Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580440 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4260 Dátum: 2017. Január 31. - 09:29:09 »

Még egy kérdés, ha megengeditek... Stoel

Vhr. 8. melléklet:
...
II. Középfokú vadgazdálkodási-vadászati szakképesítés igazolására el kell fogadni:
a vadgazdálkodási technikusi szakképesítést,
a vadász-vadtenyésztő szakmunkás-bizonyítvány mellé szerzett érettségi bizonyítványt vagy ilyen szakképesítéshez kapcsolódó érettségi-képesítő bizonyítványt,
vadgazdálkodási technológus felsőfokú szakképzésben szerzett bizonyítványt,
az erdész-technikusi szakképesítést,
az erdészeti szakmunkás-bizonyítvány - az erdőgazdasági gépkezelői és erdészeti faipari kivételével - mellé szerzett érettségi bizonyítványt vagy ilyen szakképesítéshez kapcsolódó érettségi-képesítő bizonyítványt.
III. Alapfokú vadgazdálkodási-vadászati szakképesítés igazolására el kell fogadni:
a vadász-vadtenyésztő szakmunkás-bizonyítványt.

Ez a pirossal kiemelt rész mi a bánatot jelent? Mi az, hogy mellé szerzett? Fejvakarás Ez szimplán csak azt jelenti, hogy akinek érettségije van, és ezután x évvel megszerezte a vadász-vadtenyésztő bizonyítványt, az középfokú szakmai végzettségnek számít, akinek pedig nincs érettségije, de a vadász vadtenyésztő megvan, az alapfokúnak? Vagy kitétel, hogy egyszerre szerezze meg az érettségit és a vadász-vadtenyésztő bizonyítványt? Fejvakarás

Azért agyalok ennyit, mert február 28-al lemond nálunk a vadászmester és össze akarjuk szedni a lehetséges jövőbeni jelölteket... Az nem jó megoldás, hogy legyen egy szakmai irányító, aki a nevét adja, meg legyen egy vadászmester, szerintem...
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4261 Dátum: 2017. Január 31. - 09:32:10 »

Szia Norbi! Emelem

A hozzászólás lemaradt! Mosolyog

Magyarul, van egy vadász - vadtenyésztő szakmunkás vizsgája, és egy középiskolai érettségije!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4262 Dátum: 2017. Január 31. - 09:36:08 »

Szia Norbi! Emelem

A hozzászólás lemaradt! Mosolyog

Magyarul, van egy vadász - vadtenyésztő szakmunkás vizsgája, és egy középiskolai érettségije!
Szia Attila! Köszönöm a választ! Mosolyog

Nem az erőssége a fogalmazás ezeknek a jogalkotóknak... Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4263 Dátum: 2017. Január 31. - 11:46:24 »


Ez a pirossal kiemelt rész mi a bánatot jelent? Mi az, hogy mellé szerzett? Fejvakarás Ez szimplán csak azt jelenti, hogy akinek érettségije van, és ezután x évvel megszerezte a vadász-vadtenyésztő bizonyítványt, az középfokú szakmai végzettségnek számít, akinek pedig nincs érettségije, de a vadász vadtenyésztő megvan, az alapfokúnak? Vagy kitétel, hogy egyszerre szerezze meg az érettségit és a vadász-vadtenyésztő bizonyítványt? Fejvakarás


Mindegy hogy melyiket mikor szerezte, lényeg, hogy most meglegyen mindkettő.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4264 Dátum: 2017. Január 31. - 11:58:36 »

Szia Attila! Köszönöm a választ! Mosolyog

Nem az erőssége a fogalmazás ezeknek a jogalkotóknak... Fejvakarás

Kicsit kacifántos.

Vannak olyan Vadász - vadtenyésztő végzettséget adó iskolák (pl. Csongrád, Hatvan) ahol a szakmunkás képzés mellett középiskolai oktatás is folyik. Tehát egyszerre kaphat szakmunkás bizonyítványt és érettségit. Ha érettségivel megy oda, akkor szakmunkás végzettséget kap, és ez természetesen rövidebb  idejű képzés.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4265 Dátum: 2017. Január 31. - 13:27:38 »

Nem az erőssége a fogalmazás ezeknek a jogalkotóknak...

Azt azért megjegyezném, hogy az elmúlt pár év talán legolvashatóbb, legkönnyebben értelmezhető jogszabálya.
Aki nem hiszi, olvasson bele pl. a földforgalmi törvénybe, vagy bármelyik adótörvénybe magyar-magyar tolmács nélkül. Azokhoz képest a vadászati törvény meg a vhr. könnyed ponyvaregény.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4266 Dátum: 2017. Január 31. - 20:49:40 »

Azt azért megjegyezném, hogy az elmúlt pár év talán legolvashatóbb, legkönnyebben értelmezhető jogszabálya.
Aki nem hiszi, olvasson bele pl. a földforgalmi törvénybe, vagy bármelyik adótörvénybe magyar-magyar tolmács nélkül. Azokhoz képest a vadászati törvény meg a vhr. könnyed ponyvaregény.
Neked lehet, hogy könnyebb, Lajos.  Ördög
De én Széchenyi Zsigmondon és Fekete Istvánon nőttem fel, nem  ART-on meg VHR-en  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4267 Dátum: 2017. Február 01. - 18:06:16 »

Én is hasonló környezetben kezdtem, csak jeleztem, hogy minden relatív. Még a jogi csűrcsavar is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4268 Dátum: 2017. Február 02. - 08:16:36 »

Én is hasonló környezetben kezdtem, csak jeleztem, hogy minden relatív. Még a jogi csűrcsavar is.
Tiszta sor!  Mosolyog
Köszönöm a segítséget! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
kimera
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #4269 Dátum: 2017. Február 02. - 10:24:00 »

Üdv a Vadásznak!

Azt halottam hogy már a kamaráknál van a VHR.tervezete " társadalmi egyeztetésen " !

Esetleg vki nem tenné közkincsé a fórumon ! Mert itt lehetne " egyeztetni " !

Tisztelet a Vadnak!
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #4270 Dátum: 2017. Február 02. - 11:25:47 »

A középfokú végzettségről:

2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről

9. §   (6) A középiskola és a készségfejlesztő iskola befejező évfolyamának sikeres elvégzéséről kiállított bizonyítvány középfokú végzettséget tanúsít. Középfokú végzettségnek minősül továbbá, ha a tanuló a szakközépiskola, illetve a szakiskola szakképzési évfolyamait elvégezte és sikeres komplex szakmai vizsgát tett.

Megállapította: 2016. évi LXXX. törvény 20. §. Hatályos: 2016. IX. 1-től.
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4271 Dátum: 2017. Február 02. - 13:45:39 »

Üdv a Vadásznak!

Azt halottam hogy már a kamaráknál van a VHR.tervezete " társadalmi egyeztetésen " !

Esetleg vki nem tenné közkincsé a fórumon ! Mert itt lehetne " egyeztetni " !

Tisztelet a Vadnak!

Szerintem az marad is a kamaráknál véleményezésen, mert ha kíváncsiak lennének a véleményünkre, már fent lenne a netten. De én nem emlékszem, hogy egy vhr valaha is előzetes megvitatásra került volna.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #4272 Dátum: 2017. Február 03. - 13:57:44 »

Üdv
Hozzáértők segítségét kérném. Külföldön szeretnék vadászni saját fegyverekkel, milyen engedélyeket kell beszereznem? Tudom " kereső" , de már több címszóval is eredménytelenül próbálkoztam.Segítségeket előre is köszönöm: Tamás
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4273 Dátum: 2017. Február 03. - 14:14:17 »

Üdv
Hozzáértők segítségét kérném. Külföldön szeretnék vadászni saját fegyverekkel, milyen engedélyeket kell beszereznem? Tudom " kereső" , de már több címszóval is eredménytelenül próbálkoztam.Segítségeket előre is köszönöm: Tamás

A magyar királyi csendőrségtől kell uniós fegyverútlevél vagy ha unión kívül akarsz akkor más fegyverkiviteli engedély, azt majd ők megmondják, ezen kívül pedig a célországban kellenek a megfelelő engedélyek a vadászathoz, országonként változó és általában a helyszínen intézhető...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #4274 Dátum: 2017. Február 03. - 19:08:24 »

A magyar királyi csendőrségtől kell uniós fegyverútlevél vagy ha unión kívül akarsz akkor más fegyverkiviteli engedély, azt majd ők megmondják, ezen kívül pedig a célországban kellenek a megfelelő engedélyek a vadászathoz, országonként változó és általában a helyszínen intézhető...

 Emelem
Köszönöm a segítséget. A fegyverútlevél volt a "keresőben" a tuti. Utána olvasva most már csak az nem tiszta, hogy EU fegyvertartási is kell vagy csak EU fegyverútlevél?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: