Oldalak: 1 ... 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580633 alkalommal)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #4035 Dátum: 2016. Május 25. - 20:34:30 »

Üdv mindenkinek!
Nem tudja valaki véletlenül hogy hogyan lehet lőszert behozni az országba? Hétvégén megyek Szlovákiába, és láttam hogy ott sokkal jobb áron van. Gondoltam veszek néhány dobozzal. Kell hozzá valamilyen engedély?
Köszönöm Emelem

Kimégy, megveszed, hazajössz. Egyes helyeken a magyar tartásidat sem kérik el. (Ugyan hová írnák be...)
Nem mutogatod, nem balesetezel, nem bűnözöl, stb. - szépen hazaautózol.

Kockázat van benne, de ha hivatalos úton akarod intézni, akkor már nem éri meg. (emberi mennyiség esetén)
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #4036 Dátum: 2016. Május 25. - 20:58:46 »

Hogyan ?   Fejvakarás   Szerintem ott már vagy viszik az egészet vagy nem .   Emelem

20. §  (1) A vadászterület határának megállapítása a vadgazdálkodási üzemterv időtartamára szól, és ezen időtartam alatt köti a mindenkori földtulajdonosokat. A hatósági határozatban megállapított vadászterület szétválasztására, a vadászterületek egyesítésére és a szomszédos vadászterületek közös határának egyezséggel történő módosítására vonatkozó döntés a vadászterület megváltoztatásának minősül.
(2) A vadászterület határának megváltoztatásakor a vadászati hatóságnak egyidejűleg határoznia kell a vadgazdálkodási üzemterv, valamint - a vadászati jog haszonbérbe adása esetén - a haszonbérleti szerződés jóváhagyásáról is.
(3) A vadászati hatóság nem utasíthatja el a vadászterület határának megváltoztatására irányuló kérelmet, ha
a) a kérelemben javasolt határ megfelel az e törvényben írt feltételeknek, és
b) a szomszédos vadászterülettel való érintkezés esetében az érintettek egyezséget kötnek.
 
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #4037 Dátum: 2016. Május 25. - 21:01:38 »

20. §  (1) A vadászterület határának megállapítása a vadgazdálkodási üzemterv időtartamára szól, és ezen időtartam alatt köti a mindenkori földtulajdonosokat. A hatósági határozatban megállapított vadászterület szétválasztására, a vadászterületek egyesítésére és a szomszédos vadászterületek közös határának egyezséggel történő módosítására vonatkozó döntés a vadászterület megváltoztatásának minősül.
(2) A vadászterület határának megváltoztatásakor a vadászati hatóságnak egyidejűleg határoznia kell a vadgazdálkodási üzemterv, valamint - a vadászati jog haszonbérbe adása esetén - a haszonbérleti szerződés jóváhagyásáról is.
(3) A vadászati hatóság nem utasíthatja el a vadászterület határának megváltoztatására irányuló kérelmet, ha
a) a kérelemben javasolt határ megfelel az e törvényben írt feltételeknek, és
b) a szomszédos vadászterülettel való érintkezés esetében az érintettek egyezséget kötnek.
 

12. §  (1) Társult vadászati jog esetén a tulajdonosi közösség gyűlésén a megjelent földtulajdonosok
a) a képviselet formájáról, a képviselő személyéről,
b) a vadászterület határának 20. § (1) bekezdése szerinti megváltoztatására irányuló, e törvényben foglaltaknak megfelelő tartalmú kérelem előterjesztéséről, illetve
c) a vadászati jog gyakorlásának, hasznosításának módjáról, feltételeiről
a tulajdonukban álló földterület - ideértve a medret is - aránya szerint számított szavazattöbbséggel határoznak.

Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4038 Dátum: 2016. Május 27. - 12:59:23 »

Kimégy, megveszed, hazajössz. Egyes helyeken a magyar tartásidat sem kérik el. (Ugyan hová írnák be...)
Nem mutogatod, nem balesetezel, nem bűnözöl, stb. - szépen hazaautózol.

Kockázat van benne, de ha hivatalos úton akarod intézni, akkor már nem éri meg. (emberi mennyiség esetén)

  Csodalk azért egy EU-s fegyvertartásit vigyél magaddal.  :Mosolyog :Mosolyog

Olyat meg ne reklámozzunk már a fórumon, aminek hosszabb ideig tartó csüccs is lehet a vége.  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #4039 Dátum: 2016. Május 27. - 13:53:45 »

Szerintem ki lett már ez a dolog többször tárgyalva - itt a fórumon is.

Doki! Ha reklám, akkor töröld! Ha nem legális, szintén. Ne informáljon a fórum senki félre, ne juttassunk senkit bajba.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Tibi8808
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Új üzenet #4040 Dátum: 2016. Május 27. - 17:14:39 »

Szerintem ki lett már ez a dolog többször tárgyalva - itt a fórumon is.

Doki! Ha reklám, akkor töröld! Ha nem legális, szintén. Ne informáljon a fórum senki félre, ne juttassunk senkit bajba.


Köszönöm a válaszokat. Azt hittem hogy sokkal egyszerűbb. Megveszem itthon, mivel mindössze 4-5 dobozról lett volna szó. Ilyen kis mennyiségnél nem éri meg. Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #4041 Dátum: 2016. Május 27. - 19:49:04 »

Szerintem ki lett már ez a dolog többször tárgyalva - itt a fórumon is.

Doki! Ha reklám, akkor töröld! Ha nem legális, szintén. Ne informáljon a fórum senki félre, ne juttassunk senkit bajba.


Nem reklám, de EU-s fegyvertartási kell. Nem törlöm, okulásul maradjon. Hiányzik bárkinek, hogy a szlovák rendőr germózzon vele 4 pakli patron miatt? Csak mert nagyon tudna. Szerintem nem...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vulpes-vulpes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #4042 Dátum: 2016. Május 30. - 02:58:51 »

Sziasztok fórumtársak!  Emelem

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lehet kimenni, meddig lehet kint maradni vadászként európai uniós országban fegyvereimmel és érvényes EU-s fegyvertartásival?
Elvben ameddig a pénzem engedi?

Válaszotok előre is köszönöm! ÜDv! vulpes-v.  Emelem
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4043 Dátum: 2016. Május 30. - 14:06:43 »

Sziasztok fórumtársak!  Emelem

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lehet kimenni, meddig lehet kint maradni vadászként európai uniós országban fegyvereimmel és érvényes EU-s fegyvertartásival?
Elvben ameddig a pénzem engedi?

Válaszotok előre is köszönöm! ÜDv! vulpes-v.  Emelem
Ameddig a meghívásod szól.
Kell egy meghívás az adott EU-s országba, figyelni kell az esetleges tiltott fegyverekre (Pl. Ausztria - előágyszános sörétes(pumpálós) ).
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4044 Dátum: 2016. Május 30. - 16:16:00 »

Sziasztok fórumtársak!  Emelem

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lehet kimenni, meddig lehet kint maradni vadászként európai uniós országban fegyvereimmel és érvényes EU-s fegyvertartásival?
Elvben ameddig a pénzem engedi?

Válaszotok előre is köszönöm! ÜDv! vulpes-v.  Emelem

Országonként eltérő szabályok vannak, érdemes a célországban utánajárni.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
vulpes-vulpes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #4045 Dátum: 2016. Május 31. - 03:37:34 »

Sziasztok!  Emelem

Köszönöm szépen a válaszotok!
Megfogadva tanácsaitokat, írtam egy levelet a magyarországi nagykövetségükre.

Erdészüdvözlettel! vulpes-vulpes  Emelem
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #4046 Dátum: 2016. Május 31. - 19:25:05 »

Üdv Urak!
Kèrdèsem: jogilag szabad-e a vadászterületen -termèszetesen arra alkalmas helyen - a társasági tagoknak, vendègeiknek korongvadász gyakorlatot tartani? A társaság tagjai gyakorolhatnak- e arra kijelölt helyen, ami nem lőtèr?
Mivel ugye ez nem vadászat, azt gondolnám nem, de nem lenne èszszerűtlen az ellenkezője sem. Ezèrt kèrdeztem a jogi rèszèt.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4047 Dátum: 2016. Május 31. - 19:40:14 »

Üdv Urak!

Mivel ugye ez nem vadászat, azt gondolnám nem,....

Jól gondolod!  " (4) A fegyver az engedélyezett célra, valamint lőtéren lőgyakorlatra használható.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #4048 Dátum: 2016. Május 31. - 22:30:43 »

Üdv Urak!
Kèrdèsem: jogilag szabad-e a vadászterületen -termèszetesen arra alkalmas helyen - a társasági tagoknak, vendègeiknek korongvadász gyakorlatot tartani? A társaság tagjai gyakorolhatnak- e arra kijelölt helyen, ami nem lőtèr?
Mivel ugye ez nem vadászat, azt gondolnám nem, de nem lenne èszszerűtlen az ellenkezője sem. Ezèrt kèrdeztem a jogi rèszèt.
NEM!
Ki dönti el hogy mi az alkalmas hely? Mi alapján?  Attila belinkelte a jogszabályhelyet. Ha mégis nekivágtok, akkor:

Le kell engedélyeztetni egy ideiglenes vagy állandó tereplőteret, fizetni a biztosítást, a megfelelő végzettséggel rendelkező lőtérvezetőt kinevezni és bejelenteni, majd a lőgyakorlatok időpontjáról a rendőrséget értesíteni. A lőtéren csak tartási engedéllyel rendelkezők lőhetnek, kivéve, ha a lőtérnek van saját fegyvere, és ezzel járó tárolóhely rendőrségre bekötött riasztórendszerrel... stb.
 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4049 Dátum: 2016. Május 31. - 23:26:20 »

NEM!
Ki dönti el hogy mi az alkalmas hely? Mi alapján?  Attila belinkelte a jogszabályhelyet. Ha mégis nekivágtok, akkor:

Le kell engedélyeztetni egy ideiglenes vagy állandó tereplőteret, fizetni a biztosítást, a megfelelő végzettséggel rendelkező lőtérvezetőt kinevezni és bejelenteni, majd a lőgyakorlatok időpontjáról a rendőrséget értesíteni. A lőtéren csak tartási engedéllyel rendelkezők lőhetnek, kivéve, ha a lőtérnek van saját fegyvere, és ezzel járó tárolóhely rendőrségre bekötött riasztórendszerrel... stb.
 Emelem
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 [270] 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: