Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászfórumos Vándor Irodalmi Pályázat  (Megtekintve 58656 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Július 05. - 09:29:19 »

Laci!
Ebbe a topikba, és szerintem bár mikor írtad mehet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Július 05. - 21:29:09 »

Sziasztok !

Gergő, nagyon jó az ötlet, szinte szégyenlem, hogy nem nekem jutott eszembe. Szép a trófea' is, patinás, méltó arra, hogy színvonalas írást díjazzon.
A kiíráshoz lenne annyi módosító javaslatom, hogy azt azért mondjuk ki, hogy minimum hány pályaműnél érvényes a pályázat, mert szélsőséges esetben egyetlen beérkező dilettáns munkával azért ne lehessen egy évig birtokolni a díjat.
Javaslom, hogy  minimum 10 beérkező pályamű és legalább 5 különböző pályázó személy esetén legyen érvényes adott évre a kiírás, az alatt arra az évre nyilvánítsuk érvénytelennek a pályázatot.
Kedvcsinálóként én az idei évre felajánlok 50.000,- Ft készpénzjutalmat, hogy hányadik helyezettnek, azt majd menet közben, a többi felajánlás ismeretében döntsük el, mert az is hülyeség lenne, ha mindent a győztes kapna, meg az is, ha a jutalom értéke nem állna arányban a helyezéssel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sziju
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Július 05. - 21:37:30 »

Egy ember pedig három történetnél többet ne küldjön be. Elég lesz annyi is.

Lajos!
A pénzdíj nagyon jó ötlet Meghajol, de mivel a díj vándordíj, és egy év után tovább kell adni, kicsit fura lenne, ha az első helyezett egy év múlva már nem birtokolna semmit, a sokadik helyezett meg büszkén mutogathatná, mit vett a komoly pénzjutalomból. Nem gondolod? Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Július 05. - 22:16:07 »

Lehet, hogy kicsit rébuszos voltam.
Azt akartam kinyafogni, hogy várjuk meg milyen jutalomfelajánlások gyűlnek össze, aztán azok értékének ismeretében döntsük el, melyik helyezett melyiket kapja.
Nyilván  az lenne a cél, hogy az első helyezett kapja a legértékesebbet.
Persze az  is igaz, hogy két vadászati lehetőséget is nagyon nehéz értékben összehasonlítani.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Július 06. - 08:06:09 »

Na, most kit, mit sértettem meg?!?! Vállat von Meglepődött


Rövid, tömör választ várok.

Szia!

Én kértem meg Voldit, hogy törölje a hsz-okat, mivel a névváltoztatás megtörtént, így okafogyottá váltak a bólogatós és egyetértős hozzászólások. Többek között az enyém is törlésre került. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Július 06. - 09:49:15 »


Tisztelt Fórumozók!

Arra gondoltam, mi lenne, ha csinálnánk egy irodalmi pályázatot -itt, a fórumon belül. Hogy ne csak a szakmai dolgokban és a kötetlen beszélgetésben erőltessük meg magunk, hanem teremtsünk valami közös, szépirodalmi értéket/értékeket is. A legtöbb moderátor és az adminok belegyezésével a következőre jutottam:

Vándor vadászIrodalmi pályázatot hirdetek, aminek a keretében várjuk minden(!) érdeklődő fórumtársunk vadászathoz, természethez, természetvédelemhez esetleg horgászathoz fűződő irodalmi művét, mely bármilyen műfajban íródhat és a terjedelemre vonatkozóan sincs megkötésünk, viszont egy ember maximum csak három művel pályázhat. A pályázat életbe lépéséhez minimálisan öt jelentkező szükséges!
A pályázatot -előreláthatólag- félévente vagy évente hirdetjük meg (ez még függ a moderátoroktól, és az adminoktól, amikor eldöntik ide helyettesítsék be Bion)- és a vándordíjat az előző nyertes köteles tovább küldeni az újabb kiírás nyertesének.
A nyertes(ek) eldöntése oly módon történik, hogy a művek címeire lehet majd szavazni(egy fórumozó csak egyszer szavazhat) a leadási határidő után. Az 5 legtöbb szavazatot elérő műből az elsőt (esetleg az első hármat-felajánlásoktól függően) a moderátorokból és a két adminból álló bírálóbizottság fogja kiválasztani a mű irodalmi és tartalmi értékei alapján.
Az irodalmi pályázat első helyezettje kap egy oklevelet és egy régi írói díjat (melyet egy esetleges újabb kiírás után tovább kell küldenie a következő első helyezettnek).
A helyezett(ek) további nyereményei mindig az adott kiírásra, a fórumtársak által felajánlott ajándékokból, vadászati lehetőségekből, egyéb nyereményekből állnak majd.

A vándordíj, mely újra az arra érdemes írót illeti majd:

Nevezni úgy lehet, hogy a nevező felhelyezi az írását az erre a célra megnyitott rovatba, a moderátorok vagy az adminok pedig felveszik a művét-cím alapján- a szavazati listára. Szavazni a beérkezések lezárása után lehet elkezdeni.

A műveket beküldők automatikusan elfogadják a kiírási feltételeket.
Az irodalmi pályázat finomítására,az esetleges félreértések elkerülése végett, és egy valamilyen később felmerülő probléma kiküszöbölése céljából a változtatás jogát fenntartom. Bion

Az első kihirdetésre a leadási határidő augusztus 20-a.
Eredményhirdetés szept. 20-a este 10 óra után.

Ezennel élek is az első felajánlás lehetőségével:
-Először is útjára indítom azt a régi írói díjat, amely az épp élő kiírás első helyezettjét illeti meg.
-Továbbá az első helyezettnek felajánlok egy hajnali(vagy esti) libázási lehetőséget -ennek esetleges meghiúsulásakor egy gida kilövési lehetőséget-, amelyet előzetes egyeztetés útján szervezünk meg.
-50e Ft még nem eldöntött kiosztási formában (Németh Lajos)

Ha valaki fel szeretne ajánlani valamit, akkor kérem másolja át a szöveget és írja  a felajánlását az enyém alá (mint a fórumtalálkozónál).
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 06. - 09:51:43 írta Voldemort » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Július 06. - 09:51:23 »


Kedvcsinálóként én az idei évre felajánlok 50.000,- Ft készpénzjutalmat, hogy hányadik helyezettnek, azt majd menet közben, a többi felajánlás ismeretében döntsük el, mert az is hülyeség lenne, ha mindent a győztes kapna, meg az is, ha a jutalom értéke nem állna arányban a helyezéssel.

Köszönöm!-jól esik, hogy ennyien támogatják az ötletet. Már csak a művek hiányoznak Bion



Az általad javasolt módosítások igencsak helytállóak, így beletettem a kiírásba őket. Wave
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 06. - 13:02:37 írta Németh Lajos » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Július 06. - 10:00:25 »

Lajos!
A pénzdíj nagyon jó ötlet Meghajol, de mivel a díj vándordíj, és egy év után tovább kell adni, kicsit fura lenne, ha az első helyezett egy év múlva már nem birtokolna semmit, a sokadik helyezett meg büszkén mutogathatná, mit vett a komoly pénzjutalomból. Nem gondolod? Vállat von
Szia!

A javaslatot betettem a kiírásba.

A mindenkori első helyezéssel csak az elismerés, az írói díj és az oklevél jár, a felajánlások csak a ráadás. Így aki pályázik, az elfogadja, hogy van amikor több felajánlás érkezik, van mikor kevesebb. Ez ellen nincs mit tenni és nem is akarok. A szabályok érthetőek, aki akarja elfogadja, akinek nem tetszenek, az nem pályázik.Utólag nincs reklamáció Bion Ezen az alapon reklamálhatnának a rádiós játékok betelefonálói is, hogy ugyanazzal a játékkal néha több tízezer Forintos díjat lehet nyerni, néha meg csak egy póló az ajándék.

Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Július 06. - 10:01:33 »

Hol az a rovat? Korábbi írásokkal lehet versenyezni?

Mindjárt megnyitom a rovatot.

Tőlem nevezhetsz régebbi írással is, majd a szavazók eldöntik, hogy megéri-e Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Július 06. - 13:03:15 »

Móricka kap 100 forintot a nagyfatertól.
-Kisfiam,mit csinálsz a pénzzel?
-Felváltatom két ötvenesre.
-Aztán?
-Felváltatom öt húszasra.
-Utána?
-Felváltatom tíz tizesre?
-És?
-Tovább váltatom húsz ötösre.
-De hülye vagy, kisfiam, mi a lóf@sznak váltatod fel ennyiszer?
-Egyszer majdcsak téved valaki...


Ajánlom eme viccet Lakos Mórickának...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Július 06. - 13:07:33 »

Móricka kap 100 forintot a nagyfatertól.
-Kisfiam,mit csinálsz a pénzzel?
-Felváltatom két ötvenesre.
-Aztán?
-Felváltatom öt húszasra.
-Utána?
-Felváltatom tíz tizesre?
-És?
-Tovább váltatom húsz ötösre.
-De hülye vagy, kisfiam, mi a lóf@sznak váltatod fel ennyiszer?
-Egyszer majdcsak téved valaki...


Ajánlom eme viccet Lakos Mórickának...

Értem én a kritikát, csak nem szeretem... Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Július 22. - 22:25:13 »

Na végre, megtört a jég!
Remélem, ez a jó novella kedvet csinál másoknak is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Július 23. - 08:34:29 »

Na végre, megtört a jég!
Remélem, ez a jó novella kedvet csinál másoknak is.

Én is remélem... Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Július 23. - 09:54:51 »

Esetleg versírásra is...
Ugye, Tardi Lajos?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Július 23. - 23:13:52 »

Egy régi történetem van...talán 1-2 módosítást lehetne, de így hagyom, akkor ez jött ki.  Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: