Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Foxi  (Megtekintve 72392 alkalommal)
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #45 Dátum: 2011. Január 03. - 15:52:35 »

Igen Igen   Emelem

Köszönöm, átadom. Éppen egy ugyanolyat keresek, amilyen ő.


Anna
Naplózva
K.Zsolt
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #46 Dátum: 2011. Január 19. - 22:12:19 »

Üdvözletem a Tisztelt Vadásztársaknak!
Vadászkutya vásárlás előtt állok, és ez ügyben szeretném kikérni a tapasztaltabb vadásztársak véleményét. A választás központjában három kutyafajta áll és ez pedig a foxterrier, szálkásszőrű tacskó, border terrier. A felhasználási terület főként utánkeresés lenne viszonylag friss nyomon, esetleg apróvad apportírozása (főként vízből) és nem utolsó sorban szeretném a lesvadászat során is magammal vinni, mint hű társat. Leginkább a foxterrierrel szimpatizálok, de nem tudom megítélni, hogy a vére mennyire tenné nyugodttá esetleges lesvadászaton, pont ez miatt és az itt olvasottak miatt is, erősen kezd a tacskó előtérbe kerülni.
A váloszokat és a segítséget előre is köszönöm.
Tisztelettel, Kovács Zsolt
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #47 Dátum: 2011. Január 20. - 09:04:09 »

A Foxi és a Tacsi is képes a te elvárásaidat teljesíteni, a Border nem ismerem.
De a lesen a viselkedése nagyban függ a vérmérséklettől, és a tanítási folyamattól,
(nem mindig a kutya fajta a döntő)
Ha megérti mint akarsz tőle, és elég korán beleidegződik akkor jól tűrheti a vad közelségét, de bármikor elvesztheti a fonalat, akár a Foxi, akár a Tacsi... Ördög Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #48 Dátum: 2011. Január 23. - 13:02:47 »

Én leírásod alapján a terriereket kiejteném a vérmérsékletük miatt, de persze minden fajtában vannak nyugodtabb vonlak/egyedek, meg pörgősebbek.
A Border terrier az egyik legnyugodtabb és legkönnyebben kezelhető terrier, de már nagyon rég nem munkára szelektálják őket (még, ha egy-egy egyed dolgozik is) és az anyaországban (Angliában) is meglepően ritka a dolgozó Border terrier. De ki lehet fogni és itthon is tudok dolgozó Boder terrierről. (Igaz, én kotorékos és vaddisznó hajtásokon dolgozókról tudok, nyomkövetésre használtakat nem ismerek.)


Én asszem a tacsira szavaznék, több aktuális almot is tudok jól dolgozó szülőktől.


Anna
Naplózva
K.Zsolt
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #49 Dátum: 2011. Január 24. - 14:10:09 »

Tiszteletem!
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Esetleg Komárom környékén tudnátok ajánlani aktuális törzskönyvezett kölyköket vagy tavasszal érkezőket, vadászó szülőktől foxiból és tacsiból is?
A segítséget előre is köszönöm!
Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #50 Dátum: 2011. Január 27. - 14:18:05 »

Siófokon van egy Border terrier alom. Az anyát próbálták műkotorékban és fog, de többet nem tudok az alomról és a szülőkről. Természetesen tk-es alom, képek itt: http://www.facebook.com/album.php?id=100000815966519&aid=26693


Anna
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #51 Dátum: 2011. Január 27. - 15:35:14 »

Üdvözletem a Tisztelt Vadásztársaknak!
Vadászkutya vásárlás előtt állok, és ez ügyben szeretném kikérni a tapasztaltabb vadásztársak véleményét. A választás központjában három kutyafajta áll és ez pedig a foxterrier, szálkásszőrű tacskó, border terrier. A felhasználási terület főként utánkeresés lenne viszonylag friss nyomon, esetleg apróvad apportírozása (főként vízből) és nem utolsó sorban szeretném a lesvadászat során is magammal vinni, mint hű társat. Leginkább a foxterrierrel szimpatizálok, de nem tudom megítélni, hogy a vére mennyire tenné nyugodttá esetleges lesvadászaton, pont ez miatt és az itt olvasottak miatt is, erősen kezd a tacskó előtérbe kerülni.
A váloszokat és a segítséget előre is köszönöm.
Tisztelettel, Kovács Zsolt


Szia!

Bár kicsit haza beszélek, de szerintem az általad leírt igényekre a Tacskó a legalkalmasabb. Nekem van Borderem is és lehet, hogy a legnyugodtabb terrier, de akkor is egy örökmozgó. A Tacskót még most is erősen szelektálják munkára. A másik 2 fajtáról ez nem mondható el. De pl nagyon tetszik a Borderem disznós munkája. A napokban kerül hozzám az anyja is. Ő 3 éves. Kíváncsi leszek, hogy hogyan muzsikál majd. Azért adják oda, mert túl kemény.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #52 Dátum: 2011. Január 31. - 22:46:20 »

Mennyire ismert ez nálatok?
http://www.heideterrier.de/index.htm

Üdv               Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #53 Dátum: 2011. Január 31. - 22:47:38 »

Mennyire ismert ez nálatok?
http://www.heideterrier.de/index.htm

Üdv               Gyuri

Szerintem ez annyira zártkörűen tenyésztett fajta, hogy nincs belőle itthon.


Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #54 Dátum: 2011. Január 31. - 22:50:02 »

Nálunk látni, nagyon jók, de attol függöen, melyik községben laksz, nagyon különbözö rá az adó.


Üdv                  Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #55 Dátum: 2011. Január 31. - 23:10:23 »

Nálunk látni, nagyon jók, de attol függöen, melyik községben laksz, nagyon különbözö rá az adó.


Üdv                  Gyuri

Mitől különbözik az adó egy kutyára? Hogy melyik fajtához sorolják?


Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #56 Dátum: 2011. Január 31. - 23:22:00 »

A baj ott kezdödik, hogy nem FCI fajkutya, tehát az adóhivatalban keverék alatt ´fut. Itt pedig vannak olyan községek ( a legtöbb) ahol az úgynevezett listás kutyákat, ami alatt értenek Bullterriert, Staffordshire terriert, Alano, Tosa Inu, Bordeaux-dog, Mastino, de a Rhodésian Ridgeback is megjelen ezen a listán, extra adóztatják meg.

Egy "normális" kutya kerül átlagban 100€-ba évente, és a "listás kutyák és keverékeik" 1000€-ba évente, ezért nekünk ilyen nem jöhet számitásba, pedig tetszene.

Üdv             Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #57 Dátum: 2011. Február 01. - 08:22:50 »

A baj ott kezdödik, hogy nem FCI fajkutya, tehát az adóhivatalban keverék alatt ´fut. Itt pedig vannak olyan községek ( a legtöbb) ahol az úgynevezett listás kutyákat, ami alatt értenek Bullterriert, Staffordshire terriert, Alano, Tosa Inu, Bordeaux-dog, Mastino, de a Rhodésian Ridgeback is megjelen ezen a listán, extra adóztatják meg.

Egy "normális" kutya kerül átlagban 100€-ba évente, és a "listás kutyák és keverékeik" 1000€-ba évente, ezért nekünk ilyen nem jöhet számitásba, pedig tetszene.

Üdv             Gyuri

Ha nálunk ezt bevezetnék, elárasztanák az országot a kóborkutyák.
Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #58 Dátum: 2011. Február 05. - 17:59:45 »

Mennyire ismert ez nálatok?
http://www.heideterrier.de/index.htm

Üdv               Gyuri

Mit tud ez a kutya (fajta), amit a többiek nem?
Nem csak, hogy nagyon sok hasonló méretű és adottságú, már kitenyésztett kutyafajta van, de azon belül is elég sok a különböző vonal / variáns.
(ui.: Nincs bajom a fajta keresztezéssel és új fajták kialakításával.)


Anna


Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #59 Dátum: 2011. Február 05. - 22:57:17 »

Mit tud ez a kutya (fajta), amit a többiek nem?
Nem csak, hogy nagyon sok hasonló méretű és adottságú, már kitenyésztett kutyafajta van, de azon belül is elég sok a különböző vonal / variáns.
(ui.: Nincs bajom a fajta keresztezéssel és új fajták kialakításával.)


Anna


Anna

Nem tud ez többet, mint egy Airdale, de ezt vadászok vadászatra tenyésztik, a használhatóság a fö cél, nem a szépség, nálunk nem nagyon találsz vadászó Airdale-t és kisseb mint az Airdale.
Akkora ca. mint egy ir, de nehezebb, rendkivül nagyerejü.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: