Oldalak: 1 ... 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 [277] 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580434 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4140 Dátum: 2016. November 18. - 08:27:28 »

Szia Géza!   

Az alábbiakban idészem Dr. Boros Mária R alezredes  asszony állásfoglalását a hivatásos vadászok, és sportvadászok fegyverhasználatával kapcsolatosan! 


"A leírtakat összefoglalva: a VTV. és a végrehajtására kiadott R. előírásai egyértelműen a
szolgálatt feladatok el|átásához kötik a szolgálati lőfegyverek tartását' hasznáIatát.
Ezze1összhangbanVana Kr.38.s.(4)bekezdése,melyszerint,@
célra, valclmint lőtéren lőgyakorlatra használható. ''
Figyelemmel arra, hogy a hivatásos vadászok lőfegyverei a Kr. 22. $. d/ pontj a a\apján,
,,munkavégzési'' (szolgálati vadász) célból, a sportvadászok lőfegyverei pedig a Kr. 24' $.
alapján ,,vadászati'' célból kerülnek engedélyezésre tájékoztatom, hogy a hivatásos vadászok
munkavégzési (szolgálati) célú vadászlőfegyvereiket sportvadászati célból sem a
működési területükÓn, sem pedig azon kívüi nem használhatják' ez a\ola munkáltató sem
engedélyezhet eltérést.

Kérem, az e tekintetben érdeklődo hivatásos vadászokat, és vadászatra jogosultakat a leírtak
alapj an táj ékoztatni szíveskedj en."
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4141 Dátum: 2016. November 18. - 11:39:19 »

Csak arra akartam utalni, hogy a VT nevére a fenti esetben nincs bizonylat.  Fejvakarás

Picit pontosítanék: nincs számla, de számviteli bizonylat ettől még lehet. (Pöcsétes nyilatkozat két tanúval, anyja vevével ötször, adásvételi, bőrpapír, stb.)  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4142 Dátum: 2016. November 18. - 12:24:51 »

Picit pontosítanék: nincs számla, de számviteli bizonylat ettől még lehet. (Pöcsétes nyilatkozat két tanúval, anyja vevével ötször, adásvételi, bőrpapír, stb.)  Emelem


Miért ne lehetne számla?  Én minden szolgálati fegyvert a vadásztársaság nevére vettem a számlát is arra állították ki. A vásárlási természetesen a vadőr nevére szólt. Most felhívtam két fegyverüzletet, rákérdeztem, a számlát annak a nevére írják akire akarjuk.

Ha a hivatásos munkaviszonya megszűnik, nem köteles a vadásztársaság a fegyvert tárolni, azt a rendőrségen letétbe helyezheti addig amég az új vadőr nevére nem kerül. Van egy bizonyos időszak amire még tárolási díjat sem kell fizetni.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4143 Dátum: 2016. November 18. - 12:30:34 »

Miért ne lehetne számla?  Én minden szolgálati fegyvert a vadásztársaság nevére vettem a számlát is arra állították ki. A vásárlási természetesen a vadőr nevére szólt. Most felhívtam két fegyverüzletet, rákérdeztem, a számlát annak a nevére írják akire akarjuk.

Ha a hivatásos munkaviszonya megszűnik, nem köteles a vadásztársaság a fegyvert tárolni, azt a rendőrségen letétbe helyezheti addig amég az új vadőr nevére nem kerül. Van egy bizonyos időszak amire még tárolási díjat sem kell fizetni.



A példa szerint van a leendő hivatásosnak fegyvere, nem akarja, hogy a Vt. vegyen neki külön. Szerintem Sanyi itt gondolt arra, hogy lehet szolgálatiként beíratni, de azt a Vt-ben is aktiválni kell (Lajos majd megmondja, hogy egyáltalán kell-e, szerintem igen). Számviteli esemény meg alapból számviteli bizonylaton kell, hogy alapuljon.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4144 Dátum: 2016. November 18. - 12:36:37 »

A példa szerint van a leendő hivatásosnak fegyvere, nem akarja, hogy a Vt. vegyen neki külön. Szerintem Sanyi itt gondolt arra, hogy lehet szolgálatiként beíratni, de azt a Vt-ben is aktiválni kell (Lajos majd megmondja, hogy egyáltalán kell-e, szerintem igen). Számviteli esemény meg alapból számviteli bizonylaton kell, hogy alapuljon.

Valahol asszem hallottam olyat, hogy írtak egy megállapodást/szerződést, hogy a hivatásos a saját fegyverével látja el a szolgálati feladatait.
(Aztán hogy a lentebbi állásfoglalás fényében ez mennyire állja meg a helyét, azt nem tudom. De lehet, hogy csak más megye/rendőrség és már működik is, ami a szomszédban töktilos.  Vállat von Láttunk már ilyenre példát...)

Ebben az esetben szerintem nincs mit aktiválni.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4145 Dátum: 2016. November 18. - 12:39:44 »

Valahol asszem hallottam olyat, hogy írtak egy megállapodást/szerződést, hogy a hivatásos a saját fegyverével látja el a szolgálati feladatait.
(Aztán hogy a lentebbi állásfoglalás fényében ez mennyire állja meg a helyét, azt nem tudom. De lehet, hogy csak más megye/rendőrség és már működik is, ami a szomszédban töktilos.  Vállat von Láttunk már ilyenre példát...)

Ebben az esetben szerintem nincs mit aktiválni.  Vállat von

Szerintem vegye meg a Vt. a puskát, adja oda szolgálatinak, munkaviszony végén adja el/vissza. Az átruházás jogcíme tökmindegy, könyveléstechnikailag van jelentősége (ld. Áfa, TAO-alap növelés, ha ingyenes az ügylet, stb.)
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4146 Dátum: 2016. November 18. - 12:43:30 »

Szerintem vegye meg a Vt. a puskát, adja oda szolgálatinak, munkaviszony végén adja el/vissza. Az átruházás jogcíme tökmindegy, könyveléstechnikailag van jelentősége (ld. Áfa, TAO-alap növelés, ha ingyenes az ügylet, stb.)

Mondjuk egyszerűbb.
Innentől kezdve nincs vita, hogy milyen puskával megy máshova sportvadászni.

 Stoel hívtalak  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4147 Dátum: 2016. November 18. - 12:53:20 »

Szerintem vegye meg a Vt. a puskát, adja oda szolgálatinak, munkaviszony végén adja el/vissza. Az átruházás jogcíme tökmindegy, könyveléstechnikailag van jelentősége (ld. Áfa, TAO-alap növelés, ha ingyenes az ügylet, stb.)

Nem egyszerűbb lenne Dr Kincses állásfoglalását kérni és utána az egész országban egyértelmű és egyöntetű lenne ?  Fejvakarás
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4148 Dátum: 2016. November 18. - 12:54:28 »

Mondjuk egyszerűbb.
Innentől kezdve nincs vita, hogy milyen puskával megy máshova sportvadászni.

 Stoel hívtalak  Stoel

Láttam, hívlak, amint tudlak.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4149 Dátum: 2016. November 18. - 12:56:32 »

Nem egyszerűbb lenne Dr Kincses állásfoglalását kérni és utána az egész országban egyértelmű és egyöntetű lenne ?  Fejvakarás

Miattam akár dr. Kotászt is....
Nem kell a világnak uniformizáltnak lennie, valamiért ettől még mindig rettegünk  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #4150 Dátum: 2016. November 21. - 09:10:13 »

Erdőtörvény tervezet:   

http://erdo-mezo.hu/2016/11/18/figyelem-letoltheto-es-velemenyezheto-az-erdotorveny-modositasanak-tervezete/


(2) Az Evt. 108. § (3) bekezdése a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(Az erdészeti hatóság hivatalból, vagy a természetvédelmi hatóság, illetőleg az erdőgazdálkodó kezdeményezésére hozott határozata alapján a vadászatra jogosult erdővédelmi bírságot köteles fizetni, ha)
„a) az erdősítésben vagy annak összefüggően fél hektárt meghaladó részterületén a vadászható vadfajok egyedei az adott erdősítés előírt célállományának megfelelő fő és mellékfafajok vezérhajtásait 30%-ot meghaladó mértékben károsították;”


Szép lesz ha ezt így is hagyják...

Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4151 Dátum: 2016. November 23. - 22:48:55 »

Szép estét mindenkinek,

Végignéztem keresővel a topicot de erre nem találtam választ.
Halovány lehetőségem lenne félautomata sörétes fegyver vásárlására.
Azonban, akitől venném (jogi személy) ott nincs reduktor a fegyverben, azaz 5 darabos, tehát értelemszerűen nem lehetne vadászfegyverként bejegyezni nálam. Sportfegyverként sem mert nincs semmilyen ilyen papírom. Az eladónak pedig vadászjegye nincs, mivel értelemszerűen nem vadászati céllal volt nála a fegyver.
Hogy lehet így a C1-ből B5 öt csinálni?  :Mosolyog OOO

remélem sikerült érthetően megfogalmaznom amit akartam kérdezni...  Stoel

ui.
Egyszerüen, nem tudom, hogy szimpla tejfelesszájú vadászként milyen lehetőség van, hogy nevemre kerüljön Vállat von Vállat von  A lőfegyvertartási cél szerint: az önvédelem, a munkavégzés, a filmgyártás, a céllövészet, az oktatás, a sportlövészet, a személy- és vagyonvédelem, valamint a vadászat közül így eléggé beszűkül a lehetőség. Max az önvédelmet tudnám elképzelni ilyen átmeneti állapotként, de gyanítom hogy ez nem elég bonyolult és ezért nem működik Édes Hazánkban, sejtésem szerint ezt még a "názának" is engedélyeznie kellene.

Szívesen veszem ha valakinek van tanácsa erre.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #4152 Dátum: 2016. November 24. - 00:57:35 »


Hogy lehet így a C1-ből B5 öt csinálni?  :Mosolyog OOO






Hat  Fejvakarás - bele kell rakatni egy reduktort Táncol
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4153 Dátum: 2016. November 24. - 06:06:20 »



Hat  Fejvakarás - bele kell rakatni egy reduktort Táncol

Ezzel tisztában vagyok.  :Mosolyog Nem ez a kérdés,hanem hogy ezt kinek kell/lehet elvégeztetnie.
Eladonak aki nem vadász, vagy a vevőnek aki nem "sportoló".
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4154 Dátum: 2016. November 24. - 07:21:51 »


Hogy lehet így a C1-ből B5 öt csinálni?  :Mosolyog OOO
Véleményem szerint Te is, illetve az eladó is megcsináltathatja. Amennyiben ezt Te teszed, akkor az átalakításra, a vizsgára és a rendőrségen történő bemutatásra van 8 napod.  Mosolyog
Ha az eladó, akkor nincs időlimit, viszont neki kell elmenni a gyöngysor utcába... Szerintem...  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 [277] 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: