Oldalak: 1 ... 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580451 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4155 Dátum: 2016. November 24. - 07:38:39 »

Na ez egy jó pont. Arra nem is gondoltam hogy a 8 napos időbe lehet ezt kiorvosolni. Jóó!
Köszi!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4156 Dátum: 2016. December 01. - 21:00:42 »

http://vadaszlap.hu/2016/11/30/valtozasok-a-fegyvertorvenyben/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4157 Dátum: 2016. December 04. - 08:20:52 »

Már azt hittem, hogy valamit szigorítanak! OOO
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4158 Dátum: 2016. December 04. - 14:51:52 »

Már azt hittem, hogy valamit szigorítanak! OOO

Erről a klasszikus vicc jut eszembe :

Szibériában Szergej a város szélén magából kikelve felkiabál a harmadik emeleti ablakba nézelődő barátjának :
" Rohadt kommunisták már megint nem lehet kapni vodkát a boltba." A barát csitítgatja.
" Fogd be a pofád mert elvisznek "  Szergej nyugodtan beletörődve :
" Innét ?  Vállat von  Hova ?  Vállat von
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4159 Dátum: 2016. December 04. - 18:05:10 »

Erről a klasszikus vicc jut eszembe :

Szibériában Szergej a város szélén magából kikelve felkiabál a harmadik emeleti ablakba nézelődő barátjának :
" Rohadt kommunisták már megint nem lehet kapni vodkát a boltba." A barát csitítgatja.
" Fogd be a pofád mert elvisznek "  Szergej nyugodtan beletörődve :
" Innét ?  Vállat von  Hova ?  Vállat von
Röhög Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4160 Dátum: 2016. December 05. - 18:09:25 »

http://omvk.hu/hirek/titkari-ertekezlet-az-eddigi-es-jovobeli-valtozasokrol-%282016--november-28-%29.html


"Több titkár kérdésekkel élt a fővadászok feladataival, azok végrehajtásával kapcsolatban, ám ezen részletszabályozást szintén a vhr. tartalmazza majd. "

Azért ez nem semmi! Novemberben meghirdették az állásokat, decemberben döntenek a pályázatokról (arról ami már rég el van döntve!!!) de, hogy mi lesz a feladatuk azt csak később határozzák meg! Komolyan kérdezem: Ebben az országban mindenki hülyének néz mindenkit?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4161 Dátum: 2016. December 05. - 19:07:41 »

http://omvk.hu/hirek/titkari-ertekezlet-az-eddigi-es-jovobeli-valtozasokrol-%282016--november-28-%29.html


"Több titkár kérdésekkel élt a fővadászok feladataival, azok végrehajtásával kapcsolatban, ám ezen részletszabályozást szintén a vhr. tartalmazza majd. "

Azért ez nem semmi! Novemberben meghirdették az állásokat, decemberben döntenek a pályázatokról (arról ami már rég el van döntve!!!) de, hogy mi lesz a feladatuk azt csak később határozzák meg! Komolyan kérdezem: Ebben az országban mindenki hülyének néz mindenkit?
Szerintem tudod a választ!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4162 Dátum: 2016. December 05. - 19:08:25 »

http://omvk.hu/hirek/titkari-ertekezlet-az-eddigi-es-jovobeli-valtozasokrol-%282016--november-28-%29.html


"Több titkár kérdésekkel élt a fővadászok feladataival, azok végrehajtásával kapcsolatban, ám ezen részletszabályozást szintén a vhr. tartalmazza majd. "

Azért ez nem semmi! Novemberben meghirdették az állásokat, decemberben döntenek a pályázatokról (arról ami már rég el van döntve!!!) de, hogy mi lesz a feladatuk azt csak később határozzák meg! Komolyan kérdezem: Ebben az országban mindenki hülyének néz mindenkit?
Én nem. De engem igen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4163 Dátum: 2016. December 10. - 14:57:25 »

Sziasztok!

Elmondanék egy mesét, majd pedig kíváncsi lennék a nálam okosabbak véleményére, mi is lesz majd a mese vége.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy vadásztársaság. Két kis falu határában vadászgattak 20-25-en, volt köztük egyik és volt a másik faluból való, meg voltak páran "jöttmentek" is. Területük legyen 5700 hektár, nagyrészt apróvad, de van azért évi 30-40 disznó is, meg egy-két szarvas. A vadászmesterük egyben a vadőrük is volt, úgy gondolták ha egy kézben van a szakmai irányítás a végrehajtással, előbbre jutnak.
Sajnos az eredmények nem igazolták az elképzeléseket. Próbálkoztak ezzel-azzal, de csak szűken csurrant-cseppent valami, sajnos emiatt a tagdíjat is emelni kellett egészen évi 100ezer forintig, amit volt aki már nem tudott befizetni még részletre sem.

A maradók is morgolódtak, a gyűléseken egyre gyakrabban kérdezték a vadászmestert az okoról, hogyan továbbról. A vadászmester mindig tudott magyarázattal szolgálni, de a tagok csak zúgolódtak. Azt látták, hogy a vadászmester felveszi a vadőri fizetést, és kint is van a területen sokat - disznólesen, szarvaslesen. Sajnos közben a lesek állapota egyre romlott, az apróvadetetők hol voltak töltve hol nem, a dúvaddal pár lelkes tagon kívül nemigen törődött senki, és bizony a vadásztatást is gyakran a tagoknak kellett elvégezni.

Változás kell! mondták a tagok. A vadászmester javasolta, hogy váljon szét a társaság, mert ő kiszámolta, hogy az új törvény miatt együtt két vadőrt nem tudnak eltartani, de ha szétválnak akkor külön-külön egyet-egyet igen. Emiatt majd azoknak is jobb lesz, akik a mostani tagdíjat nem tudják fizetni, mert bizony az egyik falu határa is elég lesz, hogy ő azt úgy igazgassa, hogy akik vele tartanak azok majd jelképes összegért is vadászhatnak. A tagság döntött: szeretnék a számolást megnézni, és szeretnének együtt maradni. Szerették volna a vadászmestert arról is megkérdezni, miért gyűjt aláírásokat a gazdáktól a társaság nevében, de erre már nem maradt alkalom. Eltelt a nyár, a vadászmester nem jelent meg a gyűléseken, és hamarosan fel is mondott, otthagyta a társaságot.

A tagok úgy gondolták rendben, ezzel a dolog le is zárult. Kijött már korábban az új térkép a hatóságtól, amiben ajánlásként pontosan az eredeti terület szerepelt. A vadászmester, aki a 10 évvel korábbi földtulajdonosi gyűlés alapján a ftk. képviselője is volt, közösen az egyik taggal összehívta a földtulajdonosi gyűlést november végére és ígéretet tett, hogy nem szól már bele a társaság ügyeibe, a nála lévő aláírásokkal támogatja a jelenlegi helyzet fennmaradását. A tagok és a társaság elnöke, akiről az eddigiek alapján már biztosan kitalálta az olvasó hogy igen szelíd, türelmes, jó ember, hittek neki és várták hogy eljöjjön a gyűlés napja.

El is jött de sajnos rosszra fordultak a dolgok. A szelíd jóságos elnök csaknem egyedül ment oda, a vadászmester el sem jött, de jöttek olyanok akik ugyanazt a nótát fújták: miért kell ide ekkora társaság, miért ilyen sok a tagdíj hogy a szegény kisemberek nem tudnak vadászni, miért egy pesti ember az elnök és így tovább... Nem született semmilyen döntés, azonkívül hogy a gyűlést meg kell ismételni.

Kiírta hát a következő gyűlést is a vadászmester és az egyik tag, immár december elejére. Azonban a gyűlés előtt megkereste az elnököt a vadászmester: meggondolta magát, mégis jobb lesz az úgy ha felezik a területet, alkut ajánlott. Az elnök, tudva hogy a hűséges tagoknak biztos erőfölénye lesz a gyűlésen, ezt elutasíttta. Már majdnem eljött a gyűlés napja, amikor a vadászmesternek eszébe jutott, hogy bizony a társaság területéből nem egész egy hektár egy harmadik falucska közigazgatási területén van, és mint törvénytisztelő vadászmester, rögtön jelezte is ezt a vadászati hatóságnak. Ők pedig törölték a gyűlést.

Itt lett elege a tagoknak. Elkezdtek ők is aláírásokat gyűjteni, és mivel a helybeli gazdákkal jó a kapcsolat, hamar meglett a kellő hektár hogy a vadászmester nélkül is össze tudják hívni a gyűlést. Mivel az ügyvédjük - mert bizony már fogadtak azt is - csak január elején ér rá, kitűzték a gyűlés napját. Közben ment a szóbeszéd, hogy a vadászmester is szervezkedik, ígér fűnek-fának, még a kisebbik falu polgámesterével is összebarátkoztak. Volt is ennek alapja, mert kitűzésre került egy másik gyűlés is a vadászmester és támogatói által, pontosan ugyanarra a napra csak másfél órával későbbi időpontra.

A tagok most várják a gyűlés napját, de tartanak is egy kicsit mert nem értenek pár dolgot:
- úgy gondolják a területük kicsi a felezéshez, a törvényi minimum sem lenne meg külön-külön
- a nagyobb gazdák és a kicsik többsége is mellettük áll, de mivel az ellen-gyűlést összehívó hirdetményen a nevekhez nincsen odaírva a hektár amivel az adott ember rendelkezik, nem tudják mire számítsanak
- nem értik még mindig, hogy egy fél terület egy vadőrrel hogyan kerülhet kevesebbe tagokra lebontva mint az egész terület kettő vadőrrel
- nem értik hogy aki évi 100ezer forintot nem tud befizetni, az hogyan hisz abban, hogy gyors és biztos befektetésekkel a fél terület egypár év alatt felvirágzik majd és a létrehozandó volierek, dámoskert és vadfeldolgozó kitermeli a tagoknak az ingyen vadászat lehetőségét
- a terület vadban gazdagabb, picivel nagyobb fele maradna az övék, de nem akarják elhinni hogy egy kisebbség akarata ilyen mértékben fordíthat a sorsukon.

Köszönöm hogy meghallgattátok a mesémet, aminek a valósághoz természetesen semmi köze és az egész csak kitaláció. Majd az ünnepek után talán kitalálom mi lett a mese folytatása, addig is ha valaki unatkozik, nyugodtan gondolja át a mesét és adjon ötletet mi legyen a vége. A meseíró titokban a tagoknak szurkol, de egy mesének is lehet szomorú a vége...

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4164 Dátum: 2016. December 10. - 19:43:28 »

Sziasztok!

Elmondanék egy mesét, majd pedig kíváncsi lennék a nálam okosabbak véleményére, mi is lesz majd a mese vége.



Igazából nagyon sok mindent nem értek abból amit leírtál! Na nem az írásod érthetetlen, hanem ahogy eljutottatok idáig! 

Legjobban azt nem értem, hogy egy azon tulajdonosi közösség írt ki két gyűlést egy napra, vagy közben alakult -a vadőr féle tulajdonosi közösség mellett -még egy?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4165 Dátum: 2016. December 10. - 19:51:55 »

Tisztelt Fórumtársak!

Előre kérnék elnézést a tudatlanságomért, de mivel nem igazán szoktam alkoholt fogyasztani és hajtó is igen régen voltam már gyerek és kamaszkoromban, ezért nem igazán foglalkoztam eddig ezzel (és vadászatot sem szoktam vezetni). Szóval társas vadászaton hajtó, alkoholos befolyásoltság alatt részt vehet-e? Én eddig úgy tudtam, hogy nem, ellenkező esetben a vadászat rendje megsértésének minősül, lásd vadászati tv. 69 §. (6) bekezdése: "A vadászaton nem vehet részt az alkohol, valamint a vadászati képességére hátrányosan ható szer befolyása alatt álló, továbbá az a személy, aki egyébként nincs a biztonságos vadászathoz alkalmas állapotban." Én úgy értelmezem, hogy a fenti kategóriába a hajtó is beletartozik és ha ivott, akkor a vadászatból ki kell zárni.
Kérdésem apropója, hogy a rendőrség a héten ellenőrzést tartott nálunk a társasvadászat megkezdése előtt, amibe beletartozott hogy páran fújtak szondát, köztük néhány hajtó is. Volt egy pár felhang, hogy a hajtókat miért? Persze csak halkan, hogy a rendőrök ne hallják.
Ha valakinek van más szabályozásról tudomása, vagy esetleg én tudom rosszul, kérem hogy a konkrét jogszabályi hely megjelölésével válaszoljon.
Köszönöm!  Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #4166 Dátum: 2016. December 11. - 08:24:18 »

Tisztelt Fórumtársak!

Előre kérnék elnézést a tudatlanságomért, de mivel nem igazán szoktam alkoholt fogyasztani és hajtó is igen régen voltam már gyerek és kamaszkoromban, ezért nem igazán foglalkoztam eddig ezzel (és vadászatot sem szoktam vezetni). Szóval társas vadászaton hajtó, alkoholos befolyásoltság alatt részt vehet-e? Én eddig úgy tudtam, hogy nem, ellenkező esetben a vadászat rendje megsértésének minősül, lásd vadászati tv. 69 §. (6) bekezdése: "A vadászaton nem vehet részt az alkohol, valamint a vadászati képességére hátrányosan ható szer befolyása alatt álló, továbbá az a személy, aki egyébként nincs a biztonságos vadászathoz alkalmas állapotban." Én úgy értelmezem, hogy a fenti kategóriába a hajtó is beletartozik és ha ivott, akkor a vadászatból ki kell zárni.
Kérdésem apropója, hogy a rendőrség a héten ellenőrzést tartott nálunk a társasvadászat megkezdése előtt, amibe beletartozott hogy páran fújtak szondát, köztük néhány hajtó is. Volt egy pár felhang, hogy a hajtókat miért? Persze csak halkan, hogy a rendőrök ne hallják.
Ha valakinek van más szabályozásról tudomása, vagy esetleg én tudom rosszul, kérem hogy a konkrét jogszabályi hely megjelölésével válaszoljon.
Köszönöm!  Emelem


Vtv. § 69. /6-7:      (6) A vadászaton nem vehet részt az alkohol, valamint a vadászati képességére hátrányosan ható szer befolyása alatt álló, továbbá az a személy, aki egyébként nincs a biztonságos vadászathoz alkalmas állapotban.
(7) A vadászaton való részvételből haladéktalanul ki kell zárni azt a személyt, akinek egészségi, vagy tudati állapotában felismerhető módon olyan változás következett be, ami a vadászat biztonságos lefolytatását akadályozza.


Egy szóval se több se kevesebb! NEM! A vadászat résztvevője a hajtó is!
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4167 Dátum: 2016. December 11. - 15:59:52 »

Igazából nagyon sok mindent nem értek abból amit leírtál! Na nem az írásod érthetetlen, hanem ahogy eljutottatok idáig! 

Legjobban azt nem értem, hogy egy azon tulajdonosi közösség írt ki két gyűlést egy napra, vagy közben alakult -a vadőr féle tulajdonosi közösség mellett -még egy?

Gyakorlatilag még nem alakult (újra), csak arról van szó hogy ftk gyűlést összehívhat bárki akinél az adott terület egyötöde megvan. Itt mindkét csapatnak megvan legalább ennyi és egymástól "függetlenül" összehívta mindenki a maga ftk gyűlését...

A hogy jutottunk el idáig kérdéshez így utólag visszanézve: töketlenkedés, "majd úgyis minden rendben lesz" hozzáállás és sorolhatnám  Rííí

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4168 Dátum: 2016. December 11. - 19:32:58 »

Az első időpontra érvényesen összehívott közgyűlés érvényesen meghozott határozatai döntik el, hogy hogyan tovább.
De ha megint elbalfaszkodtok valamit (mint például egyik falu hirdetőtábláján nem lesz kint a hirdetmény), akkor bebukjátok, mert az övé lesz az első érvényes földtulajdonosi gyűlés.
Szerintem pont erre játszik, vagy már most tudja, hol talál fogást rajtatok.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4169 Dátum: 2016. December 12. - 07:31:16 »

Sziasztok!

 A vadászmesterük egyben a vadőrük is volt, úgy gondolták ha egy kézben van a szakmai irányítás a végrehajtással, előbbre jutnak.   (Nagy hiba volt )


 a vadászmester felveszi a vadőri fizetést, és kint is van a területen sokat - disznólesen, szarvaslesen. Sajnos közben a lesek állapota egyre romlott........................    Ördög  ismerős a szitu


 A vadászmester, aki a 10 évvel korábbi földtulajdonosi gyűlés alapján a ftk. képviselője is volt,   Röhög



Kiírta hát a következő gyűlést is a vadászmester és az egyik tag, immár december elejére. Azonban a gyűlés előtt megkereste az elnököt a vadászmester: meggondolta magát, mégis jobb lesz az úgy ha felezik a területet, alkut ajánlott. Az elnök, tudva hogy a hűséges tagoknak biztos erőfölénye lesz a gyűlésen, ezt elutasíttta.



A tagok most várják a gyűlés napját, de tartanak is egy kicsit mert nem értenek pár dolgot:
- úgy gondolják a területük kicsi a felezéshez, a törvényi minimum sem lenne meg külön-külön  ( ez nem biztos )
- a nagyobb gazdák és a kicsik többsége is mellettük áll, de mivel az ellen-gyűlést összehívó hirdetményen a nevekhez nincsen odaírva a hektár amivel az adott ember rendelkezik, nem tudják mire számítsanak (akkor nem lehet baj , persze ha úgy is van )
- nem értik még mindig, hogy egy fél terület egy vadőrrel hogyan kerülhet kevesebbe tagokra lebontva mint az egész terület kettő vadőrrel
- nem értik hogy aki évi 100ezer forintot nem tud befizetni, az hogyan hisz abban, hogy gyors és biztos befektetésekkel a fél terület egypár év alatt felvirágzik majd és a létrehozandó volierek, dámoskert és vadfeldolgozó kitermeli a tagoknak az ingyen vadászat lehetőségét    Fejvakarás
- a terület vadban gazdagabb, picivel nagyobb fele maradna az övék, de nem akarják elhinni hogy egy kisebbség akarata ilyen mértékben fordíthat a sorsukon. ( hol élnek ? )


Nem nagyon kell csodálkozni a történteken de nem a veszett fejsze nyele .  Talán a naivitásukat is levetik majd a tagok és hajlandók lesznek zsebbe nyúlni is.  A nagy tervek nehogy rosszul süljenek el mert az ilyen dolgokat csak nagyon egyetértő csapatnak lenne szabad csinálni de inkább egy saját elképzeléseit megvalósító kockáztató vállalkozónak.

Kíváncsi vagyok a végkimenetre .    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: