Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Foxi  (Megtekintve 72284 alkalommal)
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #30 Dátum: 2010. December 31. - 21:00:56 »

Ezek nem kifejezetten a te környékedről vannak, de igyekeztem vadászókat (és/vagy vadászaprón hirdetetteket) feltenni.
Mire keresel foxit? Simát, vagy drótosat? Kölyköt, vagy növendéket?


Szia!


Anna

Szia

Csapázni kellene a foxi, disznóra. Simaszőrű. Kölyök, növendék mindegy.


Üdv,

Klepi

Naplózva

Klepi
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #31 Dátum: 2011. Január 01. - 02:10:52 »

Aki egyszer dolgozott terrierrel és megértette, hogy miképpen jár az esze, öntudata, nem lessz boldog  terrier nélkül Igen

Üdv                       Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #32 Dátum: 2011. Január 01. - 13:06:30 »

Aki egyszer dolgozott terrierrel és megértette, hogy miképpen jár az esze, öntudata, nem lessz boldog  terrier nélkül Igen

Üdv                       Gyuri

Ezzel teljesen egyetértek. Csak azért kérdeztem, mert van nálam egy fiatal Parson Russell (de drótos), aki föld feletti munkára jobb lenne, mint alattira és gondolkozom, hogy eladom, vagy közösbe adom, mert én főleg kotorékozom és csak nagyon ritkán járok disznózni. Az orra nagyon jó, hamar tanul, de nekem nagy lett (35 centis), lábas kutya.


Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #33 Dátum: 2011. Január 01. - 16:08:22 »

Ez nekem ideális lenne, mert a mi környékünkön én nem engedek kutyát a kotorékba, az túl veszélyes, de a feleségemnek is van hozzászólási joga és ö már belötte magát az ir terrierre Ördög

Üdv    Gyuri
( Egy terrier megáltalkodott Nyihi Nyihi )
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #34 Dátum: 2011. Január 01. - 17:01:47 »

Ez nekem ideális lenne, mert a mi környékünkön én nem engedek kutyát a kotorékba, az túl veszélyes, de a feleségemnek is van hozzászólási joga és ö már belötte magát az ir terrierre Ördög

Üdv    Gyuri
( Egy terrier megáltalkodott Nyihi Nyihi )

Az Ír terrier nekem is nagy lieblingem, nagyon impozáns kutyák. Mosolyog Merre laksz és miért túl veszélyes kutyát engedni felétek?

Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #35 Dátum: 2011. Január 01. - 17:13:32 »

Lakni a Feketeerdö délkeleti csücskében lakom, nálunk sok a hozzáférhetetlen vizmosás, meredek hegyoldalak és nagyon sok a borz.
Ha a kutya ott kotorékba reked, nem férsz hozzá géppel, kézzel pedig a sziklás talaj miatt helyenként lehetetlen ásni.
Nekem a kutya vadász partnerom, nem engedem olyan veszélybe, ahol nem tudok a segitségére lenni.
Féltem magyarán.
Nekünk a kutya kajtatni és egyedüli cserkészésre kell, irem még nem volt, de amit eddig hallottam, nyugodtabb egy árnyalattal mint a foxi, és jóval nyugodtabb, mint a jagd.

Üdv                               Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #36 Dátum: 2011. Január 01. - 18:28:16 »

Lakni a Feketeerdö délkeleti csücskében lakom, nálunk sok a hozzáférhetetlen vizmosás, meredek hegyoldalak és nagyon sok a borz.
Ha a kutya ott kotorékba reked, nem férsz hozzá géppel, kézzel pedig a sziklás talaj miatt helyenként lehetetlen ásni.
Nekem a kutya vadász partnerom, nem engedem olyan veszélybe, ahol nem tudok a segitségére lenni.
Féltem magyarán.
Nekünk a kutya kajtatni és egyedüli cserkészésre kell, irem még nem volt, de amit eddig hallottam, nyugodtabb egy árnyalattal mint a foxi, és jóval nyugodtabb, mint a jagd.

Üdv                               Gyuri

Értem. Hát ez nagyon bölcs! Mondjuk az én kisebbik terrierem (az nem csak lábhosszban kicsi, hanem mellkas méretben is) mindenhol nagyon jól fér és borz kotorékokban rohangál. Ráadásul ki-kijön, ami nem mindig jó pont egy kutyánál, de többször jött már jól, hogy kijött egy kotorékból. Hogy kerültél ki a Feketeerdőhöz? Oda házasodtál?
Hát, én nem tudom alátámasztani azt, amit az Írekről hallottál, de annyira nem is ástam bele magam a temperamantumukba. (Van egy jó kis magyar Ír terrieres fórum, én azt szoktam olvasgatni. Szép kutyák, jó társaság.)


Szia!


Anna
Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #37 Dátum: 2011. Január 01. - 18:40:58 »

OFF
Ez a kisebbik termetű kutyám, egy kisnövésű, munkavonalú Parson Russell terrier, Silver, aki olyan 30 centi körül van:


Sil munkában:
Itt a vadászok úgy találták meg ezt a meglőtt (halott) disznót, hogy kicsi Sil ugatta:


Itt a kutya azért nem koszos, mert nagy volt a járat és csak a feje ért a "plafonhoz":


Itt is talán látszik, hogy a kutya háta nem ér a járat "plafonjához", itt is állva dolgozott egy borzot:


élete első, vagy max második munkája ebből a kotorékból való ugrasztás:


Rókán is dolgozott sokat, de nem citálom ide az összes képet, csak a méretéből származó javakat szerettem volna bemutatni.

ON

Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #38 Dátum: 2011. Január 01. - 18:45:03 »

Gyerekkorom óta Délnémeto-ban lakom, itt nöttem fel.
Az ireket már régen nézegetjük, érdeklödünk, eredetileg az airdale ( az un. redline, amerikai vonal, puma, mosómedve és feketemedve vadász) is érdekes lett volna, de elég nagy, túl gyors, hamar utoléri az özet, abbol baj lehet.
Igy jött az ir szóba, körülnéztünk és a Hunterrier kennel Tatabányán nekünk a legérdekessebb, lassan felvettük a kapcsolatot, de még a két öreg kutyánk megvan, azoknak egy kölyök már nagyon megeröltetö, ezért még ki kell birni türelemmel, mig nem jön el az idejük Rííí

Üdv         Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #39 Dátum: 2011. Január 01. - 18:51:38 »

Gyerekkorom óta Délnémeto-ban lakom, itt nöttem fel.
Az ireket már régen nézegetjük, érdeklödünk, eredetileg az airdale ( az un. redline, amerikai vonal, puma, mosómedve és feketemedve vadász) is érdekes lett volna, de elég nagy, túl gyors, hamar utoléri az özet, abbol baj lehet.
Igy jött az ir szóba, körülnéztünk és a Hunterrier kennel Tatabányán nekünk a legérdekessebb, lassan felvettük a kapcsolatot, de még a két öreg kutyánk megvan, azoknak egy kölyök már nagyon megeröltetö, ezért még ki kell birni türelemmel, mig nem jön el az idejük Rííí

Üdv         Gyuri


Személyesen nem ismerem Csilláékat, de amit olvasok a fórumon és a kutyák, akik tőlük kikerülnek, nekem nagyon szimpatikusak. Nincs sok Ír kennel itthon, de azt hiszem, én is tőlük vennék Ír terriert. Mosolyog


Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #40 Dátum: 2011. Január 01. - 19:08:11 »

Nálunk az is fontos, hogy a kutya ne csak vadásszon, a feleségem nagyon aktiv az obedience sportban, tehát dupla tevénykedésre kell a kutyusnak felkészülni Vigyorog
A mostani kutyáink keverékek az angol szetter és valószinü airdale terrierböl, ausztrál juhászkutya beütéssel.
A szukánkon a terrier üt át természetileg (rettenetes tud lenni, de olyan szuverén modón, hogy az ember valahogy mégis büszke rá)
az elött foxink volt, de volt már dobermannom is, persze nem vadászni.

Egy öreg hölgy:


Üdv                    Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #41 Dátum: 2011. Január 01. - 19:15:00 »

A szukánkon a terrier üt át természetileg (rettenetes tud lenni, de olyan szuverén modón, hogy az ember valahogy mégis büszke rá)
...
[/center]

Üdv                    Gyuri

 Röhög Röhög Ez nagyon jó megfogalmazás!
Nagyon helyes az "öreg hölgy"! Ő hogy került hozzátok?
Már előre irigylem a kuttyotokat, hogy ilyen jó, teljes élete lesz!  Igen


Anna
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #42 Dátum: 2011. Január 01. - 19:29:18 »

Mikor az utólsóelötti kutyusunk 16 éves korában elhunyt, szólt a szomszédom, hogy egy ismerösének vannak kis kutyái.
Meglátogattuk a kutyást, megnéztük a kicsiket és ö (a szukánk) már hat hetes korában ment a macska után.
Erre aztán öt és egy him testvérét négy heti ismerkedés után elhoztuk haza, most már majdnem tizenöt éve.

Üdv                        Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #43 Dátum: 2011. Január 01. - 20:05:23 »

 Igen


Anna
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #44 Dátum: 2011. Január 03. - 10:50:08 »

Rókán is dolgozott sokat, de nem citálom ide az összes képet, csak a méretéből származó javakat szerettem volna bemutatni.

 Igen Igen   Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: