítás:

1) Csak a fegyverrészeknek, azaz a lőfegyvert lőfegyverré tevő alkotóelemeknek (elsütőszerkezet a biztosítóval, zár, tok és cső) a kicserélése. Nem tartzik ide pl. a fegyveragyazás, a bevonatolás és még sorolhatnám...

Tehát ha új tust akarok faragtatni, akkor fogom a csavarhúzót, leszerelem a régit, elviszem a fafaragóhoz, hogy ilyen legyen csak csicsásabb?

Tehát ha gravíroztatni akarok, akkor keresek egy gravírozót, odaadom neki a vasat, és feszülten figyelem amíg dolgozik (hogy a fegyver ne kerüljön ki a felügyeletem alól)?

Ugye jól értem?

A lehető legjobban.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 13:18:58 »

Tegnap este a vadász területen, az általam beírt biztonsági körzetben megállítottak a rend éber őrei. Egyszerűen elállták az erdei utat, amin mentem.
Három civilruhás rendőr ugrott ki a VW Transporterből, igazolták magukat, majd mind a hárman egyszerre elkezdtek kérdezni különböző dolgokról, mit keresek én itt, hogy kerülök ide, stb...
Közben észre vették az anyós üléhez támasztott golyóst. Az egyiknek rögtön felcsillant a szeme és kérdezte, hogy miért nincs tokban a fegyver? Na ezt kimagyaráztam azzal, hogy a beírókörzetben épp rókák után barkácsolok.
Ki is vetették velem a fegyvert, lőszer ellenőrzés, nem volt benne. Közben az egyik a személyimmel elvonúlt a kocsijukba, gondolom ellenőrzés céljából.
A másik kipakoltatta velem a kocsi csomagtartóját, a harmadik, aki a fegyverről kérdezgetett, kipakoltatta a kesztyűtartót is. Szépen néztem ki az erdő közepén, mint a vásáros cigányok.
Visszatérve a lőszerekre, mert ezt nem értem, azt mondta az egyikük, aki még telefonos segítséget is kért valakitől a kérdésemre, hogy a fegyver csak a lesen lehet megtöltve. Na erre kérdeztem én azt, hogy akkor hogyan cserkeljek, üres puskával és ha sikerül a vadat lőtávolra belopni, akkor vegyem elő a fényképezőmet, mert puskába nem lehet lőszer csak lesen?
Egyszerűen nem akarta elfogadni azt, hogy nem csak lesen lehet betöltve a puska. Számomra felfoghatatlan korlátoltság, tudatlanság jött le ezekről a rendőrökről és a telefonos segítőjükről.
Mondta is, hogy ha lőszer lesz valakinek a fegyverében, akit nem a lesen találnak, eljárást indítanak ellene.
A végén már nem volt kedvem kínlódni velük, úgyhogy elfogadtam a figyelmeztetésüket és megigértem, hogy innen 500 méterre, ahova megyek egy tarló szélére a kukoricáshoz, persze nem lesre, ott sem fogom betölteni a puskámat, hanem üres puskával fogok egész éjjel várakozni és hajnalban, mint aki jól végezte dolgát haza megyek.
Érthetetlen, hogy ilyen tudatlan emberek intézkednek.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #246 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 14:17:59 »

Érthetetlen, hogy ilyen tudatlan emberek intézkednek.
Szervusz!
Nekem egyszer a golyos fegyveremre mutatva azt kerdezte a rendor: "Miert nincs megtorve a vadaszpuska?"
Probaltam megmutatni neki, hogy ebbol max a zavarzatot lehet kivenni (ami tortenetesen nem is volt benne a puskaban), de amikor az ures fegyverhez nyultam es bedugtam az ujjamat a zavarzat helyere, akkor a rendor azonnal a pisztolyahoz kezdett kapkodni...
Na ennyit a mai rendorokrol...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 16:11:30 »

Szervusz!
Hát némelyik nagytudású, tud meglepetést okozni. Meglepődött
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #248 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 16:35:37 »

Szerintem a vadászterületre érve kiveheted a puskát a tokból, és ha arra a területrészre érsz ahová be vagy írva, akkor meg is töltheted. És akár sétálhatsz is töltött fegyverrel, ezt hívják cserkelésnek :Mosolyog tudtommal ez Mo-n engedélyezett vadászati mód. Gondolom hajtásról vagy utánkeresésről ezek az urak még nem is hallottak...

Szerintem azt értették félre, hogy a fegyvert csak a vadászat helyén töltheted be. És úgy gondolták hogy a vadászat helye kizárólag magasles lehet. Vállat von
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 18:43:03 »

Tegnap este a vadász területen, az általam beírt biztonsági körzetben megállítottak a rend éber őrei. Egyszerűen elállták az erdei utat, amin mentem.
Három civilruhás rendőr ugrott ki a VW Transporterből, igazolták magukat, majd mind a hárman egyszerre elkezdtek kérdezni különböző dolgokról, mit keresek én itt, hogy kerülök ide, stb...
Közben észre vették az anyós üléhez támasztott golyóst. Az egyiknek rögtön felcsillant a szeme és kérdezte, hogy miért nincs tokban a fegyver? Na ezt kimagyaráztam azzal, hogy a beírókörzetben épp rókák után barkácsolok.
Ki is vetették velem a fegyvert, lőszer ellenőrzés, nem volt benne. Közben az egyik a személyimmel elvonúlt a kocsijukba, gondolom ellenőrzés céljából.
A másik kipakoltatta velem a kocsi csomagtartóját, a harmadik, aki a fegyverről kérdezgetett, kipakoltatta a kesztyűtartót is. Szépen néztem ki az erdő közepén, mint a vásáros cigányok.
Visszatérve a lőszerekre, mert ezt nem értem, azt mondta az egyikük, aki még telefonos segítséget is kért valakitől a kérdésemre, hogy a fegyver csak a lesen lehet megtöltve. Na erre kérdeztem én azt, hogy akkor hogyan cserkeljek, üres puskával és ha sikerül a vadat lőtávolra belopni, akkor vegyem elő a fényképezőmet, mert puskába nem lehet lőszer csak lesen?
Egyszerűen nem akarta elfogadni azt, hogy nem csak lesen lehet betöltve a puska. Számomra felfoghatatlan korlátoltság, tudatlanság jött le ezekről a rendőrökről és a telefonos segítőjükről.
Mondta is, hogy ha lőszer lesz valakinek a fegyverében, akit nem a lesen találnak, eljárást indítanak ellene.
A végén már nem volt kedvem kínlódni velük, úgyhogy elfogadtam a figyelmeztetésüket és megigértem, hogy innen 500 méterre, ahova megyek egy tarló szélére a kukoricáshoz, persze nem lesre, ott sem fogom betölteni a puskámat, hanem üres puskával fogok egész éjjel várakozni és hajnalban, mint aki jól végezte dolgát haza megyek.
Érthetetlen, hogy ilyen tudatlan emberek intézkednek.

Szívesen mondanék ellent, de - mint a téma ismerője állíthatom - ez a szomorú állapot jellemzi a magyar rendőrséget, a szaktudás hiányával párosuló "énvagyokarendőr" viselkedés. Tisztelet a kivételnek, mert ilyen is van. Egyébként a rendőrök tapasztalataim szerint roppant agresszívek a vadászokkal, mostanában azonban ehhez képest is egyre több az atrocitás.

Panaszt tudsz tenni az intézkedéssel szemben, ezt az illetékes rendőrkapitánságon (feltételezem ez a Rétsági Rendőrkapitányság), vagy a Független Rendészeti Panasztestületnél teheted meg. Én ezt az utóbbit javasolnám. Ha megismértlődik az eset, feltétlenül tegyetek panaszt, mert ez tűrhetetlen!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 09. - 00:08:41 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 18:44:14 »

Szerintem a vadászterületre érve kiveheted a puskát a tokból, és ha arra a területrészre érsz ahová be vagy írva, akkor meg is töltheted. És akár sétálhatsz is töltött fegyverrel, ezt hívják cserkelésnek :Mosolyog tudtommal ez Mo-n engedélyezett vadászati mód.  Vállat von

Perszehogy.
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #251 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 19:59:30 »

Sziasztok!
Nálunk a körzeti "meghízott" jött ki a vásárlási kérelem miatt elrendelt szekrényellenőrzést megejteni. Fiatal, lelkes és lelkiismeretes. Nem baráti -mert ritkán találkozunk, hálistennek-, de korrekt a viszony. Rácsodálkozott a szekrényben a krotáliára. Elmagyaráztam neki, hogy mire való, mikor és hogyan kell használni és hol találja az érvényességi dátumot és hová kell beírni a számát! Elmondása szerint soha senki nem tájékoztatta őket erről és nem mutatták meg se neki, se a kollégáinak!!!! Figyelmes olvasás , de megköszönte és ígérte, hogy elmondja a többieknek is, és ha kérdése van, felhív!
Akkó most mi is van??? Hun van a Kamara, Védegylet meg stb. Nem kéne segíteni kicsit! Ő jár a szőlőhegyen, a határban a dűlőuton és nem tudja, hogy milyen a szabálytalanul szállított vad?! Szerintem a főnökeit kurvára nem is érdekli!!!
Gondolom másutt nem így van és ez egyedi eset!

 Fejvakarás
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #252 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 20:32:09 »

Szia Topi!

Valóban érdekes, ha nem ismeri, és szerintem is elég egyedi eset.
Engem, ha vadászruhában igazoltattak, bárhol az országban, az első kérdés az volt, hogy van e vad a kocsiban, és van e benne klotália.
Többszőr ellenőrizték a vadat, és a lőjegyzékemet, mint a fegyvertartásimat. (talán nincs bizalomkeltő képem! Bion)

Szvsz ehhez sem a Kamarának, sem a Védegyletnek nincs köze, mivel ez egy Törvény, melynek  betartására, és betartatására nem nekik kell felhívni a figyelmet!  A megjelen törvények, rendeletek, parancsok,... ismerete a rendőri vezetők kötelessége, és azt szükséges mértékig a személyi állománnyal ismertetni KELL!  Egy KMB-től pedig joggal elvárható egy tizenkét éve érvényben lévő Tv. ismerete.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #253 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 20:50:54 »

Ez érdekes, mert több közúti ellenőrzéskor én is ezt tapasztaltam, -gondolom szintén a bizalomgerjesztő képem miatt- hogy ellenőrzik a krotáliát, de itt most nem az országúti zsarukról van szó és nem is a határőrségtől átvett állományról, mert azok a cipőtalpadon a lószőrt is megnézik. A mezei, falusi rendőrről van szó, aki havonta egyszer, ha bemegy eligazításra a központba és sem ő, sem a barátja nem vadászik. Én is meglepődtem, de hidd el, van ilyen!
Üdv!
Topi
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 11. - 15:37:26 írta Viktor » Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Viktor
Vendég
« Új üzenet #254 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 22:05:43 »

Sziasztok!
Nálunk a körzeti "meghízott" jött ki a vásárlási kérelem miatt elrendelt szekrényellenőrzést megejteni. Fiatal, lelkes és lelkiismeretes. Nem baráti -mert ritkán találkozunk, hálistennek-, de korrekt a viszony. Rácsodálkozott a szekrényben a krotáliára. Elmagyaráztam neki, hogy mire való, mikor és hogyan kell használni és hol találja az érvényességi dátumot és hová kell beírni a számát! Elmondása szerint soha senki nem tájékoztatta őket erről és nem mutatták meg se neki, se a kollégáinak!!!! Figyelmes olvasás , de megköszönte és ígérte, hogy elmondja a többieknek is, és ha kérdése van, felhív!
Akkó most mi is van??? Hun van a Kamara, Védegylet meg stb. Nem kéne segíteni kicsit! Ő jár a szőlőhegyen, a határban a dűlőuton és nem tudja, hogy milyen a szabálytalanul szállított vad?! Szerintem a főnökeit kurvára nem is érdekli!!!
Gondolom másutt nem így van és ez egyedi eset!

 Fejvakarás

Van egy olyan jogi kérdés, amit vagy húsz átiratban újra és újra kifejtettem egy rendőrkapitányságnak, de richtig továbbra is sz.rul csinálták. Ezek után megküldték állásfoglalásra ugyanezt a kérdést! Erre én huszonegyedjére is elmagyaráztam nekik (ez nem volt nehéz, csak ki kellett kopiznom a huszadik átiratból). Ezek után megint ugyanolyan sz.rul csinálták és csinálják mind a mai napig tovább...

Na mindegy, ez csak kibukott...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: