Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Foxi  (Megtekintve 72384 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2011. November 16. - 22:43:22 »

Etetésben én kifejezetten táp párti vagyok. Nyers húst praktikus okokból nem etetek. Nem tudom megoldani, hogy elszigeteljem egymástól a kutyákat. Nem szeretnék tömeg verekedést, mivel elég tüzesek a kutyáim. Fenntartó tápnak én Dog chow-t etetek. Kölyök nevelésnél és az aktív kutyáknak meg Acanát adok. Télen egészítem ki főtt hússal a tápot és heti egyszer koplalónapot tartok.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #91 Dátum: 2011. November 17. - 07:52:17 »

Sziasztok!
Beszereztem egy klikkert én is! Hallottam már róla, de a ti írásaitok alapján döntöttem el, hogy kipróbálom. Nekem egy 6 hónapos tacskóm van. Rajta is ugyan úgy a pozitív dolgok megerősítésére használja? Én arról szeretném leszoktatni, hogy a területen ne ásson ki minden egeret, pockot hanem a feladatával foglalkozzon a csapával? Erre alkalmas a klikker?

Üdv Nagy Roli
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #92 Dátum: 2011. November 17. - 09:46:14 »

Sziasztok!
Beszereztem egy klikkert én is! Hallottam már róla, de a ti írásaitok alapján döntöttem el, hogy kipróbálom. Nekem egy 6 hónapos tacskóm van. Rajta is ugyan úgy a pozitív dolgok megerősítésére használja? Én arról szeretném leszoktatni, hogy a területen ne ásson ki minden egeret, pockot hanem a feladatával foglalkozzon a csapával? Erre alkalmas a klikker?

Üdv Nagy Roli

Minden fajra használható a klikker ami valamilyen értelemmel rendelkezik. Alapvetően delfinek kiképzéséhez találták ki.
Hát erre én biztos, nem a klikkert használnám. Mert a klikker nem egy csodaszer. Csak arra való, hogy gyorsabban tudjál dicsérni. Pl: meg akarod tanítani neki azt, hogy üljön le. Elkezd gugolni a kutya (mert persze megfelelően kondicionáltad elötte a klikkerrel és tudja már, hogy ha el akarja érni, hogy falatot kapjon valamit csinálnia kell, de erre konkrét utasítást nem kap, hanem próbálkoznia kell mindenféle mozdulattal. Vicces amikor egy jól kondicionált kutya, mindenféle hülye mozdulatokat csinál elötted. Neked meg rohadtul kell figyelned, hogy arra a mozdulatra klikkelj rá, amit meg akarsz erősíteni. Persze ez tacskónál sokkal nehezebb mint egy nagytestűnél, mert sokkal gyorsabban mozog.) és te már az első térd hajlításra rá klikkelsz és megy a falat. De itt még nem beszélünk ülésről, csak egy véletlen mozdulatról, de a kutya fejében szöget ütött, hogy csinált valamit amiért meg lett dicsérve. Tehát újra próbálkozni fog. Amikor megint guggolni kezd, megint klikk és kaja. Ekkor már valószínű, hogy sejti, hogy mit akarsz tőle és elkezd megint guggolni. És ez így megy addig amig stabilan nem ül elötted. Természetesen minden kajával kimozdítod a helyzetéből, hogy újra kelljen kezdenie. Míg a hagyományos dicséretnél elkezd a kutya próbálkozni, hogy mit is akarsz tőle, megcsinálja a várt mozdulatot, te ezt észleled, megörülsz neki és gyorsan kimondod, hogy okos és megveregeted az oldalát. De ekkorra már csinált vagy másik 20 mozdulatot és fingja sincs, hogy éppen mit dicsértél meg.
De a klikker magában nem alkalmas a negatív viselkedés kiküszöbölésére vagy csak nagyon sok idővel és türelemmel. Mindenképpen szükség van arra, hogy a gazda a megszokott módon büntesse a kutyát. A konkrét esetben pl: Ás a kutya a területen. Megrántod a pórázt, ennek hatására abbahagyja az ásást és elkezd újra a csapával foglalkozni, klikk és kaja, de ebben az esetben nem biztos, hogy cél, hogy abbahagyja az ásást és egyben el is hagyja a csapát a kaja miatt.

Nagyon sarkítva tehát kijelenthetjük, hogy a klikker az "okos" helyettesítője.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2011. November 17. - 12:53:47 »

Úgy látom a foxis sporik nem nagyon kapcsolódnak be a témába, úgyhogy csak a borzebesekenek Emelem


üdv.: Izsitibi
 

A tacskóm nevében kikérem magamnak. Mi az hogy borzeb? Az én tacsim oroszlános kutya - ugyan annyi oroszlánt fogott le mint borzot !   Röhög
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2011. November 17. - 13:33:36 »

Köszönöm a tippeket. Megpróbálok egy kis nyers húst az étrendjébe építeni. Hátha elmarad a kukázás. Ha nem akkor majd kipróbálok másik tápot.
Üdv, Dani Emelem
Naplózva

izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #95 Dátum: 2011. November 17. - 16:20:59 »

 Emelem
Ezúton kérek elnézést mindenkitől akit megbántottam a "borzebezéssel"! Vigyorog
Roli, ha a kutyád a csapa kidolgozása közben gondolja azt, hogy a puckozás jobb móka, akkor szerintem keress egy olyan helyet gyakorolni ahol nincsenek rágcsálók. Itt értesd meg vele, hogy a csapa az amivel foglalkoznia kell aminek a végén ott lesz a nagy jutalom. Miután már ő maga "kívánja" a szimat-munkát akkor viszont fokozatosan térj át a pockos helyekre gyakorolni, ha jó volt az alapozás akkor már itt sem fog a lyukakkal foglalkozni, hacsak nem pocokcsapát dolgoztok ki Vigyorog.
Ha nem a csapáról, hanem szimplán bármilyen helyzetben, séta, cserkelés, stb. ás a lyukakban akkor a klikkerrel úgy tudod segíteni a leszoktatást, hogy egyszerűen azonnal visszahívod magadhoz és erre erősítesz rá- így kialakul egy olyan reflex, hogy ha lyukat lát már tudja, hogy hívni fogod és ott kaját kap, tehát előbb-utóbb a lyukak láttán is hozzád fog menni. De ezután ne engedd vissza a hülyeségbe. Klikker a rossz dolgokról leszoktatására szerintem nem alkalmas csak ebben a formában- vagy esetleg még úgy, hogy jó alaposan azzal vered el amikor rosszalkodik Röhög és így az eredmény is gyorsabb 
üdv: Izsitibi
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #96 Dátum: 2011. November 18. - 12:51:27 »

A tacskóm nevében kikérem magamnak. Mi az hogy borzeb? Az én tacsim oroszlános kutya - ugyan annyi oroszlánt fogott le mint borzot !   Röhög
Ez jó!
Mennyi balett-oktató látogatja a fórumot.  Sam6
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Stefi
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2011. November 18. - 13:48:07 »

Ez jó!
Mennyi balett-oktató látogatja a fórumot.  Sam6

Hááááááááááá ! Én még balettozni se tudok !  Persze oktatni tudnám!  Stoel Röhög
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #98 Dátum: 2011. November 18. - 18:01:43 »

Köszönöm a tippeket. Megpróbálok egy kis nyers húst az étrendjébe építeni. Hátha elmarad a kukázás. Ha nem akkor majd kipróbálok másik tápot.
Üdv, Dani Emelem
Szia Dani!

Amikor lehetőségem van rá rögtön a zsigerelésnél adok a belsőségekből a kutyáknak. Mindenféle vadból kapnak, kivéve a vadddisznót (a Trichinella miatt). Vese, lép, cseplesz és pláne a bendő, melyből kicsit kirázzuk a tartalmát, nagyon jó, sok vitamin és hasznos egysejtű van benne. Ezen felül még emlékezetesebbé teszi a sikeres vadászatot az ebnek. A tszta hús se rossz persze, de a zsigerekben több a hasznos anyag.
Naplózva

Erdő az én templomom...
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #99 Dátum: 2011. November 23. - 18:10:28 »

Szevasztok fórumtársak Emelem
Érdeklődnék, hogy hallottatok e már olyan helymeghatározó kütyüről amit kotorékozásnál szerelnek a kutyákra? Esetleg használt-e már valamelyikőtök ilyet?
Gondolom ezek valami nyakörvre szerelhető bigyók lehetnek, de ki az aki nyakörvvel engedi a kutyát a mélybe?! Vállat von
 
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #100 Dátum: 2011. November 23. - 18:44:50 »

Szevasztok fórumtársak Emelem
Érdeklődnék, hogy hallottatok e már olyan helymeghatározó kütyüről amit kotorékozásnál szerelnek a kutyákra? Esetleg használt-e már valamelyikőtök ilyet?
Gondolom ezek valami nyakörvre szerelhető bigyók lehetnek, de ki az aki nyakörvvel engedi a kutyát a mélybe?! Vállat von
 

Én  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2011. November 23. - 22:46:54 »

Nahát ismét egy tacskós adja meg a választ, már nem is csodálkozom Taps
Milyen tapasztalataid vannak ezzel a műszerrel? Valami rádióhullámos vagy GPS alapú gépek ezek? Gondolom valami adó van az eb közelében a másik fele meg a vezetőnél. 3D-ben dolgozik, mármint mélységet is tud, vagy csak x és y koordinátát? Nemrégiben olvastam ezekről, nagyon fényezték, hogy micsoda jó dolog, de hozzám hasonló világtalanoknak nem mesélték el, hogy, hogy is működik. 
Csaba, vagy csak a kérdés utolsó részére ("ki az aki nyakörvvel engedi a kutyát a mélybe") válaszoltál Stoel
 
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #102 Dátum: 2011. November 23. - 23:06:05 »

 Olvass
Nahát ismét egy tacskós adja meg a választ, már nem is csodálkozom Taps
Milyen tapasztalataid vannak ezzel a műszerrel? Valami rádióhullámos vagy GPS alapú gépek ezek? Gondolom valami adó van az eb közelében a másik fele meg a vezetőnél. 3D-ben dolgozik, mármint mélységet is tud, vagy csak x és y koordinátát? Nemrégiben olvastam ezekről, nagyon fényezték, hogy micsoda jó dolog, de hozzám hasonló világtalanoknak nem mesélték el, hogy, hogy is működik. 
Csaba, vagy csak a kérdés utolsó részére ("ki az aki nyakörvvel engedi a kutyát a mélybe") válaszoltál Stoel
 

Mindhárom kérdésedre válaszoltam. De figyelmes olvasás Olvass  Nyihi   ezt már kellene tudnod ha a levelezésünket figyelmesen olvastad volan  Nyihi Wave
Személy szerint a legegyszerűbb eszközt használom. Ez 12m távolságban méri be a kutyát és ha megvan a tartózkodási hely akkor egy kapcsoló átváltásával meg tudom mérni a mélységet. Van egy számozott skála a vevőn és hangot is ad. Vannak ennél fejlettebb eszközök, amik annyival tudnak többet, hogy megmutatják az irányt, hogy merre van a kutya és egy lcd kijelzőről tudod leolvasni a távolságot és a mélységet. De ez már nekem bonyolult (na jó azért nem kultiválom,mert több a meghibásodás lehetősége és bazi nagy a kutya nyakán lévő adó). Amit én használok (Deben terrier finder) annak az adója akkora, hogy igazán nem is áll el a kuty nyakától nagyon. Az álla alá húzzuk és észre sem lehet venni. Sőt van, hogy fognyomok is vannak rajta, így lehet, hogy sérüléstől is megóvta a kutyát. Még sosem volt gond, hogy nyakörv van rajta. Szerintem ha fel is akad lent akkor csak hátra tolat a kutya és ki is akad. Rádió jelekkel működik. Ami a hátránya, hogy elektromos vezetékek közelében nem nagyon működik. Mármint nagyfeszültség mellett. Igazság szerint én csak helymeghatározóval dolgoztam eddig, talán 2 kivétellel.  Nem is szívesen engedném le a kutyámat e nélkül, mert nem csak a róka és borz hozható valamelyest egyszerűbben terítékre, de ami fontosabb, mindíg tudom, hogy hol van a kutyám.
Az A vadászkutyába írtam egy cikket erről. Privátban átküldöm.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #103 Dátum: 2011. November 24. - 05:09:19 »

 Emelem
Értem, köszi a választ itt is!
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #104 Dátum: 2011. November 24. - 08:01:41 »

Kedves Manipulus! Engem is érdekel a cikk.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: