Oldalak: 1 ... 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580363 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4245 Dátum: 2017. Január 29. - 19:55:13 »

Egyikről sem mond semmit, ez az a jogszabályhely, amire még várunk.

A középfokú végzettség egyébként szerintem az érettségi, a szakmai gyakorlatnak elfogadható ténykedést meg majd felsorolja az ART soron következő módosítása.

Köszönöm a választ Lajos! Emelem Lehet én vagyok tudatlan, de mi az az ART? Stoel Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #4246 Dátum: 2017. Január 29. - 21:06:55 »

Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy pontosan milyen feltételekhez köti a jogszabály azt, hogy valaki vadászmester ("szakmai irányító") lehessen? Félreértés ne essen, ismerem a jogszabály idevágó rendelkezéseit, csak konkrétan értelmezni nem tudom azokat.
Az idevágó jogszabály:

Vtv. 57.§ (4) A vadászatra jogosult a fenntartható vadgazdálkodás biztosítása érdekében érvényes vadászjeggyel és
a) legalább középfokú végzettséggel és 10 éves, e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal, vagy
b) e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati képzettséggel, képesítéssel rendelkező szakmai irányítót nevez ki, akinek nevét és elérhetőségét a vadászati hatóságnak írásban bejelenti.

Konkrétan az a) pont értelmezésével akadtak gondjaink, vagyis hogy itt milyen jellegű középfokú végzettségre gondol (szakirányú vagy nem, mert ez nincs konkretizálva mint a b) pontban), illetve hogy mit mond a Vhr. erről a 10 éves gyakorlatról, hogy mi számít annak, mert a Vhr.-ben a Vtv. 57.§ -ára vonatkozó rendelkezéseiben nincsen erről szó.


Mivel az a) és b) pont utal a vhr-re, ezért
8. számú melléklet a 79/2004. (V. 4.) FVM rendelethez174
VADGAZDÁLKODÁSI-VADÁSZATI KÉPZETTSÉGEK, KÉPESÍTÉSEK JEGYZÉKE
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 29. - 21:47:53 írta Németh Lajos » Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #4247 Dátum: 2017. Január 29. - 21:07:59 »

Akkor inkább így:


Mivel az a) és b) pont utal a vhr-re, ezért
8. számú melléklet a 79/2004. (V. 4.) FVM rendelethez174
VADGAZDÁLKODÁSI-VADÁSZATI KÉPZETTSÉGEK, KÉPESÍTÉSEK JEGYZÉKE
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4248 Dátum: 2017. Január 29. - 21:44:53 »

Bocs, nem ART, hanem VHR.
Azt ART az az adózás rendjéről szóló törvény. Szakmai ártalom.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4249 Dátum: 2017. Január 29. - 22:17:47 »

Bocs, nem ART, hanem VHR.
Azt ART az az adózás rendjéről szóló törvény. Szakmai ártalom.  Ördög
Így már érthető, hogy miért nem voltam tisztában vele, hogy mi az... Ördög
Lassacskán csak megszülik azt a módosítást... Szerintem sokan várják. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #4250 Dátum: 2017. Január 30. - 08:25:24 »

A középfokú képesítés értelmezéséhez az alábbi jogszabály ad segítséget: https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1200150.kor
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4251 Dátum: 2017. Január 30. - 09:53:58 »

Próbáljunk meg tiszta vizet önteni a pohárba, mert teljesen elveszünk a fogalmak között.

A kiinduló kérdés az volt, hogy ki lehet a következő ciklusban vadászmester.

A VHR szerint lehet az, aki legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati képzettséggel rendelkezik.
Tehát erdésztechnikus, vadgazdálkodási technikus, erdőmérnök, vadgazda mérnök, vagyis azok, akik a VHR mellékletében fel vannak sorolva mint szakirányú képesítéssel rendelkezők.
Nekik nem kell szakmai gyakorlat.

Lehet továbbá az, aki legalább középfokú végzettséggel és 10 éves vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal rendelkezik.

A végzettségek általános értelmezése a következő:
Általános iskolai végzettség: aki elvégezte mind a 8 osztályt.
Középfokú végzettség: aki valamelyik gimnáziumban,vagy szakmát adó középiskolában érettségit szerzett.
A szakmunkás képzők (ha nincs érettségi), akkor csak szakmai végzettséget adnak, ez nem középfokú végzettség. Ahogy semmiféle OKJ-s, meg hasonló képzések sem.
Felsőfokú végzettség: a főiskolán, egyetemen szerzett diploma.

Tehát a középfokú végzettséget valószínűleg a fentiek szerint kell értelmezni, mert külön értelmezést a jogszabály nem fogalmaz meg.

A 10 éves gyakorlatra eddig - tudtommal - nem hoztak semmilyen szabályozást (milyen körülmények között kellett letölteni, ki, mi igazolja, stb.) ebben várunk egy VRH módosítást.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4252 Dátum: 2017. Január 30. - 11:24:20 »

A VHR szerint lehet az, aki legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati képzettséggel rendelkezik.
Tehát erdésztechnikus, vadgazdálkodási technikus, erdőmérnök, vadgazda mérnök, vagyis azok, akik a VHR mellékletében fel vannak sorolva mint szakirányú képesítéssel rendelkezők.
Nekik nem kell szakmai gyakorlat.
Viszont nekik sem árt, ha van 5 év gyakorlatuk, mivel:
Vhr. 29. § (1) Az éves vadgazdálkodási tervet legalább középfokú vadgazdálkodási képesítéssel, valamint ötéves szakmai gyakorlattal rendelkező személy készíthet.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Mar98
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #4253 Dátum: 2017. Január 30. - 16:07:39 »

Kérdezném a tapasztalt versenyzőket.
Elhúzódó terület kijelölés után januárban megvolt a földtul gyűlés, összterület több mint 50%-a képviselve (állami területek is)
szavazás egyhangú, előhaszonbérlet nem lett kizárva, régi jogosult megszavazva, elvileg minden rendben.
Az ellenérdekű fél februárra szintén vélhetően szabályosan 20%-kal összehívta a ftk gyűlést. Kérdés: születhet-e itt ellentétes döntés, tehát más jogosult helyzetbe hozása mondjuk magasabb bérleti díj vagy más ok miatt?
Érvényes-e egyáltalán a második gyűlés,  mindenképp el kell menni azoknak is akik az elsőn szavaztak, ha az első gyűlés döntéseit fenn kívánják tartani?
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #4254 Dátum: 2017. Január 30. - 16:29:45 »

Vadászmesterre nem vonatkozik ez a feltétel.

Ugyanis a törvény így szól:
"Vtv. 57.§ (4) A vadászatra jogosult a fenntartható vadgazdálkodás biztosítása érdekében érvényes vadászjeggyel és
a) legalább középfokú végzettséggel és 10 éves, e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal, vagy
b) e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati képzettséggel, képesítéssel rendelkező szakmai irányítót nevez ki, akinek nevét és elérhetőségét a vadászati hatóságnak írásban bejelenti."

Szakmai irányító bárki lehet, aki megfelel a feltételeknek. Szerintem még csak nem is kell hogy az adott Társaság tagja legyen.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4255 Dátum: 2017. Január 30. - 19:09:01 »

Soma, de nem az az ésszerű, ha a szakmai irányító maga a vadászmester?
Minek kéne még egy - pláne külsős - igazlátó?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4256 Dátum: 2017. Január 30. - 19:20:19 »

Kérdezném a tapasztalt versenyzőket.
Elhúzódó terület kijelölés után januárban megvolt a földtul gyűlés, összterület több mint 50%-a képviselve (állami területek is)
szavazás egyhangú, előhaszonbérlet nem lett kizárva, régi jogosult megszavazva, elvileg minden rendben.
Az ellenérdekű fél februárra szintén vélhetően szabályosan 20%-kal összehívta a ftk gyűlést. Kérdés: születhet-e itt ellentétes döntés, tehát más jogosult helyzetbe hozása mondjuk magasabb bérleti díj vagy más ok miatt?
Érvényes-e egyáltalán a második gyűlés,  mindenképp el kell menni azoknak is akik az elsőn szavaztak, ha az első gyűlés döntéseit fenn kívánják tartani?


Ha az első gyűlésen minden szabályos volt, az lesz az érvényes.
Ha valami törvényességi kifogás kerül elő, akkor lehetséges, hogy a februári lesz az első érvényes földtulajdonosi gyűlés.

Utánanéznék, hogy a hatóság (ahová azóta vélhetően beadtátok a dokumentációt) jóváhagyja-e a gyűlésetek döntéseit.
Ha valami gondot lát, akkor el kell menni a februári gyűlésre, és újra - többségi szavazat birtokában - meghozni ugyanazokat a határozatokat, mint az általatok összehívotton. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4257 Dátum: 2017. Január 30. - 20:11:14 »


Minek kéne még egy - pláne külsős - igazlátó?
Most jövök az IB-ről (haját kitépő emot ikon), igen kellene egy igazlátó. Rííí
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #4258 Dátum: 2017. Január 30. - 20:45:31 »

Soma, de nem az az ésszerű, ha a szakmai irányító maga a vadászmester?
Minek kéne még egy - pláne külsős - igazlátó?

Ésszerűnek az lenne ésszerű, de ha nincs olyan a Társaságban aki megfelelne a feltételeknek, akkor a törvény szerint nem kell leváltani.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4259 Dátum: 2017. Január 31. - 08:49:39 »

Még egy kérdés, ha megengeditek... Stoel

Vhr. 8. melléklet:
...
II. Középfokú vadgazdálkodási-vadászati szakképesítés igazolására el kell fogadni:
a vadgazdálkodási technikusi szakképesítést,
a vadász-vadtenyésztő szakmunkás-bizonyítvány mellé szerzett érettségi bizonyítványt vagy ilyen szakképesítéshez kapcsolódó érettségi-képesítő bizonyítványt,
vadgazdálkodási technológus felsőfokú szakképzésben szerzett bizonyítványt,
az erdész-technikusi szakképesítést,
az erdészeti szakmunkás-bizonyítvány - az erdőgazdasági gépkezelői és erdészeti faipari kivételével - mellé szerzett érettségi bizonyítványt vagy ilyen szakképesítéshez kapcsolódó érettségi-képesítő bizonyítványt.
III. Alapfokú vadgazdálkodási-vadászati szakképesítés igazolására el kell fogadni:
a vadász-vadtenyésztő szakmunkás-bizonyítványt.

Ez a pirossal kiemelt rész mi a bánatot jelent? Mi az, hogy mellé szerzett? Fejvakarás Ez szimplán csak azt jelenti, hogy akinek érettségije van, és ezután x évvel megszerezte a vadász-vadtenyésztő bizonyítványt, az középfokú szakmai végzettségnek számít, akinek pedig nincs érettségije, de a vadász vadtenyésztő megvan, az alapfokúnak? Vagy kitétel, hogy egyszerre szerezze meg az érettségit és a vadász-vadtenyésztő bizonyítványt? Fejvakarás

Azért agyalok ennyit, mert február 28-al lemond nálunk a vadászmester és össze akarjuk szedni a lehetséges jövőbeni jelölteket... Az nem jó megoldás, hogy legyen egy szakmai irányító, aki a nevét adja, meg legyen egy vadászmester, szerintem...
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: