Oldalak: 1 ... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 579715 alkalommal)
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #4290 Dátum: 2017. Február 13. - 19:32:18 »

Na, nem feltétlenül, de nem akarom megint összezavarni a fejeket mert a végén úgyis én leszek a  OOO

 Emelem
   Ne fogd vissza magad. Hagy tanuljunk Okos
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #4291 Dátum: 2017. Február 14. - 11:00:16 »

El vagyok havazva, nem tudom átbogarászni a fegyvertörvényt.
Ha van érvényes fegyvertartásim, és akarok venni egy puskát, mit kell tenni?
Előbb rendőrség - engedély - aztán fegyverbolt?
Vagy csak simán fegyverbolt, aztán utána rendőrség, beíratás?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #4292 Dátum: 2017. Február 14. - 11:07:28 »

El vagyok havazva, nem tudom átbogarászni a fegyvertörvényt.
Ha van érvényes fegyvertartásim, és akarok venni egy puskát, mit kell tenni?
Előbb rendőrség - engedély - aztán fegyverbolt?
Vagy csak simán fegyverbolt, aztán utána rendőrség, beíratás?

 Emelem
Én most vettem egy új fegyvert, elég a boltban kezdeni, majd ha megvan a puska, akkor beiratni (természetesen a tartásiba kell lenni már egy "hasonló"-nak).
Bár nagyon érdekes volt számomra, hogy a fegyvert nem azonnal kaptam meg, hanem rendelésre, és a rendelésnél a boltost egyáltalán nem érdekelte, hogy van-e tartási engedélyem.....
 Emelem
Tamási Zoltán
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4293 Dátum: 2017. Február 14. - 11:11:46 »


Vagy csak simán fegyverbolt, aztán utána rendőrség, beíratás?

Ez a jó válasz. 8 munkanapod van a beíratásra.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #4294 Dátum: 2017. Február 14. - 11:24:18 »

Köszönöm.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4295 Dátum: 2017. Február 14. - 11:58:42 »

Ez a jó válasz. 8 munkanapod van a beíratásra.

Szerintem 8 napod.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #4296 Dátum: 2017. Február 14. - 13:24:33 »

Szerintem 8 napod.

Igen, csak 8 nap és nem 8 munkanap!!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4297 Dátum: 2017. Február 14. - 13:39:56 »

Igen, csak 8 nap és nem 8 munkanap!!

Igaz!  Igen  Én kevertem össze!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4298 Dátum: 2017. Február 14. - 13:49:24 »

Emelem
Én most vettem egy új fegyvert, elég a boltban kezdeni, majd ha megvan a puska, akkor beiratni (természetesen a tartásiba kell lenni már egy "hasonló"-nak).
Bár nagyon érdekes volt számomra, hogy a fegyvert nem azonnal kaptam meg, hanem rendelésre, és a rendelésnél a boltost egyáltalán nem érdekelte, hogy van-e tartási engedélyem.....
 Emelem
Tamási Zoltán

Miért érdekelné, ha kifizetted?
Akkor kell elkérnie ha el akarod vinni. Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #4299 Dátum: 2017. Február 14. - 14:25:36 »

Igaz!  Igen  Én kevertem össze!
Bajban vagy Te ezekkel a munkanapokkal... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #4300 Dátum: 2017. Február 14. - 14:26:15 »

Miért érdekelné, ha kifizetted?
Akkor kell elkérnie ha el akarod vinni. Wave

 Emelem

Hát ezaz!
Akkor fizettem amikor elhoztam, azaz a megrendelés után 3 hónappal.
 Emelem
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #4301 Dátum: 2017. Február 16. - 07:47:01 »

Ez lehet, hogy így van, és tévedtem, amikor azt feltételeztem, hogy minimum egy érettségi kell a vadászmesterséghez.


Véleményem szerint:

Nem tévedésről van szó, csak a képzettségek megfogalmazásának keveredéséről, mivel a VHR jelenlegi megfogalmazásában hivatásos vadász csak az lehet aki rendelkezik az e törvény végrehajtási rendeletében meghatározott középfokú képesítéssel, ami jelen esetben  technikumi vagy magasabb végzettséget, vagy a vadász vadtenyésztő szakmunkás végzettség mellé szerzett érettségi bizonyítványt jelent.

A vadászmester mint olyat a vadászati törvény és más jogszabály sem ismer.

A vadászati törvény 57.§ 4. bek.  rendelkezik a következő képen:
a) legalább középfokú végzettséggel és 10 éves, e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal, vagy
b) e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati képzettséggel, képesítéssel
rendelkező szakmai irányítót nevez ki, akinek nevét és elérhetőségét a vadászati hatóságnak írásban bejelenti.


Tehát a hivatásos vadász képzettségére valamint az idézett b) pont által előírt képzettség a megegyező, az a) pont viszont rendelkezik csak simán tehát egyszerű középfokú végzettség meglétéről, itt viszont a 10 éves gyakorlat a kérdéses, hogy erről a VHR  hogyan fog rendelkezni.
 
Visszatérve a vadászmester / szakmai irányító kérdésére természetesen az a szerencsés ha ez egy és ugyanazon személy. De lehetséges olyan felállás is, hogy a vadásztársaságnál más összetételű a vezetőség, s egyszerűen nincs vadászmesterei tisztség, vagy a választott vadászmester nem rendelkezik a törvény előírása szerinti végzettséggel vagy gyakorlattal, de ettől jó közösségi irányító és szervező lehet. Ez esetekben kell egy a megfelelő képzettséggel vagy gyakorlattal rendelkező személyt szakmai irányítóként bejelenteni, s az már a társaság belügye, hogy a gyakorlatban hogyan valósítják meg a szakmai irányítást.
  Wave Emelem
 
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #4302 Dátum: 2017. Február 16. - 19:32:24 »

Véleményem szerint:

Nem tévedésről van szó, csak a képzettségek megfogalmazásának keveredéséről, mivel a VHR jelenlegi megfogalmazásában hivatásos vadász csak az lehet aki rendelkezik az e törvény végrehajtási rendeletében meghatározott középfokú képesítéssel, ami jelen esetben  technikumi vagy magasabb végzettséget, vagy a vadász vadtenyésztő szakmunkás végzettség mellé szerzett érettségi bizonyítványt jelent.

A vadászmester mint olyat a vadászati törvény és más jogszabály sem ismer.

A vadászati törvény 57.§ 4. bek.  rendelkezik a következő képen:
a) legalább középfokú végzettséggel és 10 éves, e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal, vagy
b) e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati képzettséggel, képesítéssel
rendelkező szakmai irányítót nevez ki, akinek nevét és elérhetőségét a vadászati hatóságnak írásban bejelenti.


Tehát a hivatásos vadász képzettségére valamint az idézett b) pont által előírt képzettség a megegyező, az a) pont viszont rendelkezik csak simán tehát egyszerű középfokú végzettség meglétéről, itt viszont a 10 éves gyakorlat a kérdéses, hogy erről a VHR  hogyan fog rendelkezni.
 
Visszatérve a vadászmester / szakmai irányító kérdésére természetesen az a szerencsés ha ez egy és ugyanazon személy. De lehetséges olyan felállás is, hogy a vadásztársaságnál más összetételű a vezetőség, s egyszerűen nincs vadászmesterei tisztség, vagy a választott vadászmester nem rendelkezik a törvény előírása szerinti végzettséggel vagy gyakorlattal, de ettől jó közösségi irányító és szervező lehet. Ez esetekben kell egy a megfelelő képzettséggel vagy gyakorlattal rendelkező személyt szakmai irányítóként bejelenteni, s az már a társaság belügye, hogy a gyakorlatban hogyan valósítják meg a szakmai irányítást.
  Wave Emelem
 

Amennyiben van egy jó közösségi irányító és jó szervező akkor abból miért nem  Elnök lesz?A bejelentett szakmai irányítót felelősség is fogja terhelni,nem is kevés,ha valójában csak a nevét adja hozzá akkor probléma estén ki vállalja a felelősséget? Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #4303 Dátum: 2017. Március 09. - 08:44:58 »

Üzenet Androidnak:

PTK 3:75 §

(5) Bármely tag a közgyűlési jegyzőkönyv másolatának vagy a jegyzőkönyv egy részét tartalmazó kivonatának a kiadását kérheti az ügyvezetéstől.


Hogy mennyi idő alatt kell kiadni? Ha az alapszabály mást nem ír, akkor szerintem az általános 30 napos ügyintézési határidőn belül. De írásban kérd,a kérelemátvétel dátumát feltüntetve, vagy tértivevényes levélben.

A "lemondunk aztán vissza a babruha" című színielőadás szerintem nem működik, de - gondolom - pont ezért kéne a jegyzőkönyv, hogy mi szerepel benne. Mert ha nincs benne, akkor a taggyűlésnek kell tökösnek lenni és azt mondani, hogy csináljatok bolondot a keresztanyátokból.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Android76
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #4304 Dátum: 2017. Március 09. - 09:44:26 »

Köszönöm Lajos válaszod!

Igen levélben ezen jogaimra hivatkozva kértem ki jegyzőkönyveket , nekem ami fura benne a múlt évit se akarják kiadni ezért is írtam , il. felkértem Ellenőrző bizottságot ezen ügy kivizsgálásra
tegyék meg a lépéseket ( ezen bizottság tagjai mi oldalunkon vannak ) Hát ja tökösség az elmaradt mivel erre nem készült fel senki hogy hülyének néznek minket , amitől tartok még hogy kreálnak egy 2016.09.24 es jegyzőkönyvet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: