Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580237 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4365 Dátum: 2017. Május 08. - 17:46:54 »

Nagyon régen jártam itt, tisztelettel üdvözlök minden régi és új fórumozót!!

Most egy fontos kérdésem lenne!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a törvény hogyan rendelkezik afelől, hogy a bezárt fegyverszekrény kulcsát hol, hogyan kell tárolni?


A szekrény tetején és a zárban nem lehet az ellenőrzéskor . A jogszabály szerint meg  Fejvakarás  illetéktelen ne férjen hozzá.
Ezt a két dolgot kell összegyúrni .  Wave  / Érdekelne hogy miért vetődik fel ez a kérdés ? A hatóság csinál e valami túlbuzgóságot vagy valaki más? Elég életszerűtlen hogy mindig nálad legyen. /
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4366 Dátum: 2017. Május 08. - 19:36:20 »

Szerintem sehogy.

A rendőrségi ellenőrzési jegyzőkönyvön van egy olyan rubrika, hogy a kulcs az ellenőrzöttnél volt igen/nem.

 Vállat von
Rendben.
És éjjel hol kell legyen?
Ok. A párna alatt....és ha nem hat a saballo és óránként menni kell, akkor vigye magával a beutalt?😨
Az ellenőrzéskor elég ha nincs a zárban és a szekrény mellé akasztva, ahogy Stefi írta.
De amikor betörtek egy ismerőshöz a hipermodern riasztót hatástalanítva, ők az emeleten aludtak, a mellette lévő dolgozó szoba íróasztalfiókjából
kivették a kulcsot és kipakolták az alagsorban a fegyvereket (semmi mást nem vittek, pedig lett volna sok millió értékben egyébb cucc is),
olyan elegánsan megbírságolták, mint a parancsolat, mert nem tartotta illetéktelenek által nem hozzáférhető módon a kulcsot👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4367 Dátum: 2017. Május 08. - 21:43:30 »

Az ellenőrzéskor elég ha nincs a zárban és a szekrény mellé akasztva, ahogy Stefi írta.
Járólapozás közben ezen agyaltam.
Ha itthon vagyok, egyedül a helységben, ahol a fegyvereket tárolom, miért ne lehetne a kulcs a szekrényben?
Vagy akár  a szekrény tárva-nyitva?  Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4368 Dátum: 2017. Május 08. - 21:51:12 »

Járólapozás közben ezen agyaltam.
Ha itthon vagyok, egyedül a helységben, ahol a fegyvereket tárolom, miért ne lehetne a kulcs a szekrényben?
Vagy akár  a szekrény tárva-nyitva?  Vállat von
A kulcsot kotonban le kell nyelni és vadászat előtt,vagy ellenőrzéskor ki kell sz@rni... Röhög
Fegyvertörvény 111. Szaragrafus 112. Bekakezdés
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #4369 Dátum: 2017. Május 09. - 05:37:38 »

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak, de szerintem a hatóságnak azaz álláspontja, hogy illetéktelen ne férjen hozzá!!
 Egy íróasztalfiókban, külőn dobozban megfelelő helyen vannak-e, (a hatóság szerint) vagy nem? Vállat von
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4370 Dátum: 2017. Május 09. - 09:57:49 »

megfelelő helyen vannak-e, (a hatóság szerint) vagy nem?
A pirossal szedett részben sok a változó az illetékes hatósági emberre vonatkozóan:

- megfelelő beosztásban van-e maga szerint, vagy érdemtelenül egy párt-ejtőernyős seggfej a főnöke, az előléptetés reménye nélkül?
- kell-e a gyerekeknek új cipő, albérlet, autó, lakás.....gyerekek korától függően változó...
- félrekefélt-e a felesége/férje?
- szarnak érzi-e az életét?
- gyűlöli-e a vadászokat, akik mindenre válogatás nélkül lőnek, hiszen még a gazda mellett, a pórázon lévő kutyát is...részegen...
- és még sok-sok olyan tényező, amik mind +/- irányban mozdíthatják el a mérleg nyelvét.

Így sajnos a kérdésedre a "tudja a f@szom" válaszon kívül még hatósági embertől sem fogsz soha értelmes választ kapni, kivéve a ha bajban vagy,
netán problémák adódtak a fegyvereid körül.
Na akkor azonnal tudni fogják, hogy milyen paragrafusok alapján meszeljenek el de úgy, hogy belerohadj Nem
Ebben van legfeljebb egységes jogszabály alkalmazás, másban nincs.

Még egy adalék:
Erdész kollégához betörtek, felfeszítették a fegyverszekrényt és ellopták a puskáit.
Akkor még a szolgálati fegyverek ügye hozzám tartozott, ezért azonnal hívattak a rendőrségre.
Út közben felhívtam a kollégámat, tájékozódtam erről-arról.
A nyomozó rendőr és a helyi fegyverügyes főfaszkalap (legendásan kretén volt, már rég nincs is a posztján a környékbeliek nagy megkönnyebbülésére)
azonnal letámadtak, hogy ez hogyan fordulhatott elő..... micsoda felelőtlenség......lakatpántos fegyverszekrény.......a kollégának minimum felfüggesztett börtönt kellene adni......
miazhogy nem ismeri a törvényi előírásokat a tárolóhelyre vonatkozóan....stb...csak úgy fröcsögött a szolgálati nyál a szájukból.
Amikor abbahagyták, megkérdeztem a fegyverügyest, hogy itt vannak-e az aktái Zolinak a fegyvertároló helyre vonatkozóan?
Mivel nem tudta azonnal előszedni őket, elmondtam nekik, hogy idefelé jövet beszéltem a kollégával.
Fegyvervásárlás miatt az elmúlt 5 évben 4 alkalommal volt nála tárolóhely ellenőrzés.
Az ellenőrzést végzők minden jegyzőkönyvben azt írták le, hogy mindent rendben találtak, a tárolóhely megfelel az előírásoknak, a tárolás szabályosan zajlik.
Na akkor kit is terhel legalább ugyan olyan mértékben felelősség a helytelen tárolóhely miatt?
A beszélgetésünk itt be is fejeződött, Zolinak nem lett semmilyen hátrányos következménye az ügyből, de természetesen kapott egy új, megfelelő zárral rendelkező szekrényt.
No komment.
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #4371 Dátum: 2017. Május 16. - 19:44:03 »

http://index.hu/index2/#bloghu/b1/2017/05/16/semjen_beletaposott_meszaros_lorinc_hobbijaba_szunetel_a_jogalkotas
 Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4372 Dátum: 2017. Május 16. - 22:11:31 »


Meg lesz itt a sz@r keverve még rendesen!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #4373 Dátum: 2017. Május 16. - 23:51:45 »

Meg lesz itt a sz@r keverve még rendesen!
  Emelem Ugy ahogy mondod,a jövö az ujgazdag disznólövöké.Azt csinálnak majd ezután is amit akarnak.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4374 Dátum: 2017. Május 17. - 07:56:09 »

Meg lesz itt a sz@r keverve még rendesen!

Megkérdeztem a szarvasokat is, meg a disznókat is ma hajnalban.
Azt mondták, hogy nagyon jól elvannak enélkül a VHR nélkül.
Ha őszinte akarok lenni, én is nagyon jól elvagyok.
A Semjén meg a Mészáros meg csak gyomrozza egymást. Szívesen kiosztom a késeket is közöttük.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4375 Dátum: 2017. Május 17. - 10:35:16 »

Megkérdeztem a szarvasokat is, meg a disznókat is ma hajnalban.
Azt mondták, hogy nagyon jól elvannak enélkül a VHR nélkül.
Ha őszinte akarok lenni, én is nagyon jól elvagyok.
A Semjén meg a Mészáros meg csak gyomrozza egymást. Szívesen kiosztom a késeket is közöttük.


Két kést én is szívesen felajánlok e nemes célra! Mosolyog
A Vhr nekem sem hiányozna, ha nem lenne annyi elvarrandó szál. Jó lenne végre tisztába tenni, hogy ki lehet vadászmester, ki lehet un. szakmai irányító, mire van joga a tájegységi fővadászoknak, hogy alakul a vadkár megosztásának és felelősségének a kérdése, .......
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4376 Dátum: 2017. Május 17. - 23:31:48 »

A ma megjelent 70. számú Magyar Közlönyben ott van a Vhr.
Valamiért egyszeriben kurva sürgős lett kitolni...... Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4377 Dátum: 2017. Május 17. - 23:46:55 »

A ma megjelent 70. számú Magyar Közlönyben ott van a Vhr.
Valamiért egyszeriben kurva sürgős lett kitolni...... Fejvakarás
Vadász nyelvre mazsolázva??? Emelem
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #4378 Dátum: 2017. Május 18. - 13:04:08 »

http://magasles.reblog.hu/post-006
Kíváncsi leszek ebből mi fog megvalósulni.  Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4379 Dátum: 2017. Május 18. - 13:55:22 »

Jó lenne végre tisztába tenni, hogy ki lehet vadászmester, ki lehet un. szakmai irányító, mire van joga a tájegységi fővadászoknak, hogy alakul a vadkár megosztásának és felelősségének a kérdése, .......

Kíváncsi vagyok, mennyivel leszel okosabb, ha végigolvasod. Én semmi újat nem találtam benne.
Nem is igazán értem, hogy ezt a nagy semmitmondást miért előzte meg bármilyen várakozás is, a vadászok oldaláról.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 [292] 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: