Oldalak: 1 ... 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 [297] 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580459 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4440 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 12:38:59 »

....Lelki szemeimmel látom hogy a HOZZÁÉRTŐ közeg egyáltalán fel ismeri e  hogy milyen az a fegyver.....
Mióta meghallottam azt a sztorit, hogy a területről hazafelé tartó vadászt azért bevitték és rabosítás mellett őrizetbe vették,
mert a duplagolyósában be volt töltve a két pufferpatron  Meglepődött Fej a falba ....... én már semmin sem csodálkozom.....
Fegyveres testület Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4441 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 13:13:33 »

Mióta meghallottam azt a sztorit, hogy a területről hazafelé tartó vadászt azért bevitték és rabosítás mellett őrizetbe vették,
mert a duplagolyósában be volt töltve a két pufferpatron  Meglepődött Fej a falba ....... én már semmin sem csodálkozom.....
Fegyveres testület Stoel

Titeket hivatásos vadászokat meg azért kéne  gyakran ellenőrizni motozni , házkutatni mert lehet (?  Fejvakarás ) nálatok tiltott csapda vagy méreg .  Stoel  ( Régen szokás volt nem ? )
Mint akinek volt tapasztalata ilyesmiben tudom hogy egy egy sláger témát felkapnak , felkapatnak a vezetőkkel és az állománnyal de arról már nem gondoskodnak hogy felkészítsék őket úgy elméletileg és főként gyakorlatilag nem . Az átlag rendőr lát (ha lát ) és ismer  AK géppisztolyt Pa63 és Parabellum pisztolyt - éjjellátót hőkamerát vadászfegyvereket még sokszor a fegyverügyi előadók sem ismerik és ez nem a végrehajtók hibája de olyan blamába keveredhetnek és főleg a buzgómócsingok keverednek is hogy elég őket kimosni a parancsnokaiknak.
Naplózva
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #4442 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 14:41:17 »

Annyira utálkozunk a hőkamerás stb. vadászok ellen, akik lassan többen vannak, mint a nem „technikásak”. Mintegy támadási felületet adva a vadászat elleneseknek, akik mindennel támadnak …

Jól tudom, hogy vadászni napkeltétől napnyugtáig -,+ 1 óra lehet?

Akkor mit keresünk előtte és utána a szórós lesen? Vadkár elhárítás? Szórón? Oda még a vadkáros lámpa használatot sem lehet megkérni.

Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy majd azt is fogják ellenőrizni, hogy hol meddig tartózkodik valaki vadászat címszóval.
Aztán jönnek az olyan esetek, hogy télen este 11 órakkor lámpával ejtett el egy vaddisznót emiatt bevonták x évre a fegyvertartásit stb. stb.

 Stoel
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4443 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 15:08:49 »


Jól tudom, hogy vadászni napkeltétől napnyugtáig -,+ 1 óra lehet?


Ezt mondjuk speciel nem...
Vaddisznóra, rókára lehet éjszaka is vadászni, vadkától - lámpától függetlenül.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4444 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 15:51:58 »

Na, csak óvatosan a vodkával, mer az is tilos  Vadász közben...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4445 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 16:27:03 »

Titeket hivatásos vadászokat meg azért kéne  gyakran ellenőrizni motozni , házkutatni mert lehet (?  Fejvakarás ) nálatok tiltott csapda vagy méreg .  Stoel  (

Nem kell csapda meg méreg. Elég bekaparni az ülés alá, megkeresni valamelyik vendég elhagyott lőszerét vagy elég csak a hüvely és máris megvan az indok.
Nincs is ilyen kaliber beírva a fegyvertartásiba! Na nézzük csak meg mi van a padláson! 24-48 óra fogda. Had örüljön, legalább kipiheni magát.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4446 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 19:15:04 »

... azokon kívül, akiknek van félnivalójuk, mert tiltott eszközöket használnak, kinek fájnak az ellenőrzések? Ne használd, ne birtokold, akkor nem kell izgulnod!
Ennyi ...

Pl. nekem nagyon nem tetszik! 
Nincs semmi titkolni valóm,  és azon marhát közé tartozok akik minden előírás megpróbálnak maradéktalanul betartani, de engem  kimondottan idegesít pl.  a közúti ellenőrzés, az állandó basztatás, csak azért, hogy érezzük, szem előtt vagyunk, a "Nagy testvér" mindent lát!   Nem csak most, de az alatt a harminc év alatt sem értettem vele egyet amíg hivatásos állományban voltam. Most pedig végkép nem, mikor a nála lévő kütyüvel a rendszámom alapján pillanatok alatt leellenőrizhet minden lényegeset (biztosítás, műszaki, nincs e körözve a kocsi, ...) egyáltalán mi a f@szt állítanak meg, mit szórakoznak velem. Egyáltalán nem tetszik, ha kiszednek a kocsisorból, de a merciseknek, BMW-seknek a seggit sem merik megszagolni.  Ha pedig már megállít, elkérte az irataimat, egyeztesse le pillanatok alatt,  mérjen véralkoholt, azután hagyjon békében folytatni az utamat. Ne kérdezősködjön, ne húzza az időmet! Egyébként meg egyetlen rendőrnek sincs köze hozzá, hogy én este tízkor honnan jövök, hová megyek, ki utazik velem a kocsiban,stb.  Az pedig mikor Albertirsa és Vecsés között egy éjjel négyszer  Meglepődött :Mosolyog  állítottak meg, mikor  szinte még a seggembe is benéztek, háromszor ellenőrizték a fegyverem számát, .... a tököm is tele lett. A negyedik leállításnál nagyon nem tetszett a "kollégának", hogy piszkosul felemeltem a hangom. Nagyon mérges
 Az is megér egy misét ahogy a fegyver ellenőrzések történnek.

Elvárom, ha velem betartatnak minden törvényt, ha azt is ellenőrzik, hogy milyen a székletem, akkor ezt legalább jól felkészült rendőrök végezzék, hogy ok nélkül, vagy a napi limit elérése miatt ne csesztessenek. Lehet magyarázni a bűnmegelőzést, az ittas, vagy a jogosítvány nélküli  vezetők kiszűrését, de ez nem indokolja a 90 százalék vétlen ember zaklatását!


Janika! Emelem

"Ne használd, ne birtokold, akkor nem kell izgulnod!  Azt úgysem hiszisenki, hogy a házad hőszigetelését ellenőrzöd vagy a szomszéd macskáját tanulmányozod. "


Bár nem vagyok az emberi jogok fogadatlan prókátora, de:
Az, hogy ki mit hisz el az ő dolga, de erről az egyidejű birtoklásról az a véleményem, hogy ez nem hit kérdése. Előre bocsájtom nincs vadászatkor tiltott eszköz még a birtokomban sem, de kimondottan gusztustalannak tartom, hogy egyáltalán mi a f@sznak engedélyezik ilyen eszközök -főleg infra és hőkamerás céltávcsövek- forgalmazását, ha a használata meg tilos.   Ez az egyidejűleg nem lehet nálad, egy felháborító baromság!  Mind a két dolog törvényesen tartott eszköz, miért ne hordhatnám akár minden nap magammal közúton mindkettőt. Milyen alapon teszi szóvá bárki egy közúti ellenőrzésen, ha csak vadászakor tiltott az egyidejű ottléte? A vadászat csak beírástól kiírásig tart!   
 Ezen az alapon nyugodtan törvénybe lehetne rögzíteni, hogy akinek alkohol van a kocsijában az potenciális ittas vezető, akinek festékes spray az graffitiket fog rajzolni a Parlamentre, akinél szerszámos láda, az betörő, akinél meg koton az erőszakosan fog közösülni! Tudom, hogy ez egy kissé eltúlzott, de vagy tiltsák be minden ilyen eszköz puszta birtoklását is, a fegyverlámpától a hőkameráig, vagy menjenek az anyjuk ...!

Nem tudom, hogy hányan használnak ilyen kütyüt, de qrva sokan az biztos, és teljesen nyíltan, nem is titkolva. Az év elején vendégségben voltam az Északi -Középhegységben. Este mikor összejöttünk a kocsiknál a szám tátva maradt!  Hatunk közül négynek a puskáján volt a "távcsőtoldó", az ötödiknek meg a nyakában lógott egy hőkamera. Mikor megtudták, hogy nekem semmilyen technikám nincs, néztek mint a lukinyúl, és az egyik megkérdezte, hogy: Te így hogyan vadászol egyáltalán?
Esküszöm, hogy a meghívómon láttam, hogy feszélyezve érzi magát! Nem is hívtak azóta, mert valószínűleg nem hoztam a szintet!   Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #4447 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 20:59:29 »

Atti, nem kell, hogy mindenben egyetértsünk, ebben pl nagyon nem. De ettől még  ÖrömNeked Simi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4448 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 21:46:09 »

Atti, nem kell, hogy mindenben egyetértsünk, ebben pl nagyon nem. De ettől még  ÖrömNeked Simi

Buta emberek között van csak véleménykülönbség miatt ellenségeskedés! Igen, ettől még ÖrömNeked Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4449 Dátum: 2017. Szeptember 30. - 09:15:56 »

Pl. nekem nagyon nem tetszik! 
Nincs semmi titkolni valóm,  és azon marhát közé tartozok akik minden előírás megpróbálnak maradéktalanul betartani, de engem  kimondottan idegesít pl.  a közúti ellenőrzés, az állandó basztatás, csak azért, hogy érezzük, szem előtt vagyunk, a "Nagy testvér" mindent lát!   Nem csak most, de az alatt a harminc év alatt sem értettem vele egyet amíg hivatásos állományban voltam. Most pedig végkép nem, mikor a nála lévő kütyüvel a rendszámom alapján pillanatok alatt leellenőrizhet minden lényegeset (biztosítás, műszaki, nincs e körözve a kocsi, ...) egyáltalán mi a f@szt állítanak meg, mit szórakoznak velem. Egyáltalán nem tetszik, ha kiszednek a kocsisorból, de a merciseknek, BMW-seknek a seggit sem merik megszagolni.  Ha pedig már megállít, elkérte az irataimat, egyeztesse le pillanatok alatt,  mérjen véralkoholt, azután hagyjon békében folytatni az utamat. Ne kérdezősködjön, ne húzza az időmet! Egyébként meg egyetlen rendőrnek sincs köze hozzá, hogy én este tízkor honnan jövök, hová megyek, ki utazik velem a kocsiban,stb.  Az pedig mikor Albertirsa és Vecsés között egy éjjel négyszer  Meglepődött :Mosolyog  állítottak meg, mikor  szinte még a seggembe is benéztek, háromszor ellenőrizték a fegyverem számát, .... a tököm is tele lett. A negyedik leállításnál nagyon nem tetszett a "kollégának", hogy piszkosul felemeltem a hangom. Nagyon mérges
 Az is megér egy misét ahogy a fegyver ellenőrzések történnek.

Elvárom, ha velem betartatnak minden törvényt, ha azt is ellenőrzik, hogy milyen a székletem, akkor ezt legalább jól felkészült rendőrök végezzék, hogy ok nélkül, vagy a napi limit elérése miatt ne csesztessenek. Lehet magyarázni a bűnmegelőzést, az ittas, vagy a jogosítvány nélküli  vezetők kiszűrését, de ez nem indokolja a 90 százalék vétlen ember zaklatását!


Janika! Emelem

"Ne használd, ne birtokold, akkor nem kell izgulnod!  Azt úgysem hiszisenki, hogy a házad hőszigetelését ellenőrzöd vagy a szomszéd macskáját tanulmányozod. "


Bár nem vagyok az emberi jogok fogadatlan prókátora, de:
Az, hogy ki mit hisz el az ő dolga, de erről az egyidejű birtoklásról az a véleményem, hogy ez nem hit kérdése. Előre bocsájtom nincs vadászatkor tiltott eszköz még a birtokomban sem, de kimondottan gusztustalannak tartom, hogy egyáltalán mi a f@sznak engedélyezik ilyen eszközök -főleg infra és hőkamerás céltávcsövek- forgalmazását, ha a használata meg tilos.   Ez az egyidejűleg nem lehet nálad, egy felháborító baromság!  Mind a két dolog törvényesen tartott eszköz, miért ne hordhatnám akár minden nap magammal közúton mindkettőt. Milyen alapon teszi szóvá bárki egy közúti ellenőrzésen, ha csak vadászakor tiltott az egyidejű ottléte? A vadászat csak beírástól kiírásig tart!   
 Ezen az alapon nyugodtan törvénybe lehetne rögzíteni, hogy akinek alkohol van a kocsijában az potenciális ittas vezető, akinek festékes spray az graffitiket fog rajzolni a Parlamentre, akinél szerszámos láda, az betörő, akinél meg koton az erőszakosan fog közösülni! Tudom, hogy ez egy kissé eltúlzott, de vagy tiltsák be minden ilyen eszköz puszta birtoklását is, a fegyverlámpától a hőkameráig, vagy menjenek az anyjuk ...!

Nem tudom, hogy hányan használnak ilyen kütyüt, de qrva sokan az biztos, és teljesen nyíltan, nem is titkolva. Az év elején vendégségben voltam az Északi -Középhegységben. Este mikor összejöttünk a kocsiknál a szám tátva maradt!  Hatunk közül négynek a puskáján volt a "távcsőtoldó", az ötödiknek meg a nyakában lógott egy hőkamera. Mikor megtudták, hogy nekem semmilyen technikám nincs, néztek mint a lukinyúl, és az egyik megkérdezte, hogy: Te így hogyan vadászol egyáltalán?
Esküszöm, hogy a meghívómon láttam, hogy feszélyezve érzi magát! Nem is hívtak azóta, mert valószínűleg nem hoztam a szintet!   Röhög

Nekem is sérti a jogérzetemet ez a "beírókönyvbe be van jegyezve akkor az vadászat " és punktum ! Durva példa de beírom magam este 8 tól reggel 7 ig és közben feltöröm a szomszéd falu ABC -jét akkor én nem lehettem mert fix alibi (máshollét) van igazolva a vadászati naplóban.  Le@arom hogy infráról , vagy hőkameráról van szó , nagy általánosságban mondható hogy egyes jogszabályaink színvonalban a bányász béka alatt helyezkednek el , jogállamban  S.Peti vagy nemzetközi szinten nem állják meg a helyüket az első okosabb ügyvéd lemossa őket az asztalról. ( De lehet hogy ez is a cél !)  S.Peti      Emelem
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4450 Dátum: 2017. Szeptember 30. - 21:21:33 »

ÜDV!

Meg tudná valaki mondani, hogy Amerikából FN AUTO csötárat magánszemély hogyan hozhat be Magyarországra? A légitársaság elöirásaival tisztában vagyok, de a magyar hatóságok felé van-e valamilyen jelentési vagy más kötelezettség`?

Cyrano
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4451 Dátum: 2017. Október 01. - 13:17:42 »

Nekem is sérti a jogérzetemet ez a "beírókönyvbe be van jegyezve akkor az vadászat " és punktum ! Durva példa de beírom magam este 8 tól reggel 7 ig és közben feltöröm a szomszéd falu ABC -jét akkor én nem lehettem mert fix alibi (máshollét) van igazolva a vadászati naplóban. ...


Ha így lesz, néhány tábla csokoládéra orgazda lennék! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4452 Dátum: 2017. Október 01. - 15:44:00 »

Ha így lesz, néhány tábla csokoládéra orgazda lennék! Mosolyog


Az még szép lenne ha valaki mondjuk éjfélig van beírva a vadászati naplóba és úgy 19 óra körül meglövi élete bikáját . Természetesen a barátokkal segítőkkel  Piál ahogy illik aztán az utcán gyalog fegyver nélkül igazoltatják 23 órakor és eljárást indítanak ellene  mert valahonnét megtudják hogy éppen 24 óráig papíron vadászott - ittasan . :Mosolyog  Woest   Kb. ennyire jogszerű nem konkrét vadászat alatt az egyébként kereskedelmi forgalomban kapható tiltott vadászati eszközért kutakodni és emiatt eljárást lefolytatni.  Emelem
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #4453 Dátum: 2017. Október 01. - 20:49:06 »

Az még szép lenne ha valaki mondjuk éjfélig van beírva a vadászati naplóba és úgy 19 óra körül meglövi élete bikáját . Természetesen a barátokkal segítőkkel  Piál ahogy illik aztán az utcán gyalog fegyver nélkül igazoltatják 23 órakor és eljárást indítanak ellene  mert valahonnét megtudják hogy éppen 24 óráig papíron vadászott - ittasan . :Mosolyog  Woest   Kb. ennyire jogszerű nem konkrét vadászat alatt az egyébként kereskedelmi forgalomban kapható tiltott vadászati eszközért kutakodni és emiatt eljárást lefolytatni.  Emelem
A vadászati felügyelőnk szerint most már csak akkor írhatod be a vadászat végét amikor ténylegesen elhagytad a vadászat helyét,és az első utad az egyéni  vadászati naplóhoz vezessen.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4454 Dátum: 2017. Október 01. - 23:06:11 »

A vadászati felügyelőnk szerint most már csak akkor írhatod be a vadászat végét amikor ténylegesen elhagytad a vadászat helyét,és az első utad az egyéni  vadászati naplóhoz vezessen.

 Vállat von Vállat von Vállat von  Na ez megint új ! Azt hiszem a legutolsó " törvény " szerint a bejegyzést a vadászat végének egyidejű bejegyzésével lehet ( kell  Fejvakarás ) bejegyezni . Szerintem még majdnem mindenhol így csinálják  .  Valami írást küldhetnének ha ez az óhajuk . De de már nem lehet itten eligazodnyi , jobb ha le@arjuk az egészet .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 [297] 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: