Oldalak: 1 ... 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 [311] 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580488 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4650 Dátum: 2018. Október 10. - 11:29:30 »

Tekintve, hogy vannak országok, ahol nincs is vadászvizsga, nem olyan nagy baj, hogy nem jár automatikusan magyar
vadászjegy bárkinek.
De pl. egy német vizsgát nyugodtan elfogadhatnánk, mert az nem könnyű műfaj.
De hát, a szabály az szabály Vállat von

Én sem gondolnám hogy automatikus legyen, de ahol komolyan veszik azt lehetne mérlegelni...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #4651 Dátum: 2018. Október 10. - 14:14:02 »

Urak! Köszönöm!r
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4652 Dátum: 2018. November 16. - 14:45:26 »

Uraim!
Ugye jól emlékszem, hogy a hivatásos vadász szolgálati fegyvere a mai napig lehet 0,22-es kaliberű?
Némi vita van kialakulóban...
Szakszemélyzet használhatja jogosan akár sebzett nagyvadhoz kegyelemlövésre?
Mert a "Sport vadász" a 2500 J fölötti kaliberekkel ejthet el nagyvadat...ha jók az emlékeim...




 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4653 Dátum: 2018. November 16. - 17:22:02 »

Uraim!
Ugye jól emlékszem, hogy a hivatásos vadász szolgálati fegyvere a mai napig lehet 0,22-es kaliberű?
Némi vita van kialakulóban...
Szakszemélyzet használhatja jogosan akár sebzett nagyvadhoz kegyelemlövésre?
Mert a "Sport vadász" a 2500 J fölötti kaliberekkel ejthet el nagyvadat...ha jók az emlékeim...




 S.Peti

Nagyvadra vadászni :1000 J felettivel őzre, a többi nagyvadra 2500 J felettivel. Nagyon érdekes, de a vaddisznó -ha jól emlékszek - nincs benne a felsorolásban, elvileg akár 0.22 is lőhető.   0,22 kalibert már nem csak a hivatásos vadász használhat vadászatra. 
A hivatásos vadász akár "postát " is használhat kegyelemlövésre! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4654 Dátum: 2018. November 16. - 17:26:41 »

Nagyvadra vadászni :1000 J felettivel őzre, a többi nagyvadra 2500 J felettivel. Nagyon érdekes, de a vaddisznó -ha jól emlékszek - nincs benne a felsorolásban, elvileg akár 0.22 is lőhető.   0,22 kalibert már nem csak a hivatásos vadász használhat vadászatra. 
A hivatásos vadász akár "postát " is használhat kegyelemlövésre! 

A disznóra emlékszem, hogy kimaradt...
Köszönöm Attila!



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4655 Dátum: 2018. November 16. - 19:55:15 »

Nagyvadra vadászni :1000 J felettivel őzre, a többi nagyvadra 2500 J felettivel. Nagyon érdekes, de a vaddisznó -ha jól emlékszek - nincs benne a felsorolásban, elvileg akár 0.22 is lőhető.   0,22 kalibert már nem csak a hivatásos vadász használhat vadászatra. 
A hivatásos vadász akár "postát " is használhat kegyelemlövésre! 


A vaddisznó valóban kimaradt, de a jogalkotó szándéka nem az volt szerintem, hogy azt mindenféle villámló bottal irtani lehessen, hanem akkor nem tudta volna úgy beletenni kivételként, hogy a vaddisznó esetében engedélyezett a sörétes fegyverből kilőhető, golyó is, aminek viszont kalibertől, gyártótól függően elég változatos a torkolati energiája és egyes 20-as kaliberű gyártmány nem biztos, hogy van  2500 j szerintem.

Az én olvasatom szerint, bár szerencsétlen a norma szöveg, úgy is értelmezhető, hogy minden nagyvadra igaz a 2500 J csak a vaddisznó esetében megengedett a sörétes fegyverből kilőhető lövedék aminek viszont nincs alsó energia határ szabva.

Az, hogy a vaddisznó nincs nevesítve azt akár így is lehet érteni szerintem. A magyar nyelv változatossága sok esetben nem előnyére szolgál a szövegek értelmezésének.


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4656 Dátum: 2018. November 17. - 15:33:16 »

A vaddisznó valóban kimaradt, de a jogalkotó szándéka nem az volt szerintem, hogy azt mindenféle villámló bottal irtani lehessen, hanem akkor nem tudta volna úgy beletenni kivételként, hogy a vaddisznó esetében engedélyezett a sörétes fegyverből kilőhető, golyó is, aminek viszont kalibertől, gyártótól függően elég változatos a torkolati energiája és egyes 20-as kaliberű gyártmány nem biztos, hogy van  2500 j szerintem.

Az én olvasatom szerint, bár szerencsétlen a norma szöveg, úgy is értelmezhető, hogy minden nagyvadra igaz a 2500 J csak a vaddisznó esetében megengedett a sörétes fegyverből kilőhető lövedék aminek viszont nincs alsó energia határ szabva.

Az, hogy a vaddisznó nincs nevesítve azt akár így is lehet érteni szerintem. A magyar nyelv változatossága sok esetben nem előnyére szolgál a szövegek értelmezésének.




A jog már csak olyan ha nem egyértelmű valami akkor úgy értelmezed ahogy akarod . Egy ""világszínvonalú" vadászati törvénytől el is várná az ember hogy ne lehessen így - úgy értelmezni  főleg ha még végrehajtási rendelet is van hozzá abban is lehetett volna szabályozni . Csak úgy egyszerűen hogy a sörétes fegyverből kilőhető lövedék után odaírják hogy "teljesítmény korlátozás nélkül" vagy min 1000 Joule  stb. stb.  .    Emelem   
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #4657 Dátum: 2018. November 18. - 21:41:59 »

Sziasztok!
Sztorizgattunk pár kollégával  Táncol nem igazán jutottunk közös nevezőre. Valaki esetleg tud pontos infót?
1. Igen az autó csomagtartójában lehet tárolni örizetlenül hagyni a fegyvert. No de,- 3-4 napos vadászat. Folyamatosan legyen a parkolóban a kocsi csomagtartójában a fegyver? éjszaka, meg amikor nem vadászat van?
Illetve a házban van egy üres fegyverszekrény 2 kulccsal. Ha abba bezárja a vendégeskedő és a kulcsokat tartja magánál? Mivel az autóban tudomásom szerint nincs meghatározva meddig lehet őrizetlenül hagyni,-de végiggondolva, egy ugyanolyan szekrényben mint otthon, csak épp másik helyen miért ne lenne biztonságosabb helyen.

2. Vadászat után a fegyvert ürítve tokba helyezve. Pár pohárka alkohollal a napot legurítva lehetséges e? Alkoholos állapotban nem lehet vadászni, fegyvert használni, mint ahogyan autót sem vezetni! De kocsiban attól még UTAZNI lehet-vagyis csak utazni lehet! Tokban fegyverrel miért ne sétálhatnék...? Erre van valami konkrét, vagy amolyan ingoványos talaj....

Köszönöm
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4658 Dátum: 2018. November 19. - 15:32:13 »

Sziasztok!
Sztorizgattunk pár kollégával  Táncol nem igazán jutottunk közös nevezőre. Valaki esetleg tud pontos infót?
1. Igen az autó csomagtartójában lehet tárolni örizetlenül hagyni a fegyvert. No de,- 3-4 napos vadászat. Folyamatosan legyen a parkolóban a kocsi csomagtartójában a fegyver? éjszaka, meg amikor nem vadászat van?
Illetve a házban van egy üres fegyverszekrény 2 kulccsal. Ha abba bezárja a vendégeskedő és a kulcsokat tartja magánál? Mivel az autóban tudomásom szerint nincs meghatározva meddig lehet őrizetlenül hagyni,-de végiggondolva, egy ugyanolyan szekrényben mint otthon, csak épp másik helyen miért ne lenne biztonságosabb helyen.

2. Vadászat után a fegyvert ürítve tokba helyezve. Pár pohárka alkohollal a napot legurítva lehetséges e? Alkoholos állapotban nem lehet vadászni, fegyvert használni, mint ahogyan autót sem vezetni! De kocsiban attól még UTAZNI lehet-vagyis csak utazni lehet! Tokban fegyverrel miért ne sétálhatnék...? Erre van valami konkrét, vagy amolyan ingoványos talaj....

Köszönöm

 Emelem
 Fejvakarás
Apropó (vagy apró popó Vigyorog), a minap hallottam erről az autóban hagyásról is egy "horror" sztorit.
Tehát lehet, vagy nem lehet, ill. mit mond ki konkrétan a jogszabály. (Ha valaki ügyes és beidézné a törvényt Igen)
 Olvas
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #4659 Dátum: 2018. November 19. - 17:55:48 »

Emelem
 Fejvakarás
Apropó (vagy apró popó Vigyorog), a minap hallottam erről az autóban hagyásról is egy "horror" sztorit.
Tehát lehet, vagy nem lehet, ill. mit mond ki konkrétan a jogszabály. (Ha valaki ügyes és beidézné a törvényt Igen)
 Olvas
 Wave

Biztos hogy lehet! mert akkor hol tartod, azért is volt nálunk kérdés hogyha nem akarja az ipse napokat ott tartani, hanem inkabb egy fegyverszekrénybe zárná el....de ugye ő nincs bejelentve? Tehát akkor hol tartsa...?
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4660 Dátum: 2018. November 19. - 18:12:11 »

Emelem
 Fejvakarás
Apropó (vagy apró popó Vigyorog), a minap hallottam erről az autóban hagyásról is egy "horror" sztorit.
Tehát lehet, vagy nem lehet, ill. mit mond ki konkrétan a jogszabály. (Ha valaki ügyes és beidézné a törvényt Igen)
 Olvas
 Wave

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A0400253.KOR

Az élethelyzet amit nazoli olvtárs elmond, az egy kicsit zavaros, és el kell benne különíteni azt a részt ami a szállításra, és azt ami a tárolásra vonatkozik.

Vélelmezem, hogy a lényeg az alábbi mondatokban van:
(3) *  A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket

A dolog lényege talán itt van és ae a szófordulat a lényeg.

Az én véleményem az, hogy az autóban való tárolás is csak fentiek teljesülése esetén lehetséges lényeg a folyamatos jelenlét.

Szerintem. ha butaságot írtam majd letagadom Ördög Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #4661 Dátum: 2018. November 19. - 19:15:11 »

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A0400253.KOR

Az élethelyzet amit nazoli olvtárs elmond, az egy kicsit zavaros, és el kell benne különíteni azt a részt ami a szállításra, és azt ami a tárolásra vonatkozik.

Vélelmezem, hogy a lényeg az alábbi mondatokban van:
(3) *  A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket

A dolog lényege talán itt van és ae a szófordulat a lényeg.

Az én véleményem az, hogy az autóban való tárolás is csak fentiek teljesülése esetén lehetséges lényeg a folyamatos jelenlét.

Szerintem. ha butaságot írtam majd letagadom Ördög Emelem

a folyamatos jelenlét megoldhatatlan, éppen ezért hozták azt a módosítást(tudomásom szerint) hogy autóban zárható csomagtartóban...letakarva stb lehet tárolni. Vendégvadászaton 3 napon keresztül nem fogod a fegyvert a kezedben hordozni tokban Nevet

Rendben van zárható csomagtartó--nem látszik. Én csak azt írtam, hogy-amennyiben mondjuk 4 napos vadászatra megy az illető, ahol nyilván nem fog folyamatosan vadászni-nem jobb e ha pl egy házban egy zárható üres fegyverszekrénybe zárja e el,-minthogy a kocsi csomagtartójában van. Nyilván rendben van a csomagtartó, ezt pusztán egy beszélgetés tárgyaként hoztam fel.

a második feltevés is érdekes...vadászat után mikor már a vadász nem használja a fegyverét, hanem tokban üritve elhelyezte, de csak meginna pár pofa sört. Megteheti e... Itt hoztam fel, hogy utazni lehet kocsiban ittasan, csak nem vezetheted..  Wave
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4662 Dátum: 2018. November 19. - 19:26:07 »

A régi rendeletből kivették, hogy a járműben nem tarthatod a fegyveredet ha kiszállsz az autóból, vagy elhagyod azt, mert ez életszerűtlen baromság volt.  Tárolni persze nem lehet, de ha kiszállsz tankolni, bemész valahova enni, nem kell magaddal cipelned.  Rájöttek, hogy sokkal feltűnőbb, ha valaki fegyverrel a vállán megy be egy étterembe, benzinkútra, vagy ne adja Isten bankba pénzt felvenni!
Sőt, ha jelen vagy, tok nélkül lóghat a fogason is akár hetekig, mert a régi ezt is tiltotta.  Pl vadászházban, otthon,stb. Bankra nem vonatkozik! Mosolyog

Az biztos, hogy én éjjelre nem hagynám a kocsi csomagtartójában, hanem bezárnám egy szekrénybe, vagy  bevinném a szobámba.

Az ittasság a fegyver használatra vonatkozik. Ha tokban van, és eltéve a csomagtartóba, nem szólhat érte senki. Ezen az alapon otthon sem rúghatna be egyetlen fegyvertartó sem!  :Mosolyog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4663 Dátum: 2018. November 19. - 19:53:51 »

a folyamatos jelenlét megoldhatatlan, éppen ezért hozták azt a módosítást(tudomásom szerint) hogy autóban zárható csomagtartóban...letakarva stb lehet tárolni. Vendégvadászaton 3 napon keresztül nem fogod a fegyvert a kezedben hordozni tokban Nevet

Rendben van zárható csomagtartó--nem látszik. Én csak azt írtam, hogy-amennyiben mondjuk 4 napos vadászatra megy az illető, ahol nyilván nem fog folyamatosan vadászni-nem jobb e ha pl egy házban egy zárható üres fegyverszekrénybe zárja e el,-minthogy a kocsi csomagtartójában van. Nyilván rendben van a csomagtartó, ezt pusztán egy beszélgetés tárgyaként hoztam fel.

a második feltevés is érdekes...vadászat után mikor már a vadász nem használja a fegyverét, hanem tokban üritve elhelyezte, de csak meginna pár pofa sört. Megteheti e... Itt hoztam fel, hogy utazni lehet kocsiban ittasan, csak nem vezetheted..  Wave

Én  próbáltam a jelenleg hatályos szövegből idézni (remélem sikerült).
Ha van ettől konkrétabb, frissebb jogszabályi hely(nem valami honlap magyarázó szövege)  akkor ha azzal megerősítenéd a mondandódat azt megköszönném. Gondolok itt olyan szövegrészre ahol konkrétan említenek gépjármű csomagtartót stb.stb Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4664 Dátum: 2018. November 20. - 07:50:29 »

a folyamatos jelenlét megoldhatatlan, éppen ezért hozták azt a módosítást(tudomásom szerint) hogy autóban zárható csomagtartóban...letakarva stb lehet tárolni.

Ez nincs így leírva sem a törvényben, sem vhr-ben.
Ott az van leírva, hogy lakott, vagy rendszeresen felkeresett épületben, milyen szekrényben, stb... Autóról szó nincs, úgyhogy maradjunk a oconor-féle értelmezési verziónál.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 [311] 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: