Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 579654 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4455 Dátum: 2017. Október 01. - 23:16:11 »

Vállat von Vállat von Vállat von  Na ez megint új ! Azt hiszem a legutolsó " törvény " szerint a bejegyzést a vadászat végének egyidejű bejegyzésével lehet ( kell  Fejvakarás ) bejegyezni . Szerintem még majdnem mindenhol így csinálják  .  Valami írást küldhetnének ha ez az óhajuk . De de már nem lehet itten eligazodnyi , jobb ha le@arjuk az egészet .  Emelem


Vhr. 47. §239 (1) Az egyéni, illetve a társas vadászati naplót és terítéknyilvántartást a 13. számú mellékletben foglalt minta szerint területrészenként elkülönítve kell vezetni. Minden vadászatot új sorszámon, annak megkezdése előtt kell naplózni, a vadászat várható befejezésével együtt. A jelenleg hatályos (????) egységes (????) szerkezetben foglaltak szerint . (????)

  Én mán itten semmit nem értek !  Aaaaaa  jobb ha   Piál Piál Piál  OOO Joint Koccint Cigi Suicide FuckOff Vörösbor
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4456 Dátum: 2017. Október 01. - 23:29:07 »

A vadászati felügyelőnk szerint most már csak akkor írhatod be a vadászat végét amikor ténylegesen elhagytad a vadászat helyét,és az első utad az egyéni  vadászati naplóhoz vezessen.

Szia Lajos!   Emelem

A "vadászati felügyelőtök" jobb lenne, ha elolvasná a törvényt mielőtt baromságokat beszél!

Vhr. 47. §239 (1) Az egyéni, illetve a társas vadászati naplót és terítéknyilvántartást a 13. számú mellékletben foglalt minta szerint területrészenként elkülönítve kell vezetni. Minden vadászatot új sorszámon, annak megkezdése előtt kell naplózni, a vadászat várható befejezésével együtt. A bejegyzett befejezési időponton túl a vadász vadászati tevékenységet nem végezhet.

Nálunk a közgyűlés határozata szerint,  ha előbb befejezzük a vadászatot, akkor visszamegyünk a beíró füzethez, és a megjegyzés rovatba beírjuk a vadászat tényleges befejezési idejét.  Pl. ha éjfélig vagyunk beírva, és 21 órakor lövünk valamit, vagy csak megunjuk a sötétben üldögélést, hát visszamegyünk és kiírunk!
Ha nem adunk le lövést, és kivárjuk a beírt időt, nem kell visszamenni a beírókönyvhöz.

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4457 Dátum: 2017. Október 02. - 06:56:29 »

Szia Lajos!   Emelem

A "vadászati felügyelőtök" jobb lenne, ha elolvasná a törvényt mielőtt baromságokat beszél!

Vhr. 47. §239 (1) Az egyéni, illetve a társas vadászati naplót és terítéknyilvántartást a 13. számú mellékletben foglalt minta szerint területrészenként elkülönítve kell vezetni. Minden vadászatot új sorszámon, annak megkezdése előtt kell naplózni, a vadászat várható befejezésével együtt. A bejegyzett befejezési időponton túl a vadász vadászati tevékenységet nem végezhet.

Nálunk a közgyűlés határozata szerint,  ha előbb befejezzük a vadászatot, akkor visszamegyünk a beíró füzethez, és a megjegyzés rovatba beírjuk a vadászat tényleges befejezési idejét.  Pl. ha éjfélig vagyunk beírva, és 21 órakor lövünk valamit, vagy csak megunjuk a sötétben üldögélést, hát visszamegyünk és kiírunk!
Ha nem adunk le lövést, és kivárjuk a beírt időt, nem kell visszamenni a beírókönyvhöz.

 Wave

Elhelyezhetné már magát a vadászati felügyelő a jogszabályi hierarchiába . ( Mondjuk egy torvényhez képest az ő "mondása"  Röhög a bányászbéka segge ) Miért akar megszívatni egy csomó embert ? Sokan csak azért autóznak több tíz kilométert hogy beírjanak , most még azt is a nyakába varrná hogy bejegyezze a vadászat végét . Gratulálok ! Szerencsére a Vhr . még így van és semmi joga azt másként követelni senkinek . Súlyos kártérítési perekbe szaladhatnak bele az ilyen buzgómocsingok  ! Csak olyan emberek kellenek akik azt el is indítják .  Emelem
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #4458 Dátum: 2017. Október 02. - 08:06:56 »

Az még szép lenne ha valaki mondjuk éjfélig van beírva a vadászati naplóba és úgy 19 óra körül meglövi élete bikáját . Természetesen a barátokkal segítőkkel  Piál ahogy illik aztán az utcán gyalog fegyver nélkül igazoltatják 23 órakor és eljárást indítanak ellene  mert valahonnét megtudják hogy éppen 24 óráig papíron vadászott - ittasan . :Mosolyog  Woest   Kb. ennyire jogszerű nem konkrét vadászat alatt az egyébként kereskedelmi forgalomban kapható tiltott vadászati eszközért kutakodni és emiatt eljárást lefolytatni.  Emelem
Szerintem ha meglövi élete bikáját, akkor azt be is írja a napló megfelelő rovatába, és e mellé a megjegyzés rovatba beírja, hogy pl. "vadászat befejezve 20 óra 10 perckor", aztán mehet dajdajozni. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4459 Dátum: 2017. Október 02. - 13:13:39 »

Szerintem ha meglövi élete bikáját, akkor azt be is írja a napló megfelelő rovatába, és e mellé a megjegyzés rovatba beírja, hogy pl. "vadászat befejezve 20 óra 10 perckor", aztán mehet dajdajozni. Emelem

Én még soha nem írtam be hogy mikor fejeztem be a vadászatot mert ilyet nem is kell bejegyezni. Vonatkoztass el attól hogy volt vadelejtés vagy nem mert nem ez a lényeg , hazamehetek amiatt is mert esik az eső  és e miatti bánatomban  Piál Röhög                     S.Peti
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #4460 Dátum: 2017. Október 02. - 16:15:55 »

Én még soha nem írtam be hogy mikor fejeztem be a vadászatot mert ilyet nem is kell bejegyezni. Vonatkoztass el attól hogy volt vadelejtés vagy nem mert nem ez a lényeg , hazamehetek amiatt is mert esik az eső  és e miatti bánatomban  Piál Röhög                     S.Peti

Valóban nem kell bejegyezni, de ha mégis megteszed (akár azt is ha eső miatt befejezed a vadászatot és inkább otthon áztatnád tovább magad Vigyorog), abból baj nem lehet... Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4461 Dátum: 2017. November 03. - 10:04:06 »

Sziasztok!

Kérdezném a következőket:
Milyen szankciókkal és esetleges plusz kiadással kellene szembenéznem, ha véletlenül elveszteném a vadászjegyemet és fegyvertartási engedélyemet + egy doboz golyós lőszert (ha esetleg bevallom a hatóságnak)?

Még mielőtt megkérdezi valaki nem vesztettem el, csak majdnem, a keresés közben pedig már minden megfordult a fejemben...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4462 Dátum: 2017. November 03. - 10:22:39 »

Lőszert ne hagyj el.
A többit 3 hónapig körözik, aztán kapsz újat. Egy marok dollárért.
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4463 Dátum: 2017. November 03. - 10:46:09 »

Én még soha nem írtam be hogy mikor fejeztem be a vadászatot mert ilyet nem is kell bejegyezni. Vonatkoztass el attól hogy volt vadelejtés vagy nem mert nem ez a lényeg , hazamehetek amiatt is mert esik az eső  és e miatti bánatomban  Piál Röhög                     S.Peti

Akkor áruld már el, miért van a beírókönyvben a sor végén az a rubrika, hogy a vadászat befejezése?? 
Beíráskor be kell írni a vadászat várható végét, de az nem azt jelenti, hogy ha órákkal előbb elhagyom a területet nem kell beírnom a tényleges befejezés idejét! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4464 Dátum: 2017. November 03. - 12:40:03 »

Lőszert ne hagyj el.
A többit 3 hónapig körözik, aztán kapsz újat. Egy marok dollárért.
 Emelem

Köszi! Bocsi, de tényleg nem áll szándékomban a fingot reszelni, de tételezzük fel, hogy esetlegesen egy törvénytisztelő és talpig becsületes ember megtalálja a tatyómat, benne az irataimmal és a doboz lőszerrel. Nem  nekem adja vissza valamiért (az irataimon ott a nevem és a címem, de a bőrtáskám belsejébe is beleírtam), hanem besétál vele a helyi rendőrőrsre és leadja. Ilyenkor bevonhatják a fegyvertartásimat?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #4465 Dátum: 2017. November 03. - 13:10:04 »

Köszi! Bocsi, de tényleg nem áll szándékomban a fingot reszelni, de tételezzük fel, hogy esetlegesen egy törvénytisztelő és talpig becsületes ember megtalálja a tatyómat, benne az irataimmal és a doboz lőszerrel. Nem  nekem adja vissza valamiért (az irataimon ott a nevem és a címem, de a bőrtáskám belsejébe is beleírtam), hanem besétál vele a helyi rendőrőrsre és leadja. Ilyenkor bevonhatják a fegyvertartásimat?

Ha már ott van náluk, biztos ott fogják egy ideig. Nemrég volt egy másik topicban is szó autóban hagyott lőszerről, stb... Gondolom hasonló a forgatókönyv ez esetben is.
Reszelés vol. 2, vajon a megtalálót nem kérdezik meg, hogy miért nem helyben hívta a rendőrt a lőszerhez, miért sétál egy dobozzal engedély nélkül. Illetve hozzá bekopognak-e, vagy elhiszik neki, hogy csak ennyit  talált?
De tényleg ne csavarjuk tovább, mert hála Istennek meg sem történt.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4466 Dátum: 2017. November 03. - 13:36:18 »

Akkor áruld már el, miért van a beírókönyvben a sor végén az a rubrika, hogy a vadászat befejezése?? 
Beíráskor be kell írni a vadászat várható végét, de az nem azt jelenti, hogy ha órákkal előbb elhagyom a területet nem kell beírnom a tényleges befejezés idejét! 


Attila amit én láttam beírókönyvet abban 1 (egy) rubrika van a vadászat végének bejegyzésére azt pedig a vadászat előtt kötelező kitölteni ( " a vadászat várható befejezése idejével ") semmi legalább is eddig semmi nem írta elő hogyha nem pontosan akkor fejezem be mert pl. alig szálltam ki az autóból és meglőttem a disznót  Angyal  akkor törölnöm kell a befejezés idejét , átjavítanom a pontos időre és esetleg még magyarázatot írni a megjegyzés rovatba hogy miért ..  Emelem
Naplózva
m.ates
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #4467 Dátum: 2017. November 06. - 15:31:37 »

Ehhez mit szóltok? ,,Terrorveszélyre hivatkozva jövőre lényegében bárkire rátörhet a rendőrség, ha engedéllyel tartott fegyvere van."  http://24.hu/belfold/2017/11/06/magyar-gyorgy-fenyegeto-jogositvanyt-kap-a-rendorseg/
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4468 Dátum: 2017. November 06. - 16:22:10 »

Ehhez mit szóltok? ,,Terrorveszélyre hivatkozva jövőre lényegében bárkire rátörhet a rendőrség, ha engedéllyel tartott fegyvere van."  http://24.hu/belfold/2017/11/06/magyar-gyorgy-fenyegeto-jogositvanyt-kap-a-rendorseg/

Én úgy tudom,hogy vannak olyan országok, ahol a rendőr(sheriff) vagy mifene, ha van oka rá bemehet az ingatlanba, és foganatosíthat egy két halaszthatatlan nyomozati cselekményt vagy megelőző intézkedést, ami akár az is lehet ami most ebben a tv-ben van.
Én szívem szerint adnék a rendőröknek egy lakáskulcsot, meg egy szekrénykulcsot így legalább a zárak meg az ajtó egyben maradnak, ja meg megkérném őket ha végeztek oltsák le a villanyt. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4469 Dátum: 2017. November 08. - 00:03:06 »

S aztán megpofoznád Őket, mint rendőr a feleségét, mert ég a villany a hűtőben...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: