Oldalak: 1 ... 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 [307] 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580469 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #4590 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 09:14:51 »

Mondjuk én egy alkalommal észleltem hogy 7 vagy 8 fiatal köztük egy törött lábú lány szórakozásból felmászott az egyik lesünkre ami nem is volt olyan nagyon jó állapotban .
Na igen, itt jön a következő kérdés. Ha leesik, ha eltörik alatta a létrafok és megsérül, akkor ki a hunyó? Amilyen elmebeteg törvényeink vannak, simán ráverik a vadászokra a balhét...mert nem volt kitáblázva, hogy balesetveszélyes, csak saját felelősségre stb. Fejvakarás
Ingoványos talaj ez. Egy olyan országban ahol az emberek számára természetes, hogy nem nyúlnak a máséhoz, ezek a dolgok nem kérdésesek.
Nálunk meg örüljön az ember, ha kimegy vadászni és a helyén találja a leslétrát... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4591 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 09:29:05 »

Na igen, itt jön a következő kérdés. Ha leesik, ha eltörik alatta a létrafok és megsérül, akkor ki a hunyó? Amilyen elmebeteg törvényeink vannak, simán ráverik a vadászokra a balhét...mert nem volt kitáblázva, hogy balesetveszélyes, csak saját felelősségre stb. Fejvakarás
Ingoványos talaj ez. Egy olyan országban ahol az emberek számára természetes, hogy nem nyúlnak a máséhoz, ezek a dolgok nem kérdésesek.
Nálunk meg örüljön az ember, ha kimegy vadászni és a helyén találja a leslétrát... Nem

Sajnos igaz !  Én is elsősorban ezért zavartam el őket nem a vadászatban zavartak .  Biztos lett volna olyan elmebeteg bíró aki a társaságra tolja a felelősséget .
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4592 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 09:58:46 »

Az 1997 évi LV tv értelmében, a vadászterületen lévő vadászati létesítmények - így a magasles is - a vadászatra jogosult tulajdonában vannak.
Sok VT-nál a tagnak magántulajdonú lese van saját földterületen. Rajta egy figyelmeztető tábla: X.számú magasles,kizárólag vadászati célra használható,a tulajdonos engedélyével.
Ilyenkor?  Vállat von
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4593 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 10:44:56 »

Sziasztok!

Baráti társaságban felmerült a kérdés, hogy egyszerű magánembernek (nem vadász) van-e joga magaslesen tölteni az éjszakát. Interneten nagyon sok oldalt végignéztem, de nem találtam választ.
Pár kérdés felmerült ezzel kapcsolatban, ezekre is szeretnék választ kapni:
- van-e törvényben/jogszabályban szabályozva, hogy ki, mikor, milyen céllal tartózkodhat a vadászlesen? ha igen, megmondanátok, hol lehet ennek utánanézni?
- ha megjelenik egy vadász, vagy vadászcsoport este/éjszaka a lesnél, köteles-e az illető elhagyni a vadászlest? (bár éjszaka az erdőben kóborolni méginkább veszélyes, de nem hiszem, hogy jó dolog, ha reggelig "zavarkodik" ott)
- ha tartózkodhat éjszaka a lesen magánszemély, milyen szabályokat köteles betartani, és meddig maradhat?

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

 S.Peti

Szerintem csak akkor jogszerű idegennek az éjszakát a lesen tölteni, ha azt egy csinos hölgy társaságában teszi.
Vadász megjelenésével viszont a lest és a hölgyet át kell engedni a vadászatra jogosultnak... Kacsint
 Ördög Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4594 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 11:00:00 »

Sok VT-nál a tagnak magántulajdonú lese van saját földterületen. Rajta egy figyelmeztető tábla: X.számú magasles,kizárólag vadászati célra használható,a tulajdonos engedélyével.
Ilyenkor?  Vállat von

Van ilyen nekem is Igaz, tábla nélkül.
Ettől még a vadászati törvény érvényben van, ha netán változik a vadászati haszonbérlő, az az előző haszonbérlőnek köteles megtéríteni a vadgazdálkodási létesítmények értékét, nem nekem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4595 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 11:25:02 »

Van ilyen nekem is Igaz, tábla nélkül.
Ettől még a vadászati törvény érvényben van, ha netán változik a vadászati haszonbérlő, az az előző haszonbérlőnek köteles megtéríteni a vadgazdálkodási létesítmények értékét, nem nekem.
A táblát a vadászati hatóság javasolta,az esetlegesen előforduló civil balesetek felelősségének esetére.
AZ új vadászatra jogosult (VT) a magánlesek értékét nem térítette meg az előző haszonbérlőnek (FTK). A létesítmények tulajdonosai (akik már nem jogosultak vadászni) meg lettek nyilatkoztatva,hogy mi a szándékuk a magánlesekkel?! (vagy adják be a közösbe,vagy bontsák el...de az új jogosult pénzért nem tart rá igényt)
Jogszerűtlenül jártak el?   
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4596 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 12:29:40 »

Jogszerűtlenül jártak el?   

Nem vagyok jogász, de ha nagyon akarná valaki piszkálni, szerintem lehetne.
Valószínűleg nem képviseltek olyan értéket, hogy érdemes legyen rugózni rajtuk.

Ettől függetlenül az alapkérdés az volt: elküldheti-e a haszonbérlő tagja a kívülállót a lesről. Szerintem igen, mert a les (az érvényes törvény szerint) a haszonbérlő tulajdona.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4597 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 13:50:38 »

Nem vagyok jogász, de ha nagyon akarná valaki piszkálni, szerintem lehetne.
Valószínűleg nem képviseltek olyan értéket, hogy érdemes legyen rugózni rajtuk.

Ettől függetlenül az alapkérdés az volt: elküldheti-e a haszonbérlő tagja a kívülállót a lesről. Szerintem igen, mert a les (az érvényes törvény szerint) a haszonbérlő tulajdona.
Az értékük nézőpont kérdése. Bekerülési költségük 5-10 évvel ezelőtt 50-100 eFt/db volt.
Hozzászólásaimat  a "kívülállóra" akartam kihegyezni,még pedig olyan esetre,amikor a -már nem vadászó- tulaj,mint az (már-már faház jellegű) építmény tulajdonosa,saját be nem kerített földterületén ücsörög a magaslesén,bármilyen tevékenység (nézelődés,csajozás,stb.) céljából.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4598 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 19:15:26 »

Az értékük nézőpont kérdése. Bekerülési költségük 5-10 évvel ezelőtt 50-100 eFt/db volt.
Hozzászólásaimat  a "kívülállóra" akartam kihegyezni,még pedig olyan esetre,amikor a -már nem vadászó- tulaj,mint az (már-már faház jellegű) építmény tulajdonosa,saját be nem kerített földterületén ücsörög a magaslesén,bármilyen tevékenység (nézelődés,csajozás,stb.) céljából.


Ha saját magánterületén van az az ÉPÍTMÉNY akkor érdekes a kérdés . Ha vergődik a szomszéd VT - Mi köze hozzá hogy a tulaj milyen építményt rakott a saját területére mondjuk szerszám és villanypásztor aksi - napelem tárolására . ( Persze ésszerű határokon belül .) Viszont ha a társaság bérleti díjat fizet a tulajdonosnak aki egyben tag is akkor ott a "tagok egyenlő joga" elv mentén már meg lehet kérdőjelezni a magán lest és annak lezárását .   Baj van ahol már ilyen kérdések merülnek fel de az emberi gyarlóság határtalan .  Emelem
Naplózva
Woodhull
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #4599 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 19:41:36 »

Nem gondoltam volna, hogy ennyi segítőkész és hasznos választ kapok a kérdéseimre. Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4600 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 19:47:32 »

A táblát a vadászati hatóság javasolta,az esetlegesen előforduló civil balesetek felelősségének esetére.
AZ új vadászatra jogosult (VT) a magánlesek értékét nem térítette meg az előző haszonbérlőnek (FTK). A létesítmények tulajdonosai (akik már nem jogosultak vadászni) meg lettek nyilatkoztatva,hogy mi a szándékuk a magánlesekkel?! (vagy adják be a közösbe,vagy bontsák el...de az új jogosult pénzért nem tart rá igényt)
Jogszerűtlenül jártak el?   

Minden vadászati létesítménynek meghatározott ára van ( volt az előző 10 éves terület felosztásnál). Fizetni kell a lesekért, etetőkért, szórókért, dagonyákért és a sózókért is.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4601 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 19:52:30 »

Sziasztok!

Baráti társaságban felmerült a kérdés, hogy egyszerű magánembernek (nem vadász) van-e joga magaslesen tölteni az éjszakát. Interneten nagyon sok oldalt végignéztem, de nem találtam választ.
Pár kérdés felmerült ezzel kapcsolatban, ezekre is szeretnék választ kapni:
- van-e törvényben/jogszabályban szabályozva, hogy ki, mikor, milyen céllal tartózkodhat a vadászlesen? ha igen, megmondanátok, hol lehet ennek utánanézni?
- ha megjelenik egy vadász, vagy vadászcsoport este/éjszaka a lesnél, köteles-e az illető elhagyni a vadászlest? (bár éjszaka az erdőben kóborolni méginkább veszélyes, de nem hiszem, hogy jó dolog, ha reggelig "zavarkodik" ott)
- ha tartózkodhat éjszaka a lesen magánszemély, milyen szabályokat köteles betartani, és meddig maradhat?

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

Nem tartózkodhat, a les magántulajdon. A vadászat zavarásáért meg lehet bírságolni, bírságoltatni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4602 Dátum: 2018. Augusztus 27. - 21:45:11 »

Minden vadászati létesítménynek meghatározott ára van ( volt az előző 10 éves terület felosztásnál). Fizetni kell a lesekért, etetőkért, szórókért, dagonyákért és a sózókért is.

Vagy fizet érte az új jogosult, vagy lebontja a régi.  Egyik felet sem kötelezi semmi sem a megvételre, sem az átadásra! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4603 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 08:47:46 »

Minden vadászati létesítménynek meghatározott ára van

De ezt az árat a két fél közötti egyezségen kívül semmi más nem határozza meg.
(szélsőséges esetben - bíróságra került ügy esetén - igazságügyi szakértő)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4604 Dátum: 2018. Augusztus 28. - 08:57:30 »

Az értékük nézőpont kérdése. Bekerülési költségük 5-10 évvel ezelőtt 50-100 eFt/db volt.
Hozzászólásaimat  a "kívülállóra" akartam kihegyezni,még pedig olyan esetre,amikor a -már nem vadászó- tulaj,mint az (már-már faház jellegű) építmény tulajdonosa,saját be nem kerített földterületén ücsörög a magaslesén,bármilyen tevékenység (nézelődés,csajozás,stb.) céljából.


Ez azért egy kicsit kacifántosabb helyzet, mint egy "éppen csak erre járó" szájtátinak az esete.
Övé a föld, övé a bungaló tulajdonjoga, szerintem ezt a "lest" ki kell hagyni a vadászati tervből.
Vadásznia nem szabad róla, de egyébként szerintem azt csinál rajta, amit akar.
Ez a les, nem les - mint az egyszeri kalauz esete a lyukkal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 [307] 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: