Oldalak: 1 ... 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 [283] 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580255 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4230 Dátum: 2017. Január 06. - 20:46:42 »

Na erre nincs Vhr - ha jól sejtem...

Én is úgy tudom, hogy erről még nem rendelkezik a jogszabály.
Március 1-ig majd csak kitalálják.
Megjegyzem, szerintem még tájegységi vadgazdálkodási terv sincs.
Addig meg üzemterv sem készíthető.
Van itt még tennivaló jócskán annak is, aki nem nyújtotta a rétestésztát és csont nélküli a területkialakítás. Hát akkor ott, ahol még január végére hívták össze a tulajdonosi gyűlést, vagy fellebbezés, ill. per alatt áll a mutatvány.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #4231 Dátum: 2017. Január 06. - 20:52:12 »

Mi számít "vadgazdálkodási, vadászati" gyakorlatnak?  Fejvakarás

 Emelem
Ez egy jó kérdés! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4232 Dátum: 2017. Január 06. - 20:59:57 »

Emelem
Ez egy jó kérdés! Igen
 Emelem
Szerintem simán majd az lesz az értelmezés, hogy legalább 10 éve lát el vadászmesteri vagy elnöki feladatot...  Vállat von Fejvakarás Középfokú végzettség jelen esetben egy középiskola és legalább 10 év az előbb említett pozíciók valamelyikében szerintem már elég... (szerintem)  Fejvakarás Vállat von Emelem  Monnyuk vhrt nem én írom és még jogász sem vagyok...  Stoel Ördög

Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4233 Dátum: 2017. Január 06. - 21:05:11 »

Megjegyzem, szerintem még tájegységi vadgazdálkodási terv sincs.

Állítólag van.
Legalábbis a januári Nimródban ezt írták...

De egyelőre olyan, mint a Columbo felesége.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #4234 Dátum: 2017. Január 06. - 23:07:13 »

Ha lesz tájegységi terv, akkor azt követően 6 hónap áll rendelkezésre a 20 éves üzemterv benyújtására
addig átmeneti üzemtervet kell készíteni az éves vadgazdálkodási terv mintájára.... (ez sem lesz egyszerű)

szakmai irányító a társaság tagja, vagy külsős személy is lehet

biztosra akkor megyünk, ha a hivatásos vadász nem IB tag és nem FB tag
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4235 Dátum: 2017. Január 10. - 10:01:46 »

Jól mondja Pipacs.

„30/A. § Ha az adott tájegység vonatkozásában nincs kiadott tájegységi vadgazdálkodási terv, a vadászatra jogosult a  tájegységi vadgazdálkodási terv alapján elkészített vadgazdálkodási üzemterv hatályának kezdetéig terjedő időszakra vonatkozóan a  vadászterület vadállománya létszámának figyelembevételével átmeneti vadgazdálkodási tervet nyújt be, amelyet a  vadászati hatóság akkor hagy jóvá, ha az  a  vad és élőhelyének védelmét biztosítja. Az  átmeneti vadgazdálkodási tervre egyebekben az  éves vadgazdálkodási tervre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.”

Én speciel semmit nem találtam a tájegységi vadgazdálkodási tervről sem a megyei kormányhivatal honlapján, sem általában a neten.
Szinte biztos, hogy az esetek elsöprő többségében ilyen átmeneti terv lesz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4236 Dátum: 2017. Január 15. - 22:09:41 »

Sziasztok!

Ígértem, hogy majd folytatom a #4163 hsz-ban elkezdett történetet. Nos, nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki megmaradunk: 3-án megvolt a gyűlés, 60+%ról volt szabályos aláírásunk. Hamar végeztünk, és mentünk az "ellen-gyűlésre", amin rajtunk kívül senki(!) nem jelent meg. A helyszíni személyzettől annyit tudtunk meg, hogy nekik reggel szóltak, nem lesz megtartva mert mégsincs meg az egyötöd sem...
Nem mondom hogy kekeckedésre nem számítok a jövőben az "urak" részéről de az már egy másik helyzet.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #4237 Dátum: 2017. Január 15. - 22:27:41 »

Sziasztok!

Ígértem, hogy majd folytatom a #4163 hsz-ban elkezdett történetet. Nos, nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki megmaradunk: 3-án megvolt a gyűlés, 60+%ról volt szabályos aláírásunk. Hamar végeztünk, és mentünk az "ellen-gyűlésre", amin rajtunk kívül senki(!) nem jelent meg. A helyszíni személyzettől annyit tudtunk meg, hogy nekik reggel szóltak, nem lesz megtartva mert mégsincs meg az egyötöd sem...
Nem mondom hogy kekeckedésre nem számítok a jövőben az "urak" részéről de az már egy másik helyzet.

Üdv,
B.  Emelem


Garatulalok!
En mondjuk mindig veletek voltam Mosolyog
Mar az ugy elejen is azon studiroztam hogy az ilyeneket jol meg kellene buntetni.
Bar-mi cimen is - szerintem bar ki tudna bizonyitani hogy akar anyagi kara volt az ugybol kifojolag.    Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4238 Dátum: 2017. Január 15. - 22:35:51 »

Ha relatíve nyugodtan tudok vadászni a következő 20 évben az otthonomban akkor nekem megérte  Vigyorog
Közben meg még sok víz lefolyik a Dunán...
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4239 Dátum: 2017. Január 16. - 08:22:11 »

Sziasztok!

Ígértem, hogy majd folytatom a #4163 hsz-ban elkezdett történetet. Nos, nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki megmaradunk: 3-án megvolt a gyűlés, 60+%ról volt szabályos aláírásunk. Hamar végeztünk, és mentünk az "ellen-gyűlésre", amin rajtunk kívül senki(!) nem jelent meg. A helyszíni személyzettől annyit tudtunk meg, hogy nekik reggel szóltak, nem lesz megtartva mert mégsincs meg az egyötöd sem...
Nem mondom hogy kekeckedésre nem számítok a jövőben az "urak" részéről de az már egy másik helyzet.

Üdv,
B.  Emelem

Jól van!
Ezek szerint mégsem volt náluk a royalflöss', tehát én - látatlanban és ismeretlenül - túlbecsültem az ellenfelet. Mondjuk ez a kisebbik hiba, az alábecsülésből szoktak származni a nagy meglepetések.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4240 Dátum: 2017. Január 18. - 14:58:26 »

Ha relatíve nyugodtan tudok vadászni a következő 20 évben az otthonomban akkor nekem megérte  Vigyorog
Közben meg még sok víz lefolyik a Dunán...
 Emelem

Ez most olan happppyend ami ritkán szokott összejönni, bár közelemben is volt hasonló...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4241 Dátum: 2017. Január 29. - 14:22:41 »

Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy pontosan milyen feltételekhez köti a jogszabály azt, hogy valaki vadászmester ("szakmai irányító") lehessen? Félreértés ne essen, ismerem a jogszabály idevágó rendelkezéseit, csak konkrétan értelmezni nem tudom azokat.
Az idevágó jogszabály:

Vtv. 57.§ (4) A vadászatra jogosult a fenntartható vadgazdálkodás biztosítása érdekében érvényes vadászjeggyel és
a) legalább középfokú végzettséggel és 10 éves, e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadgazdálkodási-vadászati gyakorlattal, vagy
b) e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati képzettséggel, képesítéssel rendelkező szakmai irányítót nevez ki, akinek nevét és elérhetőségét a vadászati hatóságnak írásban bejelenti.

Konkrétan az a) pont értelmezésével akadtak gondjaink, vagyis hogy itt milyen jellegű középfokú végzettségre gondol (szakirányú vagy nem, mert ez nincs konkretizálva mint a b) pontban), illetve hogy mit mond a Vhr. erről a 10 éves gyakorlatról, hogy mi számít annak, mert a Vhr.-ben a Vtv. 57.§ -ára vonatkozó rendelkezéseiben nincsen erről szó.

A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv. pnorbi Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4242 Dátum: 2017. Január 29. - 15:42:35 »

Egyikről sem mond semmit, ez az a jogszabályhely, amire még várunk.

A középfokú végzettség egyébként szerintem az érettségi, a szakmai gyakorlatnak elfogadható ténykedést meg majd felsorolja az ART soron következő módosítása.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4243 Dátum: 2017. Január 29. - 17:31:18 »

Egyikről sem mond semmit, ez az a jogszabályhely, amire még várunk.

A középfokú végzettség egyébként szerintem az érettségi, a szakmai gyakorlatnak elfogadható ténykedést meg majd felsorolja az ART soron következő módosítása.



A középfokú végzettség az erdésztechnikus,vagy vadgazdálkodási technikus. Az érettségi az nem szakmai végzettségi szint.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #4244 Dátum: 2017. Január 29. - 17:36:39 »

A középfokú végzettség az erdésztechnikus,vagy vadgazdálkodási technikus. Az érettségi az nem szakmai végzettségi szint.
Nem erről van szó, olvasd el a jogszabályt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 [283] 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: