Oldalak: 1 ... 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 579783 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4170 Dátum: 2016. December 12. - 07:53:47 »

Gyakorlatilag még nem alakult (újra), csak arról van szó hogy ftk gyűlést összehívhat bárki akinél az adott terület egyötöde megvan. Itt mindkét csapatnak megvan legalább ennyi és egymástól "függetlenül" összehívta mindenki a maga ftk gyűlését...

A hogy jutottunk el idáig kérdéshez így utólag visszanézve: töketlenkedés, "majd úgyis minden rendben lesz" hozzáállás és sorolhatnám  Rííí

Üdv,
B.  Emelem

A figyelmes olvasás tényleg csodára képes!  Vigyorog
A félreértésem abból adódott, hogy figyelmetlen voltam, és úgy értettem, hogy mind a két földtulajdonosi gyűlést a vadászmester hívta össze. Egyet a régi képviselői jogán, egyet meg az újként.  Hát, nagyon fel kell készülnötök!  Azért az sem semmi, hogy az ügyvéd elvállalja, az ügyet, de csak januárban ér rá! Nem kellene egy új ügyvédet keresni?  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4171 Dátum: 2016. December 12. - 09:19:28 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, majd tudósítok. Nagyon készülünk mert ezt már tényleg nem lehet elbalfszkodni... Ügyvéd: tudtommal két lehetséges dátum merült fel a részünkről, de végül a későbbi lett. Közben foglalkozik a dologgal, pl meghatalmazásokat átnézi, ellenőrzi hogy ne lehessen semmibe belekötni.

Üdv,
B. Emelem
Naplózva
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #4172 Dátum: 2016. December 12. - 09:46:01 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, majd tudósítok. Nagyon készülünk mert ezt már tényleg nem lehet elbalfszkodni... Ügyvéd: tudtommal két lehetséges dátum merült fel a részünkről, de végül a későbbi lett. Közben foglalkozik a dologgal, pl meghatalmazásokat átnézi, ellenőrzi hogy ne lehessen semmibe belekötni.

Üdv,
B. Emelem

Szia!

Lehet, hogy én tudom rosszul, de lehetséges egy hatóság által jóváhagyott jogerős vadászterületet elfelezni? A terület határait 2/3-os többséggel lehetett csak tudtommal módosítani, május 15.-ig. A jogerős területen nem csak az előhaszonbérlet zárható ki 51%-al?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #4173 Dátum: 2016. December 12. - 10:25:19 »

Szia!

Lehet, hogy én tudom rosszul, de lehetséges egy hatóság által jóváhagyott jogerős vadászterületet elfelezni? A terület határait 2/3-os többséggel lehetett csak tudtommal módosítani, május 15.-ig. A jogerős területen nem csak az előhaszonbérlet zárható ki 51%-al?


Sok mindent lehet tenni most is, a jövőben is, ami a törvénysorok között van elbújtatva. Olvasd csak el pl. a 20. §-t.
Bernie által leírtakból egyébként én azt valószínűsítem, hogy volt vadászmester úr pillanatnyilag arra játszik, hogy érvénytelen lesz a nélküle összehívott földtulajdonosi gyűlés, a másfél órával későbbi pedig, amit ő hívott össze, érvényes. Gyanítom, hogy nem alaptalan az optimizmusa, mert különben korábbi időpontra hívta volna össze.
Ha nincs is meg az 51 %-a az előhaszonbérlet kizárásához, akkor is tud olyan haszonbérleti feltételeket szabatni a gyűléssel, hogy a régi VT vagy ringbe se száll, vagy 2 év alatt fejre áll.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #4174 Dátum: 2016. December 12. - 11:05:46 »

Sok mindent lehet tenni most is, a jövőben is, ami a törvénysorok között van elbújtatva. Olvasd csak el pl. a 20. §-t.
Bernie által leírtakból egyébként én azt valószínűsítem, hogy volt vadászmester úr pillanatnyilag arra játszik, hogy érvénytelen lesz a nélküle összehívott földtulajdonosi gyűlés, a másfél órával későbbi pedig, amit ő hívott össze, érvényes. Gyanítom, hogy nem alaptalan az optimizmusa, mert különben korábbi időpontra hívta volna össze.
Ha nincs is meg az 51 %-a az előhaszonbérlet kizárásához, akkor is tud olyan haszonbérleti feltételeket szabatni a gyűléssel, hogy a régi VT vagy ringbe se száll, vagy 2 év alatt fejre áll.


Szia Lajos!

Köszönöm szépen, hogy felnyitottad a szemem.

Üdv.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #4175 Dátum: 2016. December 12. - 13:49:19 »

Szia Lajos!

Köszönöm szépen, hogy felnyitottad a szemem.

Üdv.

Szívesen.
Talán senki számára nem haszontalan annak tudata, hogy - ellentétben a sajtóban megjelent " most aztán stabil 20 év következik " lózunggal - egyáltalán nincs bebetonozva a terület és a társaság 2 évtizedre, a tulajdonosi közösségek törvényesen adhatják-vehetik a területrészeket, mint a választós malacot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #4176 Dátum: 2016. December 12. - 14:40:31 »

Szívesen.
Talán senki számára nem haszontalan annak tudata, hogy - ellentétben a sajtóban megjelent " most aztán stabil 20 év következik " lózunggal - egyáltalán nincs bebetonozva a terület és a társaság 2 évtizedre, a tulajdonosi közösségek törvényesen adhatják-vehetik a területrészeket, mint a választós malacot.

Akár a cikluson belül is? Hiába van érvényes haszonbérleti szerződés 20évre?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #4177 Dátum: 2016. December 12. - 15:05:49 »

Szerintem az a bizonyos § erről szól.
Mire kötődik a haszonbérlet? Egy bizonyos kódszámú vadászterületre, X Ft/ha bérleti díjért. Ha annak a területe változik, akkor a változottat haszonbérli, területváltozás függvényében többért, vagy kevesebbért.
Korrigálják az üzemtervet, aztán kész.
A vadászati hatóságnak igazából beleszólása sincs, ha mindkét terület a módosítást követően is megfelel a törvényben előírtaknak, mérlegelés nélkül jóvá kell hagynia.
Ez eddig is így volt egyébként (más kérdés, hogy nem volt igazán gyakorlat az adok-veszek), aztán hogy figyelmetlenségből maradt benne a törvényben, vagy direkt, ezt nem tudom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #4178 Dátum: 2016. December 12. - 21:57:26 »

Szia!

Lehet, hogy én tudom rosszul, de lehetséges egy hatóság által jóváhagyott jogerős vadászterületet elfelezni? A terület határait 2/3-os többséggel lehetett csak tudtommal módosítani, május 15.-ig. A jogerős területen nem csak az előhaszonbérlet zárható ki 51%-al?


A vadászterületet bármikor meg lehet osztani, figyelemmel a minimális terület nagyságra és a szerkesztési szabályokra. Ehhez csak egyszerű többség kell. Ha minden OK, a hatóság bejegyzi mint a szél mindkét területet. Innen jön a móka. Már kell a minősített 51% az előhaszonbérlet kizárására. Ha mind a kettőn megvan az 51%, akkor mehet a levesbe a korábbi haszonbérlő (pont).
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #4179 Dátum: 2016. December 13. - 08:33:01 »

A vadászterületet bármikor meg lehet osztani, figyelemmel a minimális terület nagyságra és a szerkesztési szabályokra. Ehhez csak egyszerű többség kell. Ha minden OK, a hatóság bejegyzi mint a szél mindkét területet. Innen jön a móka. Már kell a minősített 51% az előhaszonbérlet kizárására. Ha mind a kettőn megvan az 51%, akkor mehet a levesbe a korábbi haszonbérlő (pont).

Annyit még ehhez, hogy szétosztásnál valamelyik területrész mindenképpen bukta, mert az is benne van a törvényben, hogy egy haszonbérlő csak egy vadászterületet bérelhet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4180 Dátum: 2016. December 13. - 09:33:32 »

Annyit még ehhez, hogy szétosztásnál valamelyik területrész mindenképpen bukta, mert az is benne van a törvényben, hogy egy haszonbérlő csak egy vadászterületet bérelhet.
Így van, ezért valakinek új vt-t kell bejegyeztetni, a régiből, ha van kiválás na az sem egyszerű. Kell e új földtulaj közösség, esetleg elég két elnök?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #4181 Dátum: 2016. December 13. - 11:16:50 »

Így van, ezért valakinek új vt-t kell bejegyeztetni, a régiből, ha van kiválás na az sem egyszerű. Kell e új földtulaj közösség, esetleg elég két elnök?

Nem egészen értem a kérdést.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4182 Dátum: 2016. December 13. - 12:04:33 »

Nem egészen értem a kérdést.
Ha egy terület két felé válik, azért mert a többség megszavazza, kell e két tulajdonosi közösség vagy a régi működhet, tovább két helyre bérbe adóként?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #4183 Dátum: 2016. December 13. - 13:57:11 »

Két, egymástól teljesen független tulajdonosi közösség lesz.
Saját adószámmal, bankszámlával.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4184 Dátum: 2016. December 13. - 20:04:31 »

Két, egymástól teljesen független tulajdonosi közösség lesz.
Saját adószámmal, bankszámlával.

Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: