Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586880 alkalommal)
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1380 Dátum: 2011. December 06. - 12:35:53 »

Szia Attila,

Koszonom a gyors valaszt! Akkor marad az "A" terv...

Udv,
Barni
  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1381 Dátum: 2011. December 06. - 12:40:45 »

Ezt elfelejtettem:  Üdv a fórumon! Emelem
Sajnálom, hogy jobb hírt nem tudtam mondani! Fejvakarás

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1382 Dátum: 2011. December 06. - 12:44:34 »

Koszonom! Regota olvasgatom a forumot vendegkent, sokat tanultam itt  Emelem
A torvenyre visszaterve szerintem mar az is jo hir, hogy egyaltalan elindult ez a javaslat.

Udv,
Barni
Naplózva
euroset
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1383 Dátum: 2011. December 10. - 20:47:40 »

Kedves Társak

A keresőtávcső kötelező a vadászatok bizonyos fajtáinál.
Kérdés: ez lehet akár monokuláris - egycsövű- távcső is ?? Vagy ezzel "kinéznek" majd a vadászok engem ?
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1384 Dátum: 2011. December 10. - 20:53:08 »

Kedves Társak

A keresőtávcső kötelező a vadászatok bizonyos fajtáinál.
Kérdés: ez lehet akár monokuláris - egycsövű- távcső is ?? Vagy ezzel "kinéznek" majd a vadászok engem ?

Rég rossz, ha olyan társaságba indulsz, ahol már ezért kinéznek!  Kacsint
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1385 Dátum: 2011. December 10. - 21:13:08 »

Szerintem nincs ember Magyarországon aki ezt ma meg tudná mondani!
Én úgy érzem, ez a törvény tavasz előtt nem kerül a Parlament elé! Rííí
De ha egyáltalán elfogadásra kerül, akkor is még idő mire a végrehajtási utasítás is megjelenik!
Múlt héten adtam be vásárlási engedélyhez kérelmet.
Az "illetékes elvtárs" annyit mondott az érdeklődésemre válaszként, hogy nem tud semmi biztosat mondani  Vállat von.
De a korábbi tapasztalatok alapján késő tavasz-nyárelő előtt nem számítanak semmi lényeges változásra.
De tényleg már az valami, hogy foglalkoznak az üggyel Vigyorog.
Szinte hihetetlen, hogy akárhány fegyver tulajdonosaként nem kell majd hülyegyerekként kalapolni az újabb engedély miatt minden esetben  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #1386 Dátum: 2011. December 13. - 20:21:45 »

Kedves Társak

A keresőtávcső kötelező a vadászatok bizonyos fajtáinál.
Kérdés: ez lehet akár monokuláris - egycsövű- távcső is ?? Vagy ezzel "kinéznek" majd a vadászok engem ?

Lehet, csak nem célszerű.
Nem tudom honnét jött ez az egycsövű ötlet, de nem javaslom. Nagyon nem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1387 Dátum: 2011. December 14. - 20:33:15 »

Kedves Társak

A keresőtávcső kötelező a vadászatok bizonyos fajtáinál.
Kérdés: ez lehet akár monokuláris - egycsövű- távcső is ?? Vagy ezzel "kinéznek" majd a vadászok engem ?
Cet vadászatnál sokat használták ! Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1388 Dátum: 2011. December 17. - 11:03:14 »

Biztos vannak olyanok akik már végigjárták ezt az utat ! Az egun.de ről vennék egy fegyvert az a kérdésem hogy mi kell hozzá, hogyan kerülhet be az országba stb.?
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1389 Dátum: 2011. December 23. - 20:13:11 »

Egy lépéssel megint előrébb vagyunk:  Fejvakarás

http://www.parlament.hu/irom39/05358/05358.pdf
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #1390 Dátum: 2011. December 24. - 13:16:33 »

Egy lépéssel megint előrébb vagyunk:  Fejvakarás

http://www.parlament.hu/irom39/05358/05358.pdf


No akkor várjuk a végrehajtási rendeletet. Talán nyár elejére meglesz.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1391 Dátum: 2011. December 24. - 18:52:17 »

Kedves Társak

A keresőtávcső kötelező a vadászatok bizonyos fajtáinál.
Kérdés: ez lehet akár monokuláris - egycsövű- távcső is ?? Vagy ezzel "kinéznek" majd a vadászok engem ?

Nem praktikus,csak ha:
Kalózhajón vagy kapitány,akkor viszont csak ajánlani tudom,csak a jó szemeddel nézz bele,a falábadhoz pedig rendszeresíthetsz tokot neki.
Ha kampós a kezed,akkor zoomos binokulárt ajánlok,de kalózhajón az elég bizarrul néz ki.
Vagy marad az "egycsövű",és megkéred valakinek a kezét,hogy húzkodja. Vigyorog
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1392 Dátum: 2011. December 29. - 17:06:48 »

Sziasztok!

Némi jogértelmezési vitában kérnék véleményezést.
A fegyvertartásimban csak 12-es kaliberű sörétes van bejegyezve, de van nálam egy 20-as puska is, teljesen szabályosan átadva, pöcsétes papírral szállítás/tárolás/használat céljára.
Sokszor, sok boltban, sok lőszert vásároltam már a 20-ashoz probléma nélkül, ma viszont - ott ahol általában venni szoktam, csak másik eladónál - nem szolgáltak ki, mondván a fegyvertartásiban nincs benne a kaliber. Anno, mikor hozzám került a puska, megkérdeztem a fegyverügyist és ő is azt mondta, hogy mivel jogszerűen birtoklom a puskát, így jogszerűen vásárolhatok lőszert is hozzá.
Most akkor kinek van igaza?
Azt hiszem holnap teszek egy látogatást a hatóságnál, ugyan egyszerűbb lenne ha simán máshol venném meg a lőszert , de mostmár kíváncsi vagyok változott-e a hivatalos álláspont, és ha nem akkor netán írásba foglalják-e...  :Mosolyog
Naplózva
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1393 Dátum: 2011. December 29. - 18:06:05 »

Sziasztok!

Némi jogértelmezési vitában kérnék véleményezést.
A fegyvertartásimban csak 12-es kaliberű sörétes van bejegyezve, de van nálam egy 20-as puska is, teljesen szabályosan átadva, pöcsétes papírral szállítás/tárolás/használat céljára.
Sokszor, sok boltban, sok lőszert vásároltam már a 20-ashoz probléma nélkül, ma viszont - ott ahol általában venni szoktam, csak másik eladónál - nem szolgáltak ki, mondván a fegyvertartásiban nincs benne a kaliber. Anno, mikor hozzám került a puska, megkérdeztem a fegyverügyist és ő is azt mondta, hogy mivel jogszerűen birtoklom a puskát, így jogszerűen vásárolhatok lőszert is hozzá.
Most akkor kinek van igaza?
Azt hiszem holnap teszek egy látogatást a hatóságnál, ugyan egyszerűbb lenne ha simán máshol venném meg a lőszert , de mostmár kíváncsi vagyok változott-e a hivatalos álláspont, és ha nem akkor netán írásba foglalják-e...  :Mosolyog



Jobb ha nem mész be...Azonban ha be mész azt ne add elő hogy XY -nál vásároltál hozzá lőszert.....
Mert esetlegesen őt úgy megbüntetik hogy attól koldúl,a fegyver ügyi előadó pedig szintén kap egy pöcsétes pappirt amit a Kapitány ír alá a tartalmát pedig úgy hívják fegyelmi.
Neked jogszerűen csak a fegyver TÁROLÁSÁRA van jogosítványod.Mégpedig azért mert rendelkezel azzal a bizonyos pöcsétes pappirral, s saját tulajdonodban van az a bizonyos 12-es sörétes.Ez a pappír téged csak a fegyver Tárolására jogosít,arra nem hogy ezzel a fegyverrel te a vadászatot gyakorold is.Ebből következően nem vásárolhatsz hozzá lőszert. Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1394 Dátum: 2011. December 29. - 19:12:20 »



Jobb ha nem mész be...Azonban ha be mész azt ne add elő hogy XY -nál vásároltál hozzá lőszert.....
Mert esetlegesen őt úgy megbüntetik hogy attól koldúl,a fegyver ügyi előadó pedig szintén kap egy pöcsétes pappirt amit a Kapitány ír alá a tartalmát pedig úgy hívják fegyelmi.
Neked jogszerűen csak a fegyver TÁROLÁSÁRA van jogosítványod.Mégpedig azért mert rendelkezel azzal a bizonyos pöcsétes pappirral, s saját tulajdonodban van az a bizonyos 12-es sörétes.Ez a pappír téged csak a fegyver Tárolására jogosít,arra nem hogy ezzel a fegyverrel te a vadászatot gyakorold is.Ebből következően nem vásárolhatsz hozzá lőszert. Emelem




Üdv!

Lehet, hogy én nem tudom jól, de tudomásom szerint csak az a kaliberű fegyver vehető át használatra, tárolásra egyaránt,
ami az átvevő fegyvertartási engedélyében szerepel. Vagy rosszul tudom?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: