Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadásznapok, Vadászati rendezvények  (Megtekintve 83478 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #120 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 11:30:10 »

ifj, Johann Strauss : Denevér  vö.  Bunyós Pista összes . . . !   Nyihi Nyihi OOO Ördög Vigyorog

 Emelem



Ebben az a legszomorúbb, hogy annak a nemzedéknek, amelyik ezen nő fel, nem is teremtődik meg az igénye nívósabb műfajok felé, megreked ezen a szinten.
Az pedig egy hatalmas hazugság, hogy erre van igény. Azért erre van, mert ezt kapják.

Végigcsináltam jó néhány falunapot, nyugdíjas napot, olyan faluban, amelynek lakói (gondolom) semmivel sincsenek emelkedettebb művészeti szinten a nagy magyar átlagnál.
Egy kanizsai kamarazenekar, akusztikus hangszerekkel, európai népek világzenei programjával telt házas volt, olyan áhitattal hallgatta végig a közönség, hogy magam is csodálkoztam.
A kanizsai rézfúvósók  ( fejenként egy tányér csülkös babért, meg némi útiköltségtérítésért) évről évre olyan vérpezsdítő hangulatot produkáltak, hogy csoda.
Lehet színvonalasan szórakoztatni a közönséget, csak menni kell utána. Mármint ott, ahol kevés a pénz. Ahol van bőven, ott még nagyon talpalni sem kell. Egy telefon, meg egy átutalás.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #121 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 21:37:01 »

Nem akartam árkon kívüli gyepmesterként belepofázni, de amikor a programot végigolvastam, nekem is eszembe jutott, hogy mikor lesz már végre tele a töke ennek az országnak az operettel, meg a mulatós zenével.
Ezeknek az ízlésromboló hányadékoknak a fele árán lehet nívós előadásokat rendelni, ha egy kicsit körülnéz az ember.
Igen
Aki mulatós zenét "rendel" egy rendezvényre, azt hatóságilag kéne leüttetni mint a takonykóros lovat. Nem
A hétvégén falunap volt nálunk. Két utcányira dübörgött a kultúra, mulatott a művelt magyar nép. Amikor Soltész Rezsőtől szólt hangosan az ének, vágyakozva néztem a fegyverszekrényre és elgondolkodtam, van-e még lejjebb? Volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #122 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 22:17:33 »

Igen
Aki mulatós zenét "rendel" egy rendezvényre, azt hatóságilag kéne leüttetni mint a takonykóros lovat. Nem
A hétvégén falunap volt nálunk. Két utcányira dübörgött a kultúra, mulatott a művelt magyar nép. Amikor Soltész Rezsőtől szólt hangosan az ének, vágyakozva néztem a fegyverszekrényre és elgondolkodtam, van-e még lejjebb? Volt.

Mindig nem lehet Iron Maiden sem .... !!  Röhög

........" szoljon hangosan az enek orulj velem kerlek, ugy ahogyan en....."     Stoel  Vigyorog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #123 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 23:42:10 »

Mindig nem lehet Iron Maiden sem .... !!  Röhög

........" szoljon hangosan az enek orulj velem kerlek, ugy ahogyan en....."     Stoel  Vigyorog
Dirty deeds done dirt cheap...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #124 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 02:18:43 »

Dirty deeds done dirt cheap...

....nameg ha ok is ott vannak, akkor tenyleg lett volna falunap a varosba..... OOO


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 09:14:00 »

Janika!

Legközelebb szólj, ha el látogatsz egy ilyen apropóból, a környékünkre..
Szakítottam volna rá időt , és elmentem volna én is.., ..csak azért, hogy a szemedbe nézhessek..

Szia!

Merre van a környéketek?

 Emelem
Naplózva
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #126 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 20:19:52 »


Ebben az a legszomorúbb, hogy annak a nemzedéknek, amelyik ezen nő fel, nem is teremtődik meg az igénye nívósabb műfajok felé, megreked ezen a szinten.
Az pedig egy hatalmas hazugság, hogy erre van igény. Azért erre van, mert ezt kapják.

Végigcsináltam jó néhány falunapot, nyugdíjas napot, olyan faluban, amelynek lakói (gondolom) semmivel sincsenek emelkedettebb művészeti szinten a nagy magyar átlagnál.
Egy kanizsai kamarazenekar, akusztikus hangszerekkel, európai népek világzenei programjával telt házas volt, olyan áhitattal hallgatta végig a közönség, hogy magam is csodálkoztam.
A kanizsai rézfúvósók  ( fejenként egy tányér csülkös babért, meg némi útiköltségtérítésért) évről évre olyan vérpezsdítő hangulatot produkáltak, hogy csoda.
Lehet színvonalasan szórakoztatni a közönséget, csak menni kell utána. Mármint ott, ahol kevés a pénz. Ahol van bőven, ott még nagyon talpalni sem kell. Egy telefon, meg egy átutalás.

 Emelem Milyen igaz! Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 14. - 04:48:08 írta Sakac » Naplózva

" Légy résen! "
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #127 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 17:47:30 »

 Emelem

Nagyon köszönöm a javítást, bárki is vólt!
Most akartam, de látom minden a legnagyobb rendben!


Üdv.: Tompi Kacsint
Naplózva

" Légy résen! "
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #128 Dátum: 2013. Február 28. - 15:43:28 »

Kedves Vadásztársak és Utánkeresés iránt érdeklődők!

2013.04.05-06-07-re nyílt hétvégét szervezünk, melyre ezúton szeretnénk benneteket meghívni. Helyszín: Királyháza - Börzsöny
Ez alkalommal lehetősége lesz minden odalátogatónak, hogy közelről láthassa egy utánkereső felszerelését. Megtekinthesse a mesterséges csapák fektetésének és kidolgozásának módját, eszközeit. Vasárnapra pedig egy kis házi versenyt tervezünk. A program természetesen menet közben alakítható, hiszen a legfontosabb, hogy jól érezzük magunkat és mindenkinek legyen lehetősége kérdezni, beszélgetni, élményeket, tapasztalatokat egymással megosztani.
Vendégünk lesz A vadászkutya magazin szerkesztője, Ujhelyi Tamás, aki péntek este előadást tart a kutya szaglásáról végzett kutatásai során megszerzett tapasztalatairól.
Szombat este az Utánkeresők Baráti Köre tart fényképekkel, videókkal illusztrált előadást és élménybeszámolót. Téma: Utánkeresés a gyakorlatban.

Kérjük, hogy részvételi szándékotokat legkésőbb 2013.03.10-ig jelezzétek, mivel a szállás csak korlátozott számban áll rendelkezésre (a szállásra kutya bevihető). Aki nem szeretne szállást kérni, annak ugyanúgy van lehetősége részt venni a meghirdetett programokon, illetve az ebéden és vacsorán is.

Érdeklődni és jelentkezni lehet:
Dákay Zsuzsanna    06-30-756-04-54
Horváth Dániel    06-30-30-99-777
info@utankeresok.hu

Vadászüdvözlettel: Utánkeresők Baráti Köre

Meghívó
http://kepfeltoltes.hu/view/130228/800075295Megh_v__-_Kir_lyh_za_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #129 Dátum: 2013. Február 28. - 21:00:42 »

 Igen Ha időm engedi és haza tudok jönni hétvégére, a szombati napon meglátogatlak Titeket! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #130 Dátum: 2013. április 22. - 19:34:55 »

Előbb rossz helyre tettem fel.

Vadásznapok 2013  Emelem

http://www.omvk.hu/esemenyek.php
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #131 Dátum: 2013. április 26. - 15:24:18 »

Üdv!  Emelem
2013. június 1-én (szombaton) tartjuk Tamásiban a 7. Trófea Vadgasztronómiai Fesztivált.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
A rendezvény és a programok látogatása térítésmentes (ezt Tamási város Önkormányzata és a Gyulaj Zrt. szponzorálja).
Többféle vadétel fog készülni a főzőversenyen kívül a cégünk kitelepült vadászházi sátrában, ezeket "kóstolójegy" megvásárlása után lehet kipróbálni.
Párszáz Ft-ért adnak egy kis adagot, de úgy lesznek a porciók belőve, hogy 3-4 féle étel kóstolása felérjen egy teljes ebéddel.
Egész napos, szórakoztató rendezvényt tervezünk, ahol a család apraja-nagyja jól érezheti magát.
Nem csak a vadászokra gondolunk, de természetesen lesznek olyan ismeretterjesztő programok is, amiket biztosan szívesen vesznek.
Szándékunk szerint száműzzük a kommersz "műanyag bóvlit" úgy a bemutatkozó kézművesek és iparosok, mint a programok közül és szeretnénk tényleges értékekkel szolgálni a látogatóknak.
Mindenkit nagy szeretettel várunk június elsején szombaton, reggel 9 órától a Tamási-Miklósvári Parkerdőben!
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #132 Dátum: 2013. Június 04. - 07:36:43 »

Üdvözlet a Vadászoknak!
2013. JÚNIUS 8.(Szombat) megrendezésre kerül a XIV. KÁCSI VADFŐZŐ VERSENY
Részletek és program megtekinthető: http://www.kacs.hu/
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #133 Dátum: 2013. Július 05. - 23:34:13 »

Holnap vadásznap Hollókőn! Aki tud, jöjjön el, családi programnak sem utolsó. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #134 Dátum: 2013. Július 06. - 19:44:00 »

Holnap vadásznap Hollókőn! Aki tud, jöjjön el, családi programnak sem utolsó. Emelem
Voltunk! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: