Oldalak: 1 ... 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580886 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5445 Dátum: 2023. November 08. - 15:28:46 »

Sportlőfegyver tartására jogosító engedéllyel a rendelet szerint vásárolható. De, hogy egy 0.22-es sport pisztolyra minek a hangtompító, vagy akár egy 0.22-es sport puskára, az kérdéses? Nagyobb kaliberekre gondolhattak, de nincs meghatározva.

próbáld ki , aztán rájössz ! 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5446 Dátum: 2023. November 08. - 15:44:01 »

Akkorát csattan vele a fegyver, mint egy rugós légpuska. Azért a lőtéren a sokadik lövésnél biztosan van értelme. Legalább is a subsonic lőszerekkel.

Vagy még akkorát se!   Főleg ha egyszerre lőnek  vagy tizen , 22-nél már az is bántó! , vagy van nem egy nem kettő lőtér, amit állandóan be akarnak záratni az ott élők,  lakók !     
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #5447 Dátum: 2023. November 08. - 16:11:49 »

próbáld ki , aztán rájössz ! 

Próbáltam. Lövészet közben lehet zavaró, de halláskárosító hatása nincs. Fülvédőt eddig is lehetett használni.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #5448 Dátum: 2023. November 08. - 18:32:07 »

Próbáltam. Lövészet közben lehet zavaró, de halláskárosító hatása nincs. Fülvédőt eddig is lehetett használni.

A fülvédő csak a használót védi, mellesleg 30 fokban az összes fülzsír kiolvad a füledből.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #5449 Dátum: 2023. November 08. - 18:38:34 »

Regisztrálni ( tatni) kell , (tipus, gyári szám , kaliber,)  szerint !   Erről adnak egy regisztrációs papírt , de az engedélybe nem irják be ! 

Ez hol van leírva? Végig olvastam szinte mindent de ezt nem találtam, ill. mi van ha valaki ezt nem teszi meg?
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #5450 Dátum: 2023. November 08. - 19:02:26 »

És mit kell rendezni?
Én múlt hét csütörtökön vásároltam, nem kell lejelenteni a rendőrségen. Úgy látszik mindenhol máshogy értelmezik a törvényt.  OOO
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5451 Dátum: 2023. November 08. - 19:11:56 »

Ez hol van leírva? Végig olvastam szinte mindent de ezt nem találtam, ill. mi van ha valaki ezt nem teszi meg?


Van ahol le kel ,van ahol nem .   Sőt  másik forumon olvastam hogy van olyan megye  ahol önhatalmúlag  ragaszkodnak ahhoz  ( még9 hogy  tőlük kell kérni vásárlási engedélyt.   OOO
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5452 Dátum: 2023. November 08. - 19:40:34 »

Akkorát csattan vele a fegyver, mint egy rugós légpuska. Azért a lőtéren a sokadik lövésnél biztosan van értelme. Legalább is a subsonic lőszerekkel.

 Amúgy Subsonic lőszer , van nagy kaliberhez is , de csak némelyik boltban kapható és csak a 308Win kaliber !   egyébként meg létezik több kaliberben is  pl  223rem ,3006 , 7x64, 8x57, 9.3x62,  tudom mert ezekből mindből, láttam, fogtam , gyári subsonic-ra töltött lőszert  , sőt volt amelyik vadászlövedékkel volt szerelve !    Bár az okosok azt mondják hogy gyenge , hát mihez képest  100m-en van akkora energiája mint egy .45ACP lövedéknek 1m-en ,  az azért nem kevés !
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5453 Dátum: 2023. November 13. - 11:30:24 »

Nekem anno az újratöltő engedélyemre is ráírták a 22lr-t, én szóltam az előadónak, hogy azt amúgy tilos tölteni.

  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Mondjuk ez is érdekes...
Ezek szerint van ahol olyan engedélyt adnak ki újratöltésre, hogy rávezetik a kalibereket?
 Fejvakarás
Nekem adtak egy müa. kártyát, hogy tölthetek és kész.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #5454 Dátum: 2023. November 13. - 12:10:34 »

 Csodalk  Csodalk  Csodalk
Mondjuk ez is érdekes...
Ezek szerint van ahol olyan engedélyt adnak ki újratöltésre, hogy rávezetik a kalibereket?
 Fejvakarás
Nekem adtak egy müa. kártyát, hogy tölthetek és kész.
Akkoriban a jogszabály úgy szólt, hogy csak olyan kalibert tölthetsz amilyen fegyvereid vannak. Ezért aztán kaptam egy írásbeli határozatot, amin fel voltak sorolva az épp nevemen lévő fegyverek kaliberei. Arról nem szólt a határozat, hogy ha másnap veszek egy eltérő kaliberű fegyvert, azzal mi lesz...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5455 Dátum: 2023. November 13. - 13:13:06 »

Akkoriban a jogszabály úgy szólt, hogy csak olyan kalibert tölthetsz amilyen fegyvereid vannak. Ezért aztán kaptam egy írásbeli határozatot, amin fel voltak sorolva az épp nevemen lévő fegyverek kaliberei. Arról nem szólt a határozat, hogy ha másnap veszek egy eltérő kaliberű fegyvert, azzal mi lesz...

 Emelem
A jogszabály szerintem most is úgy szól.  Igen
Nyilvál olyat tölthetsz, ami a fegyvertartásidban benne van.
De ilyen határozatról én még nem hallottam. Vállat von
Érdekesen értelmezik némelyik csendőrségen a jogszabályokat...
 Fejvakarás
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #5456 Dátum: 2023. December 11. - 07:41:42 »

T/6075. törvényjavaslat:

3. A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvénymódosítása
5. § A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény
a) 61. § (3) bekezdésében a „miniszter által az e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendeletben” szövegrész helyébe a „Vadászkamara által” szöveg,
b) 63. § (3) bekezdésében az „az e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendeletben” szövegrész helyébe az „a Vadászkamara által” szöveg,
c) 100. § (1) bekezdés c) pontjában az „érvénytelenítésére, valamint az értük fizetendő költségtérítés mértékére” szövegrész helyébe a „valamint érvénytelenítésére” szöveg
lép.
4. Az Országos Magyar Vadászkamaráról szóló 1997. évi XLVI. törvény módosítása
6. § Az Országos Magyar Vadászkamaráról szóló 1997. évi XLVI. törvény 2/A. §-a a következő (1b) és (1c) bekezdéssel egészül ki:
„(1b) A kamara a vadgazdálkodásért felelős miniszterrel (a továbbiakban: miniszter) történt előzetes egyeztetést követően – a vadászati évet megelőző év december 31. napjáig – évente megállapítja és a honlapján közzéteszi a vadászati jegy kiállításának és érvényesítésének, valamint a vadászati engedély kiállításának ellentételezéséért fizetendő díj mértékét.
(1c) Az (1b) bekezdés szerinti díj mértékének megállapítása során a vadászati évet megelőző év július hónapjára irányadó, a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett, fogyasztói árindexet két tizedesjegy pontossággal kell figyelembe venni.”
7. § Az Országos Magyar Vadászkamaráról szóló 1997. évi XLVI. törvény „Záró rendelkezések” alcíme a következő 41. §-sal egészül ki:
„41. § A 2/A. § (1b) bekezdése szerinti díjmérték-megállapításról a kamara első alkalommal a 2024. március 1. napjától kezdődő vadászati évre vonatkozóan – a 2/A. § (1c) bekezdésében foglaltak figyelembevételével – 2024. január 15. napjáig rendelkezik.”
8. § Az Országos Magyar Vadászkamaráról szóló 1997. évi XLVI. törvény 26. § (1) bekezdésében a „vadgazdálkodásért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter)” szövegrész helyébe a „miniszter” szöveg lép.
 Fejvakarás
Naplózva
simsonking
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #5457 Dátum: 2024. Január 03. - 03:44:01 »

Sziasztok!

Először is Boldog Új évet kívánok Mindenkinek!

Nagyon rég óta érdekel az erdészeti-vadászati téma, gondolkoztam is rajta, hogy elvégzem a vadász iskolát. (Azaz vadászvizsgát letenni)

De sajnos siket/hallássérült vagyok, így nem tudom, hogy alkalmas lennék vagy sem. (A Google ilyen téren nem volt barátom 🙂)

Van-e valami jogszabály erre a részre?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5458 Dátum: 2024. Január 03. - 13:19:34 »

Sziasztok!

Először is Boldog Új évet kívánok Mindenkinek!

Nagyon rég óta érdekel az erdészeti-vadászati téma, gondolkoztam is rajta, hogy elvégzem a vadász iskolát. (Azaz vadászvizsgát letenni)

De sajnos siket/hallássérült vagyok, így nem tudom, hogy alkalmas lennék vagy sem. (A Google ilyen téren nem volt barátom 🙂)

Van-e valami jogszabály erre a részre?
Szervusz!
Magának a vadászvizsgának a teljesítése biztosan lehetséges.
A probléma a lőfegyver tartási engedély megszerzésével lesz.
Oda ugyanis orvosi alkalmassági passzust kell beszerezned.
Nem tudom elképzelni, hogy lesz olyan orvos, aki felelősséget vállalva a döntéséért, kiállítja a szükséges igazolást.
Természetesen nem mindegy, hogy milyen fokú a halláskárosodásod?

Végső soron vadászni lehet íjjal is, ahhoz nem kell fegyvertartási engedély😇👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5459 Dátum: 2024. Január 03. - 13:26:52 »

Változtak az erdőlátogatást korlátozó jogszabályok!
OMVK körlevél érkezett:

Pechtol János ügyvezető elnökkel egyeztetve ezúton tájékoztatlak benneteket, hogy a Magyar Közlöny december 21-ei, 185. számában megjelent, Egyes agrártárgyú törvények módosításáról szóló 2023. évi XCIV. törvény egyebek mellett az Erdőtörvény (Evt.) erdőlátogatási korlátozásokra vonatkozó előírásait is megváltoztatta, az alábbiak szerint:

Az Evt. 94. §-a a következő (2a) és (2b) bekezdéssel egészült ki:

(2a) Társas vadászat esetén a korlátozás – a társas vadászattal érintett erdőterületre – a vadászati hatósághoz bejelentett időpontot megelőző naptól a társas vadászat tervezett napjának végéig szólhat.
(2b) Egyéni vadászat esetén a korlátozás
a) adott nap 16.00 órától másnap 9.00 óráig szólhat, és
b) nem terjedhet ki a 93. § (1) bekezdés b) pontja szerinti turistaútvonalak területére. (A hivatkozott jogszabályi hely arról szól, hogy az erdőben turistaútvonalat kijelölni és létesíteni az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad.)
 

Az Evt. 95. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lépett:

(3) Az erdő egyes részei látogatásának
a) a 94. § (1) bekezdése szerinti korlátozását az erdőgazdálkodó,
b) a 94. § (2) bekezdése szerinti korlátozását a vadászatra jogosult
akkor köteles előzetesen bejelenteni az erdészeti hatóságnak, ha annak tervezett időtartama az egy hónapot meghaladja.
(A korábbi (3) bekezdés így szólt: „Az erdő egyes részei látogatásának korlátozását akkor köteles az erdőgazdálkodó előzetesen bejelenteni az erdészeti hatóságnak, ha annak tervezett időtartama az egy hónapot meghaladja.”)

Az Erdőtörvény 2024. január 1-jétől a következő változásokig, június 30-ig hatályos szövege elérhető a Nemzeti Jogszabálytárban, ide kattintva: https://njt.hu/jogszabaly/2009-37-00-00
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 [364] 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: