Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 [274] 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580642 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4095 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 14:09:49 »

Kedves Fórumtársak!

Felmerült egy elég kellemetlen szituáció egy elég rosszindulatú vadásztársunkkal kapcsolatban. Röviden a történet: Több ok miatt a Vt kiemelt figyelmet fordít egy, a VT céljaival, működésével és hagyományaival nem igazán foglalkozó tagtársunk felé. Ennek köszönhetően egy elég átlátszó beírást követően ezen tagtárs és vendége ellenőrzést kapott az Intéző Bizottság és az Ellenőrző bizottság részvételével, ahol több probléma is felmerült, de ezt majd az illetékes Fegyelmi Bizottság majd kivizsgálja, nem erre vonatkozna a kérdés. Másnap, az ellenőrzést végző egyik vadásztárs pont a problémás tagtárs erdeje mellett akart vadászni, amikor is a tagtárs kijött az erdőt az első lővilágnál "ellenőrizni", köhögve, krákogva, majd eltávolodva a lestől kurjongatva és a bokrokat csapkodva zavarta el az esetlegesen ott tanyázó bikákat. Magam részéről megjelenésekor a fegyveremet ürítettem, majd mikor már biztos voltam szándékában, hogy elzavarja a vadakat, a lest ott hagytam, majd a beírókönyvben jeleztem észrevételem.
Tekinthető e ez a Vtv 77. bekezdése szerinti zavarásnak, és ezzel a vadászati jog gyakorlásának korlátozásának? Vagy ilyenkor kényszerűen el kell viselni, hogy ha nem jó a kapcsolat egy gazda és a VT közt, akkor ő mint földtulajdonos zavarhatja a vadászatot? Létezik erre bármilyen jogorvoslat?

Előre is köszönöm szíves válaszotokat.

Biztos megosztó lesz a véleményem de a gazdákkal jó kapcsolatot kell tartani . Átlátszó a dolog de bizonyítani hogy akkor Ő nem jogszerűen tartózkodott a saját erdejében és nem volt akkor valami fontos dolga ?  Vállat von  Bele lehet vágni de visszanyalhat a fagyi  -   vagy már megkezdett is visszanyalni.     Emelem
Naplózva
milord
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #4096 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 14:30:24 »

Köszi Stefi. Én is így gondoltam. Sajna a rossz kapcsolat jelentős részben a gazda miatt alakult, de ez már nem a fórum témája.

További szép napot.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #4097 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 14:38:34 »


Tekinthető e ez a Vtv 77. bekezdése szerinti zavarásnak, és ezzel a vadászati jog gyakorlásának korlátozásának? Vagy ilyenkor kényszerűen el kell viselni, hogy ha nem jó a kapcsolat egy gazda és a VT közt, akkor ő mint földtulajdonos zavarhatja a vadászatot? Létezik erre bármilyen jogorvoslat?


Szerintem reménytelen.
El kell simítani jog nélkül a nézeteltéréseket.

Nincs jogszabály arra, hogy a földtulajdonos mikor és meddig tartózkodhat, mit tehet a földjén. Ha a nap 24 órájában, fütyörészve, vagy motorfűrészt járatva sétálgat az erdőn, erre Te legfeljebb káromkodhatsz magadban, de jogi lépést nem tudsz tenni ellene.
Nem számszerűsíthető az sem, hogy a vadgazdálkodót az el nem ejtett vad révén milyen kár érte.
Felesleges belemenni egy "fülemüle" perbe, hacsak nem az ügyvédek zsebét kívánjátok megtölteni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4098 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 15:01:25 »

Köszi Stefi. Én is így gondoltam. Sajna a rossz kapcsolat jelentős részben a gazda miatt alakult, de ez már nem a fórum témája.

További szép napot.

Ha nem titok : Hány hektáron gazdálkodik az az erdő (föld) tulajdonos a Vt. területén ? 
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4099 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 19:09:30 »

Valaki meg tudná mondani, hogy miként történik a hivatalos ügyintèzèse annak ha Ausztriában lőszert akarnék venni a kettnernél?

Milyen lalert kell kérvényezni?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #4100 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 20:26:31 »

Valaki meg tudná mondani, hogy miként történik a hivatalos ügyintèzèse annak ha Ausztriában lőszert akarnék venni a kettnernél?

Milyen lalert kell kérvényezni?
Emelem Szia fegyverügyesnél egy nyomtatvány kitöltése + 4000 ft illeték.
Milyen löszert néztél ki?
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4101 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 21:25:59 »

Emelem Szia fegyverügyesnél egy nyomtatvány kitöltése + 4000 ft illeték.
Milyen löszert néztél ki?

Igazából nincs semmi konkrét, de ha minden ok akkor az év végén megyek Bécs környékére és lehet beugranék kettnerbe.
Most  még csak  lelkesedés nagy.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #4102 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 00:03:00 »

Üdv! Igazából nem ide való kérdés, nincs is köze a vadászathoz, de nem tudom hol kellene feltennem és talán csinált már valaki hasonlót.
Elvittünk szervizbe egy almás telefont, kis hibája volt, egy nap alatt kész is lett volna. Öcsém ment el érte, majd észrevette, hogy nem működik. Nem az a kiszolgáló volt, akinél otthagyta előző nap, ezért felhívták, hogy mi van a telefonnal. A válasza az volt, hogy ő rontotta el és mivel az ő hibája, ezért akciósan, 15 ezerért megcsinálják.
Egyébként nem a működésével, hanem esztétikai hibája volt. Erre elrontják és még mi fizessünk érte...
Mit kellene reklamálni, ha nem akarnak engedni és ki akarják fizettetni? Holnap délután megyek érte, de nem szívesen fizetnék a szervizes rossz munkájáért.
Naplózva

Üdv! Viko.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #4103 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 05:10:07 »

Üdv! Igazából nem ide való kérdés, nincs is köze a vadászathoz, de nem tudom hol kellene feltennem és talán csinált már valaki hasonlót.
Elvittünk szervizbe egy almás telefont, kis hibája volt, egy nap alatt kész is lett volna. Öcsém ment el érte, majd észrevette, hogy nem működik. Nem az a kiszolgáló volt, akinél otthagyta előző nap, ezért felhívták, hogy mi van a telefonnal. A válasza az volt, hogy ő rontotta el és mivel az ő hibája, ezért akciósan, 15 ezerért megcsinálják.
Egyébként nem a működésével, hanem esztétikai hibája volt. Erre elrontják és még mi fizessünk érte...
Mit kellene reklamálni, ha nem akarnak engedni és ki akarják fizettetni? Holnap délután megyek érte, de nem szívesen fizetnék a szervizes rossz munkájáért.

Mi van?
Szóval a szerelő rontotta el és neked kell akciósan fizetned az alkatrészt, javítás költségét??
Ne haragudj ez nonszensz... fogyasztóvédelem, kamara,homár blog,
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4104 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 09:30:36 »

Üdv! Igazából nem ide való kérdés, nincs is köze a vadászathoz, de nem tudom hol kellene feltennem és talán csinált már valaki hasonlót.
Elvittünk szervizbe egy almás telefont, kis hibája volt, egy nap alatt kész is lett volna. Öcsém ment el érte, majd észrevette, hogy nem működik. Nem az a kiszolgáló volt, akinél otthagyta előző nap, ezért felhívták, hogy mi van a telefonnal. A válasza az volt, hogy ő rontotta el és mivel az ő hibája, ezért akciósan, 15 ezerért megcsinálják.
Egyébként nem a működésével, hanem esztétikai hibája volt. Erre elrontják és még mi fizessünk érte...
Mit kellene reklamálni, ha nem akarnak engedni és ki akarják fizettetni? Holnap délután megyek érte, de nem szívesen fizetnék a szervizes rossz munkájáért.

A hivatalos "Almás" szervizbe nem szokott gond lenni, főleg ha ott volt vásárolva. A javítás előtti állapot igazolása, vagy állapot felvétele  ha elmaradt, akkor nem lesz sétagalopp. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4105 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 09:46:24 »

A hivatalos "Almás" szervizbe nem szokott gond lenni, főleg ha ott volt vásárolva. A javítás előtti állapot igazolása, vagy állapot felvétele  ha elmaradt, akkor nem lesz sétagalopp. Emelem

A nyilvánosság, és a jogi út belengetése,  csak a primitívebb szervizeket hatja meg, vagy ha egyébként is van vaj a fejükön. Ha keményf@szu, hivatalosan és szabályosan működő(ami ritka) akkor bele fog állni az eljárásba. A hivatalos almások azok a jó hír érdekében engedni szoktak. (mindezek ellenkezője is bekövetkezhet) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #4106 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 17:53:05 »

Mi van?
Szóval a szerelő rontotta el és neked kell akciósan fizetned az alkatrészt, javítás költségét??
Ne haragudj ez nonszensz... fogyasztóvédelem, kamara,homár blog,

Pontosan. Sikerült megoldani. Kiderült, hogy a főnök saját kezűleg szerel, ő is volt ott,nem kellet külön őt kérni. Először nem akartak engedni. Aztán mondtam, hogy ki lesz fizetve, de írjunk egy jegyzőkönyvet, amiben elismeri, hogy ő rontotta el, majd polgári peren keresztül még az útiköltséget is kifizettetem velük. Itt már megijedt, egy óra múlva vissza kellett menni és át is adta a működő telefont. Persze az egész elég hangosan, a többi vásárlót előtt történt.

 Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #4107 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 23:05:52 »

Pontosan. Sikerült megoldani. Kiderült, hogy a főnök saját kezűleg szerel, ő is volt ott,nem kellet külön őt kérni. Először nem akartak engedni. Aztán mondtam, hogy ki lesz fizetve, de írjunk egy jegyzőkönyvet, amiben elismeri, hogy ő rontotta el, majd polgári peren keresztül még az útiköltséget is kifizettetem velük. Itt már megijedt, egy óra múlva vissza kellett menni és át is adta a működő telefont. Persze az egész elég hangosan, a többi vásárlót előtt történt.

 Emelem
Emelem   Igen.   Igen
Naplózva
Dzsi74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #4108 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 11:00:30 »

Hello,

olyan kérdésem volna, egy ismerősömnek a rendőrség az ellene folyó eljárás miatt bevonta a fegyvertartási engedélyét.
Van lehetősége átadnia fegyvereit sima átadással vagy el kell adni? Mik a lehetőségek ilyenkor?

köszi a válaszokat?  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4109 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 14:51:42 »

Hello,

olyan kérdésem volna, egy ismerősömnek a rendőrség az ellene folyó eljárás miatt bevonta a fegyvertartási engedélyét.
Van lehetősége átadnia fegyvereit sima átadással vagy el kell adni? Mik a lehetőségek ilyenkor?

köszi a válaszokat?  Emelem

Átadni nem tudja, ugyan úgy kell átíratni, mintha eladta volna. Természetesen magánjogi  nyilatkozatot szoktak ilyenkor írni, a tulajdonjogról.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 [274] 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: