Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Foxi  (Megtekintve 72388 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2013. április 08. - 19:23:17 »

Kedves Sanyooo!

Tanulni sohasem késő!

Ilyenkor a megfelelő hozzászólást ne a kisegereddel másold, nyomd meg az idézet gombot, és az ott kapott tartalmat egészében kopizd ide, akkor klikkelhető marad az eredeti hozzászólás.

Így:


Kedves Voldemort!
Én már annak is örülök, ha néha a kisegeremmel el tudok játszani, ilyen bonyolult műveletekre gondolni sem merek!  Vigyorog
Nem állítom, hogy megértettem amit üzentél, de igyekszem magamévá tenni, és ki tudja, tán még hasznosítom is!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #121 Dátum: 2013. április 08. - 20:20:17 »

Én már annak is örülök, ha néha a kisegeremmel el tudok játszani, ilyen bonyolult műveletekre gondolni sem merek!  Vigyorog
Nem állítom, hogy megértettem amit üzentél, de igyekszem magamévá tenni, és ki tudja, tán még hasznosítom is!  Vigyorog
 Emelem

Pedig egyszerű, mint a zacskós leves. Csak azután kell húzkodni a kisegered, amikor megnyomtad az idézet gombot! Onnantól, hogy az egészet kijelölted mindent úgy kell csinálni, mint ahogy eddig csináltad!

Ott a gyakorlás topik, tessék edzeni!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #122 Dátum: 2013. április 08. - 20:36:33 »

Kemények vagytok egymással, mint a kád széle!  Ördög
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #123 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 19:07:44 »

Sziasztok! Cimborám befogatott egy 4 hónap körüli kan foxit, most fél éves, kikupálódott szépen. Múlt héten és most héten is húztunk neki vaddisznó malac bőrrel vonszalékot, kb. 150 m és egy órát hagytunk "hűlni". Úgy csináltuk, hogy légszimattal ne tudjon menni. A vonszalék kezdeténél mindkét alkalommal érdeklődve felvette a csapát és nagyon szépen végig ment rajta. Egy helyen ugrott el pocok után, de rászóltunk és már állt is vissza a csapára. Aztán még kétszer tért el néhány métert, mindkétszer magától korrigált. A bőrhöz érve különösebb érdeklődést nem mutatott, óvatosan megközelítette, körbejárta, nagyon megdicsértük. Érdemes még vonszalékkal szoktatni, növelni a távot, hűlni hagyni, vagy esetleg nekiállhatunk csapacipőt gyártani?   Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 12:39:57 »

Sziasztok! Cimborám befogatott egy 4 hónap körüli kan foxit, most fél éves, kikupálódott szépen. Múlt héten és most héten is húztunk neki vaddisznó malac bőrrel vonszalékot, kb. 150 m és egy órát hagytunk "hűlni". Úgy csináltuk, hogy légszimattal ne tudjon menni. A vonszalék kezdeténél mindkét alkalommal érdeklődve felvette a csapát és nagyon szépen végig ment rajta. Egy helyen ugrott el pocok után, de rászóltunk és már állt is vissza a csapára. Aztán még kétszer tért el néhány métert, mindkétszer magától korrigált. A bőrhöz érve különösebb érdeklődést nem mutatott, óvatosan megközelítette, körbejárta, nagyon megdicsértük. Érdemes még vonszalékkal szoktatni, növelni a távot, hűlni hagyni, vagy esetleg nekiállhatunk csapacipőt gyártani?   Emelem

Szerintem először keltsétek fel az érdeklődését a vad iránt ! Rángatással ,játékkal ugattatással akkor még inkább érdekli majd a csapa .
Jól kereső foxit én még nem láttam de biztos hogy van olyan is . Amire a lesvadászatok 95% -ban szükség van azt ezzel a módszerrel is megtanulja és ha netán hajtó kutya (is) lesz belőle nem baj ha jól keres közelre. Ja és a foxit is későn érőnek tartják .                     Emelem
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #125 Dátum: 2016. Március 01. - 07:26:18 »

Eszméletlen amilyen gyűlölködés megy itt,valaki nem tud tenni ez ellen már,hogy laikusok ne akarják csoportosan kiirtani a vadászokat? A kamara,vagy ez a chajtó csoport nem tud feljelentést tenni?  Csodalk

https://www.facebook.com/528297927347077/videos/532264820283721/
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #126 Dátum: 2016. Március 01. - 08:03:07 »

Eszméletlen amilyen gyűlölködés megy itt,valaki nem tud tenni ez ellen már,hogy laikusok ne akarják csoportosan kiirtani a vadászokat? A kamara,vagy ez a chajtó csoport nem tud feljelentést tenni?  Csodalk

https://www.facebook.com/528297927347077/videos/532264820283721/

Azt gondolom, hogy nem kell mindent feltenni a f@szbúkra, és akkor nem kell utána csodálkozni, hogy milyen reakciók jönnek.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #127 Dátum: 2016. Március 01. - 08:12:10 »

Azt gondolom, hogy nem kell mindent feltenni a f@szbúkra, és akkor nem kell utána csodálkozni, hogy milyen reakciók jönnek.

Azt gondolom, hogy az az oldal, ahol nyíltan az embertársaid elpusztítására uszítanak, alapból bűncselekményt valósít meg!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #128 Dátum: 2016. Március 01. - 08:25:11 »

Azt gondolom, hogy az az oldal, ahol nyíltan az embertársaid elpusztítására uszítanak, alapból bűncselekményt valósít meg!

Mindkettőtöknek igaza van,de az azért már tényleg sok,ami a kommentekben megy   hogy  névvel, adatokkal gyönyörűen egyesével fel lehet jelenteni mindet aki olyan kommentet ejt meg,mert tényleg vérlázítóan durva az a mértékű gyűlölet és dilettantizmus,illetve hogy bárki által szervezett csoportosulás ilyen mértékben és ennyire nyilvánosan fenyegessen,élet ellenes kijelentéseket tegyen.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2016. Március 01. - 08:27:09 »

Azt gondolom, hogy nem kell mindent feltenni a f@szbúkra, és akkor nem kell utána csodálkozni, hogy milyen reakciók jönnek.


Ebben nagy igazság van !   Emelem  Sőt a f@szbukot se fontos látogatni . Mondhatnám azt is hogy aki oda mindent kiterít az legalább egyszer nagyon meg fogja bánni !   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2016. Március 01. - 08:33:12 »

Mindkettőtöknek igaza van,de az azért már tényleg sok,ami a kommentekben megy   hogy  névvel, adatokkal gyönyörűen egyesével fel lehet jelenteni mindet aki olyan kommentet ejt meg,mert tényleg vérlázítóan durva az a mértékű gyűlölet és dilettantizmus,illetve hogy bárki által szervezett csoportosulás ilyen mértékben és ennyire nyilvánosan fenyegessen,élet ellenes kijelentéseket tegyen.

Az a baj hogy szerintem ennél és más videóknál is  lenne "fogólapja" az állatvédőknek is. (Hozzáteszem hogy teljesen tudom mi megy a hajtásban (bent) és hogyan lehet tréningeztetni fogóssá nevelni a kutyát de nem kell felvenni és főleg nem kell közszemlére adni.)  Emelem
Naplózva
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #131 Dátum: 2016. Március 01. - 08:38:25 »


Ebben nagy igazság van !   Emelem  Sőt a f@szbukot se fontos látogatni . Mondhatnám azt is hogy aki oda mindent kiterít az legalább egyszer nagyon meg fogja bánni !   Emelem


Miért is? Oké,hogy nem épp etikus így ennyi kutyával tépetni,meg összességében tépetni se lenne szabad,de ez  nem tudom le van e írva valahol. Viszont  ennyire szélsőségesen megnyilvánulni sokkal inkább törvényt sért és rács mögé való ,mint az olyan, aki szerintük állatot kínoz.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #132 Dátum: 2016. Március 01. - 09:32:40 »

A hajtókutyásoknak fontos,hogy a kutyáik ügyesen dolgoznak,de ez a jelenet tényleg nem való nagyközönség elé. Sokkal többet árt,mint ami haszna van...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #133 Dátum: 2016. Március 04. - 13:50:18 »

A hajtó kutyáknak nem feladata, hogy széjjel tépje a még élő vadat!
Ezekből a kutyákból lesznek azok akik, hosszan elűzik a sebzett vadat és ha lerántják jól be is laknak belőle.Sajnos találkozni ilyen esetekkel. Aki ezt a videót készítette nagy baklövést követett el és több szempontból is jogosan támadják. Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #134 Dátum: 2016. Augusztus 14. - 21:51:42 »

Hát, Uraim!
Bár a fonyódi szódavizeket nem kutattam fel, azonban a helyi vásárba szombaton (és a jó időre tekintettel előtte szerdán is) elnéztünk. Az ilyenkor szokásos és feltètlenül szükségtelen dolgok, eszközök megvásárlása után természetesen - mint minden évben háromszor - meg kellett nézni a kisállatvásárt is. Amíg elcsattogtam a szerzeményekkel a kocsihoz, hogy lefoglaljam az asszonyt, mondtam Neki, kérdezgessen.
Mire visszatértem, komoly tárgyalásban állt egy eladóval. A választ hallottam csak: "ha vadászatra kell, ezt ajánlom, az alomban a többit mindig lerendezte. Püff. Summa summarum, a tegnapi naptól családilag (!) tulajdonosai vagyunk egy 3 hónapos trikolor  simaszőrű foxterrier kan kutyinak. Természetesen a másiknak. A mottó: van egy családi es vadászkutyánk, ebben a sorrendben.
Holnaptól otthon leszek, teszek fel képeket.
Üdv: Balázs
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: