Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásznapok, Vadászati rendezvények  (Megtekintve 83471 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #30 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 22:22:22 »

Attila teljesen elbeszélünk egymás mellett  Fejvakarás Egyszer már írtam , 
sokak által lenézett és kigúnyolt / lefitymált vadászok/ távol nyugaton , méltón ünnepelnek .
Van olyan vadászat ami már szinte társadalmi esemény . Nálunk ? ... You  Tube-n találni ezret .
Ópusztaszer ? A legfontosabb a megközelítés  Igen Igen Igen Igen Megáll az IC. Leszálló pálya ? 
Tegyük fel a Kamara csinál egy jó Ünnepi programot , de olyat ami a civileket is megmozgatja .
50 000 ezer látogató ami nem is sok  Türelmetlenül Eldugott helyre , rossz közlekedés stb. ki megy ? 
Látod a tavalyi rendezvényről nem is hallottam  Türelmetlenül  Mindegy , hagyjuk .   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #31 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 23:15:47 »

50 000 ezer látogató ami nem is sok
tényleg nem Ördög Kacsint Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #32 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 02:13:34 »

tényleg nem Ördög Kacsint Emelem

Udv!

Ezt a hirt nem igy kell kozolni. Igy tenyleg keves.

A Vadaszkamara unnepi programjan,melyet Opusztaszeren a hivatasos vadaszoknak szervezett,az orszagban nyilvantartott 60-ezer hivatasos vadaszbol 50 ezren azaz 90% ban voltak jelen. A program sikeresnek mondhato.


Ezt igy kell eloadni,es akkor maskeppen nez ki.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #33 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 09:34:03 »

Vadásznap...az kell a népnek...
A tisztségviselők délelőtt kiosztják egymásnak a kitüntetéseket, azért délelőtt mert délutánra tajtrészeg mindenki. A "vadételek főzőversenyén" csinálnak nyolcféle pörköltet mert többre nem futja, közben büszkén fényképeztetik magukat a bográcsban rotyogó fakanál mellett. Pár lelkes balek csinál íjász, solymász stb. bemutatót, ezt megnézi kéttucat ember az "érdeklődők"-ből mert vadász véletlenül sincs köztük.
Utána meg olvasod az élménybeszámolókat  a "civilek" tollából, hogy ezek a vadászok tényleg alkoholisták, ennyi részeg, a sátor mögött négykézláb rókázó zöldruhás majmot még nem láttak...
Ez kell a jó hírnévnek.
Elnézést, ha valakit megbántottam.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #34 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 09:39:50 »

Néhány szubjektív gondolat a vadásznapokról.
Párszor voltam, már jó néhány éve nem járok. Beleuntam. Beleuntam a sablonosságba, az ötlettelenségbe, a felületességbe, a felszínes beszélgetésekbe.
Olyasmi tendenciát látok itt is, mint a falunapi rendezvényeken. A rendező  kipipálja, hogy megvolt, a résztvevők száma meg évről évre fogy. Az ok: a „piparendezvény elv”.

Nem lehet rendezvényt tartani ugyanarra a sablonra, éveken keresztül. Illetve lehet, de nagyon gyorsan elfogy az érdeklődő.
Hubertusz mise, vadászavatás, kitüntetésosztás, főzőverseny, íjászbemutató, kürtölés, bőgés, kutyaszépségverseny. Nagyjából ez a felhozatal. Szerintetek kívülállóként ki kíváncsi erre tizedszer is, amikor már mi bennfentesek is rohadtul unjuk.
Pont, mint a Fehova. A legtöbbet az ajtó melletti beszélgetések érnek belőle, azok is jóval kevesebbet, mintha leülnénk valahol csendes helyen, fehér asztal mellett.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #35 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 10:55:37 »

Üdv ! Németh Lajos & Boar jól leírtátok  Igen Erre nem vevő a társadalom .
Hubertus mise egy évben csak egy nap , a többi hamis . Főzőcske  Fejvakarás  Igen
nem bográcsozni kell , hanem sültek és egyéb vadételek népszerűsítése .
Sokan azért nem fogyasztanak vadhúst mert 1. nagyon drágán adják a kufárok ! 
2. Nem is tudják hogyan kell elkészíteni . Egyik barátom pár éve elment egy ilyen " napra " 
szó szerint ugyanezt mondta  Röhög , pontosan nem emlékszem mit hiányolt , de fel sorolt egy jó pár
témát . Most eszembe jutott egy  Stoel  Röhög Röhög Röhög Röhög pl.  Eb a vadász...  'Girl   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #36 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 11:59:23 »

 Ha van az nem jó, ha nincs az sem! Ha én ezt megértem erőszakot veszek az első kóbor kutyán ami elém kerül!:fejv

A vadásznapok azért lettek kitalálva, hogy a civil közösség egy kicsit belelásson a vadászatba. Mit lehet azon csodálkozni, hogy a vadászok nagy része nem nézi meg ezredszer is a kutyabemutatót, az íjjászokat, vagy a légpuska lövészetet, vagy miért nem tátja a száját az évente kirakott, és többször látott trófeákon.  Azon igen is el lehet gondolkodni, hogy miért kell a végére négykézláb részegen hányni, főleg vadászruhában?
Látom, van ötlet is, igény is. Csak arra lennék kíváncsi hányan jelentkeztetek a vadásznapok szervezőinél ötlettel, vagy segítség felajánlással? Hányan fogtatok már 15-20 kiló vadhúst, és vettétek a fáradtságot, hogy elkészítve vendégül lássatok minden érdeklődőt? Lehet ám ott sütni húst, hurkát, halat is - mint ahogyan csinálják is - tárcsán, de nem egyszer látni hordozható kemencét is. Én Abonyban a Mészáros Vendéglőben második lettem a vadászpünkösdölő főzőversenyen egy szarvashúsos babgulyással. Nem tudtam volna annyit főzni amennyi ne fogyott volna el.
Ezeken a rendezvényeken még vannak érdeklődők, de az igazi vadász szakmai napokon nem igen. Meg kell nézni, hányan mennek el egy őz, nyúl, dám, ...stb konferenciára, trófea, hullott agancs bemutatóra pedig igen csak hasznos dolgokat lehet ott tanulni! Vagy H.Sanyi által leírt gödi napokra miért van egyre kevesebb érdeklődő?  Olyan ez mint a vadászkönyv kérdése. A legjobb szakmai könyvekből alig lehet eladni pár százat, de a leírásokból sem adnak el egy -két ezernél többet. Tegyük a szívünkre a kezünket, hát ilyenek vagyunk.


Kitüntetések?  Minden közösségnek, társaságnak van joga kitüntetésre javaslatot tenni, csak ki kell fizetni az árát! Mi (a Fórum) is javasolhatunk arra érdemes vadászokat. Én szívesen be is szállok pár ezer Forinttal, mert igen is vannak közöttünk olyanok akik akár kulturális, akár szakmai munkájukért igen csak megérdemelnék!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #37 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 12:04:34 »

Tudod Attila, ez olyan dolog, hogy aki benne van a vadászatban, az leszarja, aki meg nincs benne, az mi a kopasz seggére rendezzen vadásznapot?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #38 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 12:40:01 »

Attila, abban igazad van, hogy nem álltam oda szervezni és szervezni segíteni, mert úgy gondolom, nem az én dolgom.
Azért választunk meg tisztségviselőket, hogy megvalósítsák.
Két cikluson át voltam pogármester egy kis faluban, 8 falunapot csináltam végig. Az utolsón jóval többen voltak, mint az elsőn, pedig az első szó szerint az első volt, nemcsak az én pályafutásom alatt. SOHA, de soha nem vártam el a falu lakosságától, hogy ötleteljenek. Azért van a választott tisztségviselő, hogy legyenek elképzelései, csinálja meg, aztán a választópolgár eldönti, hogy kedvére való-e a dolog. Aki a kolompot felköti az kolompoljon, ne a nyájtól várja az útbaigazítást. A 8 évben talán egy-két program volt, ami később visszaköszönt, mindig tudtunk újat mutatni. Azt is be kell vallanom férfiasan, hogy a végén már piszkosul rüheltem az egészet, ezért harmadszor már nem indultam.
Hidd el, ott van az alapvető hiba a mi rendszerünkben, hogy társadalmi választott tisztségget korlátlan ideig be lehet tölteni. Jogszabály a legtöbb esetben nem szab korlátot (mennyivel okosabbak az amcsik ebben!), önkontroll nincs, csak a székhez két kézzel való görcsös kapaszkodás, meg választói közöny.
"Isze' jóvan', mozdonyt nem lopott, nem erőszakolt meg serdületlen fiúgyermekeket nyilvánosan a főtéren, maradjon. Hátha a következő még hülébb' lesz."
A halál f.szára kéne elzavarni 8 vagy 10 év után minden választott tisztségviselőt, ha nincs benne annyi önkritika, hogy magától eltakarodjon.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #39 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 19:39:17 »


Szia Lajos!

Azért -szerintem- különbséget kell tenni egy önkormányzati és egy vadász rendezvény között. Az önkormányzatnak  van legalább egy pár fizetett alkalmazottja akit egyszerűen befog/utasít a munkára, a vadászok pedig minden rendezvényt önkéntes alapon szerveznek. Attól a választott tisztségviselőtől aki ezért kapja a fizetését el is várom hogy levegye a vállamról a terhet, de attól a tisztségviselőtől aki saját szabadidejét és saját pénzét áldozza az őt megválasztó közösségért, én nem sajnálom a segítséget.


"A halál f.szára kéne elzavarni 8 vagy 10 év után minden választott tisztségviselőt, ha nincs benne annyi önkritika, hogy magától eltakarodjon."

Ebben egyetértünk! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 19:55:08 »

Ha van az nem jó, ha nincs az sem! Ha én ezt megértem erőszakot veszek az első kóbor kutyán ami elém kerül!:fejv

A vadásznapok azért lettek kitalálva, hogy a civil közösség egy kicsit belelásson a vadászatba. Mit lehet azon csodálkozni, hogy a vadászok nagy része nem nézi meg ezredszer is a kutyabemutatót, az íjjászokat, vagy a légpuska lövészetet, vagy miért nem tátja a száját az évente kirakott, és többször látott trófeákon.  Azon igen is el lehet gondolkodni, hogy miért kell a végére négykézláb részegen hányni, főleg vadászruhában?
Látom, van ötlet is, igény is. Csak arra lennék kíváncsi hányan jelentkeztetek a vadásznapok szervezőinél ötlettel, vagy segítség felajánlással? Hányan fogtatok már 15-20 kiló vadhúst, és vettétek a fáradtságot, hogy elkészítve vendégül lássatok minden érdeklődőt? Lehet ám ott sütni húst, hurkát, halat is - mint ahogyan csinálják is - tárcsán, de nem egyszer látni hordozható kemencét is. Én Abonyban a Mészáros Vendéglőben második lettem a vadászpünkösdölő főzőversenyen egy szarvashúsos babgulyással. Nem tudtam volna annyit főzni amennyi ne fogyott volna el.
Ezeken a rendezvényeken még vannak érdeklődők, de az igazi vadász szakmai napokon nem igen. Meg kell nézni, hányan mennek el egy őz, nyúl, dám, ...stb konferenciára, trófea, hullott agancs bemutatóra pedig igen csak hasznos dolgokat lehet ott tanulni! Vagy H.Sanyi által leírt gödi napokra miért van egyre kevesebb érdeklődő?  Olyan ez mint a vadászkönyv kérdése. A legjobb szakmai könyvekből alig lehet eladni pár százat, de a leírásokból sem adnak el egy -két ezernél többet. Tegyük a szívünkre a kezünket, hát ilyenek vagyunk.


Kitüntetések?  Minden közösségnek, társaságnak van joga kitüntetésre javaslatot tenni, csak ki kell fizetni az árát! Mi (a Fórum) is javasolhatunk arra érdemes vadászokat. Én szívesen be is szállok pár ezer Forinttal, mert igen is vannak közöttünk olyanok akik akár kulturális, akár szakmai munkájukért igen csak megérdemelnék!



Ebben teljesen egyet értek veled! Igen
Az idén nálunk lesz a Csongrád megyei vadásznap a hétvégén. A Kamara kikérte a részt venni szándékozóktól milyen programok legyenek még a "szokásosakon" kívül!
Javaslatok:.......semmi, lóf@sz, madárcsicsergés.... Meglepődött
Arról mindenkinek van véleménye, hogy mit un már a vadásznapokban(én személy szerint egy embert Ördög), de még azt sem tudja, hogy mit akar...,ez olyan jellegzetesen magyar! Fejvakarás
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 20:08:42 »

Szerintem a vadászok 800%-a nem a programok miatt megy el, hanem, hogy találkozzon régi, ritkán látott ismerősökkel, jókat egyen és igyon.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #42 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 21:07:58 »

Az idén nálunk lesz a Csongrád megyei vadásznap a hétvégén. A Kamara kikérte a részt venni szándékozóktól milyen programok legyenek még a "szokásosakon" kívül!
Javaslatok:.......semmi, lóf@sz, madárcsicsergés.... Meglepődött

Látod Pista, pontosan ez az én bajom! Hogy kikérte a véleményt.
Hát ne kérje ki, hanem álljon elő ötletekkel, azért ül a bársonyszékben! Évi egy rendezvénynél ez talán nem túlzott igény. Ha meg nincs ötlete, vegye a kalapját.

Emlékeztek mit mondott Matula a Téli berekben? Nem lesz szó szerinti, fejből írom:
Ha Bikfic fácánozni akar, Csikasz meg nyulászni, Gyula döglött halat akar nézni, Béla Katihoz menne, rám meg nem hallgat senki, akkor megette a fene az egészet.
A demokrácia nem abból áll, hogy közvélemény kutatást tartunk minden szir-szarban. Válasszunk demokratikusan vezetőt, kövessük, ha nem felel meg az elvárásainknak váltsuk le. Aki a vezetettektől vár ötletet, javaslatot, az nem vezető.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #43 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 23:13:56 »


Vadásznap….
Szerintem sok-sok éve ugyanaz. Legalábbis nálunk. Szépen öltözött térdgatyás jágerek, vadászjelöltek, avatás, miatyánk, jólneveltnek tűnő  kirakatkutyák, affekta.  Ugyanazok a VT sátrak, előttük évről évre ugyanaz a koszlott talált bika, ugyanaz a bogrács, benne vaddisznóperkelt minden évben. Tálca söröket körbeülő vendégek (hozzáteszem nincsen bajom az alkohollal a rendezvényeken, vele jár szerintem)
Rossz érzés, hogy akinek nincsen sátra az rosszul érzi magát. Mi nem szoktunk sátrat állítani, kis csapat a miénk. Hozzácsapódsz valahova, erőltetett. Más meg nem nagyon van.  Ismerősök sokan vannak, sajnos egyre többen kik a köszöntés után üzletről, lehetőségekről, politikáról kezdenek beszélni, nem pedig az augusztusi bakról…..  Vagy a legújabb 338-as Magnumról nem pedig arról, hol lehet még kapni a régi cseh patront a 7x64-eshez. Ha egyáltalán szóba állnak veled, ki nem vagy talpig zöld ünneplőben….
Szóval én nem megyek évek óta. Lehet a magam baja. Édesapámmal voltunk néhányszor, aztán nem akart már menni. Túl sok a „zöld majom” mondta, menjünk ki inkább körbeetetni mindent!
 Azóta én sem voltam, de a szórókat feltöltöm aznap minden évben….
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Steve
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 23:39:51 »

Látod Pista, pontosan ez az én bajom! Hogy kikérte a véleményt.
Hát ne kérje ki, hanem álljon elő ötletekkel, azért ül a bársonyszékben! Évi egy rendezvénynél ez talán nem túlzott igény. Ha meg nincs ötlete, vegye a kalapját.

Emlékeztek mit mondott Matula a Téli berekben? Nem lesz szó szerinti, fejből írom:
Ha Bikfic fácánozni akar, Csikasz meg nyulászni, Gyula döglött halat akar nézni, Béla Katihoz menne, rám meg nem hallgat senki, akkor megette a fene az egészet.
A demokrácia nem abból áll, hogy közvélemény kutatást tartunk minden szir-szarban. Válasszunk demokratikusan vezetőt, kövessük, ha nem felel meg az elvárásainknak váltsuk le. Aki a vezetettektől vár ötletet, javaslatot, az nem vezető.

De azért kritizálni a készet giga demokratikus.... Nekem vannak fenntartásaim a "demokrácia árnyalataival". Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: