Oldalak: 1 ... 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580168 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4335 Dátum: 2017. Március 16. - 08:24:44 »

ami talán a bibi lehet, hogy valószínűleg nem található jópár vad vadásztatásából, befogásából származó bevétel.
Ha ez megáll, bőven elég...
Naplózva
DarkKnight
Vendég
« Új üzenet #4336 Dátum: 2017. Március 16. - 08:43:25 »

Köszönöm szépen a válaszokat!
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4337 Dátum: 2017. Március 16. - 09:08:27 »

Van még lehetőség.
Mint tag jogod van belelátni a könyvelési adatokba.
Ha jól tudom, akkor a trófeaértékesítés, trófeás vad kilövése áfás tétel, meg egyébként is, névre szóló számlának kell lenni mögötte a vadászati hatóságnál az elejtő nevére kiállítva, vagy csomagos elejtés esetén szerződést kell mellékelni, de nem árt már szerződés egyéni vadászatnál sem, a későbbi vitás kérdések tisztázása végett.
Az összesített trófeabírálatból látod, ki mekkorát lőtt, annak mi  az árjegyzék szerinti ára, mekkora kedvezmény adására volt felhatalmazva közgyűlés által aki eladja. Ez a nyitány, így kalkulálhatsz egy elsődleges bevételt.
Ezt követi a mikor lőtte, ki vitte a vadhúst, és hol a vadhús értékesítési bizonylata súllyal, krotália számmal. Ez a második bevételi forrás.

Ha ezek időben szétválnak,  a krotália sorszámok nem stimmelnek, nincsenek párban, akkor már van a baj.

A pénzek mozgását követheted bankszámla kivonaton, ott nincs helye trükknek, ellentétben a  pénztárnál, ami már ismét egy fekete doboz, de azért ott sem lehet végtelen pénzt tartani.

Mindent ÍRÁSBAN! Tértivevényes ajánlva kérd a könyvelési anyagokat stb! JOGOD VAN HOZZÁ, akkor is ha nem vagy ellenőrző bizottsági tag.
Na szóval ha bármi  gyanúd van, akkor besétálsz az egyesületek felügyeleti szervéhez, az ügyészségre, esetleg már most tájékoztatást kérhetsz, hogy mi a teendő ilyenkor.
Sanszos hogy nem leszel népszerű, és előfordulhat az egyesület felfüggesztése, ilyen formában a vadászat vége,  a kényszerhasznosítás kezdete...
És akkor nézheted az Izaura tv-t, meg a sorozat+ esténként és megb@6od az igazadat.
Ez az igaz dilemma, ezt kell mérlegelni, megéri-e neked ezt lenyelni vagy nem. Erőviszonyok?
"NANE", arra ne alapozz, mert lesz meglepetésben részed nem kevés, sőt közösség elleni izgatással repülsz egy kizárás keretében a társaságból.
Szerintem az eseted nem egyedi.
sportnyelven: Innen szép nyerni!








Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4338 Dátum: 2017. Március 16. - 10:07:20 »

Azért van ebben valami kétségbeejtő,hogy országszerte tendenciózusan bűnszervezetben folytatólagosan elkövetett nagy értékű sikkasztás,csalás,okirat-hamisítás gyanújára csak annyit tudunk reagálni,hogy fogd be a pofád,ha vadászni akarsz. Ördög
(Én legalább jól megmutattam...kiléptem... Röhög nézhetem az Izaura tévét,csorgatom a nyálam a terepjárókra,vadászkutyákra,egunos puskukra...és várom a meghívásokat,meg a fizetős lehetőségeket... Okos )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4339 Dátum: 2017. Március 16. - 10:31:30 »

Azért van ebben valami kétségbeejtő,hogy országszerte tendenciózusan bűnszervezetben folytatólagosan elkövetett nagy értékű sikkasztás,csalás,okirat-hamisítás gyanújára csak annyit tudunk reagálni,hogy fogd be a pofád,ha vadászni akarsz. Ördög
(Én legalább jól megmutattam...kiléptem... Röhög nézhetem az Izaura tévét,csorgatom a nyálam a terepjárókra,vadászkutyákra,egunos puskukra...és várom a meghívásokat,meg a fizetős lehetőségeket... Okos )

"Minden közösségnek olyan vezetése van, amilyet az adott társaság megérdemel."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
DarkKnight
Vendég
« Új üzenet #4340 Dátum: 2017. Március 16. - 10:35:52 »

Akkor ugyanarra jutottunk, legegyszerűbb kilépni, hagyni veszni az egészet.... pedig kár érte, igazán nem rossz apróvadas terület lenne, de nem tudok bűnözőkkel vagy feltételezett bűnözőkkel együtt vadászni, akik nem tudnak elszámolni a pénzekkel, a mi pénzünkkel... ha pofázok, én leszek a szemét, aki szétcseszi a társaságot, ha nem, akkor meg nyelem a békát.

Ahhoz már hozzászoktam, hogy vannak az egyenlőek és az egyenlőbbek, jópárunknak egyfajta rabszolgaszerep jutott itt, kötelező társadalmi órákkal. Ezzel szemben páran nyúlbefogáskor a terepjárójukból nézik végig, hogy a többi marha hogyan hajt a szántáson, nyúlriasztáskor délután 2-től már beiratkoznak, majd 8-kor ki, és senki mégcsak meg sem nézi, kint voltak e, és van még egy csomó ilyen dolog.
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4341 Dátum: 2017. Március 16. - 12:12:24 »

Azért van ebben valami kétségbeejtő,hogy országszerte tendenciózusan bűnszervezetben folytatólagosan elkövetett nagy értékű sikkasztás,csalás,okirat-hamisítás gyanújára csak annyit tudunk reagálni,hogy fogd be a pofád,ha vadászni akarsz. Ördög
(Én legalább jól megmutattam...kiléptem... Röhög nézhetem az Izaura tévét,csorgatom a nyálam a terepjárókra,vadászkutyákra,egunos puskukra...és várom a meghívásokat,meg a fizetős lehetőségeket... Okos )
pedig a kérdéses esetben sajnos ez van...

















Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4342 Dátum: 2017. Március 16. - 12:37:17 »

pedig a kérdéses esetben sajnos ez van...
Nehogy félreérts,a hozzászólásod rendben van. A vadásztársaságok gazdálkodása kevésbé.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #4343 Dátum: 2017. Március 18. - 14:47:32 »

A minap bőven okozott polémiát, itt van rá még egy lapáttal:

http://index.hu/index2/#bloghu/gyomberbela/2017/03/17/a_terrorizmus_miatt_szigorodnak_europaban_a_fegyverek_tartasaval_kapcsolatos_szabalyok
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
surnew
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #4344 Dátum: 2017. Március 26. - 23:07:01 »

Tisztelt Vadásztársak!
A "a) legalább középfokú végzettséggel és 10 éves, e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal" törvényszövegbe a 10 éves vadgazdálkodási-vadászati gyakorlat mit takar? Sajnos nem találtam. Sima tagság, régi vadászmesterség? Köszönöm!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #4345 Dátum: 2017. Március 26. - 23:35:38 »

Tisztelt Vadásztársak!
A "a) legalább középfokú végzettséggel és 10 éves, e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal" törvényszövegbe a 10 éves vadgazdálkodási-vadászati gyakorlat mit takar? Sajnos nem találtam. Sima tagság, régi vadászmesterség? Köszönöm!
Tíz folyamatos tagság területes társaságnál.
Idézet
„(1) A Vtv. 57. § (4) bekezdés alkalmazásában vadgazdálkodási-vadászati gyakorlatnak minősül, a legalább összesen 10 éven keresztül, legalább középfokú végzettséggel való hivatásos vadászi feladatok ellátása, illetve a kinevezés előtt folyamatosan legalább 10 évig vadászatra jogosultnál betöltött tagság.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4346 Dátum: 2017. Március 27. - 07:28:01 »

Bocs, hogy belebeszélek, de ez szerintem még nincs hatályban, csak jogszabálytervezet.
De valószínűleg így lesz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4347 Dátum: 2017. Március 27. - 08:59:22 »

Bocs, hogy belebeszélek, de ez szerintem még nincs hatályban, csak jogszabálytervezet.
De valószínűleg így lesz.
Még nagyon verejtékeznek rajta, a végeredmény teljesen bizonytalan.
De kis türelem, állítólag pár napon belül akár olvashatjuk is a hivatalos verziót.... Kávé Türelmetlenül Türelmetlen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #4348 Dátum: 2017. Március 29. - 11:35:32 »

Tiszteletem
A hozzáértők segítségét kérném a következő esetre: A kormányhivatal sok csűrés csavarás után megsemmisítette az előző tulajdonosi gyűlés minden határozatát és új eljárást írt elő.Jelenleg nincs vadászatra jogosult a területen.Az egyik érdekcsoport ugyanazon szöveggel hét különböző időpontra kifüggesztette az új földtulajdonosi gyűlés összehívását. A kérdésem: ugyan az a 20% megteheti ezt így egyszerre?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4349 Dátum: 2017. Március 29. - 12:36:28 »

Miért ne tehetné meg?

A területen lévő földtulajdonosok összterülethez viszonyított egyötöde földtulajdonosi gyűlést hívhat össze, a tájegységi határon belülre.
Nem korlátozza jogszabály, hogy hányszor.
Akár minden nap is gyűlésezhetnek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: