Oldalak: 1 ... 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 [276] 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580134 alkalommal)
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #4125 Dátum: 2016. November 03. - 20:42:14 »

Szia! Nálam ez úgy működött, hogy amikor lejárat közelébe került a fegyvertartásim elmentem a dokihoz, majd a papírral a rendőrségre, utána az okmányirodába. A jogsiból buktam egy évet, de így egyszerre járnak le.
Azt nem hiszem, hogy megcsinálnák a tartásit a jogsi alapján vagy fordítva, szvsz mindenképpen kell az orvosi papír.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #4126 Dátum: 2016. November 03. - 21:26:18 »

Emelem

A fegyvertartási orvosi érvényességével kapcsolatosan a jogszabály szerint  az érvényesítés egyesítése hogyan működik a gyakorlatban,vagy egyáltalán ezt hogy kell értelmezni? A jogosítvánnyal egy napra hozható az érvényesség? Ez oda vissza is működik akkor ezek szerint,mármint hogy a meglévő fegyvertartási érvényességgel bejegyzik a jogositvány érvényességét is az okmányirodában,illetve fordítva,a fegyvertartási érvényességét is bejegyzik a jogosítvány alapján,ha bemegy vele valaki a rendőrségre?   

Az üzemorvos elvégzi az ilyenkor szükséges vizsgálatokat és két dokumentumot állít ki. Egyet a jogosítvány érvényesítéséhez: pl. "I. fokú alkalmassági vélemény gépjárművezető részére" és egyet pl. Lőfegyvert nem foglalkozásszerűen használó személyek részére" . (40 év alatt max. 10 évre, 40-60 év között 5 évre adható meg az egészségügyi alkalmassági.)
Mindkét alkalmassági vizsgálat érvényességi ideje megegyezik. Ezután az okmányirodában intézhető a jogosítvány, rendőrségen a lőfegyver tartási hosszabítás. A vizsgálatért egy díjat kell fizetni, esetemben 7.200 Ft volt.
Naplózva
aruff
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #4127 Dátum: 2016. November 03. - 22:20:41 »

Az üzemorvos elvégzi az ilyenkor szükséges vizsgálatokat és két dokumentumot állít ki. Egyet a jogosítvány érvényesítéséhez: pl. "I. fokú alkalmassági vélemény gépjárművezető részére" és egyet pl. Lőfegyvert nem foglalkozásszerűen használó személyek részére" . (40 év alatt max. 10 évre, 40-60 év között 5 évre adható meg az egészségügyi alkalmassági.)
Mindkét alkalmassági vizsgálat érvényességi ideje megegyezik. Ezután az okmányirodában intézhető a jogosítvány, rendőrségen a lőfegyver tartási hosszabítás. A vizsgálatért egy díjat kell fizetni, esetemben 7.200 Ft volt.
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #4128 Dátum: 2016. November 04. - 06:59:01 »

Az üzemorvos elvégzi az ilyenkor szükséges vizsgálatokat és két dokumentumot állít ki. Egyet a jogosítvány érvényesítéséhez: pl. "I. fokú alkalmassági vélemény gépjárművezető részére" és egyet pl. Lőfegyvert nem foglalkozásszerűen használó személyek részére" . (40 év alatt max. 10 évre, 40-60 év között 5 évre adható meg az egészségügyi alkalmassági.)
Mindkét alkalmassági vizsgálat érvényességi ideje megegyezik. Ezután az okmányirodában intézhető a jogosítvány, rendőrségen a lőfegyver tartási hosszabítás. A vizsgálatért egy díjat kell fizetni, esetemben 7.200 Ft volt.

Amiatt is kérdeztem,mert újítás lesz megint,mert egy jogszabálymódosítás alapján a születési dátumhoz kell igazítani a jogosítvány érvényességét ... Fejvakarás
Naplózva
bady
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #4129 Dátum: 2016. November 16. - 21:32:42 »

Üdvözlöm az Urakat!
Remélem tud valaki segíteni!Az után érdeklődnék,hogy ha megcsinálom a fegyverviselési engedélyt(önvédelmi,golyós,sörétes),azt vadászvizsgán tényleg nem fogadják el?Ma beszéltem egy tanfolyamszervezővel,ő mondta ezt!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4130 Dátum: 2016. November 17. - 09:40:49 »

Kérdés.

Hivatásos vadász szolgálati fegyverének a vadászatra jogosult tulajdonában kell-e lennie, vagy lehet a hivatásos vadász tulajdona is?
Azt ugye előírja a VTV., hogy a vadászatra jogosultnak a szolgálati fegyvert biztosítania kell, de ha a hivatásos nem kíván élni ezzel a lehetőséggel és a saját tulajdonú fegyverét szeretné szolgálati fegyverként használni, erre van-e jogtiszta lehetőség.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4131 Dátum: 2016. November 17. - 12:27:25 »

Kérdés.

Hivatásos vadász szolgálati fegyverének a vadászatra jogosult tulajdonában kell-e lennie, vagy lehet a hivatásos vadász tulajdona is?
Azt ugye előírja a VTV., hogy a vadászatra jogosultnak a szolgálati fegyvert biztosítania kell, de ha a hivatásos nem kíván élni ezzel a lehetőséggel és a saját tulajdonú fegyverét szeretné szolgálati fegyverként használni, erre van-e jogtiszta lehetőség.

 Vállat von Például az hogy háttérpapírozással a jogosult a nevére veszi a fegyvereket . Az igazság hogy gőzöm sincs róla , szerintem ez mint annyi minden a fegyver és vadász ügyekben "tájegységenként" más és más de végső megoldásnak ez mindenképpen megteszi ha másként nem megy .   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4132 Dátum: 2016. November 17. - 12:51:55 »

Vállat von Például az hogy háttérpapírozással a jogosult a nevére veszi a fegyvereket . Az igazság hogy gőzöm sincs róla , szerintem ez mint annyi minden a fegyver és vadász ügyekben "tájegységenként" más és más de végső megoldásnak ez mindenképpen megteszi ha másként nem megy .   Emelem

Annyit megér hogy Dr Kincses Ildikó r.dandártábornok Igazgatásrendészeti Főosztály Vezető -nek  címezve mint jogosult felteszed a kérdést és akkor nincs min eszelni és értelmezni.
Én magánemberként megtettem már és korrekt választ kaptam ami egyáltalán nem egyezett a helyi "állásfoglalással" de az lett a tuti.

http://www.police.hu/ugyintezes/szerv/orszagos-rendor-fokapitanysag/rendeszeti-foigazgatosag/igazgatasrendeszeti
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4133 Dátum: 2016. November 17. - 12:56:27 »

Kérdés.

Hivatásos vadász szolgálati fegyverének a vadászatra jogosult tulajdonában kell-e lennie, vagy lehet a hivatásos vadász tulajdona is?
Azt ugye előírja a VTV., hogy a vadászatra jogosultnak a szolgálati fegyvert biztosítania kell, de ha a hivatásos nem kíván élni ezzel a lehetőséggel és a saját tulajdonú fegyverét szeretné szolgálati fegyverként használni, erre van-e jogtiszta lehetőség.
Lehet a fegyver saját tulajdon is, de be kell szolgálatinak jegyeztetni.
Ezek után magáncélra csak a jogosult engedélyével használhatod.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4134 Dátum: 2016. November 17. - 13:18:11 »

Kérdés.

Hivatásos vadász szolgálati fegyverének a vadászatra jogosult tulajdonában kell-e lennie, vagy lehet a hivatásos vadász tulajdona is?
Azt ugye előírja a VTV., hogy a vadászatra jogosultnak a szolgálati fegyvert biztosítania kell, de ha a hivatásos nem kíván élni ezzel a lehetőséggel és a saját tulajdonú fegyverét szeretné szolgálati fegyverként használni, erre van-e jogtiszta lehetőség.


A saját tulajdonú fegyvert mint szolgálati fegyvert kell beíratni. A rendőrséget soha nem érdekelte, hogy a vadőr, vagy a vadásztársaság tulajdona e a fegyver, a lényeg, hogy a fegyvertartásiba szolgálatiként szerepeljen.

De! (Gézának)  az a lehetőség már megszűnt, hogy a szolgálati fegyverrel, a vadászatra jogosúlt írásos engedélyével lehet máshol vadászaton résztvenni, vadászni. Azzal csak szolgálati teendőket láthat el. A munkahelyén a vadászat szolgálati tevékenységnek számít! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4135 Dátum: 2016. November 17. - 13:43:03 »


A saját tulajdonú fegyvert mint szolgálati fegyvert kell beíratni. A rendőrséget soha nem érdekelte, hogy a vadőr, vagy a vadásztársaság tulajdona e a fegyver, a lényeg, hogy a fegyvertartásiba szolgálatiként szerepeljen.

De! (Gézának)  az a lehetőség már megszűnt, hogy a szolgálati fegyverrel, a vadászatra jogosúlt írásos engedélyével lehet máshol vadászaton résztvenni, vadászni. Azzal csak szolgálati teendőket láthat el. A munkahelyén a vadászat szolgálati tevékenységnek számít! 
Van erre törvény vagy rendelet?
Én csak egy állásfoglalást láttam, személyes kérdésemre más választ kaptam.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4136 Dátum: 2016. November 17. - 18:50:54 »

Próbáljátok ebből kimazsolázni:
http://bacsvadasz.info/wp-content/uploads/2013/08/IMG_00011.pdf

A VT mint szervezet, csak akkor birtokolhat fegyvert, ha a tárolás feltételeinek megfelel. Szervezeteknek kötelező a riasztóval ellátott külön fegyvertároló hely, stb...

 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4137 Dátum: 2016. November 17. - 18:59:43 »

Kérdés.

Hivatásos vadász szolgálati fegyverének a vadászatra jogosult tulajdonában kell-e lennie, vagy lehet a hivatásos vadász tulajdona is?
Azt ugye előírja a VTV., hogy a vadászatra jogosultnak a szolgálati fegyvert biztosítania kell, de ha a hivatásos nem kíván élni ezzel a lehetőséggel és a saját tulajdonú fegyverét szeretné szolgálati fegyverként használni, erre van-e jogtiszta lehetőség.
Szerintem van. De abban az esetbe a tartásiban át kell íratnia szolgálati célúvá és ettől kezdve csak szolgálati célra használhatja. Kvázi ezekkel a fegyverekkel vendégvadászként már nem mehet el. Gyakorlatban általában úgy működik, hogy a VT a hivatásos nevére veszi meg a fegyvert és a hivatásos íratja be a saját tartásijába szolgálati célra. Én rávenném a hivatásost, hogy kap a VT finanszírozásában fegyvert, azokat írassa be szolgálati célra. Munkaviszony megszűnésekor leadja egy vadászboltban eladásra, (tárolásra).  Azt hogy ez könyveléstechnikailag hogyan kivitelezhető az még számomra is rejtély.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4138 Dátum: 2016. November 18. - 07:48:06 »

Köszönöm a válaszokat. Tehát tulajdonképpen csak annyit kell tenni, hogy a vásárlást követően a fegyvertartásiba szolgálati fegyverként jegyezteti be.
Sam! A könyvelési része esetünkben mellékes.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4139 Dátum: 2016. November 18. - 08:11:25 »

Köszönöm a válaszokat. Tehát tulajdonképpen csak annyit kell tenni, hogy a vásárlást követően a fegyvertartásiba szolgálati fegyverként jegyezteti be.
Sam! A könyvelési része esetünkben mellékes.
Csak arra akartam utalni, hogy a VT nevére a fenti esetben nincs bizonylat.  Fejvakarás
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 [276] 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: