Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580471 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4605 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 09:53:25 »

Szervusz Lajos! Emelem

Mivel régóta nem foglalkozok ilyesmivel, nem tudom, hogy a vadásztársaság vagyonát, így a berendezéseket is értéken kell még nyilvántartani?   
Persze  egy adás-vétel során nem ez az igazán meghatározó ár.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4606 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 10:17:03 »

Természetesen. /hátulról, de ezt majd utána/

Szóval a számviteli törvény szerint minden eszközt bekerülési értéken kell nyilvántartani. Felértékelni csak nagyon indokolt esetben lehet, leértékelni viszont kötelező, ha annak tényleges piaci értéke nem éri el a mindenkori nyilvántartási értéket.

Akkor az anekdota:
Kiskanizsai TSZ, melléküzemág, két műszakos munkarend. Csupa női dolgozó, második műszak, este 9.
Az éjjeliőr - nem szomjasan - bezörget az ajtón.
- Asszonyok, kellene egyet basznom!
- Na persze! Hát hogyan gondolta ezt?
- Természetesen, hátulról.
Attól fogva, ha valaki társaságban kiejtette a természetesen szót a kórus rögtön rávágta: hátulról.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4607 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 10:59:05 »

Természetesen. /hátulról, de ezt majd utána/

Szóval a számviteli törvény szerint......


Köszönöm szépen!  (Természetesen a történetet is  Röhög )
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4608 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 11:48:49 »

Ez azért egy kicsit kacifántosabb helyzet, mint egy "éppen csak erre járó" szájtátinak az esete.
Övé a föld, övé a bungaló tulajdonjoga, szerintem ezt a "lest" ki kell hagyni a vadászati tervből.
Vadásznia nem szabad róla, de egyébként szerintem azt csinál rajta, amit akar.
Ez a les, nem les - mint az egyszeri kalauz esete a lyukkal.
Egyetértünk!  Igen (Mint tulajt nincs joguk elzavarni és nem vagyok köteles a tulajdonomat elhagyni)
Nem akartam tovább reszelni a dolgot,de megfordítom:
Ha "ezt a "lest" ki kell hagyni a vadászati tervből"...akkor ha én találok rajta vadászt,mit tehetek? (Ki nem fizették,el nem bontottam,de nem is járultam hozzá a használatához.Megtartottam természetmegfigyelés céljából magamnak)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4609 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 09:11:06 »

Ha "ezt a "lest" ki kell hagyni a vadászati tervből"...akkor ha én találok rajta vadászt,mit tehetek? (Ki nem fizették,el nem bontottam,de nem is járultam hozzá a használatához.Megtartottam természetmegfigyelés céljából magamnak)

Nem tudom. Valahogy békességben le kell rendezni a szituációt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #4610 Dátum: 2018. Szeptember 03. - 21:57:11 »

 Emelem
Érdeklödnék, hogy lezárjunk egy fontos kérdést!
Adott agy ittas vezetés, 0.34 % légalkohol szinttel 1/2 óra múlva 0.27%!
3 vadász beszélgetése! Az egyik szerint nem vonják be a fegyvertartasit, szerintem előfordulhat a harmadik reménykedik, hogy nem! Mi lehett a gyakorlat és találkozót mar valaki ilyennel?  1 korsó 2 pohár sör! 1,5 óra alvás!
Elöre is köszönöm!
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #4611 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 00:15:11 »

Emelem
Érdeklödnék, hogy lezárjunk egy fontos kérdést!
Adott agy ittas vezetés, 0.34 % légalkohol szinttel 1/2 óra múlva 0.27%!
3 vadász beszélgetése! Az egyik szerint nem vonják be a fegyvertartasit, szerintem előfordulhat a harmadik reménykedik, hogy nem! Mi lehett a gyakorlat és találkozót mar valaki ilyennel?  1 korsó 2 pohár sör! 1,5 óra alvás!
Elöre is köszönöm!

A jogszabály alapján be kell vonják.
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #4612 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 11:44:09 »

Emelem
Érdeklödnék, hogy lezárjunk egy fontos kérdést!
Adott agy ittas vezetés, 0.34 % légalkohol szinttel 1/2 óra múlva 0.27%!
3 vadász beszélgetése! Az egyik szerint nem vonják be a fegyvertartasit, szerintem előfordulhat a harmadik reménykedik, hogy nem! Mi lehett a gyakorlat és találkozót mar valaki ilyennel?  1 korsó 2 pohár sör! 1,5 óra alvás!
Elöre is köszönöm!



Üdv!

0.25-nél több az már átesik a bűncselekmény kategóriába és el kell venni!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4613 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 12:16:43 »



Üdv!

0.25-nél több az már átesik a bűncselekmény kategóriába és el kell venni!

 Emelem

Szerintem nem . Benne van a fegyver törvényben az ittas vezetés ?  Vállat von   Többekről tudok akiknek nem vették el .   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #4614 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 12:27:58 »

2004. évi XXIV. törvény 3/A § (2) bek.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?dbnum=1&docid=A0400024.TV&mahu=1
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4615 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 12:31:02 »

Szerintem nem . Benne van a fegyver törvényben az ittas vezetés ?  Vállat von   Többekről tudok akiknek nem vették el .   Emelem

A dolog nem ilyen egyszerű, nincs nevesítve a felsorolt és kizáró okot képező törvényi tényállások között de a végén van egy gumi ami így szól:

"szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet el nem érő végrehajtandó szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig, szándékos bűncselekmény miatt kiszabott közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltáig, szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított négy évig,"

Szerintem a jogerős Ítélet mondja meg, hogy mi lesz a vége.  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #4616 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 12:34:31 »

Szerintem nem . Benne van a fegyver törvényben az ittas vezetés ?  Vállat von   Többekről tudok akiknek nem vették el .   Emelem

a 236. és a 238. § alkalmazásában ittas állapotban lévő személy az, akinek a szervezetében 0,50 gramm/liter ezrelék véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter ezrelék levegőalkohol-koncentrációnál nagyobb értéket eredményező szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van.
A Büntető Törvénykönyv járművezetés ittas állapotban bűncselekmény szándékos elkövetését rendeli büntetni.

fegyvertartási nem adható/visszavonható:

szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, ötévi vagy azt meghaladó végrehajtandó szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított nyolc évig, szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet el nem érő végrehajtandó szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig, szándékos bűncselekmény miatt kiszabott közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltáig, szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított négy évig.
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #4617 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 12:37:21 »

és még a fegyvertartásihoz:

 "a meghatározott bűncselekmény miatt büntetőeljárás hatálya alatt áll"
Naplózva
erwin01
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #4618 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 13:23:29 »

Üdv az előttem szólóknak!
Először is alapfogalmakat kell tisztázni.
Gondatlanság Btk. 8.
8. § Gondatlanságból követi el a bűncselekményt, aki előre látja cselekményének lehetséges következményeit, de könnyelműen bízik azok elmaradásában, vagy cselekménye lehetséges következményeit azért nem látja előre, mert a tőle elvárható figyelmet vagy körültekintést elmulasztja.

Szándékosság Btk. 7.
7. § Szándékosan követi el a bűncselekményt, aki cselekményének következményeit kívánja, vagy e következményekbe belenyugszik.

A szándékosságot ittas vezetésnél jószerűen lehetetlen bizonyítani
Voltam egy ilyen esetnek gondatlan alanya. A fegyvertartásimhoz nem nyultak
Üdv: erwin01
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4619 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 13:39:49 »

Üdv az előttem szólóknak!
Először is alapfogalmakat kell tisztázni.
Gondatlanság Btk. 8.
8. § Gondatlanságból követi el a bűncselekményt, aki előre látja cselekményének lehetséges következményeit, de könnyelműen bízik azok elmaradásában, vagy cselekménye lehetséges következményeit azért nem látja előre, mert a tőle elvárható figyelmet vagy körültekintést elmulasztja.

Szándékosság Btk. 7.
7. § Szándékosan követi el a bűncselekményt, aki cselekményének következményeit kívánja, vagy e következményekbe belenyugszik.

A szándékosságot ittas vezetésnél jószerűen lehetetlen bizonyítani
Voltam egy ilyen esetnek gondatlan alanya. A fegyvertartásimhoz nem nyultak
Üdv: erwin01

Én megpróbálom még egyszer. Nem kell fogalmakat tisztázni csak elolvasni a törvényi tényállást és mellé a történetit is. Mivel a történetiből csak az értékeket ismerjük ezért azt mondom, hogy az ittas járművezetés bcs. alakzata csak szándékos lehet.

"A Büntető Törvénykönyv járművezetés ittas állapotban bűncselekmény szándékos elkövetését rendeli büntetni. A deliktum gondatlan elkövetése a Btk. szerint csak abban az esetben büntetendő, ha a törvény azt kifejezetten említi; az ittas járművezetést szankcionáló törvényi rendelkezésben ilyen utalás nincsen. Így az elkövetőtől egyenes vagy eshetőleges szándék az elvárt a bűncselekményi minősítéshez, azaz hogy cselekményének következményeit kívánta, vagy a következményekbe belenyugodott. Előfordulhatnak olyan esetek, amikor a járművezető nem volt tisztában azzal, hogy a szervezetében a vezetés időpontjában alkohol van."

Az a magyarázat esetleg, hogy nem volt tisztában azzal, hogy szervezetében alkohol van csak akkor áll meg ha az elmult időszakban bizonyíthatóan alkohol közelében sem tartózkodott. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: