Oldalak: 1 ... 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 [302] 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580256 alkalommal)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4515 Dátum: 2018. Február 06. - 11:56:11 »

Emelem

Ha valakinek van fegyvertartásija, de csak golyós (c1 kat.) van bejegyezve egy darab, akkor kaphat kölcsön sörétes puskát vadászat céljából?
Köszi!

 Wave
Csak átengedéssel!!!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Forgács András
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #4516 Dátum: 2018. Március 01. - 14:57:09 »

Kedves Vadásztársak!
Lakott területen kívül, nem vadászat és nem fegyver belövés céljából, sörétes puskával lehet-e lövést tenni?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4517 Dátum: 2018. Március 01. - 15:01:28 »

Kedves Vadásztársak!
Lakott területen kívül, nem vadászat és nem fegyver belövés céljából, sörétes puskával lehet-e lövést tenni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Szerintem nem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #4518 Dátum: 2018. Március 01. - 15:09:44 »

Kedves Vadásztársak!
Lakott területen kívül, nem vadászat és nem fegyver belövés céljából, sörétes puskával lehet-e lövést tenni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Szerintem ha csak simán nincs tokban, már az elég sok problémát okozhat...nemhogy lőni vele.
 Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #4519 Dátum: 2018. Március 01. - 15:25:36 »

Kedves Vadásztársak!
Lakott területen kívül, nem vadászat és nem fegyver belövés céljából, sörétes puskával lehet-e lövést tenni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Ha nem a fenti kettő a cél, akkor minek?  Fejvakarás
Ha nem a tagság szerinti VT területén teszed, akkor főleg lehet baj. Orvvadászat, fegyverhasználat, stb... Ahogy Uzbence is írta, már az is baj, ha kiveszed a tokból.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #4520 Dátum: 2018. Március 01. - 15:29:18 »

Szerintem ha csak simán nincs tokban, már az elég sok problémát okozhat...nemhogy lőni vele.
 Emelem
..azt nem írta, hogy azon a vadászterületen Ő tag-e, vagy meghívott-e?

A megszólítás: "Kedves vadásztársak". Eszerint van vizsgája, fegyvertartásija, stb. Ennek fényében elég amatőr kérdés.
Ja, egyébként milyen más cél lehet hivatalosan, mint vadászat, vagy ...? Emlékeim szerint a vadászterület nem igazán hivatott belövésre sem (hivatalosan)?
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #4521 Dátum: 2018. Március 01. - 15:35:38 »

..azt nem írta, hogy azon a vadászterületen Ő tag-e, vagy meghívott-e?

A megszólítás: "Kedves vadásztársak". Eszerint van vizsgája, fegyvertartásija, stb. Ennek fényében elég amatőr kérdés.
Ja, egyébként milyen más cél lehet hivatalosan, mint vadászat, vagy ...? Emlékeim szerint a vadászterület nem igazán hivatott belövésre sem (hivatalosan)?

Készpénz felvét bizonylat nélkül.  Stoel
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #4522 Dátum: 2018. Március 01. - 15:36:27 »

A PIN kód pedig 1270  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4523 Dátum: 2018. Március 01. - 17:39:10 »

Kedves Vadásztársak!
Lakott területen kívül, nem vadászat és nem fegyver belövés céljából, sörétes puskával lehet-e lövést tenni?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Ha kifejted, hogy miért kérdezed, akkor talán lesz válasz is. Vadriasztás céljából lehet. Bejegyzés a beírókönyvbe, vagy kinek kinek a szolgálati naplóba természetesen ekkor is kötelező. Fegyverbelövés csak lőtéren lehetséges!
 Emelem
 
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4524 Dátum: 2018. Március 02. - 11:16:30 »

A PIN kód pedig 1270  Ördög
Én azt hittem 4 *

Nem lehet elővenni, nem lehet lőni, csak vadászati célból,  a naplóba beiratkozva. Nincs belövés, tesztlövés, kontroll semmi.
Azt lőtérnek hívják ahol ezeket elő lehet adni. Az más kérdés, hogy ezzel nem foglalkoznak a legtöbb társaságnál, és beírják hogy kontroll 5 lövés vagy amit akarnak. Elméletileg nem szabályos ez sem. A Vt területen pedig iratkozás nélkül ugrálni fegyverrel szintén nem ildomos.



Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #4525 Dátum: 2018. Március 03. - 09:54:39 »

Urak,

2017 végén előírták, hogy onnantól kezdve "A" jelű (motoros) elsősegélynyújtó csomag kell legyen minden vadásznál. Anno gyorsan be is szaladtam egy járműalkatrész boltba, ahol a vadászboltinál nyilván olcsóbban, kb. 1700 Ft-os áron kaptam is ilyet, rajta egy hatalmas "A" betűvel. Nemrég akartam vinni egy barátomnak egy ugyanilyet, és amikor rákerestem a neten az árakra ill. forrásokra, több weboldalon is belebotlottam a listába, mi kell(ene) legyen benne konkrétan (az MSZ 13553 szabvány szerint):

Elsősegély doboz tartalma:
Steril gyorskötöző pólya (10 cm x 5 m): 2 db
Steril mull-lap (6 x 6 cm/100 lap): 1 db
Kéztisztító/fertőtlenítő lap: 4 db
Fóliakesztyű: 1 pár
Ragtapasz (1,25 cm x 5 m): 1 tekercs
Háztartási olló: 1db
Jód oldat (30 ml): 1 db
Sebtapasz vágható (6 x 10 cm): 2 db
Higiénikus arcmaszk (lélegeztetéshez):1 db
Gumis rögzítésű sebészeti szájmaszk: 1 db
Utasítás elsősegélynyújtásra: 1 db
Tartalomjegyzék: 1 db

Ezek alapján viszont az én "gyári" csomagomból a pirossal írt tételek hiányoztak: jód (ami már eleve nem is kapható, úgyhogy max. Betadin), olló, lélegeztetéshez szájmaszk (a sérültre), meg gumis sebészeti maszk (az elsősegélynyújtóra). Most nyilván lépjünk túl azon, hogy a hiányzó tételeknek mennyi értelme van gyakorlati szempontból, mert ha már ilyenekre van szükség, ott szinte biztos, hogy nem az egyszeri vadász fog tudni sokat segíteni a helyzeten a kis eü. csomagocskájával.

Nekem a rendelet által előírt ""A" jelű csomagom" felirat szempontjából megvan, viszont a tartalma elmarad a (szabványban) előírttól. Engem egy dolog érdekel, ellenőrzés esetén a hatóság elmarasztalhat-e engem bármilyen szinten, akár csak szóban is? Bocs, ha gittrágás, csak nem szeretnék rászaladni a gereblyére...
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4526 Dátum: 2018. Március 03. - 10:34:37 »

Urak,

2017 végén előírták, hogy onnantól kezdve "A" jelű (motoros) elsősegélynyújtó csomag kell legyen minden vadásznál. Anno gyorsan be is szaladtam egy járműalkatrész boltba, ahol a vadászboltinál nyilván olcsóbban, kb. 1700 Ft-os áron kaptam is ilyet, rajta egy hatalmas "A" betűvel. Nemrég akartam vinni egy barátomnak egy ugyanilyet, és amikor rákerestem a neten az árakra ill. forrásokra, több weboldalon is belebotlottam a listába, mi kell(ene) legyen benne konkrétan (az MSZ 13553 szabvány szerint):

Elsősegély doboz tartalma:
Steril gyorskötöző pólya (10 cm x 5 m): 2 db
Steril mull-lap (6 x 6 cm/100 lap): 1 db
Kéztisztító/fertőtlenítő lap: 4 db
Fóliakesztyű: 1 pár
Ragtapasz (1,25 cm x 5 m): 1 tekercs
Háztartási olló: 1db
Jód oldat (30 ml): 1 db
Sebtapasz vágható (6 x 10 cm): 2 db
Higiénikus arcmaszk (lélegeztetéshez):1 db
Gumis rögzítésű sebészeti szájmaszk: 1 db
Utasítás elsősegélynyújtásra: 1 db
Tartalomjegyzék: 1 db

Ezek alapján viszont az én "gyári" csomagomból a pirossal írt tételek hiányoztak: jód (ami már eleve nem is kapható, úgyhogy max. Betadin), olló, lélegeztetéshez szájmaszk (a sérültre), meg gumis sebészeti maszk (az elsősegélynyújtóra). Most nyilván lépjünk túl azon, hogy a hiányzó tételeknek mennyi értelme van gyakorlati szempontból, mert ha már ilyenekre van szükség, ott szinte biztos, hogy nem az egyszeri vadász fog tudni sokat segíteni a helyzeten a kis eü. csomagocskájával.

Nekem a rendelet által előírt ""A" jelű csomagom" felirat szempontjából megvan, viszont a tartalma elmarad a (szabványban) előírttól. Engem egy dolog érdekel, ellenőrzés esetén a hatóság elmarasztalhat-e engem bármilyen szinten, akár csak szóban is? Bocs, ha gittrágás, csak nem szeretnék rászaladni a gereblyére...

Szerintem a szabvány nemcsak az A jelűt rendezi. Ennyi. "A" jelű kell, abba nem lehet belekötni, ennyi.

http://elsosegely.hu/cikk.844.msz_13553_szabvany
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4527 Dátum: 2018. Március 03. - 14:14:07 »

Urak,

2017 végén előírták, ...............

Ne is izgasd magad Makkmarci!

Már készül az új tervezet, és gyártják az új elsősegélynyújtó ládikát is.  Ez már igazán praktikus lesz, mert lesz benne kézi röntgen, újraélesztő készülék, összecsukható műtőasztal, és ha egy kicsivel több pénzt áldozol rá, mégy kobold nagyságú nővér is!  Ja, és az egész egy kis kerekes dobozban lesz amit húzhatunk majd magunk után! 


Egyébként árulja már el valaki, hogy mi a reteknek kell:
" Háztartási olló: 1db
Higiénikus arcmaszk (lélegeztetéshez):1 db
Gumis rögzítésű sebészeti szájmaszk: 1 db"

Ha egyéni vadászaton vagyok, sem lélegeztetni, sem megműteni nem fogom magam, és amit a vadászkésemmel nem tudok elvágni, arra az olló is kevés.  úgy gondolom, ami érhet, az egy rándulás, csonttörés, elvághatom a kezem, ...... Ha fegyverrel okozok akár magamnak, akár másnak sérülést, azt is legfeljebb bekötözni, elszorítani tudom.   Akkor meg minek is ez a sok sz@r?
 Társas vadászatra meg ott a mentődoboz, bár lehet, hogy rövid időn belül a vadászaton mentőnek is ott kell lennie mint a sportrendezvényeken! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #4528 Dátum: 2018. Március 03. - 14:39:20 »

Attila  Ördög. A kobold nagyságú nővér különösen jól hangzik  Röhög. Lehet, hogy hülye vagyok, de én azt sem értem, hogy mi a lófülének kell egyáltalán egészségügyi csomag, főleg ha egyénileg vadászom. Sokat bringázok, azt sokkal veszélyesebbnek tartom, mégsem kell idióta felesleges csomagokat magammal vinnem. Egyszerűen röhej az egész. Ha zsigerelésnél megvágom magam, ott azsebkendő vagy akármi, de ennyi erővel akkor is vihetnék magammal csomagot, ha kerti grillezni megyek az öcsémékhez, mert mi van, ha nekik nincs és megvágom magam hússzeletelés közben.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4529 Dátum: 2018. Március 03. - 14:40:18 »

Már készül az új tervezet, és gyártják az új elsősegélynyújtó ládikát is. 

Megvannak még a kórházi ágyak mellé szánt trezorok, mert azokba pont beleférne!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 [302] 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: