Oldalak: 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580472 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4770 Dátum: 2019. November 01. - 12:57:13 »

Sziasztok!

Véleményetek kérem.
Adott egy helyzet. A vadász, aki a vadászterületen beiratkozást követően elejt két vadat, de csak egy azonosító (krotália) van nála.
Kérdésem, jogosulatlan vadászat-e a második vad elejtése vagy nem?

Szia!
A vonatkozó FVM rendelet 44 § (1) bekezdés alapján: "A vadászatra jogosult az azonosító jelek használatának részletes szabályait a helyi szabályzatban köteles megállapítani..."
Így szerintem annak minősül, amit a helyi (házi) szabályzatban leírtak (ha egyáltalán leírták).
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4771 Dátum: 2019. November 01. - 15:21:28 »

Az érdekes, mert van olyan társaság ahol nem is adnak a vadásznak krotáliát...  Fejvakarás
Ha lősz valamit hívd a vadőrt vagy a vadászmestert.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #4772 Dátum: 2019. November 01. - 15:53:53 »

Emlékeim szerint nem az elejtéshez, hanem a "birtokba vételhez" kell a krotália, a behelyezése az első dolga a vadásznak, mikor elkezd az elejtett nagyvaddal foglalkozni. Azaz elejteni törvényes nélküle, zsigerelni, vagy akár elmozdítani már nem. Elméletben.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4773 Dátum: 2019. November 01. - 17:02:46 »

Emlékeim szerint nem az elejtéshez, hanem a "birtokba vételhez" kell a krotália, a behelyezése az első dolga a vadásznak, mikor elkezd az elejtett nagyvaddal foglalkozni. Azaz elejteni törvényes nélküle, zsigerelni, vagy akár elmozdítani már nem. Elméletben.
Ez a gyakorlatban is így van.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4774 Dátum: 2019. November 01. - 17:59:06 »

Szia!
A vonatkozó FVM rendelet 44 § (1) bekezdés alapján: "A vadászatra jogosult az azonosító jelek használatának részletes szabályait a helyi szabályzatban köteles megállapítani..."
Így szerintem annak minősül, amit a helyi (házi) szabályzatban leírtak (ha egyáltalán leírták).

A rendőrt hóttra' nem érdekli, mi van a házi szabályzatban.
Ha megállít az úton és a szállított vadban nincs azonosító, úgy megteszi a feljelentést, mint a huzat.
Szerintem egyébként lopás az eset, nem jogosulatlan vadászat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4775 Dátum: 2019. November 01. - 18:23:45 »

A rendőrt hóttra' nem érdekli, mi van a házi szabályzatban.
Ha megállít az úton és a szállított vadban nincs azonosító, úgy megteszi a feljelentést, mint a huzat.
Szerintem egyébként lopás az eset, nem jogosulatlan vadászat.

Szerintem Zoli2 nem rendőri ellenőrzéssel, intézkedéssel kapcsolatosan tette fel a kérdését, nyilván akkor meg se kérdezte volna. Nekem az jött le, hogy ez inkább társasági szinten okozhat problémát, biztos van egy okoskodó vagy irigy, akinek ez probléma. Persze lehet, hogy rosszul gondolom, de nekem első olvasatra ez jött le.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4776 Dátum: 2019. November 01. - 18:46:37 »

A rendőrt hóttra' nem érdekli, mi van a házi szabályzatban.
Ha megállít az úton és a szállított vadban nincs azonosító, úgy megteszi a feljelentést, mint a huzat.
Szerintem egyébként lopás az eset, nem jogosulatlan vadászat.


Szerintem is.

1996. évi LV. törvény
57§ (2) *  A vadász a vadászatra jogosult által rendelkezésére bocsátott azonosító jellel köteles a gímszarvast, a dámszarvast, a muflont, a vaddisznót, az őzet és a szikaszarvast - a vad elejtését követően, az elejtés helyéről történő szállítás megkezdésekor - megjelölni. A vadászatra jogosult az azonosító jel felhelyezésével szerzi meg a vad feletti rendelkezési jogot.

71. § (1) *  A vadászat rendje megsértésének minősül
4. az azonosító jel használata során a használatra vonatkozó rendelkezések be nem tartásával folytatott vadászat;
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4777 Dátum: 2019. November 01. - 19:01:16 »


Szerintem is.

1996. évi LV. törvény
57§ (2) *  A vadász a vadászatra jogosult által rendelkezésére bocsátott azonosító jellel köteles a gímszarvast, a dámszarvast, a muflont, a vaddisznót, az őzet és a szikaszarvast - a vad elejtését követően, az elejtés helyéről történő szállítás megkezdésekor - megjelölni. A vadászatra jogosult az azonosító jel felhelyezésével szerzi meg a vad feletti rendelkezési jogot.

71. § (1) *  A vadászat rendje megsértésének minősül
4. az azonosító jel használata során a használatra vonatkozó rendelkezések be nem tartásával folytatott vadászat;

A jogalkotó elég jól begumírozta a normaszöveget, és a cselekvési szekvenciát is jól elrejtette benne. A kulcsszavak sorba követik egymást a szövegben. Emelem


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4778 Dátum: 2019. November 01. - 23:03:03 »

Asszem valahol az is le van írva a jogszabályban, hogy a krotáliának is ugyanúgy nálad kell lenni mint a lámpának, távcsőnek, sebkötözőnek.
Volt is ebből már itt polémia, hogy rókalesre vagy récézésre minek a krotália, de attól a jogszabály még előírja.
Ha jól emlékszem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #4779 Dátum: 2019. November 02. - 00:10:20 »

Területesként saját területen vadászva TALÁN van nálad krotália. Talán, mert sokhelyütt a hivatásos vadász viheti be a vadat és csak nála van.
Vendégként meg nincs miről beszélni.
Elvinni természetesen nem viheted, akármilyen közel is legyen a hűtőkamra, de meglőni meglőheted ha egyéb rendelkezések nem korlátozzák. Teszemazt csomagos vadászként a csomagnak megfelelő mennyiségű krotália van nálad, akkor nyilván nem lőhetsz többet ámbár ráfizetéssel ez is megoldható. Az is megtörténhet, hogy a plusz elejtés kerettúllépést okoz és ez előre tisztázva volt.
Vagyis ismerni kellene a pontos körülményeket...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4780 Dátum: 2019. November 02. - 08:43:08 »

Területesként saját területen vadászva TALÁN van nálad krotália. Talán, mert sokhelyütt a hivatásos vadász viheti be a vadat és csak nála van.
Aki azonosító nélkül vadászik, az megsérti a 79/2004-es rendelet  44§ (3) bekezdését, és ezért akár rá is baszarinthat.
Volt már olyan szerencsétlen, aki a műútig jóhiszeműen kivitte a meglőtt vadar, hogy majd onnan bemegy a vadászmesterhez, aki az azonosítókat
alkalmanként, az elejtés után adta oda a vadászoknak.
Meglátták, hogy vadat pakol, ráhívták a rendőröket, akik szépen fel is jelentették.
Vadászat rendjének a megsértése lett az ügyből, hosszabb eltiltással és bírsággal.
Nem csak a szállítás miatt, hanem a fenti paragrafus megsértése miatt is.
A vadászunkat kvázi törvénysértésre kényszerítő vadászmesternek természetesen semmi baja sem történt, mert nem ő vétett a szabályok ellen.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #4781 Dátum: 2019. November 02. - 09:35:28 »

Aki azonosító nélkül vadászik, az megsérti a 79/2004-es rendelet  44§ (3) bekezdését, és ezért akár rá is baszarinthat.
Volt már olyan szerencsétlen, aki a műútig jóhiszeműen kivitte a meglőtt vadar, hogy majd onnan bemegy a vadászmesterhez, aki az azonosítókat
alkalmanként, az elejtés után adta oda a vadászoknak.
Meglátták, hogy vadat pakol, ráhívták a rendőröket, akik szépen fel is jelentették.
Vadászat rendjének a megsértése lett az ügyből, hosszabb eltiltással és bírsággal.
Nem csak a szállítás miatt, hanem a fenti paragrafus megsértése miatt is.
A vadászunkat kvázi törvénysértésre kényszerítő vadászmesternek természetesen semmi baja sem történt, mert nem ő vétett a szabályok ellen.
És tényleg, ezt én se így tudtam, de így van:

 Társas vadászat esetén a vadászat vezetője, egyéni vadászat esetén a vadász, bérvadászat esetében a kísérővadász, legkésőbb a vadászat megkezdése előtt köteles a vadászatra jogosult által rendelkezésére bocsátott azonosító jeleket átvenni, a vadászat során magánál tartani és használni.

Szó nincs arról, hogy mire vadásznak: dúvadazás, fácánhajtás, kell lennie krotáliának.....
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4782 Dátum: 2019. November 02. - 10:55:31 »

És tényleg, ezt én se így tudtam, de így van:

 Társas vadászat esetén a vadászat vezetője, egyéni vadászat esetén a vadász, bérvadászat esetében a kísérővadász, legkésőbb a vadászat megkezdése előtt köteles a vadászatra jogosult által rendelkezésére bocsátott azonosító jeleket átvenni, a vadászat során magánál tartani és használni.

Szó nincs arról, hogy mire vadásznak: dúvadazás, fácánhajtás, kell lennie krotáliának.....
Lényegében igaz,de mégsem. Azonosító csk a korábban már felsorolt vadfajok esetében kell.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4783 Dátum: 2019. November 02. - 11:18:45 »


Szó nincs arról, hogy mire vadásznak: dúvadazás, fácánhajtás, kell lennie krotáliának.....
[/quote]
Hülyeség! Magától értetődő. Nagyvad azonosító -mint a nevében is benne van- csak nagyvad vadászatra kell. Az általad felsorolt vadászatokra -bár társasnak minősülnek- nem kell!
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #4784 Dátum: 2019. November 02. - 13:54:48 »

Aki azonosító nélkül vadászik, az megsérti a 79/2004-es rendelet  44§ (3) bekezdését, és ezért akár rá is baszarinthat.
Volt már olyan szerencsétlen, aki a műútig jóhiszeműen kivitte a meglőtt vadar, hogy majd onnan bemegy a vadászmesterhez, aki az azonosítókat
alkalmanként, az elejtés után adta oda a vadászoknak.
Meglátták, hogy vadat pakol, ráhívták a rendőröket, akik szépen fel is jelentették.
Vadászat rendjének a megsértése lett az ügyből, hosszabb eltiltással és bírsággal.
Nem csak a szállítás miatt, hanem a fenti paragrafus megsértése miatt is.
A vadászunkat kvázi törvénysértésre kényszerítő vadászmesternek természetesen semmi baja sem történt, mert nem ő vétett a szabályok ellen.

De ott van egy olyan is, hogy a vadászatra jogosult az azonosító jelek használatát helyi szabályzatban köteles megállapítani. Akkor ha így határozzák meg, nem kell hogy nálam legyen, csak nem nyúlhatok addig a vadhoz amíg bele nem rakja mondjuk a vadőr.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 [319] 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: