Oldalak: 1 ... 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 [275] 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580646 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4110 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 07:33:21 »

   Dühhh
Az a kérdésem az olvtársakhoz hogy aki hozott már be külföldről illetve valamely Eu. tagállamból fegyvert hol kérték és hol nem kérték a külföldi kiviteli engedély magyar nyelvre történő hivatalos fordítását ? Sajnos nekem még ezt is be kell szerezni hogy a fegyvertartásiba beírják az behozott fegyvereimet.
A fegyverügyest felhívtam kértem hogy még egyszer gondolják át de a válasz kategorikus " Le kell fordíttatni". Ahhoz képest hogy a magyar behozatalit csont nélkül elfogadják  Németországban ez elég furcsa.( Minden tagállam hivatalos nyelve az Eu hivatalos nyelve is ráadásul a német az uniós intézmények 4 hivatali nyelve közt is szerepel .)  Annyira bosszant a dolog hogy elhatároztam végigjárom . Ennek ellenére nem tehetek mást a határidő miatt lefordíttatom de végére járok a dolognak. Eddig hárman mondták hogy náluk ilyen nincs . Kérném jelezzétek hogy nálatok mi a gyakorlat illetve aki hozzáértő az ügyben vagy tudja a "tutit" az mondja el a véleményét.    Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4111 Dátum: 2016. Október 25. - 08:36:20 »

Üdv Urak!

Hivatásos vadász, a vadász célra bejegyzett fegyvereit használhatja hivatásos vadászi feladatainak ellátására?
És forditva?

 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4112 Dátum: 2016. Október 25. - 08:42:17 »

Üdv Urak!

Hivatásos vadász, a vadász célra bejegyzett fegyvereit használhatja hivatásos vadászi feladatainak ellátására?
És forditva?

 Emelem

Szerintem igen , fordítva meg ha engedélyezi társaság . Persze csak szerintem .    Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4113 Dátum: 2016. Október 25. - 17:20:40 »

Üdv Urak!

Hivatásos vadász, a vadász célra bejegyzett fegyvereit használhatja hivatásos vadászi feladatainak ellátására?
És forditva?

 Emelem
Vadra igen.
Intézkedni (pl. rapsicot sárba fektetni) csak szolgálati célra bejegyzett fegyverrel lehet.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4114 Dátum: 2016. Október 25. - 20:29:37 »

Vadra igen.
Intézkedni (pl. rapsicot sárba fektetni) csak szolgálati célra bejegyzett fegyverrel lehet.

Arra már sikerült választ találnom, hogy a szolgálati célú fegyvert sportvadászati célra nem használhatják.  Fejvakarás

"Figyelemmel arra, hogy a hivatásos vadászok lőfegyverei a Kr. 22.§. d/ pontja alapján,
,,munkavégzési'' (szolgálati vadász) célból, a sportvadászok lőfegyverei pedig a Kr. 24. §
alapján ,,vadászati'' célból kerüllnek engedélyezésre tájékoztatom, hogy a hivatásos vadászok
munkavégzési (szolgálati) célú vadászlőfegyvereiket sportvadászati célból sem a
működési területükön, sem pedig azon kívül nem használhatják ez alól a munkáltató sem
engedélyezhet eltérést."
 Fejvakarás

Már csak a fordított helyzet a kérdés. A vadászcélra bejegyzett fegyverrel ejthet-e el szolgálati feladat ellátása során dúvadat? Az azt hiszem egyértelmű, hogy a vadászcélra bejegyzett fegyverrel rabsicok ellen nem intézkedhet.  OOO
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4115 Dátum: 2016. Október 25. - 21:54:27 »

Arra már sikerült választ találnom, hogy a szolgálati célú fegyvert sportvadászati célra nem használhatják.  Fejvakarás

"Figyelemmel arra, hogy a hivatásos vadászok lőfegyverei a Kr. 22.§. d/ pontja alapján,
,,munkavégzési'' (szolgálati vadász) célból, a sportvadászok lőfegyverei pedig a Kr. 24. §
alapján ,,vadászati'' célból kerüllnek engedélyezésre tájékoztatom, hogy a hivatásos vadászok
munkavégzési (szolgálati) célú vadászlőfegyvereiket sportvadászati célból sem a
működési területükön, sem pedig azon kívül nem használhatják ez alól a munkáltató sem
engedélyezhet eltérést."
 Fejvakarás

Már csak a fordított helyzet a kérdés. A vadászcélra bejegyzett fegyverrel ejthet-e el szolgálati feladat ellátása során dúvadat? Az azt hiszem egyértelmű, hogy a vadászcélra bejegyzett fegyverrel rabsicok ellen nem intézkedhet.  OOO

Az én bikfafejem a következőket mondja, még akkor is ha a hivatásos vadász tevékenységét sokszor nehéz szétválasztani csak tisztán sportvadászati részre és csak tisztán szolgálati részre, a kettő sokszor fuzionál szerintem éppen ezért munkajogi szempontból lehet jelentősége, amit én saját magamnak analóg példán próbáltam elmagyarázni. Én azt mondom, ne vadásszon szolgálati fegyverrel és ne menjen szolgálatba, vadászatra bejegyzett fegyverrel.(tudom, szinte lehetetlen) Olyan eszköze legyen ami alkalmas szolgálati időben, a feladata sokszínűségéből eredően, azok maradék nélküli ellátására, és akkor nem kell keresni a kiskapukat. Ez mindaddig nem gond amíg, vagy intézkedések alkalmával, vagy ne legyen soha, de káresemények esetén kerül majd felszínre vagy ,"jóakaró"esetleg, a hatóság látókörébe helyezi a kollégát, hogy ugyan nézze már meg valaki, hogy mikor mivel mit csinál. Ha én saját autóval megyek dolgozni vagy kirándulni, akkor a cégnél azt leteszem és beülök a szolgálati autóba és azzal végzem a munkám azzal keresem a kenyerem, még akkor is ha a saját jobb. Én így gondolom  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4116 Dátum: 2016. Október 25. - 22:01:19 »

Marok fegyver szolgálai  célból, vadászfegyver elejtésre.....
 Emelem 
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4117 Dátum: 2016. Október 27. - 06:34:59 »

Én azt mondom, ne vadásszon szolgálati fegyverrel és ne menjen szolgálatba, vadászatra bejegyzett fegyverrel.

Ha a hivatásos vadász a területen van, akkor szolgálatban van.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4118 Dátum: 2016. Október 27. - 06:45:21 »

Ha a hivatásos vadász a területen van, akkor szolgálatban van.
                               

 Igen Így kéne hogy legyen és akkor a saját társaságánál a társas vadászaton is nyugodtan használhatja a szolgálati fegyvert még ha mellette "szórakozik"" is . ( a szórakozás elég kétes )
Más kérdés hogy baráti meghívásra mondjuk a szomszédos vt. -nél milyen fegyverrel jelenhet meg ?      Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4119 Dátum: 2016. Október 27. - 09:22:31 »

Már megbocsájtsatok, de a vadőr az őt foglalkoztató vadásztársaság társas vadászatain szolgálati feladatait látja el, így szolgálati fegyverét használja!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #4120 Dátum: 2016. Október 27. - 17:21:25 »

Már megbocsájtsatok, de a vadőr az őt foglalkoztató vadásztársaság társas vadászatain szolgálati feladatait látja el, így szolgálati fegyverét használja!

Attila, nem ez volt a kérdés.   Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4121 Dátum: 2016. Október 27. - 19:54:14 »

Attila, nem ez volt a kérdés.   Vigyorog

Stefi erre a hozzászólására írtam: Így kéne, hogy legyen....
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4122 Dátum: 2016. Október 27. - 22:41:05 »

Stefi erre a hozzászólására írtam: Így kéne, hogy legyen....

Ne ragozzuk mert szerintem mindhárman egyről beszélünk .
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4123 Dátum: 2016. Október 29. - 14:32:54 »

Ha a hivatásos vadász a területen van, akkor szolgálatban van.
Vagy igen, vagy nem. Ha tag is a társaságban akkor lehet kint tagként is, nyilván ilyenkor ugyanazok a kötelességei mint a többi tagnak beírás stb. terén.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #4124 Dátum: 2016. November 03. - 08:36:31 »

 Emelem

A fegyvertartási orvosi érvényességével kapcsolatosan a jogszabály szerint  az érvényesítés egyesítése hogyan működik a gyakorlatban,vagy egyáltalán ezt hogy kell értelmezni? A jogosítvánnyal egy napra hozható az érvényesség? Ez oda vissza is működik akkor ezek szerint,mármint hogy a meglévő fegyvertartási érvényességgel bejegyzik a jogositvány érvényességét is az okmányirodában,illetve fordítva,a fegyvertartási érvényességét is bejegyzik a jogosítvány alapján,ha bemegy vele valaki a rendőrségre?   
Naplózva
Oldalak: 1 ... 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 [275] 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: