Oldalak: 1 ... 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580338 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4305 Dátum: 2017. Március 09. - 10:44:27 »

Köszönöm Lajos válaszod!

Igen levélben ezen jogaimra hivatkozva kértem ki jegyzőkönyveket , nekem ami fura benne a múlt évit se akarják kiadni ezért is írtam , il. felkértem Ellenőrző bizottságot ezen ügy kivizsgálásra
tegyék meg a lépéseket ( ezen bizottság tagjai mi oldalunkon vannak ) Hát ja tökösség az elmaradt mivel erre nem készült fel senki hogy hülyének néznek minket , amitől tartok még hogy kreálnak egy 2016.09.24 es jegyzőkönyvet.

S ha megtámadod a bíróságon, kezdetét veszi egy két évig tartó kanosszajárás telve hazugságokkal, de legalább ki fog derülni mennyi hamis barátod és ostoba vadásztársad volt...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4306 Dátum: 2017. Március 09. - 11:04:36 »

Köszönöm Lajos válaszod!

Igen levélben ezen jogaimra hivatkozva kértem ki jegyzőkönyveket , nekem ami fura benne a múlt évit se akarják kiadni ezért is írtam , il. felkértem Ellenőrző bizottságot ezen ügy kivizsgálásra
tegyék meg a lépéseket ( ezen bizottság tagjai mi oldalunkon vannak ) Hát ja tökösség az elmaradt mivel erre nem készült fel senki hogy hülyének néznek minket , amitől tartok még hogy kreálnak egy 2016.09.24 es jegyzőkönyvet.

Az ellenőrző bizottság ha nem ""velük" van nagyot alkothat . Gyanítom hogy még nem készült el a jegyzőkönyv ( lehet 2016.09.24.-i sem )
Azzal nagyot lehet bukni de azt is nehezen hiszem el hogyha valaki jogi útra tereli ezt a lemondási , jelölő bizottsági , vissza a babaruhát históriát akkor ne nyerné meg a pert . Egy komplett tagság nem fog hazudozni a bíróság , ügyészség ( hatóság ) előtt mert az már hamis tanúzás . hatóságon kívül lehet össze vissza hazudozni de ott már nem babra megy a játék . ( Azért érdemes felmérni az erő = létszám viszonyokat )   Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4307 Dátum: 2017. Március 09. - 11:23:33 »

Az ellenőrző bizottság ha nem ""velük" van nagyot alkothat . Gyanítom hogy még nem készült el a jegyzőkönyv ( lehet 2016.09.24.-i sem )
Azzal nagyot lehet bukni de azt is nehezen hiszem el hogyha valaki jogi útra tereli ezt a lemondási , jelölő bizottsági , vissza a babaruhát históriát akkor ne nyerné meg a pert . Egy komplett tagság nem fog hazudozni a bíróság , ügyészség ( hatóság ) előtt mert az már hamis tanúzás . hatóságon kívül lehet össze vissza hazudozni de ott már nem babra megy a játék . ( Azért érdemes felmérni az erő = létszám viszonyokat )   Emelem

Hány éves vagy Te királyfi? No és mikor voltál utoljára bírósági tárgyalláson?  Rííí

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4308 Dátum: 2017. Március 09. - 11:37:37 »


Ezt érdemes átnézni !

http://civil.info.hu/documents/10179/6e2b94c3-b629-493e-935e-93bca8d0ff7a

Még egy lényeges kérdés : Szerepelt e a taggyűlési meghívóban a vezetőségválasztás ? Ha igen akkor miért nem tartották meg ?

Hány éves vagy Te királyfi? No és mikor voltál utoljára bírósági tárgyalláson?  Rííí

 Emelem

Királyfinak már öreg vagyok . Jártam eleget bírósági tárgylásra de ott általában 1-2-3  c........ hazudozott , mindegy mire figyelmeztették .
Egy egész komplett taggyűlés nem fog hazudozni . ( Na persze  Fejvakarás ....... kikből áll a tagság ? )      Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4309 Dátum: 2017. Március 09. - 12:23:28 »

Ezt érdemes átnézni !

http://civil.info.hu/documents/10179/6e2b94c3-b629-493e-935e-93bca8d0ff7a

Még egy lényeges kérdés : Szerepelt e a taggyűlési meghívóban a vezetőségválasztás ? Ha igen akkor miért nem tartották meg ?

Királyfinak már öreg vagyok . Jártam eleget bírósági tárgylásra de ott általában 1-2-3  c........ hazudozott , mindegy mire figyelmeztették .
Egy egész komplett taggyűlés nem fog hazudozni . ( Na persze  Fejvakarás ....... kikből áll a tagság ? )      Emelem


Nekem ez a, nemvolttaggyűlésnincsenjegyzőkönyv valahonnan ismerős.( mondjuk ott is bukott az asszonypajtás) Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4310 Dátum: 2017. Március 09. - 12:59:31 »

Mostanában-mióta már nem dolgozok, és semmire nincs időm- nem igazán vagyok naprakész a törvényekből, de a régebbi egyesületi törvényben benne volt, hogy a közgyűlések jegyzőkönyvét, de legalább a hozott határozatok kivonatát a közgyűlésről távollévőknek meg kellett küldeni.Gondolom ez most is így van.  Nálunk alapszabály tartalmazta, hogy a kész, és hitelesített jegyzőkönyvet minden tagnak meg kellett küldeni (vagy elektronikus, vagy postai úton) 15 napon belül.

A közgyűlés napirendi pontjait előre meg kell küldeni minden tagnak, és attól eltérni csak szigorú előírások betartása után lehet. Ha az IB lemondott, megválasztottátok a jelölő bizottságot, ( a jelölő bizottság megválasztása is csak akkor volt törvényes, ha az első közgyűlés napirendjeiben a választásuk önálló napirendként szerepelt) akkor a választásnak, mint önálló napirendi pontnak kellett szerepelni a következő taggyűlésen, tehát azt tárgyalni kellett!  Ha a lemondás visszavonását a közgyűlés elfogadta is, akkor is választást kellet volna tartani, ha pedig újra megválasztották őket, akkor a tagság vessen magára!

Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a bíróság általában az írásos dokumentumok alapján dönt, legfeljebb a felperest és a társaság törvényes képviselőjét hallgatja meg. Ha pedig nincs jegyzőkönyv, vagy az abban leírtak nem felelnek meg a törvényi előírásoknak (de elég a formai hiba is) rend szerint a felperes javára dönt, és elég hamar!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4311 Dátum: 2017. Március 09. - 13:15:14 »


A jogi személy tagja, tagság nélküli jogi személy esetén az alapítói jogok gyakorlója, a jogi személy vezető tisztségviselője és felügyelőbizottsági tagja kérheti a bíróságtól a tagok vagy az alapítók és a jogi személy szervei által hozott határozat hatályon kívül helyezését, ha a határozat jogszabálysértő vagy a létesítő okiratba ütközik.

3:36. § [A határozat hatályon kívül helyezése iránti kereset]
(1) A határozat hatályon kívül helyezése iránt attól az időponttól számított harminc napon belül lehet keresetet indítani a jogi személy ellen, amikor a jogosult a határozatról tudomást szerzett vagy a határozatról tudomást szerezhetett volna. A határozat meghozatalától számított egyéves, jogvesztő határidő elteltével per nem indítható.
(2) Nem jogosult perindításra az, aki a határozat meghozatalához szavazatával hozzájárult, kivéve, ha tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés miatt szavazott a határozat mellett.
(3) Ha a határozatot a jogi személy vezető tisztségviselője támadja meg, és a jogi személynek nincs más olyan vezető tisztségviselője, aki a jogi személy képviseletét elláthatná, a perben a jogi személyt a felügyelőbizottság által kijelölt felügyelőbizottsági tag képviseli. Ha a jogi személynek nincs felügyelőbizottsága, vagy a felügyelőbizottság valamennyi tagja felperesként perben áll, a bíróság a jogi személy perbeli képviseletére ügygondnokot rendel ki.
(4) A határozat hatályon kívül helyezése iránti per megindításának a határozat végrehajtására halasztó hatálya nincs. A bíróság indokolt esetben a felperes kérelmére a határozat végrehajtását felfüggesztheti. A felfüggesztést elrendelő végzés ellen nincs helye fellebbezésnek. A perben bírósági meghagyás nem bocsátható ki.
3:37. § [A határozat hatályon kívül helyezése]
(1) Ha a határozat jogszabályt sért vagy a létesítő okiratba ütközik, a bíróság a határozatot hatályon kívül helyezi és szükség esetén új határozat meghozatalát rendeli el.
(2) A határozat hatályon kívül helyezését kimondó bírósági ítélet hatálya a határozat felülvizsgálatának kezdeményezésére jogosult, de perben nem álló más személyekre is kiterjed.
(3) Ha a jogszabálysértés vagy a létesítő okiratba ütközés nem jelentős és nem veszélyezteti a jogi személy jogszerű működését, a bíróság a jogsértés tényét állapítja meg.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4312 Dátum: 2017. Március 09. - 13:17:36 »

a régebbi egyesületi törvényben benne volt, hogy a közgyűlések jegyzőkönyvét, de legalább a hozott határozatok kivonatát a közgyűlésről távollévőknek meg kellett küldeni.Gondolom ez most is így van. 

Nem találtam a jelenleg hatályban lévő Ptk-ban ilyen előírást.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4313 Dátum: 2017. Március 09. - 13:18:16 »

Mostanában-mióta már nem dolgozok, és semmire nincs időm- nem igazán vagyok naprakész a törvényekből, de a régebbi egyesületi törvényben benne volt, hogy a közgyűlések jegyzőkönyvét, de legalább a hozott határozatok kivonatát a közgyűlésről távollévőknek meg kellett küldeni.Gondolom ez most is így van.  Nálunk alapszabály tartalmazta, hogy a kész, és hitelesített jegyzőkönyvet minden tagnak meg kellett küldeni (vagy elektronikus, vagy postai úton) 15 napon belül.

A közgyűlés napirendi pontjait előre meg kell küldeni minden tagnak, és attól eltérni csak szigorú előírások betartása után lehet. Ha az IB lemondott, megválasztottátok a jelölő bizottságot, ( a jelölő bizottság megválasztása is csak akkor volt törvényes, ha az első közgyűlés napirendjeiben a választásuk önálló napirendként szerepelt) akkor a választásnak, mint önálló napirendi pontnak kellett szerepelni a következő taggyűlésen, tehát azt tárgyalni kellett!  Ha a lemondás visszavonását a közgyűlés elfogadta is, akkor is választást kellet volna tartani, ha pedig újra megválasztották őket, akkor a tagság vessen magára!

Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a bíróság általában az írásos dokumentumok alapján dönt, legfeljebb a felperest és a társaság törvényes képviselőjét hallgatja meg. Ha pedig nincs jegyzőkönyv, vagy az abban leírtak nem felelnek meg a törvényi előírásoknak (de elég a formai hiba is) rend szerint a felperes javára dönt, és elég hamar!


Így igaz - a meghívóban szereplő napirendi pontot meg kell tartani attól eltérni igen szigorú szabályok között lehet.  Amit belinkeltem abban is írva vagyon.
Szerintem a határozatokról nem kell kivonatot küldeni de ha lényeges akkor ajánlott és célszerű.

Néhány zűrös taggyűlés tapasztalata mondatja velem hogy úgy egyébként ezt szinte minden társaság lazán kezeli - azért mer senki nem vergődik (általában) Akkor van nagy  Fejvakarás  mikor az ellenérdekű felek elkezdik követelni a szabályszerűséget és ha azt a gyűlést az általános lazasággal kezelték már bukik is a mutatvány. Nagyon nehéz egy eljárási szabályoknak és más törvényi előírásoknak mindenben megfelelő taggyűlés , fegyelmi eljárást stb összehozni "laikus" nem jogász embereknek de még ügyvédnek is beletört már ebbe a bicskája .  Ördög     Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4314 Dátum: 2017. Március 10. - 10:24:55 »

Egy társaságnak a Bibliája a házi szabályzat az alapszabályzat és az egyesületi törvény. Értem én, hogy ezek kellően bonyolult egységet képeznek, ami között a jogi harmóniát fenn kell tartani. Ezért volt mostanában az alapszabály aktualizálás stb.
Ezt mindenki ítélje tetszés szerint, hogy mennyi az élet és mennyi a baszogatás faktor ebben.
A gond a társaság emberi összetevőjében keresendő. Látom máshol is küzdelmes bizonyos dolgok szabályos lebonyolítása, sajnos ez azért valljuk be, kellően bonyolultra sikerült, ilyen 1többnyire 0-30 fős vadásztársaság esetén.
Sajnos én is futottam hasonlóba bele, hogy nyomtak le mint a jancsiszöget, hogy "ez nem így vagy úgy van me mi így döntöttünk ", erre csak annyit mondtam, hogy akkor lesznek szívesek a közgyűlési jegyzőkönyvet ide kirakni, ami szerintük ennek az alapja. Ezt síri csend követte....
A baj az, amikor ezzel már heti, napi szinten visszaél az ib, és döntögetnek kedvük szerint.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4315 Dátum: 2017. Március 10. - 12:36:00 »

Sajnos az emberek napi problémáikat, egymás elleni harcaikat nem tudják levetkőzni akkor sem ha szórakozni, vadászni mennek. A vadászatnak a barátságról, a közös szenvedélyről, a minél jobb szórakozásról,és a közös célok eléréséről kellene szólnia, de ez nagyon kevés helyen van így. Feszültek, ingerültek vagyunk nem csak a kollégáinkkal, barátainkkal, de sokszor a családunkkal is. Ezt hozta az élet, meg a saját rossz természetünk. Ha mindehhez még társul egy hozzá nem értő buta, de a hatalmi gőgtől elszállt vezetés, és egy gyáva, a döntéseket elkerülő tohonya tagság, akkor azt a társaságot lassan megeszi a fene.  Ez olyan mint a nő. Ha egyszer észrevesszük a kedvesünkön, hogy görbe a lába, túl nagy lett a feneke, elhagyta magát, és ez elkezd minket zavarni,  higgyétek el az idő múlásával csak egyre nagyobb gond lesz! Előbb csak húzzuk a szánkat, aztán morgunk, majd nem szívesen vagyunk vele, végül keresünk valaki mást. Ugyan így van a vadásztársasággal is. Előbb morog a tagság, aztán marakodik, végül kialakul a káosz, és szétesik.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
DarkKnight
Vendég
« Új üzenet #4316 Dátum: 2017. Március 15. - 19:59:30 »

Üdv Mindenkinek!

Sajnos egy olyan dolog történt, ami miatt muszáj Hozzátok fordulnom! Történt az, hogy kis egyesületünk tisztségviselő választást írt ki, mivel a korábbi ib megbízatása 2014 közepén lejárt (most vették észre). Megjegyzem, hogy vannak fura anomáliák a társaságnál, tavaly egész évben nem volt ib és közgyűlés sem, így a beszámolót sem tudni, mi alapján fogadtuk el. A lényeg, hogy januárban összegyűlt a társaság, melyen a gazdasági felelős elő lett véve, mivel engedély nélkül vásárolt kb 600 ezer forint értékben eszközöket (ennél az egyesületnél 500e ft alatt az IB, a felett a közgyűlés dönthet), amelyeket saját céljaira használta, és egész véletlen ugyanezen ülésen megtartott beszámolójából is kifelejtette. Így nagyjából senki sem tudott ezen eszközökről, talán 1-2 haverja.
A társaságnál februárban meg lettek választva az új tisztségviselők, akik nem tetszettek a régi elnöknek, megakadályozták az átadás átvételt, a korábbi gazdasági vezető elszámoltatását, még egy igazságügyi könyvszakértő kirendelését is a társasághoz. Az új IB egyébként 5 tagú lett, elnöke a régi ellenőrző bizottság tagja, aki nem tudni, milyen módon végezte munkáját, de a legfontosabb, hogy megszüntették az ellenőrző és fegyelmi bizottságot. Sajnos pár IB tagot megfenyegetett, így 3:2 arányban át tudott vinni minden döntést. A lényeg, hogy jelen pillanatban az új elnök által is szignált dokumentum alapján visszahívják a jelenlegi IB-t, egy rendkívüli közgyűlés alkalmával, majd ugyanezen a napon új tisztségviselőket is választanak. Véleményük szerint a jelenlegi IB működésképtelen, nem tudtunk bért fizetni a vadőrnek, járulékokat a nav felé, mert a bankszámla feletti jogosultság megszerzésének feltétele volt az elfogadott cégbírósági bejegyzés, amely még nem zajlott le (igaz, nem is régen lett beadva, majd 3 héttel a tisztségviselők megválasztása után, melyben az új elnök keze van, szándékosan késleltette, melyre emailben is figyelmeztetve lett korábban.) Szóval jelenleg ez a helyzet, nem hagyják működni az új ib-t, megakadályozzák az ellenőrzést, és 1 nap alatt lezavarnának egy új tisztségviselő választást. Szerintetek ezt így lehet?
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4317 Dátum: 2017. Március 15. - 20:08:56 »

Üdv Mindenkinek!

Sajnos egy olyan dolog történt, ami miatt muszáj Hozzátok fordulnom! Történt az, hogy kis egyesületünk tisztségviselő választást írt ki, mivel a korábbi ib megbízatása 2014 közepén lejárt (most vették észre). Megjegyzem, hogy vannak fura anomáliák a társaságnál, tavaly egész évben nem volt ib és közgyűlés sem, így a beszámolót sem tudni, mi alapján fogadtuk el. A lényeg, hogy januárban összegyűlt a társaság, melyen a gazdasági felelős elő lett véve, mivel engedély nélkül vásárolt kb 600 ezer forint értékben eszközöket (ennél az egyesületnél 500e ft alatt az IB, a felett a közgyűlés dönthet), amelyeket saját céljaira használta, és egész véletlen ugyanezen ülésen megtartott beszámolójából is kifelejtette. Így nagyjából senki sem tudott ezen eszközökről, talán 1-2 haverja.
A társaságnál februárban meg lettek választva az új tisztségviselők, akik nem tetszettek a régi elnöknek, megakadályozták az átadás átvételt, a korábbi gazdasági vezető elszámoltatását, még egy igazságügyi könyvszakértő kirendelését is a társasághoz. Az új IB egyébként 5 tagú lett, elnöke a régi ellenőrző bizottság tagja, aki nem tudni, milyen módon végezte munkáját, de a legfontosabb, hogy megszüntették az ellenőrző és fegyelmi bizottságot. Sajnos pár IB tagot megfenyegetett, így 3:2 arányban át tudott vinni minden döntést. A lényeg, hogy jelen pillanatban az új elnök által is szignált dokumentum alapján visszahívják a jelenlegi IB-t, egy rendkívüli közgyűlés alkalmával, majd ugyanezen a napon új tisztségviselőket is választanak. Véleményük szerint a jelenlegi IB működésképtelen, nem tudtunk bért fizetni a vadőrnek, járulékokat a nav felé, mert a bankszámla feletti jogosultság megszerzésének feltétele volt az elfogadott cégbírósági bejegyzés, amely még nem zajlott le (igaz, nem is régen lett beadva, majd 3 héttel a tisztségviselők megválasztása után, melyben az új elnök keze van, szándékosan késleltette, melyre emailben is figyelmeztetve lett korábban.) Szóval jelenleg ez a helyzet, nem hagyják működni az új ib-t, megakadályozzák az ellenőrzést, és 1 nap alatt lezavarnának egy új tisztségviselő választást. Szerintetek ezt így lehet?
NEM!
Naplózva
DarkKnight
Vendég
« Új üzenet #4318 Dátum: 2017. Március 15. - 20:10:47 »

Fentebb rosszul írtam, az új elnök a régi ib ellenőrző bizottság elnökéből lett... és miért nem lehet? Ki tud segíteni? Az itteni ügyvédek sajnos nem értenek ehhez....
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4319 Dátum: 2017. Március 15. - 20:14:49 »

Fentebb rosszul írtam, az új elnök a régi ib ellenőrző bizottság elnökéből lett... és miért nem lehet? Ki tud segíteni? Az itteni ügyvédek sajnos nem értenek ehhez....
Nem számit, hogy kiből, ki lett..........Mi az, hogy az ügyvédek ehez nem értenek, keress olyan ügyvédet aki ért a joghoz!!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: