Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A legrövidebb lövésem....  (Megtekintve 17605 alkalommal)
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Május 26. - 15:00:12 »

A minap lesrol lejovet már az alsó létrafokon álltam,mikor a les másik oldalán a surubol 8 suldo kocogott ki.Leslábon a puska megtámaszt,és az utolsó 40 kg-os kis suldo már nem kovette társait.Lotav a les szélessége-3,5m.

Egy régebbi eset: Ádám-Éva délelotjén az asszonyok sutnek-foznek,kint 30 cm-es hó,szikrázó napsutés.Gondoltam megséltátatom a kutyusom(volt egy családkendvec rottweilerem)+hátizsákban viszek ki még egy kis kukoricát a kozeli fácánetetobe.Egy kis suruhoz érve a kutya be és abban a pillanatban visítás.Benézve a bokrok kozé egy 25-30kg malacot(decemberben!!!) tartott orránál fogva a roti.A 7x65R csove a fulton,lotav 0m :Mosolyog.

A leslábról lőtt süldő:

« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 26. - 21:42:19 írta wetzlar » Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Május 26. - 18:55:10 »

A legközelebbi lövésem egy kis kan egy dagonya mellett úgy 6 méterről,a legközelebbi hibázásom szintén süldő 4 méterről.
Ami nehezebb:vadászvendéggel lövetett őzbak 5méterről,és bőgő bika 8 méterről.(mindkettő le lett mérve).A csúcsot a keresztapám tartja a bőgő bikával.Az osztrák vendég kemény 5 méterről lőtte.Na ezek az igazi vadászélmények!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Május 26. - 21:38:43 »

A legközelebbi lövésem egy kis kan egy dagonya mellett úgy 6 méterről,a legközelebbi hibázásom szintén süldő 4 méterről.
Ami nehezebb:vadászvendéggel lövetett őzbak 5méterről,és bőgő bika 8 méterről.(mindkettő le lett mérve).A csúcsot a keresztapám tartja a bőgő bikával.Az osztrák vendég kemény 5 méterről lőtte.Na ezek az igazi vadászélmények!
Ezek a kísérőt és vadászt próbáló események!  Igen
Azért is nyitottam a témát.
Így is túl sokat hallunk a 270-ről .222-essel fültövön hibázott disznókról és társaikról...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Május 26. - 21:54:16 »

Ebben a  a topicban mi az erdekes? En meg nem ejtettem el  vadat 25 m felett  Ijasz Bion Bion Bion

A legrovidebb lovesem egyebkent 4 m volt. A malac eppen az ala a fa ala ugrott be amin  ultem. Alig tudtam  a labracs mellett megloni. Eloszor nem is akartam  ( ijjal,fentrol rizikos) De nekiallt a fa tovet turkalni. Alig gyoztem kivarni, hogy kicsit tavolodjon a fatol majd ralottem. Nem kondaval volt hanem egyedul.  Annyit tudott menni, hogy lehuzta a magat a foldbe covekelt vesszorol, majd visszagurult a fa tovebe. ( hegyoldalban voltunk)
 Nezett is a kisero vadasz, hogy ezt hogy a nyavalyaba lottem meg, amig meg nem latta a vesszot, kicsit arrebb. Ettol fuggetlenul azota inkabb kivarom, hogy tavolabb menjen nagyobb feluletet mutasson  a loveshez.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Május 26. - 22:21:38 »

Egy fára épített ülcsikről egy alám a dagonyába megérkező kis kan, amikor felnézett rám, szemközt érte a lövés 3m-ről.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Május 29. - 09:12:34 »

- Egy régi, hosszú ideje használaton kívüli istállóból, ami a falutól közel kilométernyire volt, rendszeresen lestem egy érdekes bakot. Egy alkalommal heves délutáni eső után mentünk ki két barátommal, kora este. Még szépen fent volt a nap, amikor az egyik ablak előtt, a nagy nagy fűben valami felénk közeledett. Végül, alig pár lépésről egy róka bukkant elő. Annyira közel volt, hogy a légnyomás egy pillanatra elfektette a gazt mellette...
- Barátnőmmel ültünk ki a néhány napja készített új szórómra és a mellé épített felülőre. Mivel a legelső pillantás elárulta, hogy a disznók még nem fedezték fel a kirakott kaját, úgy döntöttünk, hogy majd eltöltjük mi az időt itt kellemesen a cocák nélkül is... Puszi Smitten
Nem telt bele 10 perc, és megjöttek a disznók, de nem a szóróra mentek, hanem ellenkező irányba haladva, majdnem alattunk akartak elosonni. Lőtáv: 6-7 méter, öltözet: már csak zokni... Vigyorog
- Még a 90-es évek eleje. Hajnali autós dúvadazás, lucernaföld szélében nagy fekete kutya. A 6-os sörétre összeesik, vergődik, a második lövés éppen elmegy felette. Kiszállok a kocsiból, hogy gyorsabban tudjak tölteni, és pontosabban lőni, amikor észrevesz, és felém rohan. Elkésnék a töltéssel, az már biztos, de, hogy támadna-e, azt nem tudom, mindenesetre nem valami kellemes érzés. Hirtelen a hátsó ülésről kiugrik Pucok, öreg, szénfekete vizsla-keverék kutyám, és elém áll, ő fogadja a kutyát. Szerencsétlen állat megtorpan, a következő pillanatban már csővégről veri át a Brenneke. Nagyon megsajnáltam....
- November vége, Szabolccsal cserkészünk egy földúton. Már csupasz a határ, a levelek is mindenhol lehullottak, épp ezért meglepő, hogy egy róka alig 8-10 méterről néz bennünket a bokor alól. Szeme közé kapja a 30-06-os lövedékét (de ez csak véletlen, nem sokat célozgattam, inkább érzésből sütöttem el a puskát). Kíváncsian bújok be hozzá. Erősen rühes, így már érthető...
- Disznóhajtáson, mivel általában bent mentem a hatásban sörétes puskával, többször előfordult, hogy alig pár méterről lőttem disznót, köztük máig legnagyobb, legöregebb kanomat.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Május 29. - 13:19:53 »

Ezek mind mind távoli lövések! Az én barátom kiült vadkárra. Este tíz körül lövést hallok éktelen becsapódással. Hívom; Meg van? Meg! Nagy? Hatalmas! Mivel egy hetes volt a fegyvere és háromnapos az L200-as meg első disznója is lett volna, öt perc alatt mellette vagyok. Kb 20cm-ről lőtt a terepjáró platóján a sárvédőbe a lövedék végig hatolt a két ajtóban, tépve az anyagot, szakítva a vezetéket. Gratuláltam s jó utat kívántam hazafelé. Szóval nem tökéletesen ragadt meg a fejében a töltés, ürítés szabálya a CZ fegyverénél. Javítás 560e Ft!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Május 29. - 14:45:42 »

Robi! Te mindig pozítívvvv vagy... Bion Bion Bion

 Wave
Naplózva

Üdv End
Tlaci
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Május 29. - 15:10:12 »

Sziasztok!

Sajnos nem vadászom olyan régóta, hogy túl sok lövésem lenne, az eddigi legrövidebb tavaly lett volna, mikor az első bakomat behívtam a les alá. Illetve a gidahangra a suta ugrott, a bak követte, de még a "lényeg" előtt voltak, így nem zavartam meg őket. Pár nap múlva, az üzekedés végén már nem reagált a sípra, így 160-ról kellett meglőnöm, azt a szép selejtet.

De egy igazi közeli lövés, ami a faterral esett meg, még gyerekkoromban:
a régi lakóhelyünkön az öregem vadőrként dolgozott. Apróvadas területen, szorgalmasan használta a kisgolyóst rókára, kóbor kutyára. Egyik alkalommal egy nagy korcs kankutyát lőtt, majd odament, és lábbal megbökdöste, biztosan elpusztult-e? Mikor a kutya megfogta a lábaszárát, már tudta a fater, hogy nem! A TOZ-t a fejéhez nyomta, és úgy lőtte le.
Azóta tudom, hogy biztosabb a szemét figyelni, hogy a pupilla kitágult-e már.
Naplózva
Ladis
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Május 29. - 15:21:29 »

Sziasztok!

Sajnos nem vadászom olyan régóta, hogy túl sok lövésem lenne, az eddigi legrövidebb tavaly lett volna, mikor az első bakomat behívtam a les alá. Illetve a gidahangra a suta ugrott, a bak követte, de még a "lényeg" előtt voltak, így nem zavartam meg őket. Pár nap múlva, az üzekedés végén már nem reagált a sípra, így 160-ról kellett meglőnöm, azt a szép selejtet.

De egy igazi közeli lövés, ami a faterral esett meg, még gyerekkoromban:
a régi lakóhelyünkön az öregem vadőrként dolgozott. Apróvadas területen, szorgalmasan használta a kisgolyóst rókára, kóbor kutyára. Egyik alkalommal egy nagy korcs kankutyát lőtt, majd odament, és lábbal megbökdöste, biztosan elpusztult-e? Mikor a kutya megfogta a lábaszárát, már tudta a fater, hogy nem! A TOZ-t a fejéhez nyomta, és úgy lőtte le.
Azóta tudom, hogy biztosabb a szemét figyelni, hogy a pupilla kitágult-e már.

...jogos és igazad van az utolsó esettel kapcsolatban!

 Emelem : Ladis.
Naplózva

"A CSÖVEK LŐNEK, DE A TUSA TALÁL...!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Június 10. - 21:09:03 »

Hajdanán a Mecsekben hajtásban, sebágyból felkeltett támadó, disznót lőttem csővégről. Négykézláb mászva mentem be egy válton, amikor jött szembe mint egy vonat. Estében felborított. Egycsövű sörétessel, gyöngygolyóval. A gatyám majdnem tele lett.
Naplózva

Jó szelet!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Június 10. - 21:23:34 »

Hajdanán a Mecsekben hajtásban, sebágyból felkeltett támadó, disznót lőttem csővégről. Négykézláb mászva mentem be egy válton, amikor jött szembe mint egy vonat. Estében felborított. Egycsövű sörétessel, gyöngygolyóval. A gatyám majdnem tele lett.

Csaba, azért hencegni nem kellene!
Gondolhattad hogy senki nem fogja elhinni, hogy csak majdnem lett tele az a gatya.  >Nevet
Mindenesetre tényleg nem életbiztosítás hajtásban egycsövűvel. Nyilván azért írtad hogy hajdanán, és akkor ez volt az egyetlen puskád. Hajtásba akkor is MENNI KELL!
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Június 10. - 21:43:52 »

Csaba, azért hencegni nem kellene!
Gondolhattad hogy senki nem fogja elhinni, hogy csak majdnem lett tele az a gatya.  >Nevet
Mindenesetre tényleg nem életbiztosítás hajtásban egycsövűvel. Nyilván azért írtad hogy hajdanán, és akkor ez volt az egyetlen puskád. Hajtásba akkor is MENNI KELL!


Szia!
Valóban ez az egyetlen fegyverem volt akkor még. 18 éves voltam és tanúltam... ez sajnos 22 éve volt.
Hajtani jártunk a Mecsekbe a Jószerencsét vt-ba, ott történt az eset. Senki nem "akart" bemenni utána, én meg játszottam a tökös gyereket.
Akkorát ordítottam, hogy rajtam röhögött mindenki. De azért megoldottam. Be nem szartam, de valóban veszélyben volt a gatyó. Ördög Az volt a szar a dologban, hogy nem tudtam se felálni a bozótban, se kitérni. Mákom volt.

Naplózva

Jó szelet!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Szeptember 13. - 01:45:03 »

Sziasztok!

Sajnos nem kelhetek versenyre a rövid lövéseket tekintve a fórumtársakkal, azonban idén sikerült egy érdekes és mifelénk "rövidnek" számító lövéssel terítékre hoznom egy bakot. Azért mondom "mifelénk", mert Békésben - szűkebb hazámban -  sűrűn lövöldöznek 200 méter fölé, főleg tavasszal a 100 hektáros búzatáblák közepébe álló bakokra. Én azonban nem szeretem az ilyen mesterlövész vadászatokat, ha tehetem inkább üzekedésben, hívással lövök bakot, vagy csak felülök egy lesre, hátha...
Nagyon a végét jártuk már az üzekedésnek, mikor szólt a vadászmester, hogy a gyepen lakó gyenge, gombnyársas bakot kilőhetem, ha van időm. Ilyenre mindig szakítok... Kellett a hús a földtulajdonosok megvendégelésére, és vadászmesterünk pár nappal előtte elhibázta, a fák között kevesett látott a bakból.
A bakot jól ismertem, üzekedésben sikerült is sutahanggal behívnom, a vadászmesterrel "szabdalt fülűnek" neveztük el, mert fiatal kora ellenére nagy harcos lehetett, verekedéseinek nyomát mindkét cikkcakkra szabdalt fülén láthattuk. Aránylag jól tartotta a helyét, egy régen vízállásos gyep, melyet egy elhanyagolt gát választott el egy telepített akácos-nyárfástól, itt lakott a "szabdalt fülű", később is összefutottunk vele egy hajnalon. Akkor futni hagytuk...
Délután ki is ültem a gát tetejére félcombig érő fűbe egy öreg diófa alá. Így beláttam a gyepet is, meg az erdőbe is, mert a közepén volt egy nadrágszíjnyi búzatarló, mellette pedig egy csatorna.
A búzatarló túlsó végében legalább 250-re aránylag korán meg is jelent egy őz, hamarosan meg is állapítottam, hogy ez az én bakom lesz. Persze messze volt, hiába volt nálam a háromlábú lőbotom, nem kockáztatok, inkább vártam, hátha közelebb jön. Jött is, lassan bóklászott, néha belépett a csatornába, ilyenkor mindig azt gondoltam, hogy a túloldalon a magas nádban elslisszol, de nem, mindig visszaballagott a tarlóra. Persze a szálkereszt folyamatosan rajta, ujjam az elsütőbillentyűn. Mikor kb. 80-ra ért, még egy utolsó ellenőrzés a céltávcsővel a fülén (szabdalt), várom hogy keresztbe forduljon és durr! Elhibázom! Hihetetlen!
A bak nem tudja honnan jött a lövés, folyamatosan riasztva nyílegyenesen megindul felém. Gyorsan új golyót tolok a mannlicherbe, már itt a bak előttem a gát oldalában, észrevesz és oldalra ugrik. A gát tetején riaszt még egyet és egy pillanatra megáll, visszanéz rám, vesztére. Kapásból nyaktövön lövöm (a céltávcsőben szinte csak sejtem, olyan közel volt). Megadom neki a végtisztességet, majd lelépem a távolságot, 16 lépés.
Lőttem már behívott bakot kb. 20 méterről, ez azonban mégis szebb élmény volt, kis csökött agancsáról mindig eszembe jut majd a gát tetején visszanéző "szabdalt fülű".

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Szeptember 13. - 12:09:21 »

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: