Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 [318] 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580481 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4755 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 11:44:38 »

Nem!

Csak abban az esetben lehet módosítani, ha a gyűlésen minden szavazatra jogosult jelen van, és egyhangúlag elfogadják a módosítást!

 " PTK  3:17 § (6) A döntéshozó szerv ülésén a szabályszerűen közölt napirenden szereplő kérdésben hozható határozat, kivéve, ha valamennyi részvételre jogosult jelen van és a napirenden nem szereplő kérdés megtárgyalásához egyhangúlag hozzájárul."
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4756 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 12:59:25 »

" PTK  3:17 § (6) A döntéshozó szerv ülésén a szabályszerűen közölt napirenden szereplő kérdésben hozható határozat, kivéve, ha valamennyi részvételre jogosult jelen van és a napirenden nem szereplő kérdés megtárgyalásához egyhangúlag hozzájárul."

Nálam a minősitett többség ezt jelenti, lehet rosszul fogalmaztam. Amennyiben minden jogosult egyetért, bármit fel lehet venni napirendre és döntésre.Minek is kellene kiküldeni újabb napirendet, meghívóban, ha minden érintett ott van és egyetért?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4757 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 13:45:06 »

Nálam a minősitett többség ezt jelenti, lehet rosszul fogalmaztam. Amennyiben minden jogosult egyetért, bármit fel lehet venni napirendre és döntésre.Minek is kellene kiküldeni újabb napirendet, meghívóban, ha minden érintett ott van és egyetért?

Jani! 

 Ez pont arról szól, hogy nem kell újabb meghívó, újabb közgyűlés, ha mindenki ott van, és egyhangúlag szavaz bármilyen -a meghívóban nem szereplő- napirend tárgyalásáról.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4758 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 13:48:13 »

" PTK  3:17 § (6) A döntéshozó szerv ülésén a szabályszerűen közölt napirenden szereplő kérdésben hozható határozat, kivéve, ha valamennyi részvételre jogosult jelen van és a napirenden nem szereplő kérdés megtárgyalásához egyhangúlag hozzájárul."

Ezt a törvény a 3:74-ben felülírja.
(4) A szabályszerűen közölt napirenden szereplő kérdésben hozható határozat, kivéve, ha a részvételre jogosultak legalább háromnegyede jelen van és a napirenden nem szereplő kérdés megtárgyalásához egyhangúlag hozzájárul.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4759 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 19:39:45 »

 
Ezt a törvény a 3:74-ben felülírja.
(4) A szabályszerűen közölt napirenden szereplő kérdésben hozható határozat, kivéve, ha a részvételre jogosultak legalább háromnegyede jelen van és a napirenden nem szereplő kérdés megtárgyalásához egyhangúlag hozzájárul.

Köszönöm!!!  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4760 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 20:30:17 »

Érdekes ez a Ptk, először mindig a jogi személyekre vonatkozó általános rendelkezéseket kell megnézni, aztán az adott jogi személyre vonatkozó speciális előírásokat, amelyek adott esetben lehetnek szigorúbbak is, megengedőbben is, mint az általános szabályok.
A múltkor azon ment az agyalás, hogy pl. szövetkezetnél kötelező-e a Felügyelő Bizottság. Néhány ügyvédi és cégbírósági kör után abban maradtunk, hogy nem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4761 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 22:17:06 »

Érdekes ez a Ptk,
Valóban érdekes!  A volt vadásztársaságunknál a tagság egy része ki akarta sajátítani a területet, és jogtalanul elindította a felszámolást. (22 tagból 12 fő volt a közgyűlésen, és 10 szavaztak a megszűnésre. Az alapszabály 3/4 jelenlétet és 2/3 igen szavazatot írt elő)a megszüntetéshez    Bírósághoz fordultunk. A bírónő a tárgyaláson elmondta, hogy a taggyűlés határozatképességét a Ptk szerint így is, meg úgy is lehet érteni, az alapszabály pedig alacsonyabb mint a Ptk!!!   ezért javasolja, hogy egyezzünk meg peren kívül, mert ez a per sokáig el fog húzódni, és sokba fog kerülni. Azt hittem hanyatt esek!   A harmadik tárgyalás előtt ( A vt vezetése egyiken sem jelent meg) a vt kicsúszott a törvényes határidőből, a végelszámolást nem tudta megindítani, ezért visszalépett a feloszlatástól. A bírónő pedig megszüntette az ügyet!  Mosolyog Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4762 Dátum: 2019. Október 01. - 07:42:07 »

Valóban érdekes!  A volt vadásztársaságunknál a tagság egy része ki akarta sajátítani a területet, és jogtalanul elindította a felszámolást. (22 tagból 12 fő volt a közgyűlésen, és 10 szavaztak a megszűnésre. Az alapszabály 3/4 jelenlétet és 2/3 igen szavazatot írt elő)a megszüntetéshez    Bírósághoz fordultunk. A bírónő a tárgyaláson elmondta, hogy a taggyűlés határozatképességét a Ptk szerint így is, meg úgy is lehet érteni, az alapszabály pedig alacsonyabb mint a Ptk!!!   ezért javasolja, hogy egyezzünk meg peren kívül, mert ez a per sokáig el fog húzódni, és sokba fog kerülni. Azt hittem hanyatt esek!   A harmadik tárgyalás előtt ( A vt vezetése egyiken sem jelent meg) a vt kicsúszott a törvényes határidőből, a végelszámolást nem tudta megindítani, ezért visszalépett a feloszlatástól. A bírónő pedig megszüntette az ügyet!  Mosolyog Szomorú


A PTK-t ezügyben szerintem nem lehet így is, úgy is érteni.
Ez - kivételesen - elég egyértelműen van megfogalmazva.
Az összes tag háromnegyedének igen szavazata kell a megszüntetéshez.
Az alapszabályotok ettől eltérő rendelkezése semmis.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4763 Dátum: 2019. Október 01. - 08:02:02 »

Éppen most zajlik két egyesületnél ahol elnök vagyok a törvényességi felügyeleti eljárás. Ezeket az alapszabály, cégtörvény, ptk anomáliákat akarja kiszűrni a Törvényszék. Teljesen korrekt és megoldáskereső módon.  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kimera
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #4764 Dátum: 2019. Október 03. - 10:28:08 »

 Üdv a Vadásznak!

Kérem segitsetek egy picit : kellene péntekre a VTV.2015 évi vitára bocsájtott koncepciójának a szövege.

Emlékeim szerint abban szerepelt még a vadászmester legalább középfokú képzettséghez kötése valamint a hivatásos vadász mint vadászmester tiltása!

Vissza olvastom 194 oldal körül és innen eljutottam az OMVK honlapjára ahol ez biztos megvan de sajnos - biztosan a tudatlanságom miatt - végtelen hurokba fordul a kereső!

Köszi : Kormos Csaba
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #4765 Dátum: 2019. Október 03. - 16:16:49 »

Üdv a Vadásznak!

Kérem segitsetek egy picit : kellene péntekre a VTV.2015 évi vitára bocsájtott koncepciójának a szövege.

Emlékeim szerint abban szerepelt még a vadászmester legalább középfokú képzettséghez kötése valamint a hivatásos vadász mint vadászmester tiltása!

Vissza olvastom 194 oldal körül és innen eljutottam az OMVK honlapjára ahol ez biztos megvan de sajnos - biztosan a tudatlanságom miatt - végtelen hurokba fordul a kereső!

Köszi : Kormos Csaba

Szia, Csaba!

Itt találod:

https://www.kormany.hu/hu/dok?page=6&source=3&type=302&year=2015#!DocumentBrowse

Fentről a 4.
(2015. évi …. törvény
Agrárminisztérium, 2015. szeptember 21.
a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény módosításáról
Véleményezhető: 2015. szeptember 30.)

Üdv: Zoli
Naplózva
kimera
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #4766 Dátum: 2019. Október 04. - 08:48:24 »

Üdv a Vadásznak!
Nagyon szépen köszönöm a segitségedet!
Tisztelet a Vadnak!
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #4767 Dátum: 2019. November 01. - 10:30:00 »

Sziasztok!

Véleményetek kérem.
Adott egy helyzet. A vadász, aki a vadászterületen beiratkozást követően elejt két vadat, de csak egy azonosító (krotália) van nála.
Kérdésem, jogosulatlan vadászat-e a második vad elejtése vagy nem?
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4768 Dátum: 2019. November 01. - 11:07:22 »

Sziasztok!

Véleményetek kérem.
Adott egy helyzet. A vadász, aki a vadászterületen beiratkozást követően elejt két vadat, de csak egy azonosító (krotália) van nála.
Kérdésem, jogosulatlan vadászat-e a második vad elejtése vagy nem?
Ezt a kérdést lehet így is értelmezni, meg úgy is!
Ha csak a törvény betűjét olvasod, akkor egyértelműen igen, mert elvileg az elejtést követően bele kell helyezni a krotáliát! Viszont ez gyakran életszerűtlen, ugyanis több helyről hallottam, hogy nem osztanak ki eleget a tagok között, mégis vadásznak a kilövési keretben meghatározott darabszámig. Van ahol kimegy a vadőr az elejtett vadért, van ahol nem.
Fórumtárs is mesélte, hogy hétvégén nem adtak neki krotáliát, akkor ne is vadásszon? Magam is jártam úgy 2 hete, hogy otthon maradt az azonosító, de csak elejtés után vettem észre, mégis bevittem a gím tarvadat a hűtőbe és másnap reggel tettem bele a krotáliát. Szabályt sértettem? Igen, de nem szándékosan, viszont ha megállít a hatóság, felesleges magyarázkodásra kényszerülök!
Ha mondjuk van nálad két azonosító és egy szerencsés estén -teszem azt- sikerül három süldőt elejteni, a vadőr meg nem tud, vagy nem akar kijönni, nehogy már jogosulatlan vadászattal vádoljanak!
Ez olyan, mintha otthon hagyod a jogosítványt és mégis vezetsz!
Köszönettel veszem a hideget, meleget.  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4769 Dátum: 2019. November 01. - 12:48:30 »

Sziasztok!

Véleményetek kérem.
Adott egy helyzet. A vadász, aki a vadászterületen beiratkozást követően elejt két vadat, de csak egy azonosító (krotália) van nála.
Kérdésem, jogosulatlan vadászat-e a második vad elejtése vagy nem?

A vadászat nem jogosulatlan szerintem . Ha nincs is nálam krotália ki mehetek vadászni és lőhetek rókát , sakált , kacsát , stb,stb, .  Ez inkább a  vadászat rendje megsértése - de én azt mondanám hogy véletlenül egymás mögött állhattak vagy más okból az irányváltoztató lövedék még egyet eltalált . ( Bizonyítsák be az ellenkezőjét) Azt azért nem kockáztatnám meg hogy felrakjam az autóra főleg hogy közúton beszállítsam a vadat azonosító nélkül . Tudom hogy már az is szabályszegő ha azonosító nélkül nagyvadra lövést tesz valaki de abba nehéz belebukni - a beszállításba már igen .

Egy közeli társaság egy általam ismert vadászát jogerősen elkaszálták pár évre mert 1 krotália volt nála és három szarvast ejtett el .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 [318] 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: